ČSSD

Popis:

Česká Strana Sociálně Demokratická

URL:

http://www.cssd.cz/

Katalog:

Z domova → Politika

Publikuje:

7 položek/týden

ČSSD bude chtít přidat na mzdy, rodičovskou či výbavu policie

16.července
Sociální demokraté budou při jednáních o rozpočtu na příští rok podporovat desetiprocentní růst platů ve veřejných službách, jak si přejí odbory. Podle propočtu ministerstva práce a sociálních věcí pod vedením Petra Krčála (ČSSD) jde o nárůst zhruba o 4,5 miliardy. Ministerstvo práce bude žádat na růst rodičovského příspěvku zhruba čtyři miliardy a miliardu navíc na investice v sociálních služb...

Za pět minut dvanáct

13.července
Právě skončený summit NATO v Bruselu ukázal poněkud odlišné představy stále ještě aliančních partnerů a zároveň odhalil úzké vazby politiky a byznysu.

Do transatlantických vztahů musíme investovat

13.července
Ve světě, který se ocitl v dlouhém období nestability, je členství v NATO pro občany ČR hlavní zárukou bezpečnosti a udržení hodnotového rámce demokracie, lidských práv a právního státu. To jsou hodnoty, které Aliance sdílí a od kterých odvíjí svou politiku, není to tedy pouze o vojenské síle nejvyspělejších ekonomik.

Koaliční smlouva mezi hnutím ANO 2011 a ČSSD na 8. volební období Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR

12.července
Hnutí ANO 2011, zastoupené předsedou Andrejem Babišem a předsedou poslaneckého klubu Jaroslavem Faltýnkem a Česká strana sociálně demokratická, zastoupená předsedou Janem Hamáčkem a předsedou poslaneckého klubu Janem Chvojkou uzavírají na základě výsledků voleb do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky tuto koaliční smlouvu:

Sociální demokrat Tomáš Hanzel je novým místopředsedou poslanecké sněmovny

12.července
V úterý 10. července 2018 byl novým místopředsedou poslanecké sněmovny zvolen poslanec sociální demokracie Tomáš Hanzel. Nahradil tak předsedu strany Jana Hamáčka, který byl jmenován ministrem vnitra a dočasně pověřen řízením ministerstva zahraničí. V tajné volbě jej zvolilo 100 ze 174 přítomných poslanců.

Vláda hnutí ANO a ČSSD získala ve sněmovně důvěru

12.července
Menšinové vládě hnutí ANO a ČSSD vyslovila poslanecká sněmovna důvěru, stalo se tak ve čtvrtek 12. července 20 minut po jedné hodině ráno. Sociální demokracie v této vládě řídí resorty práce a sociálních věcí, vnitra, zahraničních věcí, kultury a zemědělství.

Jan Hamáček: Program vlády obsahuje řadu levicových prvků

11.července
Projev předsedy ČSSD, místopředsedy vlády ČR, ministra vnitra a ministra zahraničních věcí Jana Hamáčka v Poslanecké sněmovně při hlasování o důvěře vládě.

Sociální demokracie kupuje republice čas

11.července
V poslední době se mi dění kolem mé strany nesleduje lehko. Bolí a zároveň zlobí mě komentáře, které postrkují sociální demokracii do role užitečných idiotů, či v lepším případě obětních beránků. Vyskytnou-li se u nás odlišné názory, už je oheň na střeše a bezpochyby to s námi jde z kopce. Normou je teď přece nerozborná stranická jednota, nebo ne?

Referendum mezi Poslaneckou sněmovnou a Senátem, čeká nás pat?

10.července
Není žádným tajemstvím, že v Poslanecké sněmovně vládne výrazně jiná nálada pro zavedení celostátního referenda, nežli je tomu v Senátu.

Staří politici v novém hávu

9.července
Po sametové revoluci množství komunistů odešlo z tehdejší KSČ. Prostě přišla změna režimu a bylo nutno nastoupit co nejrychleji do jiného politického vlaku. Našinec by jistě pochopil, pokud by levicově uvažující člověk odešel k levicové straně, protože před listopadem 1989 to možné nebylo. Poněkud hůře se chápe plánovaný přesun do pravicových stran. Přesto i to se dá se zavřením očí pochopit, v...

Past jménem Babiš

2.července
Když jsem se v roce 2013 účastnil předvolebního klání, pochopil jsem soumrak polistopadové politiky a nástup modernizované a pro voliče uchopitelné politiky. My přece nejsme jako oni, my makáme. Opravdu nic nového pod sluncem, protože již po proběhlých listopadových událostech bylo OF pro všechny a strany pouze pro straníky. Jak výstižné a přitom jak hloupé. Ale zabralo to tak, že se dodnes naš...

Poslanci ČSSD podpořili zvýšení penzí od ledna 2019

29.června
Poslanci sociální demokracie v pátek 29. června v závěrečném čtení podpořili novelu na zvýšení penzí seniorům nad 85 let o 1000 korun, která počítá také s navýšením pevné části pro výpočet důchodů z 9 na 10 % průměrné mzdy.

Programové prohlášení vlády České republiky

27.června
Ve středu 27. června 2018 schválila vláda Andreje Babiše finální verzi Programového prohlášení vlády České republiky.

Ano, paní ministryně. V politice se musíte pochválit sama.

27.června
Včerejší tisková konference, dnes již exministryně obrany, měla rekapitulovat její činnost. Nicméně jsme se dozvěděli pouze dvě věci. Za prvé, že žádných chyb se nedopustila a že vojáci ji brali a vlastně byla úspěšnou ministryní. A za druhé, že se klientským sítím podařilo zorganizovat mediální lynč, který zapříčinil konec její kariéry coby ministryně obrany.
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes