15
new stories - click to show

CNN Prima NEWS

Description:

Nejaktuálnější zprávy z domova i ze světa.

URL:

https://cnn.iprima.cz/

Catalog:

Publishes:

3.8 items/day

Fiala: Trest pro Rusko by měl být tvrdý. Ukrajina Putinovi stačit nebude

22.February
V úterý mimořádně zasedají poslanci kvůli polskému dolu Turów. Místo toho se však zatím řeší aktuální situace na Ukrajině. V noci totiž podle světových agentur překročili ruští vojáci hranice do separatistických území na východě země. V úvodu schůze si vzal slovo premiér Petr Fiala (ODS). Podle něj je Evropa krok od války, vyslovil se pro tvrdé sankce pro Rusko.

Černochová: Kvůli Ukrajině zasedne krizový štáb i Bezpečnostní rada státu

22.February
Kvůli situaci na Ukrajině zasedne ve středu Bezpečnostní rada státu. Obrana předloží návrhy, jak řešit některé problematické otázky, řekla ministryně obrany Jana Černochová (ODS). Podle šéfa české diplomacie Jan Lipavského (Piráti) zasedne už v úterý také krizový štáb ministerstva zahraničí.

Když škola pomůže studentům a oni jí, prospěch a ocenění mají všichni

22.February
Veřejná Vysoká škola technická a ekonomická České Budějovice se dlouhodobě snaží zpřístupňovat studentům moderní technologie, postupy a dovednosti, které pak uplatní v praxi. Zapojují se také do mezinárodních projektů, na kterých získávají ocenění, jako naposledy v prosinci roku 2021, kdy se studentka VŠTE Monika Hrubá stala jednou z nejúspěšnějších účastnic akce Huawei Seeds for the Future ve fi…

Květná zahrada v Kroměříži zůstává státu. Církev u soudu se stížností nepochodila

22.February
Památka zapsaná na seznamu světového dědictví UNESCO zůstává ve vlastnictví státu. Arcibiskupství neúspěšně žádalo o její vrácení v církevních restitucích. Arcibiskupství podle mluvčího Jiřího Gračky nález soudu respektuje, i když roztržení dvou kroměřížských zahrad považuje za nešťastné. Podle právníka arcibiskupství Jakuba Kříže úterním nálezem končí „pouť“ arcibiskupství spojená se snahou o vy…

Konflikt na Ukrajině způsobí migrační vlnu. Zkomplikuje i dodávky plynu, tvrdí politolog

22.February
Pokud by došlo k rozsáhlejšímu konfliktu na Ukrajině, mohli bychom čelit větší migrační vlně. Ve vysílání CNN Prima NEWS to řekl politolog a bývalý diplomat Petr Drulák. Podle něj by také došlo ke komplikacím s dodávkami strategických surovin.

ON-LINE: Na východě Ukrajiny se střílí, jsou hlášeni mrtví. Skeptický Zeman mluví o riziku

22.February
Rusko spustilo invazi na Ukrajinu. Prezident Vladimir Putin svým výnosem uznal nezávislost samozvaných republik Doněck a Luhansk na východě východoevropské země. Do oblasti poté vyslal ruské vojáky, kteří zde mají „udržovat mír“. Západní mocnosti Putinův krok ostře kritizují a říkají, že Rusko porušilo mezinárodní právo i Minské dohody. Recept na řešení krize hledá i Rada bezpečnosti OSN.

Západ pracuje na sankcích proti Rusku. Rozhodne už odpoledne, prohlásila Evropská unie

22.February
Evropská unie pracuje na návrhu sankcí proti Rusku po uznání nezávislosti separatistických regionů na východě Ukrajiny Moskvou. Prohlásil to v úterý šéf unijní diplomacie Josep Borrell, podle něhož by zástupci zemí EU mohli o sankcích rozhodnout již odpoledne. O možných postizích budou už dopoledne hovořit velvyslanci členských zemí.

Fiala podlehl tlaku. Dohodu o Turówu mohl vyjednat mnohem lépe, zlobí se Brabec

22.February
Dohodu o Turówu jsme mohli vyjednat podstatně lépe. Premiér Petr Fiala (ODS) podlehl tlaku polské strany, zlobil se v úterý na tiskové konferenci ve Sněmovně bývalý ministr životního prostředí Richard Brabec (ANO). ANO na úterý svolalo mimořádnou schůzi ve Sněmovně, kde chce dohodu o dolu Turów řešit.

Nedopustíme krveprolití. Ukrajina musí přestat střílet, hřímá ruský velvyslanec při OSN

22.February
Nechceme dopustit krveprolití, řekl na mimořádném zasedání Rady bezpečnosti OSN ruský velvyslanec při OSN Vasilij Něbenzja. Jedním dechem však dodal, že Ukrajina připravuje v Donbasu nové „vojenské dobrodružství“. Většina členů Rady bezpečnosti v čele s USA však kroky Ruska, včetně vyslání „mírové mise“, jednoznačně odsoudila.

Přerostlý medvěd drancuje domácnosti v Kalifornii. Nezastraší ho sirény ani paralyzéry

22.February
Obyvatele kalifornského městečka South Lake Tahoe trápí nájezdy urostlého medvěda baribala. Zvíře se už několik měsíců vydává hledat potravu k místním domům a zanechává za sebou nemalé škody. Od drancování jej neodradily ani sirény či paralyzéry, úřady nyní situaci považují za natolik nebezpečnou, že nevylučují ani uspání zvířete. Ve víkendové reportáži o tom napsal deník The New York Times (NYT).

Putin může s invazí pokračovat až do Česka. Nevíme, kde se zastaví, varuje Porošenko

22.February
Bývalý ukrajinský prezident Petro Porošenko řekl, že ruský prezident Vladimir Putin by mohl s invazí pokračovat do Polska, pobaltských zemích, ale i do České republiky. Uvedl, že jednota a solidarita s Ukrajinou je „životně důležitá“ a šéf Kremlu bude zodpovědný za desítky tisíc ztracených životů v jeho zemi.

Jiří Šlégr o fiasku českých hokejistů. Nemůžeme se vymlouvat na smůlu. Co s Pešánem?

22.February
Olympiádu vyhrají Finové, Češi budou černým koněm turnaje, prorokoval před hrami v Pekingu bývalý hokejista a šampion z Nagana Jiří Šlégr. Zatímco první tip mu dokonale vyšel, v tom druhém se hluboce zmýlil. Národní hokejový tým skončil až na devátém místě, což je nejhorší umístění v historii Česka i Československa.

Celý život jezdil bez řidičáku. Chytili ho až po 71 letech za volantem

22.February
Na silnicích se každý den stane velké množství různých bizarností a úsměvných situací. Mezi výjimečné patří ta, která se odehrála koncem ledna v anglickém městečku Bulell, které je předměstím Nottinghamu. Tamní policisté totiž víceméně namátkou zastavili řidiče, který jezdil bez řidičského oprávnění opravdu hodně dlouhou dobu.

Lupič zavolal policii sám na sebe. Uvízl jsem tu a prosím o pomoc, řekl do telefonu

22.February
Lupič v západoněmeckém Bielefeldu na sebe zavolal policii poté, co se nebyl několik hodin schopen sám dostat z budovy, kterou chtěl vykrást. Skončil ve vazbě, informovala s odvoláním na policii agentura DPA.

Čech na Ukrajině: Když byl Kyjev město, v Moskvě ještě kvákaly žáby. Na Rusy vezmu samopal

22.February
Když byl Kyjev městem, v Moskvě ještě kvákaly žáby. Rusové jsou z toho v depresi, řekl v rozhovoru pro CNN Prima NEWS český sládek Daniel Váša, který od roku 2008 žije v Žytomyru na Ukrajině. Provozuje tam restauraci s pivovarem a s manželkou vychovává desetiletou dceru. Pokud před Rusy nestihne utéct, vezme prý na ně samopal.
© 2000-2022 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes