ČT24

URL:

http://www.ceskatelevize.cz/ct24

Katalog:

Z domova → Regiony

Publikuje:

11 položek/den

Hromadnou dopravou jezdí téměř všichni Brňané. Na kole jen každý dvanáctý

19:47
Jen osm procent obyvatel Brna a jeho blízkého okolí jezdí celoročně do města na kole. Ukázal to výzkum, který si vedení města nechalo zpracovat. Víc než polovina lidí přitom kolo použila při cestě do metropole aspoň jednou. Hromadnou dopravu naopak využívá drtivá většina Brňanů, spokojenost s ní se ale v různých částech města liší.

Vítkovice loni prohloubily ztrátu. Zdůvodňují to mimořádnými účetními operacemi

16:55
Společnost Vítkovice, která zastřešuje služby pro své dceřiné společnosti z bývalé skupiny Vítkovice Machinery Group, loni hospodařila se ztrátou 4,5 miliardy koruny, meziročně to je o více než tři miliardy korun horší výsledek.

V Olomouci-Hejčíně vznikne místo lávky podchod. Lidé si nyní cestu krátí přes koleje

15:48
Nový podchod plánuje postavit místo zrušené lávky pro pěší přes železniční trať v Olomouci-Hejčíně radnice. Stavba bude stát zhruba 21 milionů korun. Variantu podchodu v místě snesené lávky schválila ve středu městská rada, řekla mluvčí radnice Radka Štědrá.

Tři roky od tragédie ve Studénce: rizikový přejezd se zabezpečí za 700 milionů

14:40
Bezpečnější mimoúrovňový železniční přejezd ve Studénce na Novojičínsku, kde se v roce 2015 srazil vlak s kamionem a tři lidé zemřeli, bude stát odhadem 700 milionů korun. Ministerstvo dopravy ještě o prázdninách posoudí záměr projektu nahrazení železničního přejezdu mimoúrovňovým křížením.

Šéf středočeské záchranky Houdek končí. Je obžalovaný v Rathově kauze, chce očistit své jméno

13:31
Ředitel středočeské záchranné služby Martin Houdek rezignoval. Důvodem je druhá větev korupční kauzy bývalého hejtmana za ČSSD Davida Ratha, v níž je ředitel záchranky mezi obžalovanými. Houdek vinu odmítá a své jméno chce očistit, uvedla Helena Frintová z krajského úřadu. K odstoupení ředitele vyzval minulý týden krajský radní pro zdravotnictví Robert Bezděk (ANO), podporu mu naopak vyjádřily ...

Lodní přístav v centru Otrokovic upadl v zapomnění. Jeho pozůstatky jsou stále hmatatelné

13:31
Baťův kanál letos slaví 80 let. Existují ale místa s ním spojená, o kterých ví jen opravdoví znalci historie. Uprostřed Otrokovic byl plavební přístav pro osm nákladních lodí i plavební komora. Pozůstatky kanálu jsou zde, dnes už na souši, stále vidět.

Kaleo uchvátili Ostravu. Nezklamala ani éterická Aurora

12:57
Kapela London Grammar letos na festival Colours of Ostrava nedorazila. Pozici headlinera tak po nich ve čvrtek převzali islandští rockeři Kaleo, kteří do své hudební produkce míchají prvky blues. Nutno říci, že hlavní podium s přehledem a bravurou opanovali. Podobně se dařilo i éterické Auroře, která si na své vystoupení dokonce připravila pár českých vět.

Čapkova vila se otevře veřejnosti v pátek mezi 18. a 20. hodinou. Je vyklizená na rekonstrukci

12:22
Vila spisovatele Karla Čapka na pražských Vinohradech se v pátek mezi 18:00 a 20:00 otevře veřejnosti při příležitosti oslav 100. výročí vzniku Československa. V některých místnostech je vestavěný nábytek, jinak je budova téměř prázdná, protože Praha 10 chystá její celkovou obnovu. V novém by se budova podle místostarosty Tomáše Peka (TOP 09) mohla představit nejpozději v roce 2021.

V Paskově vyroste nové velké kasino. Nezabrání tomu ani petice místních

19.července
Zastupitelé Paskova na Frýdecko-Místecku schválili stavbu nového kasina. Budovu chce investor postavit na pozemcích u dálnice, které už mu patří. Cílit hodlá na movitější klienty. Někteří obyvatelé jsou ale proti, asi dvě stě padesát lidí podepsalo i petici. Pro stavbu kasina se ale vyslovilo osmnáct zastupitelů, jeden byl proti a jeden se zdržel.

Konstrukci stropů, které se v úterý zřítily, nakázali zachovat památkáři, tvrdí rektor

19.července
Národní památkový ústav (NPÚ) podle rektora UMPRUM Jindřicha Smetany nemá pravdu, když odmítá odpovědnost za projekty, ke kterým dává stanoviska. Rektor to uvedl v souvislosti s budovou v pražské Mikulandské ulici, při jejíž rekonstrukci se v úterý zhroutily stropy, které zranily tři dělníky. UMPRUM buduje v domě své technologické a dílenské zázemí.

Solární elektrárna Zdeněk – Sun definitivně ztrácí licenci. Ústavní soud ji nepodpořil

19.července
Společnost Zdeněk – Sun definitivně prohrála boj o licenci solární elektrárny v Chomutově poté, co Ústavní soud odmítl její stížnost jako neopodstatněnou. Do rozhodnutí ještě mohla elektrárna vyrábět energii díky přiznanému odkladnému účinku. Nyní ale ústavní soudci konstatovali, že odejmutí licence bylo správným rozhodnutím. Novou licencí by se měl zabývat Energetický regulační úřad.

Pražská knihovna posílá literaturu k vodě. Posledního nalodí Lustiga

19.července
Současné české i zahraniční autory zve městská knihovna v Praze i do netradičního prostoru - na loď Avoid ukotvenou na Rašínově nábřeží u železničního mostu. Večery Na vlnách městské knihovny vrcholí ve čtvrtek 19. července setkáním s dílem Arnošta Lustiga.

Policie navrhla obžalovat dva lidi kvůli miliardové přestavbě náchodské nemocnice

19.července
Miliardová přestavba náchodské nemocnice může mít soudní dohru. Policie v souvislosti se zakázkou navrhla obžalovat dva lidi. Jde o bývalého vedoucího odboru investic Královéhradeckého kraje a jednoho externího poradce pro investice. Policie je viní ze zneužití pravomoci veřejné osoby a z pokusu o ovlivňování veřejné zakázky.

V brněnské přehradě se přemnožily sinice. Hygienici vydali zákaz koupání

19.července
Voda v brněnské přehradě je nebezpečná, vyplývá z měření hygieniků. Týká se to všech pěti sledovaných koupališť, a to Rokle, Rakovce, Kozí horky, Osady i Sokolského koupaliště. Podle vedoucího odboru hygieny obecné a komunální jihomoravské hygienické stanice Miroslava Staňka nemuseli hygienici k zákazu koupání v kraji sáhnout několik let.

Pražský dopravní podnik může výhodněji pronajímat reklamu na tramvajích, Rencar neuspěl

19.července
S ústavní stížností neuspěl pronajímatel reklam na pražských tramvajích, společnost Rencar. Ta požadovala, aby soudy předběžně zakázaly pražskému dopravnímu podniku poskytovat plochy na 60 tramvajích ForCity konkurenční společnosti BigBoard.
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes