Catalog:

Sport → Ostatní

Publishes:

4.1 items/day

Mistry světa na skifu se stali Zeidler a Florijnová. Český dvojskif i osmiveslice uzavřely desítku

22:41
Skifařka Lenka Antošová v Račicích obsadila páté místo ve finále B a celkově skončila jedenáctá, mistryní světa je Nizozemka Karolien Florijnová. V mužském závodě obhájil zlato Němec Oliver Zeidler. Dvojskif Jakub Podrazil, Jan Cincibuch dojel v malém finále čtvrtý a na šampionátu je desátý, zvítězili Francouzi. Desátou příčku obsadila i mladá česká osmiveslice, nejlepší lodí světa je veslice Vel…

Talent zůstává i po pádu v kvalifikaci favoritem. Na Velkou pardubickou se těší, hlásí jeho trenérka

16:29
Zatímco loni Talent nepatřil k favoritům, tentokrát obhajuje a podle sázkových kurzů je největším adeptem na vítězství ve Velké pardubické. Příliš ho nepřibrzdil ani karambol ve čtvrté kvalifikaci. Rychle se dal dohromady a na závodišti ještě absolvoval náhradní rychlostní test. Má za sebou poslední trénink a nyní ladí formu. Přímý přenos nejslavnějšího závodu nabídne jako již tradičně ČT1, ČT sport i ČT sport Plus v neděli od 11:00.

Stolní tenisté zabojují o druhé místo ve skupině, Češky nestačily na německé favoritky

12:48
Obě reprezentace zůstávají na mistrovství světa ve hře o postup ze skupiny. Češi si ve třetím utkání připsali druhé vítězství. Kanadu porazili 3:0 a jsou třetí ve čtvrté skupině. V úterý budou hrát s Egyptem o druhé místo. Ženy podlehly 0:3 favorizovanému Německu, vedenému úřadující vicemistryní Evropy Ninou Mittelhamovou. V páté skupině obsadily díky úvodnímu vítězství nad Egyptem třetí příčku a…

Obě česká družstva druhá utkání na MS ve stolním tenisu prohrála

2.October
Oba české týmy musely na mistrovství světa ve stolním tenisu v Číně po sobotním vítězném startu ve druhých zápasech strávit jasné porážky. Ženy podlehly 0:3 Indii, muži prohráli stejným poměrem s Koreou. Třetí bod favorizovaný soupeř získal bez boje poté, co k utkání nenastoupila česká jednička Tomáš Polanský.

Úspěch na MS týmů. Lipták, Kostelecký a Štěpán mají stříbro z trapu

30.September
Střelci Jiří Lipták, David Kostelecký a Vladimír Štěpán získali stříbro na mistrovství světa v soutěži družstev v trapu. Ve finále prohráli s Brity. Připravujeme podrobnosti.

Ve startovní listině Velké pardubické je patnáct koní, Talent si vylosoval číslo 14

S číslem 14 vyrazí do letošní Velké pardubické její loňský vítěz Talent. Ve startovní listině slavného závodu je aktuálně patnáct koní, neboť z původně přihlášených sedmnácti byli vyškrtnuti irský bělouš Young Dev a svěřenkyně Josefa Váni mladšího Santa Klara.

Liptákovi s Kosteleckým individuální soutěž na MS nevyšla, vyhrál Američan Mein

28.September
Individuální soutěž v disciplíně trap na mistrovství světa v Osijeku českým brokovým střelcům nevyšla. Olympijští šampioni Jiří Lipták a David Kostelecký se v kvalifikaci umístili až v druhé padesátce pořadí, nejlepším reprezentantem byl tentokrát Vladimír Štěpán až na 49. místě.

Z Ruska uprchla generální sekretářka olympijského výboru Davydovová

Pětinásobná olympijská vítězka v synchronizovaném plavání a generální sekretářka Ruského olympijského výboru Anastasia Davydovová uprchla z Ruska po vyhlášení částečné mobilizace kvůli válce na Ukrajině.

Český sport stejný osud jako Rusko nestihne. Antidopingový výbor napravil chyby, sankce zažehnány

27.September
Problémy zažehnány? Antidopingový výbor ČR odstranil chyby, které odhalil loňský audit Světové antidopingové agentury (WADA). Českému sportu tak podle předsedy výboru Jiřího Janáka nehrozí přísné sankce, o kterých hovořil při květnovém zveřejnění výsledků auditu. Tehdy vzbudil obavy, že by Česko mohl potkat podobný osud jako Rusko, které ještě před postihy kvůli útoku na Ukrajinu nesmělo pořádat mezinárodní akce a jehož sportovci nesměli na některých akcích závodit pod státní vlajkou.

Carlsen označil Niemanna za podvodníka. Hrát s ním nebudu, říká

Šachová "válka" pokračuje. Magnus Carlsen se poprvé veřejně vyjádřil na adresu amerického šachisty Hanse Niemanna, jehož považuje za podvodníka, který nekalé praktiky prováděl ve větším rozsahu a později, než veřejně přiznal. Hrát s ním dále nehodlá.

Korupční skandál kolem OH v Tokiu se opět rozšířil. Problém má už třetí sponzor

Už třetí sponzor olympijských her v Tokiu je zapleten do korupčního skandálu kolem tohoto loňského sportovního svátku. Japonské úřady vyšetřují podezřelé platby společnosti Daiko. Ta poslala 15 milionů jenů (asi 2,7 milionu korun) na účet člena organizačního výboru Harujukiho Takahašiho, který je obviněn z úplatkářství, a dalšího funkcionáře.

Velkou cenu Merana vyhrál počtvrté L'Estran s Bartošem v sedle

26.September
Svěřenec Josefa Váni mladšího L'Estran vedený žokejem Josefem Bartošem vyhrál jako první kůň v historii počtvrté za sebou Velkou cenu Merana.

Kometa Spilková vyletěla o 130 míst, v žebříčku je nejvýš v kariéře

Golfistka Klára Spilková si po nedělním vítězství na Irish Open polepšila ve světovém žebříčku o 130 míst a je nejvýš v kariéře. Druhý triumf na Ladies European Tour ji vynesl na 162. příčku. V dubnu 2018 po turnaji v Rabatu, kde při obhajobě titulu skončila druhá, figurovala Spilková v žebříčku na 174. místě.

Stolní tenisté Havířova si z Prahy vezou vítězství i porážku

Havířov versus Praha. Tak by se dal nazvat vstup havířovského klubu do nové sezony extraligy stolního tenisu, během dvou dnů čelil pražským KT a El Ňiňu na jejich půdě a odvezl si výhru a prohru. V dohrávkách prvního a druhého kola naplno bodovali mistři z Havlíčkova Brodu a hráči TTC Ostravy.
© 2000-2022 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes