ČT24

URL:

http://www.ceskatelevize.cz/ct24

Catalog:

Z domova → Regiony

Publishes:

8.1 items/day

Autem se na koncert Rammstein dostanete obtížně, pořadatel doporučuje využít posílenou MHD

12:38
Kvůli dvojkoncertu kapely Rammstein v Sinobo Stadium v Praze-Vršovicích posiluje dopravní podnik v úterý i ve středu provoz tramvají a autobusů. Pořadatel návštěvníky informoval, že není během koncertu zajištěné parkování, v té souvislosti očekává policie dopravní komplikace. České televizi to řekla Eva Kropáčová z Odboru tisku a prevence Policejního prezidia. Dopravní podnik i Městská část Pra...

V Tursku u Prahy hoří sklady. Lidé by neměli větrat, uvnitř jsou zřejmě baterie

12:02
V Tursku severně od Prahy hoří bývalé zemědělské haly, které nyní slouží jako sklady různých firem. Vyhlášen byl nejprve druhý stupeň požárního poplachu ze čtyř možných, později ho hasiči ještě zvýšili. Na místě podle mluvčí středočeských hasičů Vladimíry Kerekové zasahuje několik desítek mužů a míří tam další jednotky. Tursko doporučilo obyvatelům, aby kvůli požáru skladu, kde jsou zřejmě bate...

Dva cizinci posprejovali pilíř Karlova mostu, hrozí jim až tři roky vězení

11:26
Třiadvacetiletý a třicetiletý cizinec v pondělí před desátou hodinou večer posprejovali pilíř Karlova mostu mezi Kampou a ulicí U Lužického semináře na Malé Straně. Vytvořili nápis o velikosti zhruba 5 x 2 metry. Na případ upozornil server Novinky.cz s odvoláním na mluvčí policie.

V Chrudimi vznikne výsadkový pluk, kvůli rostoucímu napětí v Evropě

10:51
Z elitního chrudimského 43. praporu bude výsadkový pluk. Ten se stane základem síly okamžité reakce. Její součástí bude i velitelství kybernetických sil a informačních operací národního logistického zabezpečení. Pluk zdvojnásobí počet vojáků. Modernizace vojenského zázemí a budování nových objektů bude stát v první etapě 200 milionů korun. Celá transformace skončí nejpozději v roce 2026.

Obyvatelé obcí v Moravském krasu nemohou vrtat nové studny. Správci CHKO se bojí, že by zmizela voda z jeskyní

8:32
Správci chráněné krajinné oblasti Moravský kras zamítli místním obyvatelům většinu žádostí o povolení vyvrtání studny. Odčerpávání vody z vrtů by podle nich totiž mohlo kvůli současnému nedostatku podzemních vod ohrozit místní jeskyně.

Ostravská huť Liberty sníží na čas výrobu oceli o pětinu. Propouštění nechystá

7:58
Ostravská huť ze skupiny Liberty Steel (do nedávna z ArcelorMittalu) dočasně sníží výrobu oceli o 20 procent. Pokles produkce neovlivní zaměstnanost, ale pracovníci budou ve větší míře čerpat dovolené nebo se přesunou na jiné činnosti. Firma pokles výroby zdůvodňuje růstem cen surovin i povolenek CO2 a také dovozem oceli ze zemí mimo Evropskou unii, který považuje za neférový.

Zadlužená nemocnice v Rumburku zatím funguje bez přerušení provozu

19:30
Vedení městské Lužické nemocnice v Rumburku v pondělí požádalo krajský soud o vypsání insolvence. O zařízení projevila zájem společnost Krajská zdravotní, ta v Ústeckém kraji provozuje už pět nemocnic. Nemocnice zatím funguje bez přerušení provozu, zdravotnická péče pro 55 tisíc obyvatel Šluknovského výběžku je tak zajištěna.

Spor o 50 metrů dálnice D3 u Českých Budějovic pokračuje. Majitel vyvlastněné půdy podal kasační stížnost

18:56
U Českých Budějovic pokračuje spor o 50 metrů budoucí dálnice D3. Bývalý majitel vyvlastněného pozemku nesouhlasí s tím, že o půdu přišel. Podal proto kasační stížnost, která zamířila k Nejvyššímu správnímu soudu. Pozemek je přitom pro dostavbu dálnice klíčový.

Bohyně Zorya nosí v Kutné Hoře i diamanty s psími fousky

17:47
Šperkařské duo Zdeněk Vacek a Daniel Pošta se v Kutné Hoře zabývá rituální proměnou. Tou procházejí tři ženy při nošení šperků jejich značky Zorya. Uznávaní designéři, mimo jiné nositelé ceny Czech Grand Design, pro místní galerii GASK připravili multimediální instalaci avantgardního klenotnictví.

Dva inženýři chtějí přesvědčit Brňany, aby v ulicích města zalévali stromy

16:38
Dva kolegové z práce a zároveň tvůrci stránek zalejme.cz se snaží přimět Brňany, aby použitou vodou bez saponátů zalévali stromy v ulicích města. Nápad podporuje společnost Veřejná zeleň města Brna, která se o zelené plochy v moravské metropoli stará. Půdu kolem stromů ve vybraných ulicích začala speciálně upravovat tak, aby měli lidé zálivku snadnější.

Prohlídka Dolních Vítkovic se rozšíří o koksovnu. Poprvé během festivalu Colours of Ostrava

16:03
Návštěvníci industriálních Dolních Vítkovic v Ostravě si budou moci nově prohlédnout i provoz koksovny. Bývalá koksárenská baterie číslo pět se stala součástí prohlídkové trasy areálem. Její zpřístupnění stálo třináct milionů korun, zhruba jedenácti miliony projekt podpořil Moravskoslezský kraj. „KOX“ si lidé prohlédnou poprvé během festivalu Colours of Ostrava.

Soud v Ostravě řeší úmrtí po užití syntetické drogy. Loni se šířila mezi bezdomovci na Ostravsku

15:29
Krajský soud v Ostravě začal projednávat loňské úmrtí muže, který užil syntetickou marihuanu. Tisícovka balíčků s drogou se našla v kontejneru a šířila se hlavně mezi bezdomovci. Před soudem v pondělí stanul Lukáš Mastný, který podle obžaloby drogu nabídl svému kamarádovi. Celkem se v kraji syntetickou drogou přiotrávilo 24 lidí a dva lidé po jejím konzumaci zemřeli.

Sdílená kola mají v Prostějově úspěch. Služba proto bude pokračovat

14:18
V Prostějově skončilo čtyřměsíční testování sdílení jízdních kol a podle vedení města se osvědčilo. Radnice tak s česko-nemeckou firmou nextbike uzavřela smlouvu na další provozování služby, která platí do října příštího roku. Prostějované si mohou kola půjčovat od letošního března, k dispozici mají celkem sto bicyklů.

Praha podepíše dohodu s majiteli pozemků pro metro D. Chce tak odblokovat stavbu

15.July
Praha podepíše se soukromými vlastníky dohodu ohledně využití pozemků u nemocnice v Krči, které jsou potřeba pro stavbu nové linky metra D. V pondělí o tom rozhodli pražští radní. Dohoda obsahuje stažení žaloby, kterou majitelé napadli územní rozhodnutí k metru, a povolení ke stavbě linky D na soukromých pozemcích na základě nájemní smlouvy. Město by mělo vlastníkům platit zhruba 10 milionů kor...

Nehod na přejezdech už je letos více než vloni, od začátku roku zemřelo 20 lidí

15.July
Počet dopravních nehod na železničních přejezdech proti loňsku narostl. Do pondělí se jich stalo 101, zatímco loni do konce července to bylo 97 případů. Zemřelo při nich zatím 20 lidí, což je stejný počet jako za sedm měsíců minulého roku. K další nehodě, byť bez zranění, došlo na železničním přejezdu také v pondělí ráno.
© 2000-2019 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes