ČT24

Popis:

Zprávy z rubriky Ekonomika na portálu ČT24

URL:

http://www.ct24.cz/

Katalog:

Ekonomika

Publikuje:

7 položek/den

Čtyřhodinová diskuse nezabrala. Směrnice o autorských právech on-line rozdělila státy EU

21:34
Zástupci unijních zemi čtyři hodiny bouřlivě diskutovali o podobě směrnice o ochraně autorských práv na internetu, k žádné shodě přesto nedošli. Informovaly o tom diplomatické zdroje. Rumunské předsednictví následně odvolalo pondělní vyjednávání o konečné podobě legislativy se zástupci Evropské komise a Evropského parlamentu.

Výnos spořicích účtů bude i letos nízký. Banky nemají důvod úroky zvyšovat

20:24
Některé banky letos oznámily zvyšování úrokových sazeb u vkladů. Přesto však sazby u spořicích produktů stále výrazně zaostávají za inflací a rovněž nerostou tak rychle jako úroky u půjček, především u hypoték.

Indický ekonomický summit je plný kontrastů. Z jedné strany nablýskané konferenční centrum, z druhé běžný život

13:22
Ostrý kontrast mezi nablýskaným konferenčním centrem Mahátma Mandir a nejbližším okolím za jeho branami nabízí návštěvníkům v pátek zahájené investiční fórum Vibrant Gujarat Summit v indickém státu Gudžarát. Delegace vedená premiérem Andrejem Babišem (ANO), podnikatelé i výprava českých novinářů mohli cestou kromě všudypřítomných rikš a tuk tuků vidět i desítky volně se potulujících psů, polehá...

Popáté v dražbě. Kladenská Poldi byla prodána za 140 milionů korun

12:12
Kladenská Poldi byla v elektronické aukci prodána za 140 milionů korun, což byla i vyvolávací cena. Koupila ji společnost Opimo Trade, která byla založena předloni. „Vydražitel splnil veškeré podmínky pro účast v dražbě,“ řekl jednatel společnosti OK dražby Petr Sefzig. Aby byla dražba platná, musí vydražitel doplatit k už složené jistotě padesát milionů do 15 dnů.

Babiš navštívil ekonomické fórum v Gudžarátu, chce posunout vztahy s Indií na strategickou úroveň

11:03
Premiér Andrej Babiš (ANO) se v pátek v indickém státě Gudžarát zúčastnil zahájení investičního fóra Vibrant Gujarat Summit. V úvodním projevu přítomným státníkům a podnikatelům řekl, že přijel posunout vztahy Česka s Indií na úroveň strategického partnerství. Obě země mají podle premiéra stejnou vizi globálně sdílené prosperity založené na demokracii a lidských právech.

Čtyři bývalí manažeři Audi čelí v USA obvinění kvůli emisní aféře

9:17
Velká porota ve Spojených státech vznesla obvinění vůči čtyřem bývalým manažerům německé automobilky Audi v rámci vyšetřování skandálu kolem falšování testů emisí naftových vozů. Informovala o tom agentura Reuters s odvoláním na soudní dokumenty. Upozornila, že v souvislosti s touto aférou tak již bylo ve Spojených státech obviněno 13 lidí.

V Česku loni přibylo nejvíc podnikatelů za posledních šest let. Polovina z nich byli mladí lidé

8:08
V minulém roce začalo v Česku podnikat skoro 59 tisíc lidí, z toho polovinu tvořili lidé do třiceti let. Statistiky společnosti CRIF dále ukázaly, že čistý přírůstek – tedy rozdíl mezi podnikateli, kteří začali podnikat, a skončili s podnikáním – činil 13 tisíc nových podnikatelských oprávnění. Šlo tak o nejvyšší počet za posledních šest let.

Brexit by mohl vést k nadměrnému posílení české měny, uvedl člen vedení ČNB Dědek

7:34
Pokud by se ukázalo, že situace v Británii je ve slepé uličce a hrozí tvrdý brexit, zareagovaly by finanční trhy bouřlivým způsobem, uvedl v pořadu Byznys ČT24 člen bankovní rady ČNB a bývalý národní koordinátor pro euro Oldřich Dědek. Zároveň očekává, že odchod Velké Británie z Evropské unie by zasáhl především britský trh se službami, zejména finančními. Významně může také dopadnout na českou...

Zeman chce mluvit s šéfem Huawei. Čína prý kvůli sporu zrušila ministerskou schůzku

17.ledna
Čína kvůli českým varováním před možnými riziky, které nese používání technologie společnosti Huawei, zrušila schůzku ministerstev zahraničí. V rozhovoru na TV Barrandov to prohlásil prezident Miloš Zeman. Podle svých slov se chce s šéfem technologické společnosti sejít a vyjasnit si situaci.

Dostálová: Dokud bude Česko jednou z nejbezpečnějších zemí, počet turistů poroste

17.ledna
Za první tři čtvrtletí loňského roku se v Česku ubytovalo sedmnáct milionů turistů a roste jak počet tuzemských, tak zahraničních hostů. Je to i díky tomu, že Česká republika má status jedné z nejbezpečnějších zemí. Na zahájení veletrhů cestovního ruchu GO a Regiontour v Brně to řekla ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová (ANO).

Inspekce odhalila rekordní počet cizinců pracujících načerno, většinou byli z Ukrajiny nebo Vietnamu

17.ledna
Nelegálně zaměstnaných cizinců v Česku přibývá. Zatímco v roce 2014 odhalila inspekce práce 650 případů, v uplynulém roce to bylo rekordních 3 595 lidí ze zemí mimo EU. Ze statistik Státního úřadu inspekce práce vyplývá, že se jedná o nejvyšší počet za posledních sedm let. Může za to mimo jiné nedostatek pracovní síly na trhu práce, který Česko dlouhodobě trápí.

Hrozí zmrazení peněz zemím EU, které nedodržují právo. Nahnuto má Polsko, Maďarsko či Rumunsko

17.ledna
Evropský parlament ve čtvrtek schválil návrh zastavit platby z rozpočtu Evropské unie členským zemím, které nerespektují zásady právního státu. Učinil tak na závěr čtyřdenního plenárního zasedání ve Štrasburku. Opatření, které je zamýšleno jako ochrana víceletého finančního rámce pro roky 2021 až 2027, musí odsouhlasit ještě unijní státy.

Nachlazený kolega vadí 70 procentům lidí. Do práce však chodí s kapesníkem každý třetí

17.ledna
Třetina Čechů a Slováků chodí podle průzkumu do práce, i když je nachlazená. V Česku se to nejčastěji týká mladých do 30 let. Přitom téměř 70 procentům respondentů vadí, když jejich kolegové chodí do práce nemocní. Uvedla to agentura STEM/MARK.

Elton hodinářská vyhrála u soudu spor o autorství loga Prim

17.ledna
Výrobce náramkových hodinek Elton hodinářská z Nového Města nad Metují vyhrál u Krajského soudu v Hradci Králové spor o autorství loga hodinek Prim. Soud ve čtvrtek v plném rozsahu zamítl žalobu dědiců výtvarníka Jiřího Rathouského, kteří se domáhali uznání toho, že autorem loga je Rathouský, a ne Josef Žid z Eltonu.

Přímý spoj mezi Prahou a Bangkokem by mohl začít létat do Vánoc

17.ledna
Prahu a Bangkok má spojit přímá letecká linka. Pro společnost Air Asia, s jejímiž zástupci v Bangkoku jednal český premiér Andrej Babiš (ANO), přitom půjde o první linku do Evropy. Mohla by začít fungovat do Vánoc. Spojení, o kterém Češi jednají již delší dobu, podle předsedy vlády pomůže turistice i obchodu.
© 2000-2019 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes