ČT24

URL:

http://www.ceskatelevize.cz/ct24

Katalog:

Z domova → Regiony

Publikuje:

12,4 položek/den

Řidiči stráví hledáním parkovacích automatů v Brně desítky minut, potíže mají i s placením

17:56
Přesně dva týdny funguje rezidentní parkování v Brně nejen v centru, ale i v rozšířené oblasti. Zatímco v některých lokalitách systém rezidentům s hledáním míst výrazně pomohl, jinde jim stále zabírá desítky minut. Řidiči navíc bojují s novými parkovacími automaty. Nemohou je najít a nevědí, jak za parkování platit.

Děkanem Lékařské fakulty v Ostravě má být Arnošt Martínek. Vláda dvou děkanů se uzavírá

17:56
Děkanem Lékařské fakulty v Ostravě se má stát Arnošt Martínek. Novou volbou děkana by se měla uzavřít problematická éra vlády dvou děkanů, která zkomplikovala i vztahy fakulty s Fakultní nemocnicí Ostrava.

Čekání na autobus a vlak pod jednou střechou. V Holešově otevřeli nový terminál

17:21
Obyvatelům a návštěvníkům Holešova na Kroměřížsku začalo sloužit nové autobusové nádraží, které navazuje na vlakové. Práce na něm odstartovaly na jaře a celkové náklady dosáhly šestatřiceti milionů korun. Většinu zaplatilo ministerstvo dopravy.

Brno zrekonstruovalo Dominikánské náměstí. Zmizela parkovací místa, přibyly platany

16:45
Brno zrekonstruovalo za více než 73 milionů korun Dominikánské náměstí. Zmizelo z něj téměř padesát parkovacích míst, naopak se objevily stromy. V plánu je ještě stavba dvou kašen. Stavební práce skončily tak, aby se náměstí stihlo připravit na vánoční trhy. Ty zde začnou za necelé dva týdny.

Policie šetří srážku cyklisty a lvice u Zděchova jako dopravní nehodu

14:25
Střet lvice a cyklisty u obce Zděchov na Vsetínsku vyhodnotili policisté jako dopravní nehodu. Cyklista utrpěl škrábance a tržné rány, podle policejního šetření se ale trestný čin nestal. Majitel měl zvíře připoutané. Případ teď bude řešit Městský úřad ve Vsetíně.

Jednatelka mateřské školy vyplácela učitelkám méně peněz, než měla z dotací. Soud ji potrestal podmínkou

11:31
Olomoucký vrchní soud ve čtvrtek zmírnil trest jednatelce brněnské mateřské školy Slunečnice Naděždě Černé za zneužití evropské dotace na 18 měsíců s dvouletým podmíněným odkladem. Žena podle obžaloby krajskému úřadu vykazovala vyšší částky za platy učitelek, než ve skutečnosti zaměstnankyním posílala na účet.

Za zneužívání studentů půjde exředitel školy na tři roky za mříže, potvrdil soud

9:47
Bývalý ředitel pražské Střední školy elektrotechniky a strojírenství Lumír Kymr si odpyká tři roky za zneužívání studentů. Trest od Obvodního soudu pro Prahu 6 z letošního srpna mu nyní potvrdil odvolací soud.

Abstinenční kavárna už pomohla desítkám lidí překonat závislost

20:34
Už několik let mohou Olomoučané chodit do „abstinenční“ kavárny. Podnik Naše Café vznikl v centru města jako sociální firma olomouckého P-centra a práci v něm vedle běžných zaměstnanců nacházejí i klienti po léčbě drogové závislosti.

Záchytky brojí proti novému zákonu. Mimo jiné zvyšuje personální požadavky

20:00
Do začátku listopadu se měly protialkoholní záchytné stanice v celém Česku přizpůsobit nové ministerské vyhlášce. Ta zařízením předepsala řadu nákladných stavebních úprav i personálních proměn. Záchytky protestují a ministerstvo už připravuje zmírňující vyhlášku.

Podívejte se jako první. Takto se změní pražské Vítězné náměstí

20:00
Vítězné náměstí v Praze čeká výrazná proměna. Jeho středem už nebudou projíždět tramvaje, které se přesunou k obvodu náměstí. Jádro „Kulaťáku“ bude sloužit k odpočinku a obklopí ho stromy. Tuto podobu Vítězného náměstí vybrala porota složená z architektů i členů bývalé rady města. Stavební práce by měly začít do pěti let.

Ústí má koalici, ANO uzavřelo smlouvu s UFO, ODS a PRO Sport a zdraví. Budou mít těsnou většinu

13.listopadu
Ústí nad Labem má oficiálně novou koalici. Smlouvu podepsali zástupci vítězného ANO s UFO, ODS a PRO Zdraví a sport. Primátorem by se měl stát lídr ANO Petr Nedvědický. Koalice bude mít v zastupitelstvu nejtěsnější možnou většinu, protože ji odmítla podpořit jedna ze zastupitelek ODS.

Lodě na Baťově kanálu vystřídala technika. Opravuje se po 80 letech provozu

13.listopadu
Baťův kanál je téměř na suchu. Místo proudu vody jsou v plném proudu stavební práce. Povodí Moravy totiž začalo s opravami dalšího úseku mezi Huštěnovicemi a Babicemi. Stát budou více než 13 milionů korun.

Policie obvinila dva muže kvůli urážlivým cedulím u památníku v Letech

13.listopadu
Policisté obvinili dva muže kvůli umístění urážlivých nápisů o Romech u památníku v Letech na Písecku. Mohli se tím dopustit trestného činu popírání a schvalování genocidy, za což jim hrozí až tři roky vězení, řekla ČT mluvčí písecké policie Kamila Čuřínová Ingrišová. Oba proti obvinění podali stížnost, o které bude rozhodovat státní zástupce.

I přes podezřelý obchod s pozemky se Petr Nedvědický zřejmě stane ústeckým primátorem

13.listopadu
Příští týden bude zasedat nové zastupitelstvo ústeckého magistrátu, na kterém se bude volit primátor. Hlavním a zatím jediným kandidátem je Petr Nedvědický z hnutí ANO. Ten přitom před dvanácti lety udělal se starostou Krupky „obchod snů“. Kvůli němu přišla podle kritiků obec o desítky milionů korun, které naopak skončily v soukromých kapsách. Kauze se věnoval pořad Reportéři ČT.

Policie pátrá po dvojici vykrádající automobily. Na svědomí mají mít desítky případů v celé zemi

13.listopadu
Desítky aut měla podle policistů vykrást dvojice zatím neznámých zlodějů po celém Česku. Při krádežích na Frýdecko-Místecku je natočilo hned několik kamer. Jen v Moravskoslezském kraji lidé policistům od začátku roku nahlásili přes 1 500 takových případů.
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes