15
new stories - click to show

ČT24

Description:

Zprávy z rubriky Domácí na portálu ČT24

URL:

http://www.ct24.cz/

Catalog:

Z domova

Publishes:

10.8 items/day

V úterý odpoledne bude pršet, na Českomoravské vrchovině a v Jeseníkách spadne až 60 milimetrů srážek

11:53
Až 60 litrů na metr čtvereční může spadnout v úterý odpoledne a v noci na středu při bouřkách zejména na Českomoravské vrchovině, v Jeseníkách a jejich podhůří. Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) vydal pro část republiky výstrahu na vydatný déšť, platit bude od úterního poledne do středečního rána.

V Česku koupily ojetiny, nyní se v nich Ukrajinky vracejí domů. Auto může být jediné, co tam budou mít

10:42
Před západními ukrajinskými hranicemi stojí takřka nekonečné kolony aut. Jsou to ojetiny, které ve středoevropských zemích včetně Česka zakoupily ukrajinské ženy a nyní se v nich vracejí domů. Vědí, že jejich původní auta, která zanechaly na Ukrajině, jsou zničená. Odbavení na hranicích jde však velmi pomalu, za den se vozidla posunou jen o stovky metrů. Po překročení hranice zůstane navrátilcům …

Páteční bouře bylo slabé derecho, ozřejmili meteorologové. Vítr měl rychlost až 125 kilometrů za hodinu

7:50
Do kategorie bouří derecho zařadili meteorologové tu, která prošla Českem v pátek večer. Termínem derecho označují větrnou bouři postupující v páse o délce alespoň 400 kilometrů, v Česku se vyskytne zhruba dvakrát za rok. Po tom pátečním zůstaly škody napříč republikou, hasiči mají za sebou přes tisíc výjezdů.

Letošní dovolená vytáhne Čechům z kapes výrazně víc peněz, a to i ta v tuzemsku

6:42
Čechům se v letošní sezoně výrazně prodraží dovolená, a to nejen ta v zahraničí, ale i tuzemská. Lidé si podle expertů na cestovní ruch připlatí zhruba deset až dvanáct procent oproti tomu, co platili loni, a na horách v Česku to může být ještě víc. Za zdražováním stojí rostoucí ceny energií, vstupních surovin i mzdy.

Matka s dětmi je v Česku, otec odminovává Kyjevskou oblast. Příběh rodiny rozdělené válkou pokračuje

6:42
Muži bojují, ženy jsou s dětmi samy v cizí zemi. Situace, ve které je teď řada ukrajinských rodin. Jednou z nich je i ta Julie a Serhije z Kyjevské oblasti. Bezmála patnáct set kilometrů je dělí už víc než dva měsíce. ČT s nimi natáčela jak v Česku, tak na Ukrajině už na konci března.

Vláda zvažuje alternativu k národnímu parku. Soutok Dyje s Moravou by mohl být jen CHKO

20:20
Soutok Moravy a Dyje by se podle vládního programu měl stát novým národním parkem. Ministryně životního prostředí Anna Hubáčková (za KDU-ČSL) ovšem nyní připouští i variantu nižší ochrany v podobě chráněné krajinné oblasti. Ministerstvo se však přepravuje, že status nejvyšší ochrany udělí Křivoklátsku.

Úřady prověřují ruský majetek. Bratra Putinova poradce v Česku investoval víc než sto milionů

20:20
Finanční analytický úřad podle informací ČT prověřuje majetek podnikatele Leonida Levitina, jehož bratr Igor je poradcem ruského prezidenta Vladimíra Putina. Levitin přes anonymní firmu investoval v Česku více než sto milionů korun. Ovládá například Ústav sociální péče v Brdech. Zástupci společnosti ale o okolnostech celé investice odmítají mluvit.

Potravinové zásoby z hmotných rezerv vystačí na den a půl. Plánem jsou dva týdny

16:13
Stát má pro případ nouze uloženo ve skladech třináct milionů denních dávek potravin, které by pokryly spotřebu zhruba na 1,3 dne. Navýšení zásob potravin na patnáct dní by stálo až dvanáct miliard korun. V Otázkách Václava Moravce to řekl předseda Správy státních hmotných rezerv (SSHR) Pavel Švagr. Ministerstvo zemědělství v současnosti navrhuje navýšit rozpočet organizaci spravující státní zásob…

Pravděpodobnost dalšího zvýšení úrokových sazeb je vysoká, řekl Rusnok

22.May
Guvernér České národní banky Jiří Rusnok v pořadu Otázky Václava Moravce prohlásil, že je vysoká pravděpodobnost, že bankovní rada ČNB na svém zasedání 22. června opět zvýší základní úrokovou sazbu. Stoupnout by mohla na více než šest procent, pokud se na základě posledního vývoje ekonomiky potvrdí odhady ve stávající květnové prognóze centrální banky o růstu cenové hladiny. Inflace v dubnu činil…

Británie vyhlíží nové případy opičích neštovic, jediné české podezření zatím bylo negativní

22.May
Nákaza opičími neštovicemi, jež byly dosud typické především pro Afriku, se objevila v Německu i Švýcarsku, nové případy očekávají i vědci ve Velké Británii. V Česku se zatím vyskytlo jediné podezření, a ani to nakonec podle Státního zdravotního ústavu nebylo pozitivní. Virové onemocnění obvykle trvá dva až čtyři týdny, většina pacientů se uzdraví.

Do základních uměleckých škol se zase hlásí tolik dětí jako před pandemií

22.May
O hru na klavír, lekce baletu nebo malování na základních uměleckých školách je opět velký zájem. Počty uchazečů se vrací na předcovidovou úroveň. Na některých uměleckých školách poptávka dokonce převyšuje kapacitu. Česká televize to zjistila oslovením více než desítky škol, na kterých se právě konají přijímací a talentové zkoušky. Kromě hry na klavír děti už tradičně nejvíc láká kytara.

Korespondenční hlasování se do prezidentských voleb nestihne schválit, tvrdí Benda

21.May
Koaliční strany se přou o to, jestli se jim podaří prosadit korespondenční hlasování již pro volby nového prezidenta. Občanští demokraté ve včasné prosazení nevěří, jejich vládní spojenci na něm ale trvají. Třeba lidovci a TOP 09 kvůli tomu chtějí ještě do začátku parlamentních prázdnin svolat mimořádnou schůzi. Opoziční SPD chystá na případné jednání další obstrukce.

Nemám signál, že by měl prezident problém s rozšířením NATO, uvedl Fiala po jednání v Lánech

21.May
Premiér Petr Fiala (ODS) se v sobotu na zámku v Lánech setkal s prezidentem Milošem Zemanem, aby probrali českou zahraniční politiku. Hovořili o českém předsednictví v Evropské unii, o válce na Ukrajině, energetické bezpečnosti i o plánovaném vstupu Finska a Švédska do NATO. Fiala po jednání s prezidentem uvedl, že nemá žádné signály o tom, že by byl Zeman proti rozšíření Aliance. Premiér s prezi…

Bankovní vklady domácností po několika letech klesly. I kvůli drahému bydlení

21.May
Lidé začínají nechávat v bankách méně peněz. Vklady českých domácností se poprvé téměř po pěti letech snížily – ukazují to nově dostupná data za březen. Podle expertů za to můžou mimo jiné vysoké účty související s bydlením. Menší úspory mají i živnostníci.

Bouřky v Německu provázela nejméně tři tornáda, v Česku měli hasiči přes tisíc výjezdů

21.May
Silné bouře, které v pátek zasáhly části Německa a vyžádaly si desítky zraněných a jeden lidský život, provázela nejméně tři tornáda. Oznámila to Německá meteorologická služba (DWD). Silné bouřky s přívalovými srážkami, silným nárazovým větrem a krupobitím zasáhly v pátek i část Česka. Hasiči vyjížděli k jedenácti stům případů. Bez proudu bylo v sobotu ráno čtrnáct tisíc míst, hlavně ve středních…
© 2000-2022 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes