15
new stories - click to show

ComputerWorld

Description:

Latest entries

URL:

http://computerworld.cz

Catalog:

Tech

Publishes:

2.3 items/day

Bezpečný blockchain? Hackeři nesouhlasí, ukradli přes 100 milionů v jediném kvartálu

15:39
Kryptoměnám se letos daří, což ale láká pozornost hackerů. S bezpečností blockchainu si hlavu nedělají, stačí zaútočit na zranitelné části, které nejsou součástí samotných platforem.

Katastrální úřad bombardují roboty, omezí proto internetové služby

4.May
Po několik let nabízí Český úřad zeměměřický a katastrální internetovou službu Nahlížení do katastru, která umožňuje komukoliv zdarma nahlédnout do tuzemského katastru nemovitostí. Od června ale dojde k zásadnímu omezení přístupu do služby. Státní úřad tak jde zásadním způsobem proti snaze o otevírání státních dat k dalšímu použití. Aplikaci prý bombardují roboty i pěti tisíci požadavky za minu...

České Radiokomunikace mají nového majitele

4.May
České Radiokomunikace (CRA) změnily po deseti letech majitele. Investiční fondy ve správě Macquarie Asset Management prodaly CRA investiční společnosti Cordiant Digital Infrastructure Limited, investující do základní infrastruktury digitální ekonomiky.

Microsoft chce monitorovat biometrická data uživatelů kvůli stresu

3.May
Technologie sledující váš krevní tlak, tep či sílu úhozu na klávesnici vám v budoucnu může ordinovat pracovní přestávky.

Nová kryptoměna může vyšroubovat ceny pevných disků

30.April
S novou kryptoměnou Chia se začne obchodovat 3. května. Čínští těžaři už kvůli ní údajně začali skupovat pevné disky.

ONLINE SPECIÁL: Bezpečná práce z domova - Jak na to

29.April
Poradíme vám, jaké trendy jsou s bezpečnou prací z domova spojené a jak je můžete aplikovat doma nebo ve firmě.

Vyšel Computerworld 5/21

29.April
Hlavní tématy čísla jsou business inteligence, umělá inteligence, podnikové systémy ERP a třeba zaké řízení dat v cloudu. Kromě jiného se i dozvíte, kdy si pomocí počítačových čipů dovedeme opravit nefunkční tělo.

Preview Office 2021 pro Macy je tu

28.April
Microsoft učinil několik zásadních prohlášení směrem k firemním uživatelům Maců, respektive iOS. Včetně informací o nové verzi sady Office s „trvalou“ licencí či vylepšení aplikace Teams.

Umělé inteligenci ve firmách nebrání technologie, ale lidé

28.April
Stavění na umělé inteligenci se však ukazuje jako komplikované a očekávaná návratnost investic (ROI, return of Investment) se dostavuje pomalu. Málokdo rozebírá skutečné překážky, na které manažeři při snahách zavést AI naráží, nebo možnostmi, jak je překonat.
© 2000-2021 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes