ČT24

URL:

http://www.ceskatelevize.cz/ct24/

Katalog:

Ostatní

Publikuje:

3,5 položek/týden

Cesta do země, kde se mísí Západ s Orientem. Tankování v hebrejštině, oázy a úchvatná Chrámová hora

18.června
Koupání, posvátná místa i túry. Za prodloužený víkend v židovském státě se toho dá stihnout hodně. V Izraeli se mísí Západ s Orientem. Tel Aviv působí jako klidné letovisko, kde muslimové tráví čas na pláži vedle židů. Udržované jeruzalémské Staré město zase vypadá jako vystřižené z filmů o křižácích. Kdo si chce od městského ruchu odpočinout, nedaleko za svatým městem leží Mrtvé moře a přírodn...

Zaostřeno na kešky. Kde jsou v Česku ty nejnáročněji a nejnápaditěji schované?

17.června
V Česku se dá najít bezmála pětašedesát tisíc aktivních keší a ta na Karlově mostě je dokonce nejnavštěvovanější na světě. O řadě dalších ale platí pravý opak; geocaching totiž dovede být časově i fyzicky náročný a ulovit jednu kešku může kvůli šplhání po stromech, slaňování skal či pátrání v podzemí trvat i několik dní. Ve spolupráci s „kačerem“ Jiřím Večeřou a Karlem Kiliánem z Klubu přátel g...

Na mrakodrap co by dup. Horolezecký výkon amerického mývala sledoval celý svět

13.června
Hitem internetu se stal mýval, který vyšplhal desítky metrů po kolmé fasádě pětadvacetipatrového mrakodrapu UBS Tower ve městě Saint Paul v americkém státě Minnesota. Zvíře se dostalo až na vrchol budovy. Akci sledovaly tisíce lidí, píše americký list USA Today.

Na co dát pozor při koupi letenek? Překvapit mohou triky aerolinek a nečekané příplatky

5.června
Při nákupu letenek se vyplatí porovnávat nejen ceny, ale také podmínky. Levnější letenka často může znamenat další příplatky za výběr místa, zavazadlo nebo občerstvení, ale i za zrušení nebo změnu data letu. Naopak pravidla pro odškodnění za zpožděný nebo zrušený let platí pro všechny aerolinky v EU bez rozdílu.

Slavný švýcarský Bernina Express: elegantní jízda od Rýna přes Alpy až do Itálie

7.května
Kvetoucí jaro, zima plná sněhových závějí i docela parné léto velmi rychle za sebou jen během pár hodin? Řeč není o leteckém výletu s mezipřistáním. To vše dokáže vystřídat jedna panoramatická jízda pozoruhodným vlakem přes švýcarské Alpy. Vítejte na palubě turistické linky Bernina Express, pojedeme po trati, která patří ke světovému dědictví UNESCO a jejíž historie se začala psát před 110 lety.

Přijďte něco rozmlátit, lákají do starého moskevského skladiště frustrovanou mládež

25.března
Skupina mladíků v ruském hlavním městě vymyslela lukrativní byznys. Ve starém skladu nabízejí možnost rozbít cokoli, co člověku přijde pod ruku. Nejraději si lidé do speciální místnosti nechávají připravit nádobí nebo televizi. Zájem o nevšední možnost, jak se zbavit stresu, má především mladší generace.

Až na „konec světa“. Do Patagonie za tučňáky, majestátním Fitz Royem a ledovci, které vzdorují změnám klimatu

8.března
Krásná, drsná, dobrodružná. Taková je jihoamerická Patagonie a Ohňová země, pomyslný „konec světa“. Panenská příroda v národních parcích Torres del Paine, Tierra del Fuego či Los Glaciares se nesmazatelně vryje do paměti stejně jako kolonie tučňáků a lamy přebíhající silnice. Dvoutýdenní „road trip“ o více než 3000 kilometrech nám umožnil zjistit, že Argentinci i Chilané si libují v razítkách n...

Sociální sítě se dojaly příběhem bajkalské bruslařky. V Rusku se ale jezdí i na Finkách

22.února
V Rusku jsou lidé na mrazivé podmínky zvyklí. Ledu a sněhu se přizpůsobuje také doprava. Brusle a sáně jsou často nutností, a to i pro starší generaci. Přesto se příběh šestasedmdesátileté důchodkyně, která se prohání po hladině Bajkalu v bruslích z druhé světové války, stal hitem internetu.

Mumie nalezená v Basileji je předkem ministra Johnsona

25.ledna
Mumifikované tělo objevené v 70. letech v Basileji patří příbuzné nynějšího britského ministra zahraničí Borise Johnsona. Příbuzenskou vazbu potvrdily testy DNA, kterou provedli švýcarští vědci. Johnson se k jejich objevu zatím nevyjádřil.

Silvestrovská jízda taxíkem z Kodaně až do Osla. Opilý muž za 600 kilometrů nezaplatil a zmizel

2.ledna
Podnapilý muž nastoupil na silvestra v dánské metropoli Kodani do vozu taxi a po půlnoci na Nový rok z něj vystoupil o 600 kilometrů dál – před svým domem v Oslu. Třebaže projel tři skandinávské země, platit se mu nechtělo a po příjezdu se vytratil.

Zkuste chůzi, radí obezitolog, jak shodit o svátcích nabytá kila. Ubránit se jojo efektu je oříšek

2.ledna
„Od Nového roku začnu hubnout,“ slibují si lidé na začátku roku. Důvod k tomu mají, více než polovina české populace trpí nadváhou nebo obezitou. Nesprávnou metodou shazování váhy si ale lze ublížit. Drastické redukční metody navíc i v případě úspěchu mnohdy ústí jen v opětovné přibrání. Jojo efektu se lze vyhnout pomalým navyšováním pohybové aktivity, poradil lékař.

Tajemná část Benátek je na prodej. V „Pekle“ zabíjely morové rány, půda je prosycena ostatky

23.prosince
Má pověst nejstrašidelnějšího ostrova na světě. Možná i proto benátský ostrůvek Poveglia už téměř čtyři roky nikdo od italské vlády nekoupil. O Poveglii se tvrdí, že vzhledem k počtu úmrtí se půda na ostrově z poloviny skládá z lidských ostatků.

Chcete více dovolené? Žebříček vedou s 30 dny Kuvajt a Francie, v USA zákonné volno neznají

2.listopadu
V Česku dvacet dní, v Kuvajtu a ve Francii třicet, v USA nic. Většina států má ustanoveno minimální pracovní volno, které musí zaměstnanci během roku čerpat. V celosvětovém průměru jde o 17 a půl dne, v Evropě je to průměrně 22 dní za rok.

Tisícileté stromy v Číně se zbarvily do zlatova, dechberoucí jev uchvátil sociální sítě

8.října
Statisíce lidí už zhlédly na sociálních sítích záběry z dronů BBC v oblasti Sin-Ťiang na severozápadě Číny, kde se prastaré stromy zbarvily do zlatova. Podívaná přiláká do nehostinných plání každoročně zástupy turistů.

Grossglocknerská silnice vtiskla Rakousku novou identitu. Oživit měla skomírající 1. republiku

17.září
Vytvořit tisíce pracovních míst a oživit identitu Rakouska. Takové byly cíle projektu Grossglocknerské vysokohorské silnice z 30. let, jenž měl pomoci skomírající ekonomice první republiky. Hlavnímu inženýrovi se podařilo nevídané, protože silnice souzní s okolní přírodou. Rakousko se teď snaží dostat unikátní stavbu na seznam UNESCO.
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes