ČT24

URL:

http://www.ceskatelevize.cz/ct24

Katalog:

Z domova → Regiony

Publikuje:

10,3 položek/den

V Litvínově už druhý den hoří hala firmy Celio. Hasiči stále nemohou dovnitř

9:01
Hala v areálu skládky Celio v Litvínově už druhý den hoří. Hasiči kvůli hrozícímu pádu střechy stále nemohou vstoupit dovnitř. Požár vypukl ve středu odpoledne. Předběžná škoda je zatím vyčíslena na sto milionů korun.

V Prostějově položí první kameny připomínající osudy Židů

20:03
Prvních deset kamenů zmizelých, pro které se používá název Stolpersteine, bude příští rok rozmístěno v ulicích Prostějova. Kameny připomenou tragický osud židovských dětí z Prostějova za druhé světové války přímo u domů, ve kterých židovští občané bydleli před odvlečením do koncentračních a vyhlazovacích táborů.

Pelhřimovské muzeum bible získalo 200 let starý svitek tóry z desítek hovězích kůží

17:45
Malé muzeum Bible v obci Starý Pelhřimov získalo unikátní, 29 metrů dlouhý svitek tóry vytvořený z desítek zvířecích kůží. Napsaný byl na začátku 19. století ve východní Evropě, možná v Sudetech. Muzeu ho věnovala americká nadace God's Ancient Library, která v Izraeli nakupuje staré svitky a předává je školám a muzeím po celém světě.

Zásahy v terénu i unikátní polní nemocnice. V Hradci vrcholí mezinárodní cvičení zdravotníků

17:12
Více než dvě stovky vojenských zdravotníků ze států visegrádské skupiny (V4) a dalších členských zemí NATO se účastní mezinárodního cvičení zdravotnických jednotek Medical Man 2018. Cvičení na základně v Hradci Králové ve středu vyvrcholilo ukázkou zásahu v terénu, včetně převozu zraněných do polní nemocnice, která vznikla v areálu kasáren. Akce skončí v pátek 21. září.

V Litvínově hoří hala na drcení odpadu. Hasiči již několik hodin snaží oheň zlikvidovat

16:36
V Litvínově hoří hala s linkou na drcení odpadu firmy Celio. Na místě zasahuje 15 jednotek hasičů. Čerpají vodu z jezera Most. Firma nenahlásila nikoho pohřešovaného. Předběžná škoda je zatím vyčíslena na sto milionů korun.

Pozemky v Hrušově prodá Ostrava za 255 milionů korun. Na jiných chce novou dominantu města

16:36
Ostrava chce minimálně za 37 milionů korun prodat pozemky o rozloze zhruba 8300 metrů čtverečních před obchodním a zábavním centrem Forum Nová Karolina v centru města. Měla by tam vzniknout nová dominanta Ostravy. Ještě významnější prodej z finančního hlediska se ale odehraje v nedaleké rozvojové zóně v ostravské části Hrušov. Přibližně 35 hektarů tam za více než čtvrt miliardy korun společnost...

Modernější a ekologičtější. Brněnský dopravní podnik plynofikoval autobusy a začal vylepšovat vozovnu

16:36
Dopravní podnik města Brna zahájil modernizaci vozovny v Pisárkách. Práce by měly skončit do roku 2020 a vyjdou zhruba na čtyři sta milionů korun. Nejedná se přitom o jedinou větší investici. Podnik také dokončil projekt plynofikace, který si vyžádal přes miliardu korun.

V kauze syntetických drog je devátý obviněný. Policisté už zadrželi 150 balení nebezpečné látky

15:28
Policie obvinila dalšího člověka v souvislosti s případem syntetických drog, které se šíří Moravskoslezským krajem. Celkem už stíhá devět lidí. Látkou se přiotrávilo 23 lidí, dva zemřeli. Nově je podle mluvčí moravskoslezské policie Gabriely Pokorné z nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy obviněný čtyřiatřicetiletý muž.

Praha spustila novou linku čističky za šest miliard. Městu bez ní hrozily milionové sankce

14:54
Na pražském Císařském ostrově začala fungovat nová vodní linka Ústřední čistírny odpadních vod (ÚČOV). Linka, která je součástí velkého projektu modernizace čističky, se stavěla téměř tři roky a připravovala od roku 2004. Vyšla na 6,1 miliardy korun, které město muselo uhradit samo, protože se nepodařilo získat peníze z EU. Ve zkušebním provozu bude linka do konce roku 2019.

Řídil opilý a spolujezdcům to nevadilo. Na havárii, při které zemřel člověk, mají podle soudu svůj díl viny

13:44
Odvolací Krajský soud v Brně dnes potvrdil šestiletý trest vězení a devět let zákaz řízení pro Jakuba Nováka, viníka loňské tragické nehody na sjezdu z dálnice D1 u Hulína na Kroměřížsku. Oproti červnovému rozsudku soudu v Kroměříži ale odvolací soud snížil o polovinu odškodné zraněným spolujezdcům. Podle soudu měli opilému muži v řízení zabránit.

Psy decimuje parvoviróza. Varují před ní moravskoslezští veterináři

13:44
V Moravskoslezském kraji již veterináři podle zjištění České televize letos zachytili stovky případů úhynu mladých psů. Onemocnění je zvlášť nebezpečné pro štěňata, podle lékařky frýdecko-místecké kliniky jsou problémem zejména množírny psů, ve kterých zvířata často vyrůstají v nevhodných podmínkách.

Pokud chtějí malé obce zůstat „zdravé“, měly by připlácet na obchod i školu, zaznělo v debatě v Kašavě

19.září
Pokud mají lidé zůstávat v menších obcích, musí mít alespoň základní služby v podobě lékaře, obchodu, hospody a školy. A to i za cenu, že bude radnice třeba fungování obchodu finančně podporovat. Zaznělo to v předvolební debatě z Kašavy. Ta předloni získala titul Vesnice roku a významně podporuje hlavně školu. V Kašavě debatovali starosta Josef Jarcovják, Michal Ševera ze Svazu obchodu a cestov...

Třetí výročí Blanky připomnělo, co vše chybí. Marně se čeká na vnitřní i vnější okruh Prahy

19.září
Tři roky uplynuly od okamžiku, kdy si pražské Holešovice a několik dalších míst výrazně oddychly. Tehdy ještě docela noví vládci Prahy – primátorka Adriana Krnáčová (ANO) a její náměstek Petr Dolínek (ČSSD) – otevřeli spolu s kardinálem Dominikem Dukou tunelový komplex Blanka, který ovšem nepřinesl jen úlevu, ale i komplikace. K nejhůře postiženým místům patří ulice V Holešovičkách. Teprve leto...

Kůrovec na Šumavě oproti loňsku ustoupil. Pomohlo deštivé jaro

19.září
Kvůli kůrovci letos na Šumavě nemuseli lesníci pokácet tolik stromů jako loni. Nucená těžba byla o třicet procent nižší než za stejné období v minulém roce, a to i přes suché léto, které obecně šíření kůrovce nahrává. Oproti tomu v ostatních oblastech Česka, například v Jeseníkách, počet stromů napadených tímto škůdcem výrazně roste.

Za záchranu mobil. Obec ocení muže, který se spustil do studny, kam spadly děti

18.září
Po čtyřech dnech se domů z nemocnice vrátily dvě děti, které spadly do studny v Kolešovicích na Rakovnicku. Utrpěly podlitiny na hlavě a byly podchlazené. Život jim zachránil Arnošt Loužil, který je do příjezdu hasičů držel nad hladinou. Radnice se rozhodla jeho čin ocenit.
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes