ČT24

Popis:

Zprávy z rubriky Domácí na portálu ČT24

URL:

http://www.ct24.cz/

Katalog:

Z domova

Publikuje:

15,7 položek/den

České konopí pro léčebné použití je pacientům opět dostupné, cena klesla

18:09
Státní ústav pro kontrolu léčiv (SÚKL) v pátek převzal od společnosti Elkoplast Slušovice dodávku 4,2 kilogramu českého konopí pro léčebné účely. Lékárny ho budou moci objednávat od pondělí 25. června. V pátek to sdělila Monika Knoblová z tiskového oddělení ústavu.

Prezident Zeman doporučil Pochemu, aby neaspiroval na pozici ministra zahraničí

17:02
Prezident Miloš Zeman přijal v Lánech kandidáta sociální demokracie na ministra zahraničí Miroslava Pocheho (ČSSD). Požádal ho, aby na funkci neaspiroval, protože je nařknut z korupce a má jiný postoj k migraci než hlava státu. Po schůzce obou mužů o tom informoval hradní mluvčí. Podrobnosti připravujeme.

Řekové a jejich potomci si připomínají 70 let od emigrace. Utekli před občanskou válkou

15:17
Asociace řeckých obcí v České republice si letos připomíná 70 let od příchodu řeckých emigrantů do ČR. Řekové se do středu Evropy dostali v souvislosti s tragickým exodem způsobeným občanskou válkou v jejich zemi. Tehdejší českoslovenští lékaři řadě z nich zachránili život.

Pokud Německo a Rakousko zavedou hraniční kontroly, budou i v Česku, prohlásil Babiš

14:42
Pokud Německo a následně Rakousko zavedou kvůli migraci hraniční kontroly, učiní tak Česká republika také. Před zasedáním Bezpečnostní rady státu to v pátek řekl designovaný premiér Andrej Babiš (ANO). Od bezpečnostní rady chce informace o připravenosti na takové opatření. Ostrahu by měli zajistit policisté, celníci, případně vojáci. Babiš vyjádřil naději, že se tak nakonec nestane.

PODÍVEJTE SE: Babiš zveřejnil jména kandidátů na ministry v nové vládě

12:57
Designovaný premiér Andrej Babiš (ANO) zveřejnil jména kandidátů do vlády. Ministryní spravedlnosti má být Taťána Malá (ANO), na průmysl je nominovaná prezidentka Svazu obchodu a cestovního ruchu Marta Nováková. Karlu Šlechtovou vystřídá na ministerstvu obrany současný ministr vnitra v demisi Lubomír Metnar, jehož resort má obsadit předseda ČSSD Jan Hamáček.

Babiš zveřejnil jména ministrů za ANO. Na spravedlnost míří Malá, na průmysl Nováková. Šlechtovou vystřídá Metnar

12:57
Designovaný premiér Andrej Babiš (ANO) zveřejnil jména kandidátů do nové vlády. Ministryní spravedlnosti by měla být Taťána Malá (ANO), na průmysl je nominovaná prezidentka Svazu obchodu a cestovního ruchu Marta Nováková. Karlu Šlechtovou vystřídá na ministerstvu obrany současný ministr vnitra v demisi Lubomír Metnar, jehož resort má obsadit předseda ČSSD Jan Hamáček.

Pitná voda je v Česku na hranici upravitelnosti. Ničí ji pesticidy a sinice, popisuje expert

12:22
Kvalita surové vody v Česku rychle klesá, voda se dostává na hranici upravitelnosti, uvedl na semináři o pitné vodě ředitel Ústavu pro hydrodynamiku Akademie věd ČR Martin Pivokonský. Největší problémy způsobují produkty ze sinic a také pesticidy, kterých je stále více. Jejich odstraňování je na hranici možností, problém se podle Pivokonského dostatečně neřeší.

Úklidové firmy praly špinavé peníze. Podle Daňové Kobry způsobily škodu za 135 milionů korun

11:47
Daňová Kobra obvinila 25 lidí a čtyři firmy z krácení daní a z praní špinavých peněz v úklidových službách se škodou 135 milionů korun. Obviněným, kteří podle policie vytvářeli fiktivní obchody za neexistující služby, hrozí pět až deset let vězení.

Vláda podpořila manželství pro homosexuály, registrované partnerství by tím zaniklo

11:13
Návrh skupiny poslanců, podle kterého by manželství mohli uzavírat i lidé stejného pohlaví, vláda ANO v demisi podpořila. Informoval o tom tiskový odbor úřadu vlády. Místo neutrálního stanoviska, které doporučovali vládní legislativci, tak půjde předloha do sněmovny s podporou kabinetu.

Fotbaloví výtržníci, kteří v tramvaji napadli černocha, míří před soud. Policie je dopadla ještě během utkání

11:13
Případ napadeného muže tmavé pleti v jedné z pražských tramvají půjde před soud. Tři mladíky, kteří loni v listopadu napadli muže pocházejícího z Afriky, obžaloval státní zástupce z ublížení na zdraví, hanobení rasy a výtržnictví. U soudu jim tak hrozí až osm let vězení. Informaci ČT potvrdil obvodní státní zástupce Richard Houdek. Obžalovaní patřili ke skupině fotbalových fanoušků, kteří mířil...

Energetici přes noc opravili téměř všechny poruchy na vedení po čtvrteční bouřce

8:55
Všechny poruchy na vedení vysokého napětí, které způsobily čtvrteční bouřky, už energetici opravili. Výjimkou je lokalita Zlatá Olešnice na Jablonecku, kde je obtížně přístupný terén. První odhady škod se pohybují v řádu milionů korun, uvedla mluvčí energetické společnosti ČEZ Soňa Holingerová.

Raději víc vrstev oblečení a během dne je odkládat, radí lékařka při současném výrazném ochlazení

8:21
Horké dny nyní střídá razantní ochlazení, někde se počítá s rozdílem až o 15 stupňů Celsia. Podle praktické lékařky Ireny Kudrnovské je náš organismus na výkyvy teplot vybaven, přesto doporučuje vycházet ráno s několika vrstvami oblečení, které se dají v průběhu dne odložit. Případně ženám doporučuje nosit s sebou punčochy či ponožky.

Babiš nenavrhne Šlechtovou do nové vlády

8:21
Designovaný premiér Andrej Babiš (ANO) nenavrhne stávající ministryni obrany v demisi Karlu Šlechtovou (ANO) do nové vlády. Po jednání s předsedou vlády to oznámila sama Šlechtová.

Babiš už není bojovníkem proti korupci, říká Michálek. Jednání s KSČM srovnal s Nečasovou kauzou trafik

6:38
Andrej Babiš ztratil podle předsedy poslanců pirátské strany Jakuba Michálka auru bojovníka proti korupci. Za důkaz považuje to, že nepodpořil pirátskou nominaci Miloslavy Pošvářové do dozorčí rady Státního fondu dopravní infrastruktury, i dohadování s komunisty o tom, že se do rad naopak dostanou jejich lidé výměnou za podporu vlády. Piráti zároveň nadále odmítají, že by byli ochotni místo kom...

Voda v českých rybnících je teď teplejší než ve Středomoří. O prázdninách se však extrémy počasí nečekají

6:05
Počasí v době letních prázdnin by v Česku mělo být srovnatelné s dlouhodobými průměry. Ukazují to výhledové modely, které však nejsou schopné předpovídat místní nebo časově omezené výkyvy. Podle meteorologů České televize se však bude země dále potýkat se suchem a zemědělská sklizeň bude letos podprůměrná.
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes