ČRo

Popis:

Přinášíme Vám aktuality z kulturního dění, recenze knih, filmů i divadel, rozhovory se zajímavými osobnostmi, pozvánky na zajímavé události i přímé přenosy koncertů.

URL:

http://www.rozhlas.cz/kultura/portal/

Katalog:

Kultura

Publikuje:

5,6 položek/týden

Jitka Vodňanská: Od Václava Havla jsem se naučila stát si za svým názorem

16.července
Má odvahu dělat nezvyklé věci, má víru v dobro i život a také má velkou kuráž. To vše se spojilo a vedlo k napsání autobiografické knihy Voda, která hoří. V něm mimo jiné vzpomíná na disidenta a pozdějšího prezidenta Václava Havla. Mimo jiné připomněla, čím ji inspiroval.

Oscar za Kolju mi zničil život na 10 let, tvrdí Jan Svěrák

16.července
K 100. výročí republiky se teď sahá i do kinematografie. Do kin míří digitálně remasterovaný film Akumulátor 1 oscarového režiséra Jana Svěráka. Co to znamená?

Křeč–Sklep–Amadeus–MFF KV. Cesta choreografa Michala Cabana

14.července
Má nápady, jako kdyby nikdy nevyrostl. Jaký je ale zakladatel baletní jednotky Křeč jako otec? A nestydí se jeho děti za jeho nápady?

Diktátor nebo umělec? Příběhy slavných: Karel Hugo Hilar

13.července
Jeden z nejkontroverznějších českých divadelníků počátku 20. století. Jako režisér formoval žáky moderní české režie. Jeho expresionistické výboje se staly základem pro pozdější scénické experimenty velkých českých divadel. K jeho odkazu se hlásila celá generace. Současně byl taky nenáviděný jako nesmlouvavý diktátor.

Herečka Pavla Tomicová zhubla 25 kg. „Chtěla bych hrát princezny, ale to mi nikdo nedá,“ směje se

12.července
Je Pavla Tomicová jednou z žen na pokraji nervového zhroucení? Ano. Alespoň v muzikálu podle úspěšného filmu Pedra Almodóvara na prknech Divadla Na Fidlovačce. A tahle živelná herečka si to moc užívá.

Proč jdou chlapi do války? Filmové příběhy, vlastenectví i dobrodružství... To všechno tam splývá, říká Radan Haluzík

11.července
Sociální antropolog a bývalý válečný reportér Radan Haluzík strávil víc než dva roky v bývalé Jugoslávii a na Kavkaze. Ve své knize odpovídá právě na otázku v titulku: Proč jdou chlapi do války?

Příběhy slavných: Jan Libíček

6.července
Divadelní a filmový herec, který patřil ke stálicím našeho filmového nebe. Jeho základním výrazovým znakem byla tělesná objemnost. Sám o ní, asi ne tak úplně v nadsázce, říkával, že právě jeho kila ho živí.

Syn Julese Verna stál za prvním podmořským natáčením. Podívejte se na unikátní záběry 20 000 mil pod mořem

2.července
Ještě několik let po smrti Julese Verna vycházeli další jeho romány. Dnes už bezpečně víme, že tyto pozdní práce jako Podivuhodné dobrodružství výpravy Barsacovy, Lodivod dunajský nebo Honba za meteorem jsou z velké části dílem jeho syna Michela. Michel Verne byl člověk velice podnikavý.

Tomáš Holý a já jsme stejná čísla, říká dětský herec Filip Antonio

2.července
Seriál První republika, Ve stínu či Muži v naději. To je jen zlomek filmografie čtrnáctiletého Filipa Antonia, který se před kamerou pohybuje od svých 18 měsíců. Dnes je nejobsazovanějším dětským hercem posledního desetiletí.
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes