15
new stories - click to show

ČT24

URL:

http://www.ceskatelevize.cz/ct24

Catalog:

Z domova → Regiony

Publishes:

10.3 items/day

Déšť zatopil Jedovnickou ulici v Brně. Bouřky hrozí v Česku i o víkendu

17:30
Vydatný déšť ráno zatopil silnici v brněnské Jedovnické ulici. Několik desítek metrů dlouhou lagunu museli odčerpávat hasiči. Vyjížděli i na jiná místa, evidují zatím asi dvanáct událostí. V Česku hrozí bouřky v pátek i o víkendu, meteorologové prodloužili výstrahu.

Na chystané části Pražského okruhu mezi D1 a Běchovicemi začal archeologický výzkum

13:08
Na připravované stavbě Pražského okruhu mezi dálnicí D1 a Běchovicemi začal archeologický průzkum. Výstavba chybějícího úseku dálničního okruhu by měla být zahájena na konci letošního roku a skončit na přelomu let 2027 a 2028. Ředitelství silnic a dálnic čeká na vydání stavebního povolení a vybírá zhotovitele prací.

Astronomové přišli na to, jak změřit rotaci supermasivní černé díry

10:59
Astronomové poprvé změřili rotaci supermasivní černé díry pomocí kolísání hvězdného materiálu. Výsledky, ke kterým došel mezinárodní tým vědců, nabízejí nový způsob zkoumání supermasivních černých děr a jejich vývoje ve vesmíru. Jedním z hlavních autorů studie publikované v prestižním časopise Nature je také Michal Zajaček z Přírodovědecké fakulty Masarykovy univerzity.

Zájem o práci strážníka upadá. Někde pomáhají i asistenti prevence kriminality

9:21
Obcím v jihočeském pohraničí chybí strážníci. Například České Velenice na Jindřichohradecku shání tři nové posily. Na pořádek tam nyní musí dohlížet také asistenti prevence kriminality a bezpečnostní agentura. Město teď zvažuje, že by případným novým posilám nabídlo benefity. Nová Bystřice ale zvolila úplně jiný přístup. Městskou policii tam nechtějí kvůli finanční náročnosti a spoléhají na tu státní.

FAČR zahájila vlastní vyšetřování násilností po finále MOL Cupu v Plzni

6:41
Fotbalová asociace ČR (FAČR) spustila vlastní vyšetřování událostí po středečním finále domácího poháru (MOL Cup) mezi domácí Plzní a pražskou Spartou, kdy na hrací plochu vtrhli fanoušci obou klubů. Vedení FAČR oznámilo, že si od jednotlivých organizačních složek utkání vyžádalo podrobné podklady a se závěry seznámí výkonný výbor. Vedení plzeňského klubu vyjádřilo v prohlášení zaslaném ČTK lítost nad tím, že část fanoušků Viktorie vnikla na hřiště a dopustila se výtržností. Zároveň informovalo…

Aš, Nejdek a Kraslice uzavřely Pakt ohrožených měst. Doufají v silnější hlas při jednání s orgány

23.May
Aš, Nejdek a Kraslice chtějí společně přesvědčit centrální orgány a instituce, aby jim pomohly řešit naléhavé problémy v regionu u německých hranic. Uzavřely proto Pakt ohrožených měst. Města doufají ve snazší a efektivnější komunikaci. Koncept svazku obcí ve čtvrtek představili starostové zakládajících měst, kteří se začátkem června chystají na schůzku s pěti poslanci zvolenými za Karlovarský kraj. Rovněž budou přednášet své požadavky a návrhy řešení v senátním podvýboru pro regiony v transfor…

Jindřichohradecká úzkokolejka se v červnu asi nerozjede. Drážní úřad zatím osvědčení o bezpečnosti nevydá

23.May
Vlaky jindřichohradecké úzkokolejky, které se měly opět rozjet začátkem června, pravděpodobně dále zůstanou v depu. Drážní úřad totiž zatím nevydá osvědčení o bezpečnosti firmě Jindřichohradecké místní dráhy (JHMD), v nejbližších dnech se tam tak zřejmě spoje nerozjedou. Úřad přerušil řízení, protože v žádosti objevil nedostatky týkající se požadavků kladených na systém bezpečnosti podle evropských nařízení, informovala mluvčí instituce Pavlína Straková.

Podnikatel si má za zneužití dotací při opravě zámků na Šumpersku odsedět pět a půl roku

23.May
Za zneužití dotací čerpaných z evropských i státních prostředků na rekonstrukci zámků v Branné a v Loučné nad Desnou na Šumpersku uložil Krajský soud v Olomouci podnikateli Petru Látalovi 5,5 roku vězení. Podle soudu předkládal poskytovali dotace k proplacení faktury se soupisem stavebních prací, které neodpovídaly realitě. Neoprávněně tak získal z dotací 22,15 milionu a 10,38 milionu korun, část už vrátil. Spolu s ním byly odsouzeny i jeho dvě společnosti Kolštejn a Georgius Denator. Látal vin…

Při nehodě autobusu a nákladního vozu v Praze se zranilo dvanáct lidí

23.May
Při nehodě autobusu a nákladního auta na křižovatce ulic Sulická a Zálesí se ve čtvrtek ráno lehce zranilo dvanáct lidí. Všichni jsou mimo ohrožení života. Jednoho ze zraněných záchranáři ošetřili na místě, ostatní odvezli do nemocnic. Právě kvůli vyššímu počtu raněných vyhlásili záchranáři na zhruba čtyřicet minut traumaplán prvního stupně. Vyplývá to z informací policie a záchranářů na sociální síti X.
© 2000-2024 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes