15
new stories - click to show

ČRo

Description:

Komentare a nazory

URL:

https://www.rozhlas.cz/

Catalog:

Z domova → Politika

Publishes:

10.8 items/day

Marek Hudema: Vládní reakce na rostoucí ceny energií postrádá logiku

16:33
Evropě hrozí, že v zimě bude mrznout a bude potmě. Konkrétně že část Evropanů nebude mít na teplo a elektřinu. Raketovým tempem totiž vzrostly ceny energií.

Eva Hrnčířová: Prosazování národních zájmů v EU po babišovsku, nebo po česku?

15:38
Málokdy se podaří, aby se o českém premiérovi psalo v bruselské bibli Politico. Na uznávaném webovém serveru informujícím o všem, co se v Bruselu šustne, Andrej Babiš získával spíš prostor kvůli svému střetu zájmů.

Leona Šmelcová: Portugalci s námořníkem v čele vakcinační kampaně hlásí proočkovanost

15:38
Portugalci mají proočkováno. Iberská země se s 86 procenty naočkovaných obyvatel dvěma dávkami vakcíny proti covidu vyhoupla ve světě na druhé místo po Spojených arabských emirátech.

Lukáš Jelínek: Poradí si nová vláda s covidem lépe než ta stará?

14:44
Koronavirová epidemie je zase v plném proudu a politici za ní opět trestuhodně klopýtají. U mnohých mají přednost pocity, dojmy a nálady ve veřejném mínění a ochranu veřejného zdraví stavějí až na druhou kolej.

Týden očima Petra Schwarze: Hry o čas, splašky na hlavě a helma proti demenci

14:44
Zas jednou dorazil ostrý vítr, počty nakažených a nemocných covidem rostly ještě rychleji než ceny benzínu a také se vyjasnilo, jakou roli může nyní prezident hrát v povolebním vyjednávání o nové vládě. Předseda Senátu Vystrčil seznámil veřejnost se stanoviskem Ústřední vojenské nemocnice, že prezident Zeman není v současnosti schopen plnit žádné pracovní povinnosti a dlouhodobá prognóza je kra...

Poslechněte si všechny sobotní komentáře s Petrem Schwarzem

14:44
Kampaň před prezidentskými volbami už začala. Jaké jsou důsledky hry s nemocným prezidentem. Poradí si nová vláda s covidem lépe než ta stará? Portugalci zvládli očkování díky námořnímu viceadmirálovi. Prosazování národních zájmů v EU – po babišovsku, nebo po česku? Vládní reakce na rostoucí ceny energií postrádá logiku. Nebo vztahy mezi Ruskem a NATO.

Petr Honzejk: Proti Babišovi by nejlépe obstála žena. Co třeba „Dana Drábová na Hrad“?

14:44
Miloš Zeman leží v nemocnici, prognóza vývoje jeho nemoci je krajně nejistá. A tak zatímco probíhají spory o to, jestli ho ústavní cestou zbavit pravomocí, v pozadí se začíná odehrávat důležitější proces. Tedy, kdo po něm převezme úřad na dalších pět let. Nemusíme rovnou myslet na nejtragičtější důvod, proč by otázka mohla být aktuální dříve, než se čekalo. Zeman se může dobrovolně rozhodnout p...

Japonsko nečekaně zvítězilo nad šířením koronaviru. Není si ale jisté, jak se to podařilo

13:51
Japonsko téměř přes noc proměnilo svůj souboj s koronavirem v nečekaný úspěch. Ještě v polovině srpna každý den v Tokiu přibývalo skoro šest tisíc nových případů nákazy. V současnosti je jich jen okolo stovky. Přitom bary nebo příměstské vlaky jsou plné lidí, uvádí ve svém textu agentura AP.

Adam Černý: Slovinský premiér vidí v europoslancích Sorosovy loutky

22.October
Když si politik zvolí ostrý tón, snadno překročí mez, za níž se útočnost stává kontraproduktivní. Slovinský premiér Janez Janša, který s chutí a často využívá sociální síť Twitter, to poznal poté, co na svém účtu zveřejnil diagram s třinácti europoslanci, kteří podle něj spolu s více než dvěma sty dalšími patří k „Sorosovým loutkám“ v Evropském parlamentu.

Thomas Kulidakis: Bulharský koronavirový experiment v zemi s nejnižší proočkovaností v EU

22.October
Bulharsko se momentálně v rámci Evropské unie vyznačuje několika nepříliš lichotivými prvenstvími. Tamní voliči půjdou už potřetí za letošní rok k volbám, v posledních dvou týdnech Bulharsko vykazuje nejvíce úmrtí souvisejících s covidem-19 a zároveň je v zemi nejméně plně naočkovaných lidí. Dočasná vláda se rozhodla přistoupit v boji s koronavirem k opatření, kterého si neodvážily žádné vlády ...

Mynář: Ohrazuji se proti tvrzení, že bych manipuloval, nebo dokonce falšoval podpis prezidenta

22.October
Videozáznamem s prezidentem Milošem Zemanem jak v nemocnici podepisuje dokument o svolání nové sněmovny za přítomnosti jejího končícího předsedy Radka Vondráčka (ANO), chtěl Vratislav Mynář dokázat, že prezident je schopen jednat o své vůli. Ohradil se i proti podezření z nějakého falšování podpisu, ale situací kolem prezidenta se už zabývá policie a také Vojenské zpravodajství a Bezpečnostní i...

Alexandr Mitrofanov: Jak vypadá v Rusku uměřený konzervatismus

22.October
Ve čtvrtek odpoledne hovořil prezident Vladimir Putin několik hodin na zasedání Valdajského klubu v Soči. Nejdříve pronesl projev, pak odpovídal na otázky přítomných. Valdajský klub je sdružení ruských a zahraničních odborníků. Začínal jako různorodé fórum, v poslední době jsou v něm však zastoupeni především stoupenci Putinova režimu.

Některé léky mohou poškozovat játra. Vědci vyvíjejí model orgánu ke sledování „4D“ mikroskopem

22.October
Podrobné snímkování jaterních buněk by mohlo zjednodušit výzkum nových léků a zlepšit jejich bezpečnost. Rychleji by se tím odhalilo, jestli zkoumané látky nejsou pro játra škodlivé. Čeští vědci se zapojili do mezinárodní výzkumné sítě, která se snaží vyvinout výzkumný model jater i zobrazovací techniky k jeho zkoumání.

Petr Holub: Opravdu do vlády? Hamletovská otázka trápí Piráty

22.October
Vstup Pirátů do vlády je zdánlivě samozřejmým krokem, dalo by se říci, že zadostiučiněním za trpělivou čtyřletou práci v opozici. Přesto by se měli vážné zamyslet, než ten krok učiní. Politováníhodná historie Pirátů v těchto volbách je všeobecně známá. Před volbami se domluvili jako silnější partner na koalici se Starosty a do společného volebního zisku přes 800 tisíc hlasů přispěli jejich voli...
© 2000-2021 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes