ČRo

Popis:

Přinášíme Vám aktuality z kulturního dění, recenze knih, filmů i divadel, rozhovory se zajímavými osobnostmi, pozvánky na zajímavé události i přímé přenosy koncertů.

URL:

http://www.rozhlas.cz/kultura/portal/

Katalog:

Kultura

Publikuje:

3 položek/měsíc

Dcera jí zemřela hlady. Manželství stálo život i ji. Osudové ženy: Marina Cvětajevová

20.července
Ruská spisovatelka a básnířka prožila v Československu údajně nejkrásnější léta. Taky proto Československu věnovala několik básní. Jinak byl její život plný přemetů a úniků. Potkala ji řada opravdových tragédií. Zažila taky dobu, kdy neměla kam jít, kam se uchýlit. Asi se narodila ve špatné době.

Václav Kopta: „Ztratil jsem existenční strach“

20.července
Je hercem, muzikantem a textařem. Tvrdí, že textařina je řemeslo a je smířený s tím, že nedosáhne kvalit svého otce Pavla Kopty. Tvrdí, že s ním nesoutěží.

Uhlazený slušňák Butch Casssidy, který neuměl střílet. Příběhy slavných: Paul Newman

20.července
Na vojáka moc malý. Na drsňáka moc slušný. A přece... Tenhle bystrý, vtipný a sarkastický chlap se snažil všechno to, co od života dostal, zase smysluplně vrátit. Až na ty ženský...

Jitka Vodňanská: Od Václava Havla jsem se naučila stát si za svým názorem

16.července
Má odvahu dělat nezvyklé věci, má víru v dobro i život a také má velkou kuráž. To vše se spojilo a vedlo k napsání autobiografické knihy Voda, která hoří. V něm mimo jiné vzpomíná na disidenta a pozdějšího prezidenta Václava Havla. Mimo jiné připomněla, čím ji inspiroval.

Oscar za Kolju mi zničil život na 10 let, tvrdí Jan Svěrák

16.července
K 100. výročí republiky se teď sahá i do kinematografie. Do kin míří digitálně remasterovaný film Akumulátor 1 oscarového režiséra Jana Svěráka. Co to znamená?

Křeč–Sklep–Amadeus–MFF KV. Cesta choreografa Michala Cabana

14.července
Má nápady, jako kdyby nikdy nevyrostl. Jaký je ale zakladatel baletní jednotky Křeč jako otec? A nestydí se jeho děti za jeho nápady?

Diktátor nebo umělec? Příběhy slavných: Karel Hugo Hilar

13.července
Jeden z nejkontroverznějších českých divadelníků počátku 20. století. Jako režisér formoval žáky moderní české režie. Jeho expresionistické výboje se staly základem pro pozdější scénické experimenty velkých českých divadel. K jeho odkazu se hlásila celá generace. Současně byl taky nenáviděný jako nesmlouvavý diktátor.

Herečka Pavla Tomicová zhubla 25 kg. „Chtěla bych hrát princezny, ale to mi nikdo nedá,“ směje se

12.července
Je Pavla Tomicová jednou z žen na pokraji nervového zhroucení? Ano. Alespoň v muzikálu podle úspěšného filmu Pedra Almodóvara na prknech Divadla Na Fidlovačce. A tahle živelná herečka si to moc užívá.

Proč jdou chlapi do války? Filmové příběhy, vlastenectví i dobrodružství... To všechno tam splývá, říká Radan Haluzík

11.července
Sociální antropolog a bývalý válečný reportér Radan Haluzík strávil víc než dva roky v bývalé Jugoslávii a na Kavkaze. Ve své knize odpovídá právě na otázku v titulku: Proč jdou chlapi do války?
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes