15
new stories - click to show

CNN Prima NEWS

Description:

Nejaktuálnější zprávy z domova

URL:

https://cnn.iprima.cz/

Catalog:

Z domova

Publishes:

11.7 items/day

Přišel, bodnul a odešel. Spor bezdomovců na Českolipsku skončil pokusem o vraždu

21:40
Přišel, beze slova bodnul a zase odešel. Tak popisují svědci málem smrtelný útok v Novém Boru na Českolipsku. Zřejmě dlouhodobý spor mezi dvěma bezdomovci tam vyvrcholil nečekaným napadením. Policisté vyšetřují útok jako pokus o vraždu. „Hráli jsme karty a on zničehonic přišel a bodnul ho zezadu pod lopatku,“ popsal svědek útoku reportérovi CNN Prima NEWS.

Střelba v Chorvatsku zasáhla i členy české komunity, řekl tamní poslanec. Popsal detaily

21:09
V domově důchodců v chorvatském městě Daruvar, v němž v pondělí došlo k tragické střelbě, která si vyžádala minimálně šest životů, byli přítomni příslušníci české komunity a patří mezi ty, které agresor zavraždil či zranil. Pro CNN Prima NEWS to řekl poslanec chorvatského parlamentu a náměstek starosty Daruvaru Vladimir Bilek. Střelec měl podle něj čin spáchat nelegálně drženou zbraní.

Kdo vraždil v chorvatském městě plném Čechů? Střelec se choval divně před útokem i po něm

19:33
Trpěl posttraumatickou stresovou poruchou a pil alkohol. Tak dobře informované zdroje popsaly pro CNN Prima NEWS 51letého muže, který v chorvatském domově důchodců zabil šest lidí. Bývalý voják ještě před masakrem zašel do kavárny, v níž pohostil další návštěvníky. Po střelbě opět zamířil do podniku, v němž počkal na příjezd policie. Muž měl problémy se zákonem již v minulosti. K tragické střelbě…

Hazard se životy: Policie ve Vyškově zastavila zfetovaného řidiče. V autě měl děti bez sedaček

19:33
Policisté ve Vyškově zastavili extrémně nezodpovědného řidiče. Třicetiletý muž vezl malé děti, které nebyly připoutané a neseděly v autosedačkách. Aby toho nebylo málo, osobní auto nemělo platnou technickou kontrolu. Řidič byl navíc zfetovaný. Vše přitom policisté řešili jen kousek od místa, kde před pár týdny při tragické nehodě zemřely dvě malé děti, které také cestovaly bez pásů.

Tragédie na nádraží v Sydney: Kočárek sjel pod přijíždějící vlak. Otec se zachoval jako hrdina

18:28
Dvě oběti si v neděli vyžádal tragický incident na vlakovém nádraží Carlton v australském Sydney. Kočárek s dvouletými dvojčátky sjel pod blížící se vlak a i když jejich otec skočil do kolejiště, aby své dcery zachránil, přijíždějící vlak usmrtil jeho i jednu z holčiček. Druhá dívka vyvázla jako zázrakem bez zranění, uvedla australská média.

Silné bouřky řádí v Česku, hrozí lijáky i kroupy. Kde už prší a kudy projdou mračna?

18:28
Avizované bouřky dorazily nad území Česka. Na Šumavě v pondělí odpoledne spadlo během hodiny 40 milimetrů vody. Hromy doprovázené silným deštěm udeřily v jižních a středních Čechách a také na Vysočině. Bouřková mračna se vzhledem k větru pohybují chaoticky, informovali po poledni odborníci z Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). O nebezpečných bouřkách informovala také německá média, podle…

Češka z Chorvatska popsala tragickou střelbu: Strašné. Nikdo by to dopředu nepředpovídal

17:56
Chorvatsko se vzpamatovává z tragické střelby v domově důchodců, v němž 51letý muž zabil šest lidí. Tragédie se odehrála ve městě Daruvar, které obývá významná česká menšina. Novinářka Lenka Lalićová, která pracuje v místním chorvatském rádiu a zároveň umí perfektně česky, celou událost popsala v rozhovoru pro CNN Prima NEWS. Krátce po střelbě vyrazila přímo na místo.

Znásilnění Češek v Německu: Tamní prokuratura obvinila tři muže, má jít o Syřany

16:51
Německé státní zastupitelství obvinilo tři muže z loňského znásilnění dvou Češek, které pobývaly ve městě Gera na studentské výměně. Informovala o tom během pondělí veřejnoprávní stanice MDR.

Co dělat při bouřce, aby do vás neuhodil blesk? Odborník popsal šest základních pravidel

13:35
Ztráty na lidských životech, vážná zranění, rozsáhlé požáry i velké škody na majetku. Blesky každoročně způsobují řadu problémů. Jak se jim bezpečně vyhnout a vyváznout z bouřky bez úhony, popsal meteorolog Filip Smola pro CNN Prima NEWS.

Kauza sportovních dotací: Exministru Březinovi hrozí šest let, radnímu Wolfovi o rok méně

11:57
V kauze rozdělování sportovních dotací pražského magistrátu žádá státní zástupce pro exministra Karla Březinu (dříve ČSSD) šest let vězení, pro bývalého radního Jana Wolfa (KDU-ČSL) pět let. Pětileté až šestileté tresty odnětí svobody navrhl v pondělní závěrečné řeči i většině ostatních obžalovaných. Trvá na tom, že devítka obviněných některé projekty upřednostnila kvůli svým osobním zájmům či pr…

Smrt v Luhačovicích: Zřejmě „alkoholový“ střet Slováků s Ukrajinci, obyvatelé jsou v šoku

9:47
Ke smrti muže při potyčce v Luhačovicích na Zlínsku došlo v důsledku trestného činu. Policie případ kvalifikovala jako ublížení na zdraví a výtržnictví. Obětí je čtyřicetiletý cizinec. Také šest dalších účastníků incidentu, který se stal v sobotu brzy ráno před jedním z barů ve městě, pocházelo ze zahraničí. V České republice pobývají legálně, informovala krajská policejní mluvčí Simona Kyšnerová.
© 2000-2024 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes