ČT24

Popis:

Zprávy z rubriky Domácí na portálu ČT24

URL:

http://www.ct24.cz/

Katalog:

Z domova

Publikuje:

10,5 položek/den

Policie obvinila tři lidi kvůli údajnému zabíjení tygrů

15:56
Po pondělním zásahu kvůli neoprávněnému nakládání se zvířaty, zřejmě tygry, obvinila policie tři lidi. Podle českolipské státní zástupkyně Jitky Bojanovové jim hrozí až pět let vězení. Další informace k případu sdělit odmítla s odkazem na tiskovou konferenci, která bude ve středu v Praze.

Dostane se na bakalářskou práci? Ministr Krčál svolal tiskovou konferenci

14:13
Ministr práce a sociálních věcí Petr Krčál (ČSSD) čelí podezření z plagiátorství ve své bakalářské práci z roku 2007. Objevují se v ní shodné pasáže jako u o rok starší práce na podobné téma. Upozornil na to server Seznam Zprávy.cz. Krčál by měl situaci okomentovat na tiskové konferenci, kde vystoupí spolu s předsedou strany Janem Hamáčkem. ČT24 ji odvysílá živě v 15:00.

„Opsaných je 40 stran z 65, včetně úvodu,“ říká expert. Podívejte se na bakalářskou práci ministra Krčála

14:13
Expert Jan Mach z Vysoké školy ekonomické našel v bakalářské práci ministra práce a sociálních věcí Petra Krčála rozsáhlé pasáže, které byly doslova převzaty buď z cizí bakalářské práce obhajované na stejném institutu o půl roku dříve, nebo z mnoha dalších textů z internetových zdrojů. Ke stejným výsledkům dospěla i analýza serveru Seznam Zprávy.

Obžalované z vraždy zmizelého Říhy soud zprostil viny. Tělo se nikdy nenašlo

13:36
Krajský soud v Liberci zprostil viny muže obžalované z 15 let staré vraždy Martina Říhy odsouzeného za vytunelování kampeličky. Jejich vinu se podle předsedkyně senátu Evy Drahotové nepodařilo jednoznačně prokázat. Státní zástupce žádal pro tři ze čtyř mužů třináctileté tresty. Říhovo tělo se nikdy nenašlo, podle žalobce ale byl zavražděn. Rozsudek není pravomocný.

Šéf IT odboru ministerstva práce Hojer si má odpykat tři roky

13:01
Soud poslal bývalého vedoucího IT odboru ministerstva práce Milana Hojera na tři roky do vězení za vydírání softwarové firmy OKsystem a za zneužití pravomoci. Do trestu zahrnul i informatikovo dřívější podmíněné potrestání za krádež tabletů v několika restauracích. Verdikt není pravomocný. Hojer je ve vazbě, protože se před dokončením hlavního líčení skrýval v Chorvatsku.

Divoké šelmy se vrací do Česka. Vlků přibývá, objevují se i medvědi, rysům ale hrozí vyhynutí

11:19
V Česku žije přibližně sedmdesát až osmdesát rysů a až tři desítky vlků, medvědi se zatím do našich hor zatoulají pouze výjimečně. Nejlépe se přitom šelmám daří na Šumavě a v Beskydech. Zatímco populace vlků se u nás v posledních letech rozrůstá, rysům může v budoucnu opět hrozit vyhynutí, a to především kvůli pytlákům. Část z nich navíc končí pod koly aut.

V centru Prahy se na stavbě zřítila část budovy, hasiči vyprošťují zavalené

11:19
Na stavbě v Mikulandské ulici v centru Prahy se v úterý dopoledne zřítila část budovy. Podle prvních informací zavalila čtyři lidi. Hasiči už vyprostili dvě osoby, obě jsou v péči záchranářů. Psovodi v sutinách hledají další lidi.

Vědci se učí napravit poškozenou míchu. Testy na prasatech ukázaly, že není třeba tlumit imunitu

6:09
Poraněnou míchu by v budoucnu mohli lékaři zacelit pomocí geneticky upravených nervových buněk. Díky českým vědcům by mohlo jít o slibnou metodu. Terapii, při které se neurony implantují přímo do místa zranění, zatím lékaři s úspěchem otestovali na prasatech. Tedy na zvířatech, která se stavbou těla velmi podobají člověku.

ANO změnilo volebního lídra v Praze: místo Nachera vysílá do boje šéfa Fincentra Stuchlíka

21:44
Hnutí ANO nakonec v Praze nepovede jako lídr pro podzimní komunální volby Patrik Nacher. Ten sice vyšel jako lídr ve vnitrostranickém referendu, zástupci pražského ANO spolu se šéfem hnutí Andrejem Babišem ale kandidátku změnili. V čele tak nově bude podnikatel Petr Stuchlík, majitel společnosti Fincentrum. Tuto změnu ještě musí potvrdit výkonný výbor ANO. Ten se měl původně sejít v pondělí, na...

Bakalářská práce ministra Krčála se nápadně shoduje s prací jiné studentky, píše Seznam

18:19
Další ministr z Babišovy vlády má problém se svou závěrečnou prací na vysoké škole. Bakalářská práce nového ministra práce a sociálních věcí Petra Krčála (ČSSD) se totiž nápadně shoduje s prací jiné studentky. V některých kapitolách včetně úvodu jsou celé stránky přímo překlopeny z jiné bakalářské práce, upozorňuje server Seznam.cz. Před týdnem přitom rezignovala ministryně spravedlnosti Taťána...

Tři lidé zemřeli při nehodě mezi Olomoucí a Šternberkem. Další dva jsou zranění

17:07
Při střetu osobního a nákladního auta na Olomoucku zemřeli tři lidé. Další dva z pětičlenné posádky osobního auta byli zraněni a záchranáři je převezli do nemocnice. Na hlavním tahu mezi Olomoucí a Šternberkem se tvoří dlouhé kolony. Uvedla to krajská policejní mluvčí Marie Šafářová.

Soud zrušil exekuci na Hrad v kauze výroků prezidenta o Peroutkovi

16.července
Obvodní soud pro Prahu 1 před týdnem zrušil exekuci na prezidentskou kancelář v kauze výroků prezidenta Miloše Zemana o Ferdinandu Peroutkovi. Rozsudky, které Hradu ukládaly povinnost se omluvit, zrušil Nejvyšší soud v květnu. Obvodní soud tak musí případ znovu projednat.

Policejní zásah kvůli nelegálnímu zabíjení tygrů: V hledáčku je zoopark v Bašti i tržnice Sapa

16.července
Celníci a policisté zasahují na několika místech kvůli neoprávněnému nakládání s chráněnými zvířaty. Podle serveru Lidovky.cz jde o zabíjení tygrů. Zásah probíhá v zooparku v Bašti nedaleko Prahy, který podle Lidovek patří Ludvíku Berouskovi ze známé cirkusácké rodiny.

Ministr práce chce miliardy navíc na platy ve veřejné sféře i růst rodičovského příspěvku

16.července
Ministr práce a sociálních věcí Petr Krčál (ČSSD) nemá požadavky na navýšení rozpočtu pro letošní rok. S ministryní financí Alenou Schillerovou (za ANO) řeší pouze přesuny uvnitř své kapitoly. Počátkem srpna budou nicméně řešit rozpočet na příští rok a tam bude ministr žádat navíc zhruba deset miliard. Na zvýšení platů ve veřejné sféře má jít 4,5 miliardy, další čtyři miliardy na zvýšení rodičo...

Malá zůstává náměstkyní hejtmana, má důvěru radních. Kauzu diplomových prací vnímá jako křivdu

16.července
Taťána Malá (ANO) bude zatím pokračovat ve své práci na pozici náměstkyně hejtmana Jihomoravského kraje. Potvrdila to po pondělním jednání radních, kteří jí vyjádřili podporu. Ve vedení Jihomoravského kraje má na starosti majetek a investice. Před týdnem Malá rezignovala na post ministryně spravedlnosti kvůli nařčení z opisování diplomových prací.
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes