15
new stories - click to show

ComputerWorld

Description:

Latest entries

URL:

http://computerworld.cz

Catalog:

Tech

Publishes:

9.8 items/week

Faktury: když se z neplátce DPH stanete plátcem

27.September
Na plátce DPH se vztahují přísnější pravidla než na neplátce. Ačkoliv od roku 2023 vzrostly limity pro povinnou registraci k DPH, výše odměn v IT sektoru je často taková, že se programátoři či konzultanti snadno dostanou do kategorie plátců. Co se v takovém případě změní?

Nejčastěji ransomware útočí na školy

27.September
Kromě toho, že se na vzdělávací sektor valí ransomware nejvíce, vykazuje toto odvětví i jeden z nejvyšších podílů zaplacení výkupného.

Co přináší nový SecurityWorld 3/2023?

25.September
Ve firmě existuje spousta různých IT zařízení, které jsou pro její chod nezbytné. Které z nich jsou ale, co se týče zabezpečení, pro firmu nejnebezpečnější? I to vám přiblíží nejnovější vydání SecurityWorldu.

Sítím VPN se daří v diktaturách, jak je na tom Česko?

25.September
Sítě VPN tvoří už řadu let základ komunikační bezpečnosti. Motivy, proč je začít používat, jsou přitom různé. Jak je na tom přijetí VPN dnes?

Core Ultra CPU od Intelu startuje éru AI PC. Software určí, jaká bude.

22.September
Před Intelem je obří výzva přesvědčit uživatele, že potřebují mít umělou inteligenci přímo ve svých počítačích.

Jak se Nvidia dostala na vrchol?

22.September
Společnost Nvidia, která nedávno překonala biliónovou tržní kapitalizaci, těží především z aktuálního boomu umělé inteligence díky svým vysoce výkonným GPU, překonávajícím nejbližší konkurenty. Hlavní ingredience tohoto úspěchu pojmenoval Bill Dally, vedoucí vývoje společnosti, na konferenci IEEE Hot Chips 2023 v Silicon Valley, zaměřené právě na novinky v oblasti mikročipů.

Najděte svého ideálního zaměstnavatele v příloze TOP IT Employers v magazínu Computerworld

21.September
Dobří IT odborníci jsou dnes jako zlato, ať už jste zaměstnavatel nebo hledáte práci. S nedostatkem kvalifikovaných IT profesionálů na trhu je rozhodnutí o výběru zaměstnavatele nesmírně důležité. A právě zde přichází naše speciální příloha TOP IT Employers, která vám pomůže najít toho pravého zaměstnavatele, který bude pro vás nejen pracovním místem, ale i druhým domovem.
© 2000-2023 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes