ČT24

Popis:

Zprávy z rubriky Svět na portálu ČT24

URL:

http://www.ceskatelevize.cz/ct24/svet/

Katalog:

Ze světa

Publikuje:

14,1 položek/den

Babiš přijal pozvání Conteho k debatě o přístupu k migraci. Chce ho přesvědčit, sám názor nezmění

17:38
Premiér Andrej Babiš (ANO) přijal pozvání svého italského protějška Giuseppe Conteho k návštěvě Itálie. Jejím smyslem je debatovat o tom, jak se postavit k migraci do Evropy. Babiš chce Conteho přesvědčit, aby přistoupil na české stanovisko. Sám předem vyloučil možnost, že by se nechal argumenty svého italského protějška ovlivnit.

Po povrchem Země leží biliarda tun diamantů, odhadují vědci

16:30
Podle nové studie jsou diamanty na Zemi mnohem rozšířenější, než se dosud vědci domnívali. Geologové z Massachusetského technologického institutu (MIT) dokonce tvrdí, že přesně tisíckrát rozšířenější.

Trump: Mnoha lidem z tajných služeb se mé vystoupení s Putinem líbilo

15:56
Americko-ruský summit přinese podle Donadla Trumpa brzy výsledek. Americký prezident to uvedl na sociální síti Twitter. Napsal také, že si s ruským prezidentem Vladimirem Putinem rozuměl. Jeho výroky na tiskové konferenci po setkání vyvolaly v USA ohromení. Trump totiž kromě jiného přitakal tomu, že se Rusko nepokusilo ovlivnit americké prezidentské volby v USA v roce 2016, což je v rozporu s n...

Maďarsko nechce globální dohodu OSN o migraci, z jednání vystoupí

14:12
Maďarsko zahájí proceduru odchodu z jednání OSN o globálním paktu o migraci. Oznámil to ministr zahraničí Péter Szijjártó. Dohoda je podle šéfa maďarské diplomacie zcela proti bezpečnostním zájmům jeho země. Dokument, který je nezávazný a formálně má být schválen až v prosinci, mimo jiné definuje migraci jako základní lidské právo.

The Times: Mayová hrozila rebelům ve straně předčasnými volbami

11:52
Premiérka Theresa Mayová před úterním hlasováním o dodatku k zákonu o obchodních aspektech odchodu Británie z Evropské unie pohrozila rebelům ve své straně vypsáním předčasných voleb, pokud bude dodatek schválen. S odvoláním na své zdroje z Konzervativní strany o tom informoval list The Times. Dodatek o celní unii nakonec poslanci těsně neschválili.

Zachránění thajští fotbalisté a trenér řeknou, jak se jim daří. Tiskovou konferenci pohlídá psycholog

11:52
Dvanáct mladých fotbalistů a jejich trenér, kteří byli vyproštěni ze zatopeného jeskynního komplexu na severu Thajska, bude ve středu propuštěno z nemocnice. Vzápětí je čeká tisková konference. Po poledni ji odvysílá i ČT24.

Vědci našli 12 neznámých měsíců Jupitera. Některé z nich mohou brzy zaniknout

10:42
V učebnicích je uvedeno, že největší planeta Sluneční soustavy, Jupiter, má 67 měsíců. Od poloviny července to už ale není pravda - astronomové totiž objevili dalších 12 přirozených satelitů tohoto tělesa.

Výjimečný stav v Turecku končí. Pořádek má zajistit nový protiteroristický zákon

10:06
V Turecku po dvou letech oficiálně končí výjimečný stav. Vláda prezidenta Recepa Tayyipa Erdpgana ho vyhlásila po nezdařeném pokusu o vojenský převrat v červenci roku 2016. Vládní strana AKP nicméně předložila návrh protiteroristického zákona, který rozšiřuje okruh důvodů pro zakázání demonstrací nebo prodlužuje dobu, po kterou mohou úřady držet lidi ve vazbě bez obvinění.

Macron věří, že úspěch týmu složeného z potomků migrantů zemi sjednotí. Před 20 lety se to nepodařilo

7:47
Francie zůstává i dva dny po triumfu svých fotbalistů na mistrovství světa zahalená do státních vlajek. Prezident Emmanuel Macron mluví o historické události. Úspěch týmu z velké části složeného z potomků migrantů chce využít ke spojení francouzské společnosti. Stejný záměr přitom před dvaceti lety skončil ve Francii nezdarem.

Případ Canfranc aneb Pyrenejský Titanic slaví 90

7:13
Je tomu 90 let, kdy španělské železnice otevřely jednu z největších, nejpozoruhodnějších a nejluxusnějších nádražních budov na světě. Výjimečná nebyla jenom svými rozměry, ale i tím, kde vznikla – uprostřed Pyrenejí ve výšce přes tisíc metrů nad mořem. Nádraží, které mělo být velkolepou spojnicí Francie a Španělska, existuje dodnes. Jezdí tam dva vlaky denně ze Zaragozy, zatímco mohutná nádražn...

„Gigant století“, po kterém je pokřtěný i prehistorický datel nebo neexistující částice. Mandela by oslavil 100 let

7:13
Bojovník za rovnoprávnost ras, první černošský prezident Jihoafrické republiky a nositel Nobelovy ceny za mír. Tak zná svět Nelsona Mandelu. Co už se ale člověk v každé encyklopedii nedočte, je, že to byl také člověk, který miloval poslech Čajkovského při západu slunce, jeho vášní byl box a jméno po něm nese druh pavouka nebo prehistorický datel. „Jeden z největších gigantů století“, jak Mandel...

Havana uzná soukromé vlastnictví a volný trh. Proměna Kuby má však velké háčky

7:13
Kuba poprvé od roku 1976 změní ústavu. Nový základní zákon státu uzná soukromé vlastnictví a volný trh, na podnikání bude ovšem dál dohlížet komunistický režim. Země by do budoucna měla mít také premiéra a výkon prezidentské funkce bude omezen na dvě pětiletá období. Režim ale bude dál omezovat svobodu projevu či médií.

Židy ukrývali nacistům doslova pod nohama. Výstava v Budapešti přibližuje hrdinství dvou Čechů

6:04
Nová výstava na české ambasádě v Budapešti připomíná příběh odvahy dvou Čechů, kteří v její budově na konci druhé světové války ukrývali pronásledované Židy. Emanuel Zíma a jeho syn Josef tak zachránili třináct lidí. V budově přitom v té době úřadovali Němci.

„Promluvme si, milý Andreji.“ Italský premiér odpověděl Babišovi, o migrantech se chce pobavit v Římě

22:49
Italský premiér Giuseppe Conte chce situaci kolem migrantů probrat se svým českým protějškem přímo v Římě. V dopise adresovaném premiéru Andreji Babišovi upozornil, že nikdo tuto situaci nezvládne sám. Conte tak reagoval na Babišovo odmítnutí italské žádosti o pomoc se skupinou 450 migrantů. Informovala o tom agentura ANSA.

Musk nadával britskému záchranáři z thajské jeskyně do pedofilů. Akcie Tesly se propadly o miliardy

22:49
Heroický zápas o záchranu dvanácti thajských chlapců a jejich trenéra uvězněných v jeskyni má nečekanou a neslavnou dohru. Slovně se střetli jeden za záchranářů, britský speleolog Vern Unsworth a šéf automobilky Tesla Elon Musk, který nabízel k vysvobození svoji miniponorku. Střet vedl k přechodnému pondělnímu propadu akcií Tesly a může skončit u soudu.
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes