15
new stories - click to show

Cnews.cz

Description:

Za hranice počítačů a technologií

URL:

http://www.cnews.cz

Catalog:

Tech

Publishes:

13.3 items/week

Počítačový Moskvič: Rusko se uchyluje k čínským procesorům Zhaoxin místo Intelu a AMD

6:08
Ruská základní deska pro PC nahrazuje procesory AMD nebo Intel čipem Zhaoxin. Sice to funguje, ale výkonem se vrací zpět o celou dekádu. Po invazi na Ukrajinu byly na Rusko […] The post Počítačový Moskvič: Rusko se uchyluje k čínským procesorům Zhaoxin místo Intelu a AMD appeared first on Cnews.cz .

8K Neo QLED, matná obrazovka a kalibrace mobilem: Samsung na technickém semináři představil své letošní televizory

0:24
Samsung měl minulý týden v Londýně zajímavý technický seminář k novým televizorům. Žádný přehnaný marketing, ale setkání s odborníky. Ti nám ukázali také očekávaný nový OLED s kvantovými tečkami, důraz […] The post 8K Neo QLED, matná obrazovka a kalibrace mobilem: Samsung na technickém semináři představil své letošní televizory appeared first on Cnews.cz .

Slovensko-americké Tachyum uvádí své „zázračné“ procesory Prodigy. Výroba začne za rok

0:24
Tachyum už léta slibuje jinou a výrazně rychlejší alternativu k procesorům od Intelu nebo AMD. Teď se snad už konečně ukáže, zda je hype podložený. Pokud podrobně sledujete počítačové novinky, mohli jste […] The post Slovensko-americké Tachyum uvádí své „zázračné“ procesory Prodigy. Výroba začne za rok appeared first on Cnews.cz .

Levná GeForce GTX 1630 vyjde už za pár dní, známe kompletní specifikace

20.May
GeForce GTX 1630, kterou chce Nvidia řešit nedostatek levných grafických karet, by mohla vyjít ještě před koncem května. Bude to levnější verze GTX 1650, sice ořezaná, ale běžící na výrazně […] The post Levná GeForce GTX 1630 vyjde už za pár dní, známe kompletní specifikace appeared first on Cnews.cz .

AMD brzo představí Ryzen 7000 a tři čipsety pro socket AM5. Zatím ale bez levného A620

20.May
Už se rýsují AM5 desky a čipsety pro Ryzeny 7000. AMD asi brzo odhalí jak procesory, tak celou platformu. Vypadá to, že AMD brzo představí novou generaci desktopových procesorů, Ryzeny […] The post AMD brzo představí Ryzen 7000 a tři čipsety pro socket AM5. Zatím ale bez levného A620 appeared first on Cnews.cz .

Velká změna pro uživatele grafik GeForce na Linuxu. Nvidia přechází na otevřené ovladače

19.May
Nvidia otevírá kód jaderné části grafických ovladačů pro Linux, už nebudou třeba binární moduly. Mohlo by to být lákadlo pro ty, kdo kvůli otevřenému GPU „stacku“ doteď preferovali AMD. Ve […] The post Velká změna pro uživatele grafik GeForce na Linuxu. Nvidia přechází na otevřené ovladače appeared first on Cnews.cz .

Redmi Note 11 Pro 5G: snaha uspět ve střední třídě? (recenze)

19.May
Xiaomi si v letošním roce připravilo celou řadu nových smartphonů řady Redmi Note. Podíváme se na zoubek modelu Redmi Note 11 Pro, který oproti konkurenci přináší podporu 5G sítí a […] The post Redmi Note 11 Pro 5G: snaha uspět ve střední třídě? (recenze) appeared first on Cnews.cz .

Radeon RX 7900 XT bude mít víc paměti a propustnosti, Navi 31 a 32 mají širší sběrnici

19.May
Highendová GPU AMD Navi 31 budou mít místo 256bitové sběrnice šířku 384 bitů, stejně jako nejvýkonnější čipy Nvidie. Po sérii zpráv o podobě přicházejících grafik Nvidia GeForce RTX 4000 je tu […] The post Radeon RX 7900 XT bude mít víc paměti a propustnosti, Navi 31 a 32 mají širší sběrnici appeared first on Cnews.cz .

Zakladatel Pebblu Eric Migicovsky spouští kampaň za návrat skutečně kompaktních smartphonů

18.May
Eric Migicovsky je známý jako zakladatel společnosti Pebble vyrábějící chytré hodinky. Firmu později prodat Fitbitu a dnes patří pod Google. Nyní spouští kampaň za malé kompaktní smartphony a přinejhorší je […] The post Zakladatel Pebblu Eric Migicovsky spouští kampaň za návrat skutečně kompaktních smartphonů appeared first on Cnews.cz .

Nvidia prý chystá GeForce GTX 1630. Konečně nové levné grafiky s moderní architekturou

18.May
Nvidia si po letech vzpoměla na oblast nejlevnějších samostatných grafik a dopřeje nám kartu s novější architekturou. Snad by mohla nahradit starobylou GeForce GT 1030. Schyluje se k vydání GeForce RTX […] The post Nvidia prý chystá GeForce GTX 1630. Konečně nové levné grafiky s moderní architekturou appeared first on Cnews.cz .

První fotky GeForce RTX 4090 Ti: Nvidia neuhlídala chlazení pro grafiky Lovelace

18.May
Tohle je úplně první pohled na novou generaci chladičů u grafik Nvidia GeForce RTX 4090. Charakteristický pasiv s diagonálním žebrováním a ventilátory z horní i ze spodní strany. Novinkou tohoto […] The post První fotky GeForce RTX 4090 Ti: Nvidia neuhlídala chlazení pro grafiky Lovelace appeared first on Cnews.cz .

Kdo bude držitelem poštovní licence na další dva roky? Přihlásila se jen Česká pošta

17.May
České poště letos končí licence na univerzální poštovní službu a ČTÚ již vybírá nástupce. Český telekomunikační úřad má do konce června rozhodnout, kdo bude držitelem licence pro roky 2023 a […] The post Kdo bude držitelem poštovní licence na další dva roky? Přihlásila se jen Česká pošta appeared first on Cnews.cz .

Specifikace GeForce RTX 4090: „jen“ 16 128 shaderů a 450 W? Je 2× rychlejší než RTX 3090

17.May
Jaká bude GeForce RTX 4090? Máme specifikace nejvýkonnější(?) grafiky generace Nvidia Lovelace. Karta má méně jednotek, než se čekalo, a „jen“ 450W spotřebu. Ale výkon proti dnešní highendové RTX 3090 […] The post Specifikace GeForce RTX 4090: „jen“ 16 128 shaderů a 450 W? Je 2× rychlejší než RTX 3090 appeared first on Cnews.cz .

AMD Zen 4 pro servery: roadmapa, data vydání, až 400W TDP a dva sockety. SP6 pro Threadripper?

16.May
Prosákly výživné informace o procesorech Zen 4 pro servery. Možná vyjdou už o prázdninách a AMD chystá vedle SP5 také levnější platformu SP6, která by mohla slibovat návrat levnějších a dostupnějších […] The post AMD Zen 4 pro servery: roadmapa, data vydání, až 400W TDP a dva sockety. SP6 pro Threadripper? appeared first on Cnews.cz .

Jako ze Sim City: Mapy Googlu chystají nový dechberoucí pohled na města

16.May
Google na konferenci Google IO oznámil, že chystá nový mapový pohled. Už dnes se v 3D pohledu můžete cítit, jako byste nad městem létali ve vrtulníku, ale nový pohled nazvaný […] The post Jako ze Sim City: Mapy Googlu chystají nový dechberoucí pohled na města appeared first on Cnews.cz .
© 2000-2022 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes