Katalog:

Sport → Cyklistika

Publikuje:

2 položek/den

Carapaz zvítězil v horské etapě na závodě Kolem Romandie. Ve vedení je Rodríguez

19:25
Olympijský vítěz Richard Carapaz se nejlépe popasoval z horskou zkouškou na cyklistickém závodě Kolem Romandie a dojel si pro vítězství. Do čela průběžného pořadí se posunul Španěl Carlos Rodríguez, jenž dojel třetí a bude se pokoušet uhájit vedení v závěrečné nedělní páté etapě.

Gracia byla nakonec kvůli sněhu bez Pusteven. V Beskydech si z Češek nejlépe vedla Bajgerová

26.dubna
Královskou etapu letošní Gracie, z níž kvůli sněhu vypadlo stoupání na Pustevny, vyhrála Nizozemka Mirre Knavenová. Dcera vítěze Paříž–Roubaix z roku 2001 Servaise Knavena měla nejvíce sil v závěru dne, který nabídl také stoupání Bumbálka a Soláň. Nejlepší z Češek byla patnáctá Nikola Bajgerová, v průběžném pořadí je na tom nejlépe třináctá Julia Kopecky.

Skvostná časovka pro UAE, mají etapu i průběžné vedení. Černý v páté desítce

26.dubna
Nejrychlejší časovku na závodu Kolem Romandie předvedl Američan Brandon McNulty. Úspěch jeho týmu UAE Team Emirates podtrhl čtvrtý Juan Ayuso, který se vyhoupl do čela průběžného pořadí. Josef Černý obsadil 45. místo s mankem 1:12 minuty.

Na Czech Tour pojede jako další elitní tým také Bahrain Victorious

26.dubna
Bahrain Victorious se stal šestým elitním účastníkem nejvýznamnějšího tuzemského etapového závodu Czech Tour. Jedním ze sportovních ředitelů stáje je bývalý jezdec Roman Kreuziger, který však s největší pravděpodobností na konci července nebude v Česku, ale s cyklisty na Tour de France.

Němka Lechnerová byla první v cíli úvodní etapy Gracie

25.dubna
Odstartoval letošní ročník cyklistické Gracie. Etapu z Orlové do Štramberka zvládla nejlépe Němka Corinna Lechnerová, z českých závodnic dojela na sedmém místě Julia Kopecky.

V Romandii se po úspěšném úniku dostal do čela Thibau Nys

25.dubna
Novým lídrem závodu Kolem Romandie je Belgičan Thibau Nys, který z úniku vyhrál druhou etapu. Pro syna cyklokrosového šampiona Svena Nyse jde o první WorldTour vítězství.

Contador: Křivoklátská trať mě velmi baví. Pogačar? Letos může vyhrát Giro, Tour i Vueltu

25.dubna
Rok po Andym Schleckovi se role ambasadora české L'Étape ujme další z vítězů Tour de France a zároveň cyklista, který se Schleckem na přelomu minulé dekády sváděl na francouzských silnicích památné souboje: Alberto Contador. Je v cyklistice stále aktivní? A co soudí o současných hvězdách?

Černého s Hirtem účast na Giru nemine, v nominaci Soudal Quick-Stepu naopak schází Evenepoel

25.dubna
Na cyklistickém Giru d'Italia se stejně jako loni představí Jan Hirt a Josef Černý. Oba Češi jsou v nominaci belgického týmu Soudal Quick-Step na 107. ročník závodu, který odstartuje v sobotu 4. května. Loni ani jeden z nich úvodní Grand Tour sezony nedokončil kvůli nákaze koronavirem. Dres Soudal Quick-Stepu naopak neoblékne belgická hvězda Remco Evenepoel, poprvé v kariéře však pojede Giro dvoj…

Godon v závěru první etapy Romandie porazil i týmového kolegu a vede pořadí

24.dubna
V chladném nevlídném počasí pokračoval závod Kolem Romandie. Úvodní etapu, které předcházel tříkilometrový úterní prolog, vyhrál v chaotickém sprintu Francouz Dorian Godon před svým týmovým kolegou Andreou Vendramem. Vítězný závodník týmu Decathlon-Ag2r je i novým průběžným lídrem švýcarského závodu. Podrobnosti připravujeme.

Černý ztratil v úvodní časovce Kolem Romandie na vítězného Zijlaarda pět sekund

24.dubna
Josef Černý vstoupil do etapového závodu Kolem Romandie čtrnáctým místem v úvodní krátké časovce. V Payerne vyhrál Nizozemec Maikel Zijlaard.

Andreassen byl ve spurtu nejrychlejší a vyhrál závod SP v Araxá, mezi ženami kralovala Battenová

21.dubna
Až spurt v závěrečných metrech rozhodl o vítězi závodu Světového poháru v cross country horských kol v brazilském Araxá. Z triumfu se nakonec radoval Dán Simon Andreassen před trojicí konkurentů. V ženské kategorii oslavovala Američanka Haley Battenová. Jitka Čábelická se hned v úvodním kole propadla a nakonec dojela do cíle na 35. příčce. Další z českých reprezentantů Ondřej Cink obsadil mezi mu…

Zase Pogačar. Na cestě z Lutychu do Bastogne a zpátky unikl všem

21.dubna
Tadej Pogačar opět prokázal svou dominanci. Podruhé vyhrál cyklistický monument Lutych–Bastogne–Lutych. Po sólovém úniku zvítězil s náskokem 1:39 minuty před Francouzem Romainem Bardetem. Hromadný spurt o třetí místo pro sebe rozhodl Nizozemec Mathieu van der Poel, který byl nejlepší na předchozích monumentech Kolem Flander a Paříž-Roubaix.

V Araxá triumfoval Koretzky a Battenová. Cink i Čábelická skončili ve třetí desítce

20.dubna
V brazilském Araxá pokračuje SP horských kol. Jitka Čábelická obsadila dvaadvacáté místo, v ženském závodě zvítězila Američanka Haley Battenová. Mezi muži vítězství vydřel v dramatickém závěru Victor Koretzky. Ondřej Cink dojel jedenadvacátý. Připravujeme podrobnosti.

Krev na plicích, rychlý návrat a úspěšná kvalifikace. Čeští dráhaři vyjeli olympijské místenky

19.dubna
Velký úspěch pro českou dráhovou cyklistiku. V Paříži nebudou chybět po šestnácti letech čeští vytrvalci. Jan Voneš a Denis Rugovac vybojovali pro Česko na nadcházejících Hrách tři místa. Dvě v závodě dvojic – madisonu – a jedno v omniu – dráhovém víceboji.

Mrazivý Valonský šíp vyhrál Velšan Williams, po pěti letech slaví také Niewiadomá. Favorité odstoupili

17.dubna
Letošním vítězem Valonského šípu se v belgickém městě Huy stal Stephen Williams, který nezadržitelně nastoupil v závěrečném prudkém stoupání. Závod proběhl ve velmi chladném počasí, které obnášelo déšť, kroupy i sníh. Největší favorité jako Mattias Skjelmose či Tom Pidcock závod nedokončili. Závod žen vyhrála Kasia Niewiadomá, která se z profesionálního vítězství raduje po pěti letech.
© 2000-2024 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes