ČT24

Description:

Zprávy z rubriky Sport na portálu ČT24

URL:

http://www.ceskatelevize.cz/ct4/

Catalog:

Sport

Publishes:

203.6 items/day

Jarda Plesl čte rytířské báchorky

4:35
​V těchto dnech jsme v brněnském studiu ČT natočili 10 příběhů cyklu Báchorky blanického rytíře, které letos na podzim odvysílá Déčko v rámci cyklu Čtení do ouška. Štáb vedený režisérem Pavlem Šimákem natáčel v Rudce u Kunštátu a pod Blaníkem. Báchorky napsal Miloš Zapletal, každý díl doplní ilustrace Jana Písaříka.

ČT: Vzácné knihy z křtinské fary policie našla u sousedky

4:35
Křtiny - Část vzácných knih ze 17. století, které v lednu zmizely z fary ve Křtinách na Blanensku, policie našla u jedné z obyvatel. Minulou středu kriminalisté objevili při domovní prohlídce devět ze třiceti zmizelých knih. Bližší podrobnosti případu ale odmítli komentovat.

Sparta si veze ze švédského Växjö nadějnou výhru 2:1

4:35
Växjö - S nadějným výsledkem v zádech půjdou do domácí odvety semifinále Ligy mistrů hokejisté Sparty. Poslední český zástupce v soutěži vyhrál na ledě švédského Växjö Lakers 2:1. Pražané o svém vítězství rozhodli góly Gernáta a Kudrny v úvodní třetině, brankář Tomáš Pöpperle přišel o čisté konto až v 55. minutě po akci Američana Hennessyho. Odveta se bude hrát v úterý 17. ledna.

Myšák Anymaus naučí děti animovat

4:34
Jak vzniká loutka a jak zařídit, aby se hýbala? Jak udělat bouřku nebo vítr? Nejen to odhalí nový pořad Animační školička. Pro Českou televizi ji natočil tvůrce populárních Krysáků, režisér a animátor Cyril Podolský. Od 13. května 2020 vysílá ČT:D vždy ve středu v 15:50.

Pohybovky Pavla Kříže

4:34
Období, kdy většina seniorů zůstává kvůli prevenci před nákazou koronavirem doma a omezení přirozeného pohybu pro ně může mít neblahé zdravotní následky, pomáhá zmírnit herec Pavel Kříž. S diváky si vždy o víkendu v podvečer zacvičí. Desetiminutové Pohybovky Pavla Kříže startují 18. dubna 2020. Stanice ČT3 je vysílá vždy v sobotu a neděli v 17:25. Režie Pavel Šimák.

Premiéry po celý duben

4:34
Hned několik dubnových premiér připravilo do vysílání České televize jeho brněnské studio. Diváci ČT art se mohou těšit například na záznamy divadelních představení Lakomec a Její pastorkyňa. Nejprve je ale čeká dokument o historii a současnosti legendárního brněnského dětského loutkového divadla Radost.

Život na třetí na novém kanálu ČT3

4:34
Praktické informace, servisní zpravodajství, tipy na volnočasové aktivity a rady, které v danou chvíli pomohou. Nejen to čeká na diváky nového pořadu Život na třetí, který se třikrát denně, sedm dnů v týdnu, objeví ve vysílání nového kanálu České televize ČT3. Poprvé se přihlásí už v pondělí 23. března 2020.

Královna skla a oceli

4:34
Dokumentární portrét nejvýraznější představitelky české architektury Evy Jiřičné nabídne divákům ČT art ve středu 4. března 2020 ve 20:20. Bezmála hodinový snímek vznikl v brněnském televizním studiu v režii Jany Chytilové.

Nahoru a dolů, ze skály na skálu

4:34
Zdolává nejextrémnější a dosud nepřekonané skalní cesty. Adam Ondra, jeden z nejlepších sportovních lezců světa, láme v novém dobrodružném cyklu rekordy a pro své špičkové výkony si vybírá zajímavé lokality v zemích bývalé Jugoslávie. Zároveň si všímá přírodních scenérií, starobylých památek a setkává se s místními obyvateli. Šestidílnou sérii Balkánem nahoru a dolů s Adamem Ondrou mohou diváci sledovat od středy 26. února od 21.30 hod. na programu ČT2. Komentář k sérii načetl herec Ondřej Ve...

Putování s párou

4:34
Výlety historickými vlaky po malebných zákoutích Česka nabídne divákům ČT2 nový cyklus Putování s párou. Moderátor Josef Polášek potkává na svých cestách zajímavé osobnosti a ukazuje místa, která by byla škoda minout. Romantické kouzlo objevných cílů je umocněno starými lokomotivami, jejichž roztopené kotle vzbuzují respekt. Zvuk píšťal dá poprvé povel: „Vpřed!“ ve čtvrtek 20. února ve 21:00. Režie Petr Lokaj. ořad vyrobilo brněnské televizní studio.

Může elitní žoldák začít nový život? Ukáže nový film Jana Hřebejka na ČT1

4:34
Dokáže bývalý elitní voják obstát v normálním životě? Najít si práci, která by nebyla založená na jeho mimořádných fyzických schopnostech? Milan Ondrík se stane Veteránem komorního dramatu scenáristy Marka Epsteina a režiséra Jana Hřebejka o hledání životní rovnováhy, o starých vinách, zapomnění i odpuštění. Snímek Veterán, který vznikl v brněnském studiu, uvede v premiéře ČT1 v neděli 9. února od 20.10 hodin.

Tulácká, Pošťácká nebo Policejní pohádka

4:34
Televizní zpracování tradiční knihy Devatero pohádek bratří Čapků vysílá od 27.ledna Déčko v rámci cyklu Čtení do ouška. Deset dílů natočilo brněnské studio a nejmenší diváci je můžou sledovat vždy ve 12:45 a v 19:45. Režie Jiří Jelínek. Účinkují herci Vít Piskala a Jaroslav Tomáš.

Architekt, který dal podobu modernímu Brnu

4:34
Dramatický příběh významného světového architekta s československými kořeny, průkopníka funkcionalismu, Ernsta Wiesnera, uvede Česká televize ve středu 22. ledna na ČT art. Zároveň tak připomene 130. výročí architektova narození. Vysílá ČT art od 20:20 hodin. Režie: Jakub Kořínek. Veřejná předpremiérová projekce se koná 21.ledna od 18 hodin v čajovně Utopia v Divadelní ulici 3 v Brně.

Pozvánka na projekci s Adamem Ondrou

4:34
Příznivce nejlepšího sportovního horolezce světa Adama Ondry zveme na předpremiérovou projekci dvou dílů nového cyklu Balkánem nahoru a dolů s Adamem Ondrou. Koná se ve čtvrtek 16. 1. 2020 od 18 hodin v univerzitním kině Scala v Brně. Vstup zdarma.

Tříkráloví koledníci v brněnském studiu

4:34
Návštěva tříkrálových koledníků v Televizním studiu Brno ČT je už tradicí. Letos za námi přišli ve středu 8. ledna.
© 2000-2020 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes