15
new stories - click to show

ČRo

Description:

Přinášíme Vám aktuality z kulturního dění, recenze knih, filmů i divadel, rozhovory se zajímavými osobnostmi, pozvánky na zajímavé události i přímé přenosy koncertů.

URL:

https://www.rozhlas.cz/

Catalog:

Kultura

Publishes:

24.9 items/day

Ondřej Havelka má rád kontakt s publikem. „V té chvíli má člověk stavy, kdy ho radost zachvátí“

13:30
Ondřej Havelka je hudebníkem, zpěvákem a také uměleckým ředitelem kapely Melody Makers. Ujišťuje, že při koncertech zažívá na jevišti pocity nefalšovaného štěstí.

Josef Zíma má dnes 89. narozeniny

12:23
Král české dechovky, herec a zpěvák Josef Zíma je doma a čeká, až bude zase moci ven. Kdyby nebylo epidemie, stále by totiž i přes zdravotní problémy vystupoval.

Na pěknú notečku napříč moravskými regiony

12:23
Na valašskú notu zahraje vsetínská CM Jasénka. Lašské zvrtky nabídne CM Kotci z Frýdlantu nad Ostravicí. Jižnější část Moravy bude reprezentovat CM Lipovjan a další.

Tomáš Suchý: Záchytný bod

12:23
Album Záchytný bod Tomáše Suchého vzniklo vlastně náhodou. Setkání s kamarádem Josefem Štěpánkem v obchodě s kytarami, jamování, návrh na nahrání některých nápadů.

Londýnské experimentální studio Soft Baroque vystavuje svou aktuální tvorbu poprvé v Miláně

11:50
Pod názvem Sun City (Sluneční město) vystavuje londýnské experimentální studio Soft Baroque svou aktuální tvorbu v galerii Marsèll v Miláně.

BáSnění Libora Magdoně

10:43
Taufer, Hejda, Pištora a další. Své oblíbené poetické texty představuje pedagog a bibliofil Libor Magdoň.

Šance pro jazzové skladatele: soutěž Karla Krautgartnera spuštěna

10:09
Concept Art Orchestra vyhlašuje již popáté soutěž o nejlepší kompozici pro jazzový orchestr. Ve hře je vedle finanční odměny hlavně nastudování vybraných skladeb...

Producent Andy Stott se vynořil nad hladinu s novou podobou svého zvuku

9:03
Anglický producent Andy Stott od začátku své kariéry čerpá z tradic ostrovního techna, dubu i jungle. S každou další nahrávkou se zároveň stále přibližuje vlastnímu zvuku.

Zábranský, Hůlová, Štindl, Urban či Vlasáková: Jaké jsou sociální dystopie a společenská satira?

3:05
Provozují čeští spisovatelé „panské“ psaní od stolu o lidech, kterým kulturní elita nemůže rozumět, nebo se vyhýbají nepříjemným tématům společenských krizí?

Pohřeb zaživa. Pásmo textů Richarda Weinera napříč poezií i prózou

22:40
Dvojnictví a dvojakost jako jednotící téma básnické i prozaické tvorby Richarda Weinera. Poslechněte si Pohřeb zaživa, originální vltavský Souzvuk z dílny Jakuba Doubravy.

Jiří Hájíček: Selský baroko. Příběh z jihočeského venkova o návratu do období násilné kolektivizace

18:53
Sedmatřicetiletý genealog Pavel Straňanský se živí sestavováním rodokmenů především pro zámožné emigranty, kteří hledají kořeny. Jednoho dne se dostane k neobvyklé zakázce.

Napsal melodie pro filmy Muž a žena nebo Love Story. Francis Lai byl mistrem intimních nálad

18:53
Pořad Vlídné tóny tentokrát nabízí filmové asociace, začasté milostné povahy. Svorníkem jsou totiž melodie velmi úspěšného francouzského autora filmové hudby Francise Laie.

Uniknout tlaku. Snově ironický magazín FEAT zaznamenává současnou vizualitu

16:10
Na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze se stejně jako na zbytku univerzit v Česku ještě prezenční výuka naplno nerozběhla, to ale neznamená, že se nic neděje.
© 2000-2021 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes