ComputerWorld

Description:

Latest entries

URL:

http://computerworld.cz

Catalog:

Tech

Publishes:

2.5 items/day

Útoků na cloudy dramaticky přibývá

13:21
Rozšíření cloudových služeb a kolaborativních nástrojů s sebou nese i vyšší riziko jejich zneužití. V některých odvětvích se množství hackerských útoků zvýšilo o stovky procent.

Microsoft Advanced Threat Analytics korelace

10:46
Epidemie Covid19 většinu z nás zahnala do „domácích kanceláří“, odkud jsme mohli pohodlně nadále pracovat. Co se ovšem děje s firemním zařízením u zaměstnanců doma? Máte nad těmito zařízeními kontrolu? Až se zaměstnanci vrátí do firmy, můžete si být jistí, že jsou Vaše zařízení nezávadná a nepřináší do firemní sítě skrytá rizika?

Roste počet pokusů o vykradení bankovních účtů

28.May
Odborníci společnosti Kaspersky zaznamenali vysoký nárůst počtu kyberútoků zacílených na krádeže přihlašovacích údajů a peněz uživatelů online bankovnictví. V průběhu prvního čtvrtletí objevili 42 115 souborů malwaru, který je pro tyto krádeže naprogramovaný. Jde tak o více než dva a půl krát vyšší číslo než v posledním kvartále minulého roku.

Behaviorální biometrie jako lék proti heslům

28.May
Behaviorální biometrie analyzuje chování uživatelů a poskytuje hodnocení o stupni pravděpodobnosti, že osoba pokoušející se o přístup je tím, za koho se vydává.

Chytřejší řízení firmy v době krize slibuje vylepšený S/4HANA Cloud

28.May
Aktualizaci své platformy S/4HANA Cloud, která vylepšuje inteligenci cloudového ERP řešení pro plánování podnikových zdrojů oznámil SAP.

Oznámení redakce ohledně Computerworldu 6/2020

28.May
Dopad pandemie COVID-19 se bohužel nevyhnul ani našemu vydavatelství. Všeobecný útlum marketingových aktivit napříč trhem nás bohužel nutí zrušit vydání Computerworldu 6/2020.

Nabídka bezpečí pro malé a střední firmy

27.May
GFI Software nově nabízí komplexní řešení IT bezpečnosti a spolupráce pro SMB firmy za 40 USD rok a licenci.

Tuzemský národní CSIRT nabídne vlastní penetrační testy

27.May
Novou službu, která slouží k hledání slabých míst v IT infrastruktuře, ohlásil Národní CSIRT České republiky. Cílem těchto penetračních testů je identifikování přístupu ke klíčovým prvkům sítě, ověření možnosti jejich získání a navržení účinných opatření.

Router s podporou her a Wi-Fi 6

27.May
TP-Link představil svůj první gamingový třípásmový gigabitový router TP‑Link Archer AX11000 s podporou standardu Wi-Fi 6 (802.11ax) a samostatným frekvenčním pásmem pro on-line hry.

Průmysl 4.0 se bez 5G neobejde, tvrdí Ericsson

26.May
Zvýšené požadavky na komunikaci mezi technickými zařízeními a internetem věcí výrazně promění průmysl, logistiku i další odvětví hospodářství. Aby to fungovalo, je k tomu podle expertů Ericssonu dostatečně robustní mobilní sítě 5G.

Dell se vrací s notebookem XPS 17

26.May
Znovuobnovená premiéra přivádí na trh nejmenší 17placový notebook na světě – je menší běžné 15púalcové stroje.

Umělá inteligence v kybernetické válce

25.May
Hodně z toho, co slyšíme o umělé inteligenci a strojovém učení v bezpečnostních produktech, je prosycené marketingem, takže bývá těžké zjistit, co tyto nástroje skutečně dělají. Přinášíme jasný pohled na současný stav umělé inteligence a strojového učení v oblasti zabezpečení.

Digitalizace žene firemní výdělky nahoru

22.May
Firmy, kterým se mimořádně daří adaptovat na moderní trendy – a úspěšně využívat technologie k podpoře a zajištění vlastního růstu – sdílejí určité charakteristiky, jež jim v podnikání pomáhají a v konečném důsledku přispívají k lepším hospodářským výsledkům daných subjektů. Vyplývá to z nejnovějšího průzkumu EY Tech Horizon o vývoji digitální transformace. Hlavním cílem studie bylo zjistit, ja...
© 2000-2020 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes