15
nových článků - klikněte pro zobrazení

ČT sport

Popis:

Sportovní web České televize: nepřetržitý servis sportovního zpravodajství – reportáže, témata, sestřihy a videa z vysílání, vlastní pořady (podcasty) z dění v domácím i světovém sportu.

22.dubna
Americká golfistka Nelly Kordová vyhrála major Chevron Championship v Houstonu a pátým vítězstvím za sebou vyrovnala rekord okruhu LPGA. Překonat ho světová jednička bude moci příští týden na turnaji v Los Angeles.

Životní úspěch pro golfistku Meleckou, v Johannesburgu skončila pátá

21.dubna
Golfistka Tereza Melecká dosáhla životního úspěchu, když se na turnaji Ladies European Tour v Johannesburgu umístila na děleném pátém místě. Nejlepší česká hráčka letošní sezony Sára Kousková skončila jednadvacátá. Suverénní vítězkou Joburg Ladies Open se stala Švýcarka Chiara Tamburliniová, která při teprve sedmém startu mezi evropskou elitou vyhrála s náskokem sedmi ran.

Golfisty roku se v anketě české PGA stali Davidson Spilková a Zuska

17.dubna
Klára Davidson Spilková byla opět po roce oceněna jako golfistka roku mezi profesionálkami v anketě české asociace PGA. Mezi muži se stal vítězem Jiří Zuska, který ještě loni triumfoval mezi amatéry.

Scheffler se podruhé oblékl do zeleného saka, druhý Äberg prožil vydařený debut na majoru

15.dubna
Scottie Scheffler podruhé v kariéře vyhrál turnaj Masters. První hráč světového žebříčku na majoru v Augustě navázal na triumf z roku 2022 a celkově si na okruhu PGA připsal dvanáctý úspěch.

Scheffler se osamostatnil v čele Masters. Před Morikawou má náskok jedné rány

14.dubna
Golfové Masters má za sebou předposlední kolo. Na hřišti v americké Augustě se zatím nejvíce daří Scottiemu Schefflerovi. Domácí hráč má skóre -7 a vede o jednu ránu před svým krajanem Colinem Morikawou. Třetí je s odstupem dalšího jednoho úderu další Američan Max Homa. Přímý přenos 4. kola sledujte od 20:00 na ČT sport Plus, od 21:40 (po skončení zápasu hokejistek o bronz na MS) také na ČT sport.

Po druhém kole Masters je v čele trio domácích hráčů. Woods prošel cutem a překonal rekord

13.dubna
Golfové Masters je ve své polovině. Nejvíce se na hřišti v americké Augustě zatím daří trojici domácích hráčů. Max Homa, Scottie Scheffler a Bryson DeChambeau mají po dvou kolech shodné skóre minus šest. Tiger Woods prošel cutem se skóre +1 a počtyřiadvacáté se dostal do víkendového programu, což je nový rekord Masters. Přímý přenos 3. kola Masters sledujte od 21:00 na ČT sport a ČT sport Plus.

V čele golfového Masters je po prvním kole Američan DeChambeau

12.dubna
Osmaosmdesátý ročník prestižního Masters začal nejlépe Američan Bryson DeChambeau. Vítěz US Open z roku 2020 zahrál v úvodní den sedm ran pod normu hřiště v Augustě a vede s náskokem jednoho úderu před světovou jedničkou Scottiem Schefflerem. Přímý přenos druhého kola sledujte od 21:00 na ČT sport a ČT sport Plus.

Masters startuje s Woodsem i Schefflerem. Ženský profesionální turnaj je ale stále v nedohlednu

10.dubna
V americké Georgii začíná 88. ročník nejprestižnějšího mužského golfového turnaje. Letošního Masters se účastní osmdesát devět hráčů včetně pětinásobného vítěze Tigera Woodse. Ženskou amatérskou soutěž, která se koná před slavným majorem, vyhrála vůbec poprvé evropská golfistka: Britka Lottie Woadová. A právě její vítězství znovu poukázalo na absenci "plnohodnotného" ženského Masters. Přímý přenos z předprogramu Masters – Par 3 Contest sledujte od 21:00 na ČT sport a ČT sport Plus.

Kouskové na Floridě unikla elitní desítka až v závěrečném kole

11.března
Sára Kousková potvrdila na turnaji Ladies European Tour v Clearwateru na Floridě výbornou formu a skončila dvanáctá. S výsledkem 13 ran pod par zaostala o osm úderů za vítěznou Němkou Försterlingovou.

Český golf na prahu olympijské sezony. Jsme ve vynikající kondici, hlásí šéf domácí federace

4.března
Český golf měl díky Kláře Spilkové zastoupení na olympijských hrách v Riu i Tokiu. Pro Paříž by ji ovšem mohla doplnit i další hráčka. Jak vypadá český golf na prahu olympijské sezony? "Vypadá ve vynikající kondici a věřím, že to bude dále pokračovat," říká v rozhovoru pro Sportovní zprávy šéf tuzemského golfu Vratislav Janda.

Kousková se blýskla v Rabatu. Na turnaji LET skončila šestá

4.března
Svůj druhý nejlepší výsledek na úrovni Ladies European Tour si v Rabatu připsala Sára Kousková. Na říjnové páté místo z turnaje v Indii navázala aktuální šestou příčkou. V marocké metropoli předčila i bývalou vítězku zdejšího Lalla Meryem Cupu Kláru Davidson Spilkovou, která byla třináctá.

Dostat se na olympiádu a tam zabojovat o medaili, přeje si golfistka Kousková

30.ledna
Velké cíle má pro tuhle sezonu golfistka Sára Kousková. Chce se kvalifikovat na olympijské hry v Paříži a tam se pokusit zabojovat o medaili. Kousková to řekla na setkání s novináři v Praze před začátkem sezony Ladies European Tour, která odstartuje začátkem února v Keni.

Dunlap jako první amatér po 33 letech ovládl turnaj PGA

22.ledna
Dvacetiletý golfista Nick Dunlap získal jako první amatér po dlouhých 33 letech titul na okruhu PGA. Student druhého ročníku na alabamské univerzitě vyhrál turnaj The American Express v kalifornské La Quintě.

Klíč k úspěchu je vyrovnanost a trpělivost, říká Davidson Spilková a těší se do Paříže

30.listopadu
Byla to šťastná třináctka. Nejúspěšnější česká golfistka Klára Davidson Spilková má za sebou třináctou sezonu, kterou může brát jako nejúspěšnější v kariéře. V Ladies European Tour skončila desátá, když jen v jednom z jednadvaceti turnajů neprošla cutem do finálových kol. Na Floridě jí o jednu ránu uteklo třetí vítězství v turnaji LET. Zahrála si turnaj kategorie Major. Ve světovém žebříčku se napříč kategoriemi dostala do první stovky, nyní je 133. Má už také téměř jistý start na olympijských …

Davidson Spilková i kvůli přípravě na olympiádu zůstane na evropském okruhu

27.listopadu
Klára Davidson Spilková bude i příští rok hrát Ladies European Tour. Česká golfová jednička se rozhodla neusilovat v kvalifikaci o návrat na americký okruh LPGA. Jedním z důvodů je i start na olympijských hrách, kde by se měla představit již potřetí.
© 2000-2024 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes