Radiožurnál

Popis:

Svě›t kolem nás

URL:

http://www.irozhlas.cz/

Katalog:

Ze světa

Publikuje:

15,2 položek/den

Palestinci vypálili 200 střel na Izrael. Ten při odvetě zničil studio televize Al-Aksá

23:20
Při silné palbě z palestinského Pásma Gazy bylo v Izraeli zraněno sedm lidí. Následné protiútoky izraelské armády nepřežili tři Palestinci. Premiér Netanjahu svolal večer bezpečnostní kabinet.

Mogheriniová, Sísí i Babiš. Palermské konference o Libyi se účastní i generál Haftar

21:39
V sicilské metropoli Palermo v pondělí začala mezinárodní konference o budoucnosti Libye, které se vedle představitelů obou soupeřících libyjských vlád zúčastní mimo jiné i řada světových osobností.

Amnesty International zbavila Su Ťij prestižního ocenění. Nepostavila se proti násilí na Rohinzích

21:39
Organizace na ochranu lidských práv Amnesty International odebrala barmské vůdkyni a nositelce Nobelovy ceny za mír Do Aun Schan Su Ťij své nejprestižnější ocenění Velvyslankyně svědomí.

‚Není šance na dobrou vládu.‘ Rumunsko podle prezidenta není připraveno na předsednictví EU

20:27
Ministr pro evropské záležitosti, který měl za úkol připravit Rumunsko na převzetí předsednictví Evropské unie, minulý týden nečekaně odstoupil.

Americký výzkumný ústav objevil v KLDR nové raketové objekty. Může jich být až dvacet

19:18
Objevené objekty jsou v obtížně dostupných, hornatých částech Severní Koreje. Mohou v nich být uloženy balistické rakety nejrůznějšího doletu, tedy i takové, které jsou schopny zasáhnout Ameriku.

Kubitschek se do Čech vracel. Odkud přesně pocházeli jeho předkové?

17:35
Podobně jako u nás používáme písmena TGM, v Brazílii mají významné iniciály JK. Jejich nositelem je prezident Juscelino Kubitschek.

Volby na Donbasu vyhráli dosavadní vůdci separatistů. Kreml se k hlasování staví ‚s pochopením‘

16:23
Volební účast v Luhansku činila podle oficiálních údajů 77 procent. V Doněcku pak k volebním urnám přišlo přes 80 procent oprávněných voličů, což místní volební komise označila za bezprecedentní.

Jehly do jahod dávala kontrolorka, tvrdí australští vyšetřovatelé. Chtěla se pomstít zaměstnavateli

16:23
Jehly v jahodách se v polovině září objevily v obchodech šesti australských států a teritorií. Po konzumaci jahody s jehlou skončil jeden muž v nemocnici.

Seehofer chce pokračovat jako německý ministr vnitra i po svém odchodu z čela CSU

14:39
Dlouhodobému kritikovi migrační politiky německé kancléřky přitížil výsledek CSU v říjnových zemských volbách v Bavorsku, tedy jediné ze 16 spolkových zemí, kde tato strana působí.

Slovenská policie obvinila muže za účast na bojích na Ukrajině. Hrozí mu až osm let vězení

14:04
Ozbrojený konflikt na východě Ukrajiny si od jara 2014 vyžádal více než 10 000 mrtvých. Mírové dohody uzavřené v roce 2015 v Minsku s cílem zastavit boje jejich intenzitu pouze snížily.

‚Chtěl jsem vzdát hold mému pradědovi a všem, kteří zemřeli.‛ Francouzi vzpomínali na oběti války

11:08
„Myslím, že je důležité slavit, připomínat a zároveň ukázat, že i když jsme my žádnou světovou válku nezažili, tak že je máme a budeme mít navždy v paměti,“ svěřil se mladík Luca

Téměř 150 zabitých za posledních 24 hodin. Boje o jemenské Hudajdá se posunuly do ulic města

10:32
Hudajdá je cílem ofenzivy provládních sil podporovaných Saúdskou Arábií. Šíitští povstalci Húsíové, podporovaní Íránem, nyní v některých čtvrtích města zarputile vzdorují postupu provládních sil.

V samozvaných republikách na východě Ukrajiny se konaly volby. Západ je odmítá

11.listopadu
V samozvaných proruských republikách na ukrajinském Donbasu se v neděli konaly volby hlav republik a parlamentů. OBSE, NATO, Ukrajina a západní země daly předem najevo, že jejich výsledky neuznají.

Radikální nacionalisti i rodiny s dětmi. Varšavou prošlo 250 tisíc lidí, slavili nezávislost Polska

11.listopadu
Nejviditelnější část průvodu tvořili krajní nacionalisté, které podpořili i italští neofašisté. Skandovali hesla proti islámu nebo LGBT komunitě jako „Ne duhové ani rudé, Polsko vždycky národ bude“.
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes