ČT24

URL:

http://www.ceskatelevize.cz/ct24

Katalog:

Z domova → Regiony

Publikuje:

11,4 položek/den

V Moravskoslezském kraji platí smogová situace. Podnikům hrozí omezení výroby

12:50
Meteorologové v neděli v 11:32 vyhlásili až do odvolání smogovou situaci pro aglomeraci Ostravska, Karvinska a Frýdecko-Místecka (kromě oblasti Třinecka). Důvodem jsou vysoké koncentrace polétavého prachu v ovzduší. Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) upozornil, že v blízké době hrozí i možnost vyhlášení regulace, při níž některé průmyslové podniky musí dodržovat regulační opatření včetně om...

Soud zamítl reorganizaci vagonky HMS, bývalého Legiosu

11:01
Krajský soud v Českých Budějovicích v sobotu zamítl reorganizaci společnosti Heavy Machinery Services (HMS). Jde o vagonku v Lounech, která se dříve jmenovala Legios, věřitelům dluží téměř 3,3 miliardy korun. Usnesení je zveřejněno v insolvenčním rejstříku a je možné se proti němu odvolat do 15 dnů. V případě zamítnutí reorganizace se otevírá cesta ke konkurzu.

Sucho na několik měsíců zastavilo provoz na Labi. Teď se na něj znovu vrací život

20:10
Labe se po osmiměsíční pauze opět začíná zaplňovat vodou a lodním provozem. Po dlouhotrvajícím suchu hladina stoupla natolik, že nákladní lodě můžou znovu vyplout. Rušno je i v děčínských loděnicích, které extrémní sucho přežily hlavně díky výrobě nových plavidel.

Požár uzavřel v obou směrech tunel Panenská na D8. Kamiony nemohou místo objet

19.ledna
Na 85. kilometru dálnice D8 u obce Libouchec v tunelu Panenská vzplál kamion s nákladem autobaterií. Tunel je uzavřen v obou směrech. Požár se obešel bez zranění, informoval operační důstojník severočeských hasičů.

Rodinu Božetěcha Kostelky pronásledovali nacisté i komunisté. Orlu ale zůstal věrný celý život

19.ledna
Orlem je Božetěch Kostelka, jak sám říká, od narození. Jeho otce, který byl lidovec a náčelník katolické sportovní organizace ve Vyškově, věznilo za války gestapo a po válce komunisté. Božetěch musel narukovat k PTP a nesměl studovat. Orlu ale zůstal věrný i v období, kdy byla organizace zakázaná.

Na Kvildě bylo v noci 30 stupňů pod nulou, mrznout bude i v dalších dnech

19.ledna
Sněžení v Česku vystřídaly mrazy. Na stanici Kvilda-Perla, Jezerní Slať bylo v osm ráno minus 32,4 stupně. Zimní počasí má podle meteorologů vydržet celý víkend. Lavinové nebezpečí v Krkonoších kleslo na třetí stupeň, lidé by ale stále neměli vyrážet na hřebenové túry. Kromě lavin hrozí třeba pád stromů zatížených sněhem. V některých oblastech Česka navíc může dopravu komplikovat zledovatělý sníh.

Žádný „pseudokoncentrák“, ale místo smrti, přesvědčí se studenti při virtuální prohlídce tábora v Letech

19.ledna
Koncentrační tábor na vlastní kůži umožní zažít projekce virtuální reality studentům základních a středních škol. ČVUT společně s organizací Romea připravují simulaci romského tábora v Letech u Písku. Podobně již dříve vznikl simulátor koncentračního táboru v Osvětimi.

Na Václavském náměstí se muž polil hořlavinou a zapálil

18.ledna
V Praze na Václavském náměstí u sochy svatého Václava se kolem 15:00 polil hořlavinou a zapálil muž narozený v roce 1964. Kolemjdoucí ho uhasili. Podle záchranné služby muž utrpěl popáleniny, byl převezen do nemocnice.

Případ policisty, který srazil ženu, nekončí. Odvolací soud zrušil osvobozující rozsudek

18.ledna
Případ policisty, který srazil předloni v říjnu mladou ženu před pražským Masarykovým nádražím, se vrací na začátek. Městský soud v Praze zrušil zprošťující rozsudek. Informaci Česká televize zjistila z justiční databáze. Případem se tedy musí znovu zabývat Obvodní soud pro Prahu 1, který policistu loni nepravomocně osvobodil. Za těžké ublížení na zdraví z nedbalosti hrozí policistovi až čtyři ...

Popáté v dražbě. Kladenská Poldi byla prodána za 140 milionů korun

18.ledna
Kladenská Poldi byla v elektronické aukci prodána za 140 milionů korun, což byla i vyvolávací cena. Koupila ji společnost Opimo Trade, která byla založena předloni. „Vydražitel splnil veškeré podmínky pro účast v dražbě,“ řekl jednatel společnosti OK dražby Petr Sefzig. Aby byla dražba platná, musí vydražitel doplatit k už složené jistotě padesát milionů do 15 dnů.

Pardubičtí mohou zůstat doma. Místo letecké pumy byla ve Svítkově stará střela z kanonu

18.ledna
Pod zemí v pardubickém Svítkově ležel náboj a střela z protiletadlového kanonu, oznámila policie. Nenaplnily se tedy obavy, že jde o nevybuchlou leteckou pumu z války. Zvažovaná evakuace lidí z okolí není nutná.

Turisté v Beskydech uvízli v závějích. Zachraňoval je vrtulník

18.ledna
Dva turisté uvízli ve čtvrtek odpoledne v oblasti Velkého Polomu v Beskydech v hlubokých závějích. Zcela vyčerpané je zachraňoval i vrtulník letecké záchranné služby. Naštěstí byli jen lehce podchlazení, uvedl mluvčí moravskoslezských záchranářů Lukáš Humpl.

Silnice namrzly, řidiči nezvládali auta. Při nehodě na Pardubicku zemřel člověk

18.ledna
Tragicky skončila nehoda osobního a nákladního auta na silnici I/36 u Chýště na Pardubicku. Jeden člověk při havárii zahynul, další utrpěl zranění. Podle hasičů byla silnice namrzlá. Méně vážné následky měly další nehody, které se dopoledne na namrzlých silnicích staly. Obzvlášť velké množství jich zaznamenali policisté v Plzni, potíže byly ráno také na Vysočině.

V Česku loni přibylo nejvíc podnikatelů za posledních šest let. Polovina z nich byli mladí lidé

18.ledna
V minulém roce začalo v Česku podnikat skoro 59 tisíc lidí, z toho polovinu tvořili lidé do třiceti let. Statistiky společnosti CRIF dále ukázaly, že čistý přírůstek – tedy rozdíl mezi podnikateli, kteří začali podnikat, a skončili s podnikáním – činil 13 tisíc nových podnikatelských oprávnění. Šlo tak o nejvyšší počet za posledních šest let.

Nemocnice ve Frýdku-Místku má zrekonstruované porodní sály. Tři boxy zlepší soukromí rodiček

18.ledna
Nemocnice ve Frýdku-Místku ve druhé půli ledna po čtyřměsíční přestavbě otevřela zrekonstruované porodní sály. Mají nové uspořádání i vybavení. Náklady se podle mluvčí nemocnice Jolany Filipové vyšplhaly na 9,6 milionu korun. Z vlastního rozpočtu je zaplatil Moravskoslezský kraj, který je zřizovatelem nemocnice.
© 2000-2019 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes