15
new stories - click to show

ČT sport

Description:

Sportovní web České televize: nepřetržitý servis sportovního zpravodajství – reportáže, témata, sestřihy a videa z vysílání, vlastní pořady (podcasty) z dění v domácím i světovém sportu.

URL:

Catalog:

Sport → Zimní sporty

Publishes:

2.8 items/week

Schlierenzauer vyhrál vše, co mohl, a končí: Oheň ve mně teď plane pro jiné výzvy

21.September
Vítěz rekordních 53 závodů Světového poháru ve skocích na lyžích Rakušan Gregor Schlierenzauer ukončil kariéru. Jednatřicetiletý mistr světa, olympijský vítěz a dvojnásobný šampion SP a Turné čtyř můstků, který se po nepovedené předchozí sezoně nedostal do reprezentace, to oznámil na svém webu.

Schützová vyhrála Světový pohár na kolečkových lyžích, na MS jí ale medaile utekla

19.September
Sandra Schützová s přehledem vyhrála Světový pohár na kolečkových lyžích. Po 13 závodech, do nichž se počítalo i v neděli skončené mistrovství světa ve Val di Fiemme, nasbírala 775 bodů a nechala za sebou Slovenku Alenu Procházkovou (698) i Švédku Linn Sömskarovou (580). Na medaili z MS však Schützová nedosáhla, po 13 kilometrech klasicky s výjezdem na slavnou horu Alpe Cermis skončila opět čtv...

Olympijský oheň vzplane bez diváků a místo štafety poputuje ihned do Pekingu

17.September
Zapalování olympijského ohně pro ZOH 2022 v Pekingu se v Olympii uskuteční 18. října bez účasti veřejnosti. Řekové letos upustí i od tradiční úvodní části olympijské štafety a pochodeň s ohněm zamíří hned následující den do Číny. Pořadatelé se tak rozhodli vzhledem ke stále se nezlepšující koronavirové situaci. Peking zimní olympioniky pohostí pod heslem "Společně pro sdílenou budoucnost".

Schützová v úvodu MS dojela čtvrtá, vyhrála Švédka Sömskarová

Běžkyni na lyžích Sandře Schützové medaile v úvodní disciplíně letního mistrovství světa těsně unikla. Devětadvacetiletá závodnice z Jilemnice skončila na desetikilometrové trati volnou technikou čtvrtá. Do konce Světového poháru, kterému prozatím vévodí, a zároveň závěru šampionátu ve Val di Fiemme zbývají tři individuální závody.

Samková získala do třetice korunu pro Královnu bílé stopy

11.September
Anketu o Krále bílé stopy vyhrála snowboardcrossařka Eva Samková. Česká závodnice navázala na ročníky 2014 a 2019. V uplynulé sezoně získala bronz z mistrovství světa a ovládla celkové hodnocení Světového poháru. Na trůnu Samková vystřídala Ester Ledeckou, která letos skončila druhá.

Severokorejská výprava nesmí startovat na Hrách v Pekingu, rozhodl Mezinárodní olympijský výbor

8.September
Trest za neúčast na olympijských hrách v Tokiu dostal olympijský výbor KLDR. Mezinárodní olympijský výbor (MOV) ho suspendoval do konce roku 2022, což znamená, že výprava Severní Koreje tak nebude moci startovat v únoru na zimních olympijských hrách v Pekingu.

Letní tituly republikových šampionů ve sprintu vybojovali Krčmář s Davidovou

4.September
Potvrdili roli domácích jedniček a získali letní tituly mistrů republiky ve sprintu. Biatlonisté Markéta Davidová a Michal Krčmář se radovali v Letohradě z triumfu a v neděli budou útočit na zlatý double, do stíhacích závodů vyrazí se stejným náskokem 18 vteřin.

Letní biatlon v Novém Městě vyvrcholil dalšími žněmi. Zlatá je Davidová, Krčmář i junior Mikyska

29.August
Letní biatlonové hody v Novém Městě na Moravě pokračovaly i ve stíhacích závodech. Své druhé tituly na letošním MS získali Markéta Davidová a Michal Krčmář. Druhý juniorský titul získal také junior Tomáš Mikyska, jehož na stupních vítězů doplnili krajané Jonáš Mareček a Vítězslav Hornig. Pouze Tereza Voborníková si mezi juniorkami pohoršila z páté na šestou příčku.

Letní biatlon Čechům jde. Krčmář je mistrem světa stejně jako junior Mikyska, Davidová stříbrná

28.August
Mistrovství světa v letním biatlonu českým závodníkům zatím vychází. Světovým šampionem ve sprintu se v Novém Městě stal Michal Krčmář. První dvě místa mezi juniory obsadili Tomáš Mikyska a Vítězslav Hornig. Stříbrnou medaili přidala mezi ženami Markéta Davidová. Nejlepší juniorkou sprinterského závodu byla pátá Tereza Voborníková.

Krčmář skončil na MS v letním biatlonu těsně pod "bednou", v super sprintu byl čtvrtý

27.August
Po zlatém galapředstavení, o které se na domácí půdě v Novém Městě na Moravě postarala Markéta Davidová, atakoval v super sprintu v rámci mistrovství světa v letním biatlonu medailové umístění i Michal Krčmář. Jeden z hlavních favoritů nakonec dojel s dvěma chybami na střelnici čtvrtý. Jakub Štvrtecký obsadil jedenácté místo.

Davidová je mistryní světa v supersprintu na letním světovém šampionátu

27.August
S hustým deštěm, větrem i soupeřkami se v supersprintu biatlonistek na letním světovém šampionátu v Novém Městě na Moravě nejlépe poprala Markéta Davidová. Ta porazil a Julii Džimovou z Ukrajiny. Osmá byla Jislová a devátá Vinklárková. Závod mužů můžete sledovat v přímém přenosu od 17:25 na ČT sport i na webu ctsport.cz.

Úspěšný start do MS v letním biatlonu. Hornig s Mikyskou dominovali supersprintu, Voborníková získala bronz

26.August
Vítězslav Hornig vyhrál na domácím mistrovství světa v letním biatlonu supersprint juniorů. Na trati v Novém Městě na Moravě uspěl ve finiši před reprezentačním kolegou Tomášem Mikyskou. V závodě juniorek získala bronz Tereza Voborníková.

Krčmáře, Davidovou a spol. čeká domácí MS v letním biatlonu

26.August
Čtyřiadvacet českých reprezentantů bude v následujících dnech v akci na světovém šampionátu v letním biatlonu. Pořádá jej Nové Město na Moravě a největší ambice mají před závody české hvězdy Michal Krčmář a Markéta Davidová. Přímý přenos supersprintu juniorek (14:35) a juniorů (17:25) sledujte na ČT sport a webu ctsport.cz.

Tande už znovu skáče. První pokusy po těžkém pádu si pochvaloval

24.August
Pět měsíců uplynulo od jeho těžké pádu na můstku v Planici. Norský skokan Daniel-André Tande se do nájezdové stopy ale již vrátil a po zotavení z vážných zranění si svůj návrat pochvaluje.

Schützová zazářila v Estonsku a vede Světový pohár v běhu na kolečkových lyžích

23.August
Po triumfu v Tartu vede běžkyně na lyžích Sandra Schützová Světový pohár na kolečkových lyžích. Pro první vítězství v seriálu si doběhla v sobotu na šestadvacetikilometrové trati volnou technikou s hromadným startem, v neděli pak v dalším estonském středisku Otepää přidala třetí místo na desítce klasicky. V pátečním sprintu byla pátá a po druhém soutěžním víkendu vede pořadí seriálu.
© 2000-2021 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes