15
nových článků - klikněte pro zobrazení

ČT sport

Popis:

Sportovní web České televize: nepřetržitý servis sportovního zpravodajství – reportáže, témata, sestřihy a videa z vysílání, vlastní pořady (podcasty) z dění v domácím i světovém sportu.

URL:

Katalog:

Sport → Tenis

Publikuje:

2,3 položek/den

Menšík ve Vídni navazuje na tažení v Šanghaji, v prvním kole si vyšlápl na Popyrina

22:57
Po skvělém vystoupení na Masters v Šanghaji, kde ho až ve čtvrtfinále zastavil Srb Novak Djokovič, si Jakub Menšík drží vysoce nadprůměrnou formu. Na turnaji ATP ve Vídni už je po úspěšné kvalifikaci ve druhém kole. Osmého nasazenéno Alexeie Popyrina z Austrálie porazil v rakouské metropoli 7:6 a 6:2.

Sabalenková je nově lídryní světového žebříčku. Lehečka poskočil na 28. místo

9:59
Běloruska Aryna Sabalenková vystřídala v čele světového žebříčku Igu Šwiatekovou. Karolína Muchová si polepšila o pět míst na 25. příčku, Jiří Lehečka se v mužském pořadí po finále v Antverpách posunul na 28. pozici.

Tenisté se v United Cupu střetnou s Polskem a Norskem

9:59
Čeští tenisté narazí ve třetím ročníku United Cupu na poslední finalisty z Polska a Norsko. Reprezentační výběr by měli na turnaji vést Karolína Muchová a Tomáš Macháč. United Cup se uskuteční na přelomu roku od 27. prosince do 5. ledna, Češi odehrají skupinu v Sydney.

Lehečka prohrál s Bautistou a druhý titul kariéry v Antverpách nezískal

20.října
Jiří Lehečka titul na turnaji v Antverpách nezískal. Dvaadvacetiletý rodák z Mladé Boleslavi prohrál ve finále se Španělem Robertem Bautistou 5:7, 1:6. Ani Patrik Rikl a Petr Nouza svůj finálový debut ve Stockholmu v zisk titulu neproměnili. Česká dvojice podlehla prvnímu nasazenému finsko-britskému páru Harri Heliövaara, Henry Patten 5:7, 3:6.

Nadal odehrál nejspíše poslední utkání s Djokovičem, úspěšnější byl Srb

20.října
Rafael Nadal nastoupil na exhibici v Rijádu zřejmě k poslednímu utkání Novakem Djokovičem. Loučící se španělská legenda však na dlouholetého rivala nevyzrála a podlehla mu v zápase o třetí místo 2:6, 6:7.

Lehečka v Antverpách postoupil do finále. Muchová vzdala v Ning-po

19.října
Jiří lehečka prošel na turnaji v Antverpách do finále. O druhý titul v kariéře si po výhře nad Marcosem Gironou 6:3, 4:6, 6:2 zahraje se Španělem Robertem Bautistou. Naopak v Ning-po znamenalo semifinále poslední zápas pro Karolínu Muchovou. Ta musela v druhém setu za stavu 2:6, 0:1 zápas vzdát kvůli zranění kyčle.

Muchová potvrdila formu a v Ning-po postupuje, v semifinále je i Lehečka v Antverpách

18.října
Povedené období zažívá Karolína Muchová. Potřetí v řadě je totiž v semifinále, tentokrát po vítězství 2:6, 6:2 a 6:3 nad Ruskou Annou Kalinskou na turnaji v Ning-po. O postup do souboje o titul bude usilovat v utkání s další Ruskou Mirrou Andrejevovou, která prošla dál po skreči Barbory Krejčíkové za stavu 6:7 a 2:3 z pohledu Češky. Daří se i Jiřímu Lehečkovi, jenž ve čtvrtfinále v Antverpách porazil Řeka Stefanose Tsitsipase 6:4, 6:4.

Krejčíková a Muchová postoupily v Ning-po do čtvrtfinále, Lehečka je ve stejné fázi v Antverpách

17.října
Tři postupy a dvě vyřazení hlásí čeští tenisté. Na turnaji v Ning-po slaví výhry a účast ve čtvrtfinále Barbora Krejčíková a Karolína Muchová, mezi nejlepší osmičkou je také Jiří Lehečka v Antverpách. Naopak Marie Bouzková dohrála v Ósace a ve 2. kole skončil také Tomáš Macháč, jenž musel v Almaty duel skrečovat kvůli zdravotním potížím.

Muchová zvládla vstup do turnaje v Ning-po, Siniaková po slibném začátku vypadla

16.října
Karolína Muchová v prvním kole turnaje v čínském Ning-po porazila 6:3, 7:5 Australanku Oliviu Gadeckou. Její další soupeřkou bude Rumunka Jaqueline Cristianová, která v pavouku nahradila nasazenou dvojku domácí Čeng Čchin-wen. Ve druhém kole naopak vypadla Kateřina Siniaková, která nezvládla dobře rozehraný zápas s pátou nasazenou Darjou Kasatkinovou z Ruska. Osmadvacetiletá Češka nakonec jedenác…

Krejčíková se podruhé kvalifikovala na Turnaj mistryň ve dvouhře

16.října
Barbora Krejčíková podruhé v kariéře postoupila na Turnaj mistryň ve dvouhře. Česká reprezentantka se na závěrečnou akci sezony v Rijádu kvalifikovala díky triumfu ve Wimbledonu. Osmičku startujících spolu s ní zkompletovala olympijská šampionka Čeng Čchin-wen, které v letošním žebříčku patří sedmé místo.

Misi v Kazachstánu začal Macháč úspěšně

16.října
Tomáš Macháč v prvním kole turnaje v Almaty porazil 6:3 a 6:4 Timofeje Skatova z Kazachstánu. Domácího soupeře bude mít pátý nasazený hráč i ve druhém kole, ve kterém nastoupí proti Bejbitu Žukajevovi.

Lehečka je v Antverpách ve druhém kole, postupují i Bouzková a Siniaková

15.října
Suverénním způsobem zahájil turnaj v Antverpách tenista Jiří Lehečka. V prvním kole si totiž poradil po setech 6:1 a 6:4 s Jaumem Munarem ze Španělska. Vstup do podniků, konkrétně v Asii, se navíc vydařil i českým tenistkám. Marie Bouzková potvrdila v Ósace pozici čtvrté nasazené a domácí Mojuku Učidžimaovou zdolala 7:6, 2:6, 6:3. Kateřina Siniaková začala úspěšně v Ning-po, kde porazila 6:2, 6:4…

Macháč šplhá žebříčkem ATP, po semifinále v Šanghaji je nejvýš v kariéře

14.října
Úspěšné tažení Tomáše Macháče na turnaji ATP v Šanghaji, kde ho v semifinále zastavil až favorizovaný Jannik Sinner z Itálie, se promítlo i ve světovém žebříčku. Český tenista se posunul o osm míst na 25. pozici a je nejvýš v kariéře. Osobní maximum si díky vydařenému startu v čínském velkoměstě vylepšil i devatenáctiletý Jakub Menšík. Po postupu do čtvrtfinále se vyšvihl o čtrnáct příček na 51. místo. Aktuální českou dvojkou je Jiří Lehečka na 33. pozici.

Sabalenková potřetí za sebou ovládla obnovený turnaj ve Wu-chanu

13.října
Aryna Sabalenková ovládla potřetí za sebou turnaj ve Wu-chanu. Domácí Číňanku Čeng Čchin-wen porazila ve finále po téměř tříhodinové bitvě 6:3, 5:7, 6:3 a slaví celkově 17. titul. Šestadvacetiletá běloruská tenistka ve Wu-chanu neprohrála ani sedmnáctý zápas a třetí trofejí překonala Petru Kvitovou, jež turnaj vyhrála v letech 2014 a 2016. Navíc udělala další krok na světový trůn.

Sinner má sedmý letošní titul, ve finále v Šanghaji porazil Djokoviče

13.října
Masters v Šanghaji vyhrál první hráč světového žebříčku Jannik Sinner a nedovolil Novaku Djokovičovi zaokrouhlit počet turnajových titulů na stovku. Třiadvacetiletý Ital, jenž letos vyhrál oba grandslamy na tvrdém povrchu, porazil o 14 let staršího Srba a držitele rekordních 24 grandslamových triumfů ve dvou setech 7:6 a 6:3.
© 2000-2024 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes