15
new stories - click to show

ČT24

URL:

http://www.ceskatelevize.cz/ct24

Catalog:

Z domova → Regiony

Publishes:

3.5 items/week

Plzeň postaví parkhouse za čtvrt miliardy. Čtyřpodlažní objekt pojme přes tři sta aut

14.December
Plzeň postaví v městské části Bory nadzemní parkovací dům za čtvrt miliardy korun a za 15 milionů velké parkoviště P+R („zaparkuj a jeď“) na náměstí Emila Škody poblíž centra. Město už teď dokončuje za skoro 40 milionů parkoviště P+R s 318 místy v Kaplířově ulici na Borech vedle točny tramvaje číslo 4 a autobusového terminálu. Informoval o tom vedoucí městského odboru investic Pavel Grisník.

Po dvou letech jsou opět otevřené rytířské sály pardubického zámku. Chystá se i nová expozice

14.December
Po dvou letech rekonstrukce se v úterý otevřely rytířské sály pardubického zámku a začaly prohlídky pro veřejnost. Na stěnách návštěvníci uvidí unikátní renesanční pernštejnské malby, které svým rozsahem a dochováním nemají ve střední Evropě obdobu.

Na brněnském náměstí vyraší Hrachovina. Sochu k Mendelovu výročí vytvoří sochař Gargulák

14.December
Mendlovo náměstí v Brně ozdobí bronzový monument Jaromíra Garguláka nazvaný Hrachovina. Návrh uspěl ve veřejné soutěži vypsané u příležitosti 200. výročí narození otce genetiky Gregora Johanna Mendela, které připadá na rok 2022.

Vrchní soud v Olomouci výrazně zpřísnil trest za smrt hokejového fanouška z Havířova

14.December
Olomoucký vrchní soud výrazně zpřísnil Davidu Slonkovi trest za smrt hokejového fanouška, kterého jako člen ochranky napadl po vyvedení z havířovského zimního stadionu. Dvaadvacetiletému muži původně ostravský krajský soud uložil tříletou podmínku, odvolací soud mu trest zvýšil na pět let vězení. Člen ochranky dal silně opilému muži facku, po které fanoušek upadl a uhodil se hlavou o zem. O dva...

Na Domažlicku havarovala čtyři auta. Sedm lidí záchranáři převezli do nemocnice

14.December
Sedm lidí utrpělo zranění při ranní nehodě čtyř automobilů na silnici mezi Horšovským Týnem a Domažlicemi. Silnice druhé třídy je kvůli havárii uzavřená, policie odklání dopravu. Na místě je několik policejních hlídek, asi sedm jednotek hasičů i Zdravotnická záchranná služba (ZZS), informovali jejich mluvčí.

Proti silu pro národní hřebčín ve Slatiňanech protestují místní. Bojí se prachu a hluku

13.December
Část obyvatel Slatiňan na Chrudimsku protestuje proti záměru národního hřebčína umístit poblíž stájí silo s čističkou obilí. Lidé se obávají nadměrného zatížení prachem a hlukem. Příspěvková organizace ministerstva zemědělství se hájí tím, že se jedná o modernizaci stávajícího zařízení, která ušetří peníze za obilí nyní často znehodnocené plísněmi a škůdci.

Ve dvou nových zastávkách staví vlaky na Brněnsku. Na Kroměřížsku změnila stanice po 130 letech název

13.December
Jednodušší cestování mají od neděle lidé z obcí západně od Brna. Můžou využít dvě nové zastávky – Brno-Starý Lískovec a Ostopovice. Na Kroměřížsku zase nese nové jméno zastávka Podhradní Lhota, kterou přitom jízdní řády dříve uváděly jako Rajnochovice.

Novoměstská nemocnice omezuje ambulance. Zdravotníci se starají o covidové pacienty

13.December
Omezit ambulantní péči museli od pondělí zdravotníci v Novém Městě na Moravě. V tuzemských nemocnicích celkově leží víc než pět a půl tisíce lidí s covidem, což je za prosinec zatím nejnižší číslo. Počty pacientů ve vážném stavu klesají, ale pomaleji. Intenzivní péči potřebuje stále kolem tisíce nakažených, i proto zůstávají nemocnice na hraně svých kapacit.

Starostou Trutnova se stal architekt Rosa. Adamec rezignoval kvůli poslaneckému mandátu

13.December
Starostou třicetitisícového Trutnova v pondělí zvolili zastupitelé architekta a radního města Michala Rosu (ODS). Nahradil ve funkci dlouholetého starostu Ivana Adamce (ODS), který po třiadvaceti letech rezignoval. V tajné volbě pro Rosu hlasovalo 21 z 31 přítomných zastupitelů. Řadovým zastupitelem druhého největšího města v Královéhradeckém kraji Adamec zůstává, pondělní zastupitelstvo ještě ...

ČEZ vybral firmy na dostavbu horkovodu z Temelína do Českých Budějovic

13.December
Horkovod z jaderné elektrárny Temelín do Českých Budějovic dostaví firmy Elte a Energie – stavební a báňská. Náklady budou 1,69 miliardy korun. Vítěznou dvojici firem vybral ČEZ v tendru, vyplývá z věstníku veřejných zakázek. Temelínský mluvčí Marek Sviták v pondělí potvrdil, že ČEZ tendr ukončil. Dodávky tepla z horkovodu by měly začít v roce 2023.

V ostravské MHD zazněl neznámý známý hlas. Informace cestujícím nově předává Marika Tošková

13.December
Informace o zastávkách či změnách v provozu od pondělka cestujícím ve vozidlech městské hromadné dopravy v Ostravě oznamuje nový hlas. Více než třináct set typů hlášení namluvila učitelka a moderátorka Marika Tošková. Po dvaceti letech tak nahradila hlas rozhlasové moderátorky Yvetty Dadamové, uvedl generální ředitel a předseda představenstva Dopravního podniku Ostrava (DPO) Daniel Morys.

Brno omlazuje trolejbusovou flotilu. Dojezdit by měly vozy vyrobené před rokem 2015

13.December
Do brněnských ulic v pondělí odpoledne poprvé vyjely nové kloubové trolejbusy Škoda 27Tr. Dopravní podnik jich představil třináct, do Vánoc jich bude mít dalších sedm a v příštím roce ještě dvacet. Podle generálního ředitele Miloše Havránka tak bude možné po šesti letech od nákupu třiceti kloubových trolejbusů skokově zlepšit vozový park trolejbusů. Díky dvěma dalším probíhajícím výběrovým říze...

Policisté při zákroku v Teplicích chybovali, uvedla zástupkyně ombudsmana Šimůnková

13.December
Policisté při zákroku v Teplicích podle zástupkyně ombudsmana Moniky Šimůnkové chybovali, záchranáře volali pozdě. Při zákroku v červnu zemřel Rom.

Mezi Brnem a Blanskem přestaly jezdit vlaky. První pracovní den výluky je zatím bez větších problémů

13.December
Mezi Brnem a Blanskem v neděli přestaly jezdit vlaky, místo nich mohou lidé využívat náhradní autobusovou dopravu. První všední den velké výluky se zatím obešel bez větších komplikací. Cesta lidem sice trvá déle, ale spoje jezdí podle jízdního řádu a kapacita je dostatečná, řekl mluvčí společnosti Kordis JMK Květoslav Havlík. Dispečeři zatím nezaznamenali ani stížnosti cestujících.

Srážku vlaků u Tlumačova na Zlínsku způsobilo pochybení dozorce výhybek

13.December
Srážku dvou nákladních vlaků u Tlumačova na Zlínsku z letošního února způsobilo pochybení dozorce výhybek. Vyplývá to ze závěrečné zprávy o výsledcích šetření mimořádné události, kterou zveřejnila Drážní inspekce. Na ukončení zjišťování příčin nehody, která si vyžádala škodu přesahující 14,7 milionu korun a jedno zranění, upozornil server Zdopravy.cz.
© 2000-2022 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes