Katalog:

Sport → Cyklistika

Publikuje:

3 položek/měsíc

Juul-Jensenovi se ve Gstaadu povedl úspěšný únik, Kreuziger ztratil přes tři minuty

12.června
Dánský cyklista Christopher Juul-Jensen dotáhl na závodě World Tour Kolem Švýcarska do úspěšného konce samostatný únik a oslavil největší úspěch v kariéře. Osmadvacetiletý jezdec týmu Mitchelton-Scott uhájil v závěru čtvrté etapy na ranveji letiště v Gstaadu náskok osmi sekund před blížícím se pelotonem.

Vítězný spurt. Colbrelli vyhrál ve Švýcarsku třetí etapu, Kreuziger propadl

11.června
Vyšel mu závěrečný spurt. Italský cyklista Sonny Colbrelli předčil v cílové rovince třetí etapy závodu Kolem Švýcarska Kolumbijce Fernanda Gaviriu. Třetí dojel vítěz nedělní etapy Peter Sagan. Roman Kreuziger nabral ztrátu.

Thomas odrazil útoky soupeřů. Vyhrál před Adamem Yatesem

10.června
Na Critériu du Dauphiné v posledních letech často v závěrečných etapách docházelo ke změnám v celkovém pořadí. Vítězství ztratili například Alberto Contador nebo Richie Porte. Letos si však vedení pohlídal Geraint Thomas. Velšký jezdec zvítězil s pohodlným náskokem před Adamem Yatesem a Romainem Bardetem. Etapu vyhrál Yates.

Bartuňková v Baku na finále nedosáhla, zastavil ji pád

10.června
AŽ do semifinále došla v juniorské kategorii na světovém šampionátu v BMX Eliška Bartuňková. V něm však po kontaktu se soupeřkou skončila na zemi a závod nedokončila.

Thomas je blízko. Jeho vedení po šesté etapě ještě narostlo

9.června
Geraint Thomas se blíží vítězství na Critériu du Dauphiné. V šesté etapě jej porazil pouze Pello Bilbao, který však pro velšského jezdce není v celkovém pořadí hrozbou. Před závěrečným dnem vede lídr Teamu Sky o minutu a půl před druhým Adamem Yatesem.

Martin má své vítězství. Irský vrchař vyhrál ve Valmorel

8.června
Letošní sezona mu doposud vůbec nevycházela. První úspěch po svém přestupu do UAE-Team Emirates si irský vrchař Dan Martin připsal až na Critérium du Dauphiné. V páté etapě zaútočil tři kilometry pod střediskem Valmorel, do cíle dojel s náskokem čtyř vteřin na Gerainta Thomase. Ten také přebírá vedení v průběžném pořadí.

V horách byl nejrychlejší Alaphilippe, který zaútočil v závěrečném stoupání

7.června
Francouz Julian Alaphilippe nastoupil v závěru a vyhrál čtvrtou etapu cyklistického závodu Critérium du Dauphiné. Jezdec stáje Quick-Step Floors rozhodl v závěrečném stoupání první horské etapy a vybojoval páté vítězství v sezoně před Irem Danielem Martinem a Britem Geraintem Thomasem.

Kreuziger: Bude to hodně těžké, zvlášť po 250 kilometrech

7.června
Roman Kreuziger si projel trasu letošního mistrovství světa v Innsbrucku, která má patřit k nejtěžším v historii šampionátů. Muži na sklonku září pojedou 265 kilometrů, během nich zdolají celkové převýšení 4670 metrů. Českému závodníkovi se okruh zamlouvá.

Krajem Beaujolais: Kwiatkowski padal, Ackermann vítězil

5.června
Po třetí příčce z první etapy se dočkal vítězství. Německý spurter Pascal Ackermann vyhrál spurt v závěru druhé etapy, když na posledních metrech porazil Edvalda Boassona Hagena. Kilometr a půl před cílem měl pád lídr závodu Michal Kwiatkowski, etapu ale dokončil kvůli neutrální zóně ve stejném čase jako vítěz. Díky bonusovým vteřinám v cíli žlutý dres přebírá Daryl Impey.

Úspěchy Mitchelton-Scott pokračují. Ve Francii slaví Impey

4.června
Stáj Mitchelton-Scott zažila skvělé Giro d'Italia, na kterém hned pětkrát její jezdci slavili etapový triumf. Na další velký úspěch nečekal australský tým dlouho. V první etapě Critéria du Dauphiné zvítězil Daryl Impey, který v cíli porazil ve sprintu Juliana Alaphilippa. Průběžné vedení drží vítěz nedělního prologu Michal Kwiatkowski.

Velká novinka. Závodníky čeká v 17. etapě nečekaný start

4.června
Do začátku Tour de France zbývá zhruba měsíc a napětí začíná stoupat. Pořadatelé závodu nyní přilili olej do ohně oznámením detailů týkajících se etapy číslo sedmnáct. Její start bude netradiční: závodníci se rozřadí do pěti skupin podle svého pořadí v průběžné klasifikaci.

Nevěřím, že bude před Tour jasno, řekl k dopingové kauze Froomea šéf UCI

2.června
Podle šéfa mezinárodní unie UCI Davida Lappartienta se nestihne vyřešit dopingová kauza Chrise Froomea ještě před startem letošní Tour de France, který je naplánován na 7. července. Vyšetřování případu Britova pozitivního testu na loňské Vueltě tak bude nadále pokračovat a Froomeovi zřejmě nic nebrání ke startu na "Staré dámě".

Republikové mistrovství může počítat s Peterem Saganem

1.června
Šampionát České a Slovenské republiky znovu přilákal Petera Sagana. Trojnásobný mistr světa se za tři týdny objeví na mistrovství, které se letos koná v Karlových Varech a Plzni.

Nová hala Komety i velodrom jsou v Brně blíže. Cílem je MS v roce 2023

31.května
Výstavba nové multifunkční haly pro Kometu na výstavišti v místě současného velodromu a vybudování cyklistické haly v Komárově se zase o něco přiblížily. Projekty bude mít na starosti skupina složená ze zástupců města Brna, Favoritu Brno a Komety Brno. Cílem je realizace nejpozději tak, aby moravská metropole mohla kandidovat na spolupořádání hokejového mistrovství světa v roce 2023.

Valero vypálil favoritům na Pražských schodech rybník. Ženám vládla Neffová

29.května
Ani Nino Schurter, ani jiné elitní jméno. Hvězdy byly po nedělním Světovém poháru v Novém Městě nad Moravou unavené, a tak kraloval někdo jiný. Mužskou kategorii v exhibičním závodě horských kol Pražské schody ovládl Španěl David Valero Serrano. Nejlepší z českých jezdců Matouš Ulman obsadil páté místo. Mezi ženami pozici velké favoritky při premiéře na podniku potvrdila Švýcarka Jolanda Neffov...
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes