ComputerWorld

Description:

Latest entries

URL:

http://computerworld.cz

Catalog:

Tech

Publishes:

2.1 items/day

Fileless Attack: Průnik bez instalace softwaru

10:24
Kyberzločinci nepotřebují do vašeho počítače dostat škodlivý kód, aby se dostali dovnitř. Fileless (bezsouborové) útoky, resp. útoky s nulovými stopami používají legitimní aplikace, nebo dokonce i operační systém.

Zvolte ten správný log management

18.May
Přinášíme seznam klíčových funkcí, které je potřeba zohlednit při nákupu platformy pro analýzy protokolů. Nasazení špatné platformy totiž může situaci naopak zhoršit.

Nový červ zneužívá RDP, Microsoft kvůli němu záplatuje i stará Windows XP

17.May
Nová hrozba nese podobné znaky jako nechvalně proslulý malware WannaCry. Microsoft kvůli ní vydal patche dokonce i na už nepodporované systémy.

Přichází nová verze Red Hat Enterprise Linux 8

17.May
Ke stažení už je operační systém Red Hat Enterprise Linux 8, který byl navržen pro široké nasazení v rámci podnikového IT.

Inteligentní zařízení včetně rozšířené reality pro firmy představilo Lenovo

17.May
Nově představená platforma ThinkReality přináší podnikatelům chytrá řešení složená jak z hardwaru, tak softwaru. Ta mají pomoci podnikovým uživatelům využívat AR aplikace pro řešení problémů, zefektivnit komplexní pracovní postupy, zlepšit kvalitu firemních školení, usnadnit spolupráci a v neposlední řadě šetřit peníze.

Vaši chytrou domácnost ochrání nový systém Avastu

16.May
Systém Omni poskytne pokročilou ochranu pro zařízení připojená v domácí síti a zajistí i bezpečnost na více mobilních platformách.

Zájem o monitory roste, počítače padají

16.May
Trh s technickým spotřebním zbožím zaznamenal v České republice v prvním čtvrtletí roku 2019 ve srovnání se stejným obdobím předchozího roku nárůst o více než 6 procent. Na pozitivním vývoji se podílela většina sektorů s výjimkou fota (PH) a informačních technologií (IT), které v meziročním srovnání prvního kvartálu zaznamenaly pokles. Nejvíce rostoucími sektory byly telekomunikace (TC) a kance...

YouTube Music a YouTube Premium už i u nás. Konečně

15.May
YouTube spouští novou hudební službu s názvem YouTube Music. Hudbu z YouTube tak bude ode dneška možné poslouchat a sledovat bez přerušování reklamami, na pozadí a v stahovat do offline režimu. Konečně se chce říci.

HTC v krizi. Končí definitivně s telefony?

15.May
HTC vykazuje ztrátu v řádu stovek milionů dolarů. Místo telefonů se chce soustředit na virtuální realitu.

Obchodní řetězce nasadí do šesti let blockchain

14.May
Analytici společnosti Gartner předpovídají, že do roku 2025 nasadí dva z deseti největších obchodních řetězců blockchain v oblasti bezpečnosti a dohledatelnosti potravin s cílem zvýšit míru dohledu nad výrobou, kvalitou a čerstvostí.

Makeři a vynálezci mohou soutěžit o zájezd do San Francisca

13.May
Do 1. června mohou kutilové přihlásit své projekty spojující klasická řemesla a digitální disciplíny do soutěže firmy Conrad Electronic. Vítěz získá zájezd na největší světovou událost pro moderní kutily Maker Faire 2020 v San Franciscu.

Mobilní operátoři s příchodem 5G posílí zabezpečení

13.May
Mobilní operátoři v souvislosti s IoT očekávají nové obchodní příležitosti, které však zásadně zvyšují obavy o bezpečnost.
© 2000-2019 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes