Publishes:

9.8 items/week

Kolize na dráze i podezřelé tejpy. Britové ale se snahou o diskvalifikaci Dánů neuspěli

23:51
Značnou nevoli vzbudili dánští dráhoví cyklisté na olympijských hrách ve stíhacím závodě družstev, do kterého nastoupili všichni čtyři s kineziologickými tejpy v tělové barvě na holeních. Sportovní ředitel Britů, kteří v souboji s dosavadními světovými rekordmany neuspěli, volal po rozjížďce po diskvalifikaci Seveřanů.

Zvěsti se staly pravdou. Sagan skončí v Boře. Půjde k Francouzům?

29.July
Trojnásobný mistr světa ze Slovenka Peter Sagan nebude další sezonu pokračovat v týmu Bora - hansgrohe. Dle serveru cyclingnews by měla být jeho dalším angažmá francouzská stáj TotalEnergies. Do stáje přišel Sagan v roce 2017 a přivedl s sebou široký realizační tým a svého bratra Juraje jako závodníka. Také on je na odchodu ze stáje.

Motivace v čase obav o život. I když byla poslední, afghánská uprchlice inspiruje

28.July
V časovce skončila poslední pětadvacátá se ztrátou přes 13 minut na vítěznou Van Vleutenovou, ale přesto byl šťastná. Pětadvacetiletá afghánská cyklistka Masomah Alí Zadaová, která získala azyl ve Francii, v Tokiu reprezentuje tým složený z uprchlíků. V její domovské zemi se opět dostává k moci hnutí Taliban, a to nemá pro sportující ženy vůbec žádné pochopení.

Roglič po vítězné časovce: Jsem to já, Primož, každý den je možné dokázat cokoliv

28.July
Nejlepší možný lék na zklamání z nepovedené Tour de France si naordinoval Primož Roglič, když ovládl cyklistickou časovku. Souboj s chronometrem navíc ovládl s drtivým náskokem. Druhému v cíli, jímž byl kolega z týmu Jumbo-Visma a vyhlášený časovkář Tom Dumoulin z Nizozemska, nadělil více než minutu.

Souboj s olympijskou časomírou s přehledem vyhrál Roglič

28.July
Tour de France opustil předčasně, silniční závod mu nevyšel. Napravit dojem se Primoži Rogličovi podařilo až v olympijské časovce. Na 44 kilometrů dlouhé kopcovité trati porazil přesvědčivě o celou minutu stříbrného Toma Dumoulina a bronzového Rohana Dennise. Michael Kukrle zakončil své velmi slušné olympijské vystoupení 26. místem.

Cyklistické časovce žen vládla Van Vleutenová

28.July
Nizozemské cyklistky byly nejúspěšnější v olympijské časovce, v níž získaly dvě medaile. V Tokiu zajela měřenou trať nejrychleji Annemiek van Vleutenová před Švýcarkou Marlen Reusserovou a krajankou Annou van der Breggenovou. Žádná z českých cyklistek si účast v tomhle závodě nevybojovala.

Švýcarský den na kolech. Stupně vítězů obsadila Neffová s krajankami

27.July
Co víc si mohli švýcarští fanoušci přát? Po závodu bikerek mohli v Japonsku slavit všechny tři medaile. Vyhrála Jolanda Neffová před Sinou Freiovou a Lindou Indergandovou. Jitka Čábelická obsadila 22. místo se ztrátou více než devíti minut na vítězku.

O změně jsem nevěděl, stěžoval si po pádu Van der Poel. Parťák ho ale dopředu varoval

26.July
Stačilo deset minut a jeho zlatý olympijský sen se rozplynul. Hlavní favorit závodu v cross country horských kol Mathieu van der Poel měl hned v úvodu hrozivě vypadající pád, kvůli kterému musel i vzdát. Hvězdný Nizozemec za důvod nehody uvedl změnu na trati, o níž nevěděl. Jeho reprezentační kolega však přiznal, že ho na oddělanou lávku upozorňoval.

Cinka zastavil v honbě za medailí defekt, šampionem je Brit Pidcock

26.July
Útočil na bronz, ale nakonec skončil v slzách. Biker Ondřej Cink totiž kvůli naprasklému ráfku a defektu zadního kola nedorazil do cíle olympijského závodu v cross-country horských kol. Z vítězství se radoval Thomas Pidcock z Velké Británie, druhý byl Švýcar Mathias Flückiger a třetí Španěl David Valero. Švýcar Nino Schurter, obhájce prvenství z Ria de Janeiro, se musel spokojit se čtvrtým místem.

Cink má na medaili, věří Kulhavý krajanovi. Že v Tokiu není, jej nemrzí

25.July
Hlavní favorité pro závod horských kol jsou jasní: Mathieu van der Poel a Thomas Pidcock. Podle vítěze z Londýna 2012 Jaroslava Kulhavého by se však hned za nimi mohl objevit Ondřej Cink. Kulhavý věří, že jeho mladší krajan prodlouží medailovou sérii českých bikerů.

Kdo tedy vyhrál, když ne já? Zmatky vládly silničnímu závodu cyklistek

25.July
Kdo je novou olympijskou šampionkou? Anna Kiesenhoferová, třicetiletá Rakušanka s doktorátem z matematiky, věděla, že je to ona. V cíli ale slavila také druhá Annemiek van Vleutenová. Netušila, že olympijská medaile, kterou právě získala, je pouze ze stříbra.

Cyklistka Kiesenhoferová předvedla senzační zlatý únik, Neumannová dojela na 33. místě

25.July
Vyšlápla si na favoritky a slaví životní úspěch. Silniční olympijský závod cyklistek vyhrála senzačně Rakušanka Anna Kiesenhoferová před Nizozemkou Annemiek van Vleutenovou a Italkou Elisou Longovou Borghiniovou. Jediná česká zástupkyně ve startovním poli Tereza Neumanová obsadila 33. místo.

Zlatým cyklistou je Ekvádorec Carapaz. V úniku se dlouho držel Kukrle

24.July
Zlatou olympijskou medaili si z Japonska odveze ekvádorský cyklista Richard Carapaz. Třetí muž letošní Tour de France rozhodl o svém triumfu nástupem pět kilometrů před finišem. Stříbro získal Wout van Aert před bronzovým Tadejem Pogačarem. Velkou stoupu zanechal v závodě Michael Kukrle, který strávil 180 kilometrů v úniku. Zdeněk Štybar do cíle nedojel.

Covid se v české výpravě dál šíří, pozitivní test měl i cyklista Schlegel

22.July
Silniční cyklista Michal Schlegel je čtvrtým českým sportovcem, který měl na olympijských hrách v Tokiu pozitivní test na koronavirus. Již dříve odhalily testy pozitivní nález u plážových volejbalistů Ondřeje Perušiče a Markéty Nausch Slukové a stolního tenisty Pavla Širučka. Všichni přiletěli do Japonska leteckým speciálem.

Ve stopách Kulhavého. Byla by blbost mít malé ambice, chci medaili, hlásí Cink před OH

19.July
Dvakrát už na olympijských hrách byl. Dvakrát z toho bylo čtrnácté místo. Třetí start pod pěti kruhy by už ale biker Ondřej Cink chtěl výrazně úspěšnější. Třicetiletý český reprezentant do závodu půjde jako jeden z medailových aspirantů a i sám hlásí, že v Tokiu má nejvyšší ambice. Ideálně by chtěl navázat na Jaroslava Kulhavého.
© 2000-2021 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes