ČRo

Description:

Komentare a nazory

URL:

https://www.rozhlas.cz/

Catalog:

Z domova → Politika

Publishes:

10.9 items/day

Yilian Cañizares: Spirituální poselství o toleranci a lásce

0:07
Album Eruzelie, nejepičtější své kariéry, natáčela kubánská zpěvačka a houslistka v New Orleans, inspirace pro příběhy afrických otroků ale čerpala doma a na Haiti.

Robert Schuster: Druhá vlna pandemie zasáhla Německo víc, než čekalo

17:08
Každým dnem rostou počty nově nakažených nejenom v Česku, ale i v Německu. Podobně jako u nás se i tam množí otázky, kde se stala chyba?

Julie Hrstková: Zrušení superhrubé mzdy je dobrý nápad, kdyby vláda věděla, proč ji ruší

17:08
Kdo sledoval vývoj kolem superhrubé mzdy a jejího slibovaného zrušení, dávno zjistil, že politici mají v rukávu spoustu variant. Jen o nich leckdy nemají ani tušení.

Tereza Zavadilová: Kde je Praha?

17:08
Koronavirová pandemie přinese do ekonomické teorie minimálně jednu novinku. Ještě nikdy se nestalo, že by nějaká krize téměř smetla celé odvětví.

Jan Vávra: Nový druh nespokojenců

16:14
V Čechách nemáme zažitou tradici pouličních bitek a násilných střetů, které by měly politické důvody. Dějinné zvraty se odehrály nenásilně, v souladu s právním řádem.

Ilona Švihlíková: Vláda by měla v době krize pevně držet volant. Místo toho ale vytváří chaos

10:54
Vláda schválila návrh státního rozpočtu na příští rok se schodkem 320 miliard korun. Jaký dopad to bude mít na veřejné finance i na další generace?

Ivan Hoffman: Jabloně a nesvoboda

9:59
Takto na podzim, když se ohnou větve pod váhou jablečné nadúrody, každoročně nejprve předstírám, že to nevidím. Pak ale pokaždé cítím to Vaculíkovo: „Jabloň se dívá!“

Petr Vizina: O dvou lejstrech a lidské rodině

8:10
Ten obrázek je jak z Pohádek tisíc a jedné noci. Kněz v bílém přijel loni v únoru na návštěvu do Perského zálivu za knězem v černém, jen s bílou čepičkou a červeným vrškem.

Filip Nerad: Česko znovu smutným premiantem. Tentokrát u dotací a vlády práva

7:16
Lehce přes polovinu Čechů souhlasí podle průzkumu pro Evropský parlament s tím, aby unijní dotace byly podmíněny dodržováním principů vlády práva. Čtvrtina Čechů je proti.

Petr Holub: Rozpočet, kde se ztratilo 200 miliard

20.October
Státní rozpočet na rok 2021 bude mít nejen nejvyšší schodek ze všech schodků, které se plánovaly ještě před začátkem roku.

Marek Hudema: Čínská ekonomika roste, ale cena je příliš vysoká

20.October
Čína se letos stane jednou z mála zemí na světě, která zažije ekonomický růst. Podle pekingských statistiků meziročně vzrostlo čínské HDP ve druhém čtvrtletí o 5 procent.

Leona Šmelcová: Trump zpřísnil embargo na Kubě, vlastní značku si tam ale zaregistroval

20.October
Už žádný rum, ani doutník. Bílý dům oznámil zpřísnění amerických sankcí na Kubě. Turisté z USA si nově nesmí z karibského ostrova dovézt doutníky, ani slavný kubánský rum.

Jan Macháček: Ne všichni protestující jsou blbci a trollové

20.October
Autor těchto řádek patří mezi spořádané nosiče roušek a na Staroměstské náměstí by protestovat nešel. Konspirace o pandemii nešíří a není zastáncem neřízeného promořování.

Až budu velkej, budu chodit nahatej. Kapitán Demo je zpátky!

20.October
Po megahitech Zlatíčka, Trendsetter či Kouzlo natočil Kapitán Demo dětskou desku Řekni mámě, ať ti koupí Bentley. Bavit se však u ní budou i dospělí.
© 2000-2020 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes