15
new stories - click to show

ČT24

Description:

Zprávy z rubriky Domácí na portálu ČT24

URL:

http://www.ct24.cz/

Catalog:

Z domova

Publishes:

14.4 items/day

Havlíček chce poslat změny bodového systému do sněmovny. Podle poslanců se nestihnou schválit

6:27
Ministr dopravy Karel Havlíček (za ANO) chce poslat do Poslanecké sněmovny připravenou reformu trestů za dopravní přestupky – pokut a bodového systému. Ministerstvo ji připravuje od roku 2015, ale podle oslovených poslanců na její přijetí do voleb již není dost času. Novela by měla zavést řadu novinek, kromě pevně stanovených blokových pokut i řidičské průkazy na zkoušku pro začínající řidiče.

ŽIVĚ: Zástupci sněmovních stran diskutují o dopravě a regionálním rozvoji

21:47
Zástupci politických stran zastoupených v Poslanecké sněmovně představují necelého půl roku před volbami ve speciálu Událostí, komentářů své priority v oblastech dopravy a regionálního rozvoje. Devět politiků se sešlo v historické tramvajové vozovně v pražských Střešovicích.

Pražští povstalci měli proti nacistům málo techniky, pomáhali si obrněnými vlaky

20:40
Před 76 lety probíhalo v Praze už druhým dnem povstání. Na českou metropoli začaly z několika směrů útočit německé jednotky s těžkou technikou. Té bylo na straně povstalců zoufale málo. Nahrazovaly ji hlavně obrněné vlakové soupravy. Celkem operovalo v metropoli nebo jejím okolí 17 obrněných vlaků.

Úniky informací ze spisů do médií jsou nepřijatelné, říká k vrbětické kauze Koten

20:40
Jan Hamáček (ČSSD) chtěl zajistit politickou budoucnost sociální demokracie tím, že v Rusku sežene milión vakcín Sputnik, tvrdí pardubický hejtman Martin Netolický (ČSSD). Ztotožňuje se s tím i předseda sněmovního výboru pro bezpečnost Radek Koten (SPD). Jako hlavní problém celého případu vnímá úniky informací o Vrbětické kauze do médií. Řekl to v Interview ČT24.

Arenberger podle Seznamu nepřiznal miliony z klinických studií. Žádné jsem nevydělal, kontroval ministr

17:19
Ministr zdravotnictví a ředitel vinohradské fakultní nemocnice Petr Arenberger (za ANO) odmítl, že by v majetkových přiznáních zatajil miliony inkasované za klinické studie prováděné v jeho ordinaci. Že je nepřiznal, napsaly Seznam Zprávy. Ministr argumentoval tím, že s klinickými studiemi jsou kromě příjmů spojené vysoké náklady, v důsledku ze studií žádné příjmy neměl.

Kvůli bezpečnosti budou na Pražském hradě opět plošné kontroly. Nedávno se přitom zrušily

14:03
Na Pražském hradě byly obnoveny plošné bezpečnostní kontroly návštěvníků. Důvodem je podle policie bezpečnostní situace v Evropě a ve světě, uvedl ve čtvrtek mluvčí policejního prezidia Ondřej Moravčík. Kontroly na Hradě trvaly od léta 2016 do letošních Velikonoc, kdy byly zrušeny v souvislosti se znovuotevíráním Hradu po zmírnění protipandemických opatření.

ŽIVĚ: Vláda schválila prodloužení kompenzačního bonusu, v rizikových krajích se otevřou školy

13:30
Kompenzační bonus až tisíc korun denně pro podnikatele, společníky malých firem nebo pracovníky na dohodu zasažené opatřeními se bude vyplácet i za květen, schválila to vláda. Kabinet má na programu také další uvolnění protiepidemických opatření. Školy ve Zlínském a Jihočeském kraji a na Vysočině se v pondělí přidají ke zbývajícím krajům a otevřou se pro žáky. Ministři mají taky řešit rozvolňov...

Šéf žalobců Zeman odmítl, že by ve vrbětické kauze překročil kompetence, jak tvrdí Benešová

12:24
Nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman si v souvislosti s vyšetřováním kauzy Vrbětice není vědom žádného pochybení ani překročení svých kompetencí při veřejném vystupování. Dodal, že o záměru ministryně spravedlnosti Marie Benešové (za ANO) podat na něj kárnou žalobu se dozvěděl pouze z médií a nemůže se k němu blíže vyjádřit. Šéf dozorového Krajského státního zastupitelství v Brně Jan Sladký sdě...

Nejasné kompetence inspekce přispívají k otázkám v kauze Bečva, míní ekoložka Moravcová

12:24
Bečva byla otrávená před sedmi měsíci, viník je však stále neznámý. Policie ve středu potvrdila, že dostala posudek znalce, další informace o postupu při prověřování této ekologické havárie lze od policistů očekávat do konce měsíce. Podle ředitelky organizace Beleco Jany Moravcové nejasnosti v kauze souvisí s dlouhodobými organizačními problémy českých orgánů ochrany životního prostředí. Moravc...

Hejtman Netolický potvrdil, že mluvil s Hamáčkem o získání milionu vakcín Sputnik

11:18
Pardubický hejtman Martin Netolický (ČSSD) potvrdil, že s ním šéf sociálních demokratů, vicepremiér a ministr vnitra Jan Hamáček mluvil o získání milionu vakcín Sputnik V z Ruska. O obsahu společné schůzky obou politiků, která se odehrála 15. dubna, ve čtvrtek napsal server Seznam Zprávy. Šéf sněmovního výboru pro kontrolu BIS Pavel Bělobrádek (KDU-ČSL) zároveň uvedl, že ředitel BIS Michal Koud...

Piráti a STAN nezískali podporu pro rozpuštění sněmovny tak, aby se volby uskutečnily do konce léta

10:45
Představitelé Pirátů a STAN jednali o předčasných volbách a rozpuštění sněmovny s předsedy a šéfy poslaneckých klubů všech sněmovních stran. Pro rozpuštění sněmovny ale nezískali podporu tak, aby se volby uskutečnily do konce léta. V pátek proto tento bod nepřednesou, řekl předseda Pirátů Ivan Bartoš.

Ve středu zdravotníci podali druhý nejvyšší počet vakcín, praktici ale nemají dostatek dávek

9:39
Ve středu byl v Česku očkován proti nemoci covid-19 druhý nejvyšší počet lidí za den od začátku vakcinace. Ve středu dále zpomalovalo šíření nákazy. Přibylo 1857 potvrzených případů, tedy o čtvrtinu méně než před týdnem. Vyplývá to z údajů na webu ministerstva zdravotnictví.

ŽIVĚ: Poslanci jednají o klouzavém mandátu, Liberty Ostrava a kojeneckých ústavech

9:06
Sněmovna ve čtvrtek pokračuje v projednávání předloh o odškodnění protiprávně sterilizovaných žen, o zavedení klouzavého mandátu a o přeměně kojeneckých ústavů. Jsou ve druhém čtení. Na programu je také debata o situaci v ocelářském průmyslu v souvislosti s děním v ostravské společnosti Liberty. Poslance zaměstnají rovněž pravidelné interpelace na členy vlády.

Na Krnovsku pokáceli staletý dub. Kácení přibývá, zřejmě i kvůli poklesům ceny dřeva

7:28
Česká inspekce životního prostředí zahájila šetření případu pokáceného dubu v lesích na Krnovsku. Její inspektoři ve středu zkoumali zbytky mohutného stromu přímo na místě. Pokácení dubu v minulých dnech pobouřilo veřejnost. Není to jediný podobný případ, za vyšším kácením listnáčů může stát snaha kompenzovat si příjmy kvůli poklesům ceny jehličnatých stromů.

Proti německým jednotkám bojovali před 76 lety skauti i tramvajáci

5.May
S německými jednotkami v Praze bojovalo až do 9. května 1945, kdy dorazila Rudá armáda, asi třicet tisíc povstalců. Byli mezi nimi nejen policisté, četníci či příslušníci vládního vojska, ale třeba také tramvajáci a skauti. Během povstání padly v bojích s německými jednotkami více než tři tisíce lidí.
© 2000-2021 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes