ČT sport

Popis:

Zprávy z rubriky Ostatní na portálu ČT sport

URL:

http://www.ceskatelevize.cz/

Katalog:

Sport → Ostatní

Publikuje:

6 položek/měsíc

Cenu Gutha-Jarkovského za výkon roku získal sportovní lezec Ondra

12.června
Sportovní lezec Adam Ondra obdržel Cenu Jiřího Gutha-Jarkovského, kterou uděluje Český olympijský výbor za nejlepší sportovní výkon uplynulého roku. Pětadvacetiletý rodák z Brna loni vylezl v norském Flatangeru nejtěžší cestu světa a zavedl nový stupeň obtížnosti 9c.

Judistické ME v Praze získává konkrétnější obrysy, hlavní tváří bude Krpálek

12.června
V Česku se v roce 2020 bude konat mistrovství Evropy v judu. Praha ho bude hostit podruhé v historii. Šampionát bude pro judisty generálkou před olympiádou v Tokiu. Jedním z hlavních faktorů, proč se česká metropole začala o pořadatelství zajímat, byla postava olympijského vítěze Lukáše Krpálka. A nakonec to opravdu vyšlo.

V Litomyšli se proskákal k premiérovému vítězství nečekaně Kotalík

11.června
Závody v Suché u Litomyšle zamíchaly celkovým pořadím Českého skokového poháru. Z vítězství se radoval překvapivě Matěj Kotalík, do čela seriálu se vyhoupl Jan Chýle. Záznam Velké ceny Litomyšle odvysílá ČT sport ve středu od 10:30.

Frintová měla vítězství na dosah, ale zradilo ji zdraví

11.června
Vendula Frintová byla v sedmém závodu Světového poháru v Mexiku blízko triumfu, ale do cíle nakonec nedoběhla. Kvůli zdravotním problémům odstoupila v posledním kole. Jan Čelůstka skončil šestnáctý, i když musel v Huatulcu jet na vypůjčeném kole.

Kanoista Fuksa vyhrál pětistovku, zlato slaví i kajakář Dostál

10.června
Martin Fuksa získal v Bělehradě svůj druhý titul. Po vítězství na kilometru uspěl i na poloviční trati, na níž triumfoval na evropském šampionátu již pošesté. Český kanoista v těsném závodě porazil Sebastiana Brendela. Na pětistovce se podařilo zvítězit i kajakáři Josefu Dostálovi. Fuksa se v Bělehradu předstail též na trati 200 m, kde skončil sedmý.

Dukla potvrdila svou kvalitu. Slaví jasné vítězství

10.června
Pražské primátorky jsou tu. Vítězem 105. ročníku se stala posádka Dukly, která získala už svůj devětatřicátý triumf v řadě. Přímý přenos sledujte na ČT sport a webu ctsport.cz.

Fuksa je posedmé mistrem Evropy, ve finiši překonal arcirivala Brendela

9.června
Martin Fuksa získal sedmý titul mistra Evropy, z toho podruhé na kilometru, když v nervy drásajícím souboji porazil Sebastiana Brendela, kterého v cíli překonal o pouhých 87 tisícin sekundy. Finále na kilometru jel i kajakář Josef Dostál, který ale na rozdíl od Fuksy na medaili nedosáhl a dojel na pátém místě. Čtvrtou příčku obsadila kajakářka Anna Kožíšková.

Synek s Prskavcem k vítězství v univerzitním souboji nepomohli, Primátorky ovládlo ČVUT

8.června
Ani mistři světa Ondřej Synek a Jiří Prskavec nepomohli Vysoké škole tělesné výchovy a sportu Palestra k vítězství v univerzitním závodě osmiveslic na Primátorkách. Nejlepší český veslař historie Synek se posadil do středu lodi, kajakář Prskavec usedl za kormidlo. Obsadili až čtvrté místo, i v dalších posádkách totiž seděli kvalitní veslaři. Barvy vítězného Českého vysokého učení technického v ...

Fuksa si nekompromisně zajistil obě finále, Dostál musí o druhé zabojovat

8.června
Martin Fuksa pokračuje ve skvělých výkonech v letošní sezoně. Český kanoista vyhrál na mistrovství Evropy v Bělehradě na kilometru a poté i na pětistovce obě rozjížďky a vybojoval si jediná přímá postupová místa do finále. V medailovém závodě na 500 metrů se představí i kajakář Josef Dostál, na kilometru ale skončil třetí a postup se pokusí zajistit si v semifinále. Přímé přenosy z ME v Bělehra...

Do Bělehradu s Fuksou a Dostálem. Začíná evropský šampionát

8.června
Devětadvacet členů čítá česká výprava pro mistrovství Evropy v rychlostní kanoistice. V Bělehradě budou hlavními českými nadějemi kanoista Martin Fuksa a kajakář Josef Dostál. Na cenné kovy může dosáhnout také nově složený čtyřkajak na olympijské pětistovce nebo jeho polovina Radek Špicar a Daniel Havel na deblkajaku. Přímé přenosy sledujte v sobotu od 10:00 a v neděli od 10:30 na webu ctsport.cz.

Fuksa jede na Evropu jako král sezony. Sebevědomí mám na rozdávání, říká

6.června
S ohromující bilancí čtyř vítězství ze čtyř závodů a nejrychlejšími časy historie na 500 i 1000 metrů odletěl kanoista Martin Fuksa na mistrovství Evropy do Bělehradu. Na neolympijské pětistovce bude útočit na šestý evropský titul za sebou. Ještě lépe se ale v této sezoně cítí na olympijském kilometru. Na ME mimo svých hlavních distancí pojede i sprinterskou dvoustovku.

Mayweather je na špičce dolarového žebříčku. Ve stovce chybí ženy a Češi

5.června
Boxer Floyd Mayweather je opět nejlépe placeným sportovcem světa. Američan stojí na prvním místě žebříčku, který sestavuje magazín Forbes. Za uplynulý rok si vydělal 285 milionů dolarů. Následují fotbalisté Lionel Messi (111 milionů) a Cristiano Ronaldo (108 milionů). Mezi stovku nejlépe placených sportovních hvězd se nevešla jediná žena ani český sportovec.

Dostál: Mistrovství Evropy je pro mě mezistupeň ke světovému šampionátu

5.června
Josef Dostál bere evropský šampionát, který o víkendu uspořádá Bělehrad, jako krok na cestě k srpnovému MS. Až na něm by měl mít vrcholnou formu. Zatím jej potěšily výkony na Světovém poháru v Duisburgu.

Dukla, Dukla, nebo snad Dukla? O vítězi Primátorek je rozhodnuto. Nebo ne?

5.června
Vítězem pražských Primátorek bude velmi pravděpodobně a opět nikoli překvapivě osmiveslice Dukly. Zaútočí už na 39. triumf za sebou. Přestože v elitní posádce bude opět chybět nejlepší český veslař Ondřej Synek, byla by senzace, kdyby loď největšího favorita nevyhrála. Univerzitní část Primátorek se uskuteční v pátek odpoledne, hlavní závody mužů a žen jsou na programu od 18:25. Rozjížďky 105. ...

Trump se s vítězi Super Bowlu nesetkal, návštěvu šampionů z Philadelphie zrušil

5.června
Americký prezident Donald Trump zrušil na úterý plánované setkání s vítězi ligy amerického fotbalu NFL Philadelphia Eagles. Velká část týmu hodlala kvůli Trumpově politice a jeho kritice symbolického pokleknutí při hymně návštěvu Bílého domu ignorovat. Podle listu New York Times mělo přijít jen zhruba deset členů klubu.
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes