ComputerWorld

Popis:

Latest entries

URL:

http://computerworld.cz

Katalog:

Tech

Publikuje:

6,3 položek/týden

V Praze otevřeli softwarově definované datové centrum nové generace

11:28
V pražském datacentru uvedla SafeDX do provozu službu Softwarově definovaného datového centra, které je zároveň jedním z největších OpenStack clusterů ve střední a východní Evropě.

Chytrá přilba nejen pro cyklisty

15.července
Chytrá elektronika proniká do všech oblastí, včetně sportu. Příkladem může být chytrá přilba Livall. Nový model Livall BH51 je designován nejen pro cyklistiku, ale široké sportovní využití, umožňuje bezpečně telefonovat, poslouchat hudbu, využívat vestavěné světlo i blinkry, a navíc přivolá automaticky pomoc v případě vážné nehody.

AR headset od Microsoftu HoloLens 2 bude levnější

14.července
První generace headsetu rozšířené reality od Microsoftu nebyla zrovna drtivým úspěchem: produkt za 3 000 dolarů se neprodával tak, jak by firma chtěla. Zpráva ze serveru Engadget však napovídá, že nová verze HoloLens už brzy vyjde na světlo světa.

Nový ransomware „WannaCrypt” aneb zločinci chtějí peníze předem

13.července
Co může být horšího než ransomware, který zakóduje všechny vaše soubory a za klíč k jejich odemknutí a návratu do původního stavu požaduje peníze? WannaCry přinesl bezesporu novou dimenzi nebezpečí souvisejícího s ransomware, protože v sobě kombinoval zakódování dat s mechanismem typickým pro počítačové viry – s automatizovaným samo-šířením. Díky tomu se WannaCry mohl šířit automaticky napříč s...

Umělá inteligence odstraní šum na fotografiích

12.července
Nvidia, firma známá především pro své GPU, v poslední době proniká i do dalších odvětví ICT. Důkazem budiž její spolupráce s vědci z MIT a finské Aalto University na vytvoření působivé umělé inteligence, která dokáže výrazně redukovat šum z fotografií. Jako první zprávu přinesl server VentureBeat.

Twitter zakročil proti plevelným účtům

11.července
Twitter za uplynulé dva měsíce zrušil bezmála sedmdesát milionů falešných a podezřelých účtů. Informoval o tom deník Washington Post.

Připravte se na sledování pomocí biometrie

9.července
Novým trendem v podnikovém IT je zřejmě sledování pracovníků skrze nositelnou elektroniku a biometrickou autentizaci. Jde o legální praxi a co může přinést nebo naopak způsobit firmě i jejím zaměstnancům?

Jak lze v praxi využít tzv. důvěryhodné identity?

8.července
Jaké jsou možné způsoby využití důvěryhodných identit ve fyzickém a digitálním světě v organizacích?

Zmrtvýchvstání vymazaných dat v cloudu

7.července
Pozor na „smazané“ soubory v cloudovém prostředí. I když jste přesvědčeni o tom, že jsou prč, mohou se znenadání opět objevit.

Získejte kontrolu nad open source projekty

6.července
Vaši vývojáři využívají ve firemních aplikacích open source – i když o tom nevíte. Přinášíme návod, jak nad ním získat kontrolu, a ukážeme, proč je to nutné.

Novou řadu tenkých elegantních monitorů představilo AOC

4.července
Zcela novou řadu monitorů s označením V2 ve velikostech 21,5, 23,8 a 27 palců uvedla na náš trh firma AOC.

Apple vylepší své Mapy, dosud dost pokulhávaly

4.července
Apple se pouští do mohutného vylepšení svých Map. Budou designově vyladěné, přesnější, čitelnější a také rychleji aktualizované.

Umělá inteligence může být i neférová – jak to ale poznat?

3.července
Nástroj, který lidem pomůže identifikovat a případně napravit nespravedlivé zkreslení algoritmů AI (Artifical Intelligence – umělé inteligence), vyvinula firma Accenture - cílem je zachytit diskriminaci dříve, než začne infikovat modely AI a způsobovat škodu.
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes