ČT sport

Popis:

Zprávy z rubriky Ostatní na portálu ČT sport

URL:

http://www.ceskatelevize.cz/

Katalog:

Sport → Ostatní

Publikuje:

7,7 položek/týden

WADA se do moskevské laboratoře dostala pozdě. I tak hlásí spokojenost a Rusy trestat nebude

18:08
Světová antidopingová agentura WADA oznámila, že nebude obnovovat trest pro ruskou agenturu RUSADA. Ta přitom nedodržela termín předání dat z moskevské laboratoře. Výkonný výbor WADA uvedl, že je se získáním potřebných informací spokojen, a jeho členové se na základě doporučení zvláštní komise rozhodli od další suspendace upustit.

Mickelson vedení neudržel, v La Quintě vyhrál Long díky birdie na poslední jamce

21.ledna
Tři kola vedl americký golfista Phil Mickelson turnaj Desert Classic, ale 44. titul na PGA Tour nepřidal. Ve finále v La Quintě špatně patoval a premiérový triumf získal jeho krajan Adam Long. Nováček na okruhu PGA Long zvítězil o ránu před Mickelsonem a Kanaďanem Adamem Hadwinem díky birdie na poslední jamce.

Juniorka Seemanová je nejlepší českou plavkyní roku

20.ledna
Osmnáctiletá Barbora Seemanová byla vyhlášena nejlepší českou plavkyní roku 2018. Dvojnásobná zlatá medailistka z olympijských her mládeže v Buenos Aires ukončila panování Barbory Závadové a Simony Kubové (dříve Baumrtové), které anketu vyhrávaly uplynulých devět let.

Další pokus už byl úspěšný. WADA konečně získala data z moskevské laboratoře

17.ledna
Experti Světové antidopingové agentury stáhli všechna potřebná data z moskevské laboratoře, která by měla objasnit rozsáhlý dopingový systém v Rusku a umožnit případné udělení sankcí jednotlivým sportovcům. Informace nyní WADA prověří. V úterý by pak měla rozhodnout, jaký bude další osud ruské agentury.

Spilková vstoupí do LPGA v Austrálii, pak zamíří do USA. Držím se u země, tvrdí

17.ledna
Klára Spilková začne své působení v elitní sérii LPGA v Austrálii, kde v únoru odehraje dva turnaje. Po zastávce doma se pak přestěhuje do Spojených států, kde se poprvé představí v březnu. "Chtěla bych tam pár let být, žít a fakt to zkusit naplno. Chci dát Americe sto procent," řekla Spilková. "Cíle si ale dávám zatím nízké a držím se u země. Když nebudu hrát dobře, tak půjdu jinou cestou. Kdy...

V srpnu se do Česka po třech letech vrátí golfová Ladies European Tour

16.ledna
Do Česka se po třech letech vrátí golfový turnaj nejvyššího ženského evropského okruhu. Czech Ladies Open bude společnou akcí Ladies European Tour a nižšího okruhu LET Access Series a na hřišti na Karlštejně se uskuteční od 23. do 25. srpna s dotací 120 tisíc eur (tři miliony korun).

Šéf Japonského olympijského výboru se brání nařčení z korupce

15.ledna
Standardní postup, žádné úplatky. Prezident Japonského olympijského výboru Cukenazu Takeda odmítl, že by se v souvislosti s vítězstvím Tokia na pořádání OH 2020 dopustil korupčního jednání. Bývalého šéfa kandidatury japonské metropole vyšetřují francouzské úřady kvůli podezřelé platbě 2,1 milionu eur konzultační firmě.

Kejval: Jsme překvapení. Jak nebyl velký zájem o Rio ani Koreu, tak o Japonsko je

14.ledna
Hry v Tokiu se přihlásí za rok a půl. Nejvyšší čas na důsledné přípravy. Podle předsedy Českého olympijského výboru je o lístky na největší sportovní akci příštího roku velký zájem, určitě větší než na předchozí dvě olympiády. ČOV v současnosti řeší ubytování, ale i oblečení, chystá tréninkové kempy, aby nikdo z adeptů na olympijskou účast nepodcenil sebemenší detail.

Kuchar vyhrál na Havaji a v této sezoně slaví už druhý titul

14.ledna
Matt Kuchar je ve velké formě. Vyhrál Sony Open na Havaji a jako první hráč získal v této sezoně na PGA Tour už druhý titul. Na hřišti v Honolulu Američan zvítězil o čtyři rány před krajanem Andrewem Putnamem.

Ondra se těší na olympijskou přípravu v novém centru v Brně. Jsem nadšený, zářil

12.ledna
Exhibiční závod otevřel lezecké centrum Hangar, které vzniklo ve spolupráci s Adamem Ondrou, jedním z nejlepších lezců světa. Je zaměřené na bouldering a bude dalším oficiálním tréninkovým centrem reprezentace. Svojí rozlohou jde o největší centrum v ČR.

Skifař Synek je opět veslařem roku. Už podeváté v kariéře

12.ledna
Skifař Ondřej Synek byl podeváté v kariéře vyhlášen nejlepším českým veslařem roku. Stříbrný muž z loňského mistrovství světa v Plovdivu tradiční anketu podle očekávání ovládl pošesté v řadě. Cenu pro nejlepšího trenéra převzal také pošesté za sebou Milan Doleček starší, pod jehož vedením se Synek v pražské Dukle připravuje.

Získalo Tokio olympiádu korupcí? Předseda japonského výboru Takeda byl obviněn

11.ledna
Předseda Japonského olympijského výboru Cunekazu Takeda byl ve Francii obviněn kvůli korupci při volbě dějiště olympijských her 2020, kterou nakonec vyhrálo Tokio. Ve finálové volbě v Riu de Janeiro dostalo přednost v roce 2013 před projekty Madridu a Istanbulu.

WADA se znovu pokouší získat data z laboratoře v Moskvě

10.ledna
Druhý pokus. Tříčlenný tým ze Světové antidopingové laboratoře (WADA) se znovu pokouší získat data z moskevské laboratoře. Oznámil to ruský ministr sportu Pavel Kolobkov. WADA později zprávu potvrdila s tím, že se zatím nevyskytly žádné zásadní problémy.

Fanoušci mohou předobjednávat vstupenky na OH v Tokiu 2020

9.ledna
Do začátku letních olympijských her v Tokiu zbývá ještě 561 dní. Nicméně zájemci z řad fanoušků už jsou ve střehu. Už nyní si totiž mohou začít předrezervovávat vstupeny. Počet lístků je ale omezený, organizátoři je budou přidělovat na jaře. "Pro sporty, kde mají Češi naději na úspěch, se jich snažíme získat co nejvíc," řekl předseda ČOV Jiří Kejval.
© 2000-2019 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes