ČT sport

Description:

Zprávy z rubriky Ostatní na portálu ČT sport

URL:

http://www.ceskatelevize.cz/

Catalog:

Sport → Ostatní

Publishes:

2.6 items/day

Na SP slalomářů do Tacenu vyrazil omlazený český tým, Gabriela Satková byla v kvalifikaci čtvrtá

16:03
Všichni čeští vodní slalomáři postoupili v závodu Světového poháru v Tacenu do víkendového semifinále. Kanoistka Gabriela Satková byla v kvalifikaci čtvrtá, kanoista Lukáš Rohan a kajakářka Veronika Vojtová obsadili devátá místa.

Čeští judisté zatím v Budapešti na výhru dál jen čekají

13:10
Žádná sláva. Českým judistům se na Grand Prix v Budapešti zatím nedaří. Výhry se nedočkali ani ve druhém soutěžím dnu. Hned po prvních zápasech v sobotu turnaj skončil pro Renatu Zachovou i Ivana Petra s Jaromírem Musilem.

Spilková v Greensboro neprošla cutem, vede McDonaldová

10:17
Počtvrté za sebou to nejlepší české golfistce na okruhu LPGA nevyšlo. Klára Spilková opět neprošla cutem. Tentokrát česká hráčka neuspěla v Greensboro a na turnaji Drive On Championship obsadila s pěti ranami nad par dělené 86. místo. V čele je Američanka Ally McDonaldová s deseti ranami pod normou hřiště.

Pulkrábek i Binhak skončili na Grand Slamu v Budapešti už v prvním kole

21:14
David Pulkrábek a Tomáš Binhak neuspěli na budapešťském Grand Slamu a po porážkách v prvních zápasech pro ně turnaj skončil. Čeští judisté prohráli před limitem s ruskými soupeři, kteří se pak probili až do finálových soubojů.

Kubová má před sebou závody v Budapešti. Plavat bude za japonský tým

23.October
Simona Kubová má před sebou jediné velké závody sezony. Česká znakařka bude soupeřit v týmové soutěži International Swimming League (ISL) a chce se přiblížit domácím rekordům. Tentokrát bude součástí týmu Tokio Frog Kings a poprvé se představí v Budapešti v neděli.

Spilková zažívá další nezdar. V Greensboro je po prvním kole poslední

23.October
Poté, co v Newton Square neprošla z prvního kola, nevypadá to ani nyní na zlepšení. Golfistka Klára Spilková je po prvním kole turnaje okruhu LPGA v Greensboro společně s Kanaďankou Jaclyn Leeovou poslední. Obě na úvod zahrály osm ran nad par a jsou na děleném 107. místě.

Woods se trápí a při obhajobě na Zozo Championship je předposlední

23.October
Klesl až téměř na dno výsledkové listiny. Golfista Tiger Woods má daleko k obhajobě titulu na turnaji Zozo Championship. Slavný Američan se v prvním kole trápil a se čtyřmi ranami nad par je až na děleném předposledním 75. místě. V čele je v Sherwoodu kolumbijský hráč Sebastian Muňoz se skóre -8.

Sport venku ano, ale jen ve dvou, uvedl Prymula. Povolený tak může být tenis či golf

23.October
Veřejnost může navzdory omezení pohybu navštěvovat venkovní sportoviště, uvedl na Twitteru ministr zdravotnictví Roman Prymula. Platí ale omezení na setkávání maximálně dvou lidí s výjimkou členů jedné domácnosti. Reálně tak může být povolený například golf nebo tenisová dvouhra.

Elitní judisté se vrací na tatami. Budapešť hostí Grand Slam a bude u toho i sedm Čechů

23.October
Více než čtyři stovky judistů ze 69 zemí světa a mezi nimi sedmička Čechů. Grand Slam v Budapešti bude po osmiměsíční pauze prvním elitním světovým turnajem. Kvůli pokračující pandemii koronaviru ho provázejí mimořádná hygienická opatření včetně povinného testování účastníků. Na to doplatil olympijský šampion Lukáš Krpálek, který po pozitivním testu zamířil místo do Maďarska do izolace. Přímé p...

Judisté stále věří, že se evropský šampionát v listopadu v Praze uskuteční

22.October
V době, kdy covid ruší akci za akcí, pořadatelé v Praze stále doufají, že uspořádají mistrovství Evropy v judu. To se má konat 19. až 21. listopadu a navzdory zhoršující se epidemiologické situaci v Česku přípravy pokračují, potvrdil to předseda Českého svazu juda Jiří Dolejš. Ovšem už nyní je jasné, že jestli se šampionát uskuteční, bude to za přísných hygienických opatření, takže judisté přij...

Dostihoví odborníci se po smrti koně na Velké pardubické opět začnou zabývat Taxisem

21.October
Legendární skok nejspíš dostane úpravu. Dostihový spolek sestaví expertní skupinu, která se bude zabývat bezpečností dostihů na pardubickém závodišti, především pak při překonávání Taxisova příkopu. Funkcionáře k tomu vedlo smrtelné zranění koně Sottoventa na Taxisu v letošním ročníku Velké pardubické.

Krpálek do Budapešti nejede. Olympijský vítěz má koronavirus

20.October
Dalším sportovcem, který měl pozitivní test na koronavirus, se stal judista Lukáš Krpálek. Olympijský vítěz tak přijde o první podnik kategorie Grand Slam po osmiměsíční pauze způsobené pandemií, na který se dlouhodobě připravoval.

Krpálek míří na první velký turnaj po osmi měsících, judisté mají kvůli pandemii hygienický manuál

19.October
Mezinárodní federace juda (IJF) sepsala hygienický manuál pro pořádání turnajů v době pokračující pandemie koronaviru. Pravidla, která mají být s drobnými úpravami použitelná napříč turnaji na národní i mezinárodní úrovni, otestuje tento týden při Grand Slamu v Budapešti. Tam míří i česká hvězda Lukáš Krpálek.

Horská zaplavala český rekord na 200 metrů prsa. Jsem v šoku, přiznala

19.October
Kristýna Horská překonala na mítinku v krátkém bazénu ve Skopji český rekord na 200 metrů prsa. Časem 2:19,88 vylepšila dosavadní rekordní výkon Martiny Moravčíkové z roku 2015 o více než tři sekundy. "Jsem z toho sama v šoku, čas by loni na Evropě bral medaili. Vyplatily se přestup do Plzně i složitá cesta do Makedonie," uvedla Horská.
© 2000-2020 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes