15
new stories - click to show

ČSSD

Description:

Česká Strana Sociálně Demokratická

URL:

http://www.cssd.cz/

Catalog:

Z domova → Politika

Publishes:

2.1 items/week

A. Seďa: Populismus a předvolební kampaň

16:04
Prezident Miloš Zeman s předstihem ohlásil termín voleb do poslanecké sněmovny. Od tohoto okamžiku začala běžet předvolební kampaň se všemi omezeními, která ukládá zákon. Zároveň pan prezident oznámil, že sestavením vlády pověří stranu s nejvyšším počtem získaných poslaneckých mandátů. Oba tyto kroky pana prezidenta nepotěšily představitele právě ustavených koalic.

Ústřední krizový štáb: Bez prodloužení nouzového stavu se neobejdeme

20.January
Situace v nemocnicích není jednoduchá a bez prodloužení nouzového stavu není možné snížit tlak na české zdravotnictví ani počty hospitalizovaných. Po jednání Ústředního krizového štábu (ÚKŠ) to řekl jeho předseda Jan Hamáček (ČSSD).

R. Onderka: Strašlivé dědictví, které Alena Schillerová zanechá svému nástupci/kyni

19.January
Jakkoliv se Alena Schillerová snaží propagovat skvělou kondici českého vládního dluhu, ve skutečnosti to není pravda. Do dobré kondice mají naše finance nejdále za posledních dejme tomu sedm let.

A. Gajdůšková: Vymíráme a pravice přikládá pod kotel

14.January
Nejlepší důchodová reforma je, když se rodí hodně dětí. Asi také většina z nás cítí nějakou odpovědnost za budoucnost národa. A zároveň stát nemá, co mluvit rodinám do toho, kolik členů mají mít.

K. Valachová: Jak se v létě spalo ministru Plagovi?

13.January
Ministr Plaga vyhlásil mezi středoškoláky anketu, co udělat s letošní maturitou, jak ji omezit a upravit, aby byla zvládnutelná. Hezké PíáR.

T. Petříček: Nechám se očkovat hned, jak na mě přijde řada. Vakcína je cestou k „normálu“

4.January
Advent a Vánoce jsou časem očekávání, setkání a darů. Mám je rád stejně v devětatřiceti, jako jsem je měl rád, když mi bylo devět.

K. Valachová: Pokrytectví ministra Plagy

4.January
Ministr školství Robert Plaga si na přelom roku nechal několik skutečně „milých chuťovek“. Laikovi nemusejí připadat nějak drastické. Popravdě však vykazují míru pohrdání, jaké se učitelům nedostalo snad ani od vlád ODS. A ty v rámci okouzlení podnikatelským barokem skutečně úctou k učitelskému stavu nijak neoplývaly.

A. Staněk: To temné a to světlé v nás na pozadí pandemie

4.January
Uzavřel se jeden z těžkých roků v dějinách, ve kterém bojovala technická civilizace s virem a předsudky. Zatím nevítězí, ale má už všechny pomůcky k tomu, aby válku vyhrála. Pokud tedy lidé uvěří vakcíně spíš než pohanskému smýšlení, že je to vše "nějaké divné", určitě je za tím ďábel a nejlepší je pomazat se česnekovou pomazánkou a pak do sebe na ochranu obrátit šest piv a nějaké panáky.

T. Petříček: Stručný přehled důležitých změn při cestování do Velké Británie

4.January
Po uzavření dohody o budoucích vztazích mezi EU a Velkou Británií začínají od 1. ledna 2021 platit nová pravidla pro cestování, pobyt, práci i studium Čechů ve Velké Británii. Britští občané budou od ledna v Česku občany tzv. třetích zemí, stejné postavení pak budou mít také Evropané ve Spojeném království. Platit tak pro občany EU v Británii bude mj. bodový imigrační systém. Změny nastanou tak...

A. Seďa: Co si přát do nového roku 2021

30.December
Přiznám se, že i na mne letos dolehly zdravotní potíže a proto vím, jak důležité je býti fit. Prostě proto, že zdravý nemocnému nevěří, tak jako sytý nevěří hladovému. Ano, toto srovnání poněkud kulhá, zejména z pohledu na nákupní vozíky naší konzumní společnosti. Proto bych si přál, aby v naší společnosti přibylo empatie, morálky, solidarity a ubylo nenávisti, nepřijícnosti a závisti.

Evropská unie proplatila Česku repatriační lety. Jde o více než 76 milionů korun

23.December
Ministerstvo zahraničních věcí ČR obdrželo od Evropské komise slíbený příspěvek ve výši zhruba 75 % nákladů na repatriační lety. EU tak zaslala do Prahy 76,5 milionu korun. Od 14. března do 14. dubna 2020 zajistilo MZV v souvislosti s restrikcemi způsobenými pandemií koronaviru návrat 5082 českým občanům a také zhruba tisícovce cizinců. Celkové náklady této ojedinělé akce se vyšplhaly na 108 mi...

A. Seďa: Populistický návrh daňového balíčku

22.December
Projednávání daňového balíčku, který mimo jiné zahrnuje zrušení superhrubé mzdy, přinesl do Poslanecké sněmovny politiku. To potvrzuje jak pravice, tak levice. Nicméně poslanecká sněmovna pod tlakem blížících se vánočních svátků, již nechce diskutovat o podstatě těchto změn, nechce rozebírat možné dopady na celou společnost, ale hodlá populisticky protlačit „ snížení daní“.

Zdravotníci a pracovníci v sociálních službách si polepší. MPSV prosadilo zvýšení platových tarifů

22.December
Lékaři nebo pracovníci v sociálních službách budou mít v příštím roce vyšší platy. Vláda schválila návrh Ministerstva práce a sociálních věcí pod vedením Jany Maláčové (ČSSD) na zvýšení platových tarifů vybraných skupin zaměstnanců ve veřejných službách a správě a státních zaměstnanců.

Další podpora pracujícím rodinám s dětmi! Vláda schválila zvýšení přídavku na dítě

22.December
Vláda na svém dnešním jednání podpořila návrh ministryně práce a sociálních věcí Jany Maláčové (ČSSD) na další podporu pracujících rodin s dětmi. Od nového roku se zvýší přídavek na dítě o víc než čtvrtinu. Navíc se rozšíří okruh rodin, které na něj budou mít nárok. Nově na něj dosáhne zhruba o 250 tisíc dětí více. Změny by měly začít platit od 1. dubna 2021.

Zaměstnanci po Novém roce nezůstanou bez podpory! Program Antivirus bude pokračovat

22.December
Vláda dnes na návrh ministryně práce a sociálních věcí Jany Maláčové (ČSSD) schválila prodloužení programu Antivirus do konce února. MPSV tak bude nadále podporovat udržení pracovních míst u zaměstnavatelů, kteří jsou stávající nepříznivou situací dotčeni přímo i nepřímo. Důvodem prodloužení programu je nepříznivá epidemická situace i dosud neukončená jednání o kurzarbeitu, který je v současné ...
© 2000-2021 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes