15
new stories - click to show

CykloServer.cz

Description:

Dynamická cyklomapa Česka a Slovenska do měřítka 1:25 000, značené i doporučené cyklotrasy, import/export GPS tracklogu, kreslení linie přímo do mapy, databáze uživatelských výletů a výletů SHOCart, aktuality ze světa hobby cyklistiky, knihovna cykloma...

URL:

http://www.cykloserver.cz/

Catalog:

Sport → Cyklistika

Publishes:

2.8 items/week

Via Czechia – nové dálkové trasy po česku

11:29
Tradice turistiky v České republice sahá daleko do minulosti a naše země se může pochlubit bohatou sítí značených cest, jejíž hustota a preciznost v celosvětovém kontextu nemá obdoby. Přesto jsme dosud v Česku neměli ucelenou dálkovou trasu, která by pěší poutníky nebo cyklisty provedla napříč celou zemí.

Arizona Trail Race, 16. díl: Sestup na dno Grand Canyonu

11:29
Prvních pár desítek metrů je osvětleno lampami, pak zapínám čelovku a opatrně cupitám po metr, metr a půl široké pěšině dolů. Po hodině se tma mění v šero a zrovna v tu dobu mě dojíždí kolona naložených mul.

Arizona Trail Race, 15. díl: Grand Canyon

27.November
Tusyan je malá osada 13 km před Grand Canyonem. Už dlouho dopředu jsem věděl, že právě zde chci doplnit zásoby na přechod kaňonu. Měl jsem vytipovány restaurace, obchody a hlavně benzinku. Vše prohlédnuté ze satelitních map a v navigaci uložené jako body zájmu včetně otevíracích hodin.

Arizona Trail Race, 14. díl: Přes kopce a pláně s nedostatkem vody

25.November
Před pátou mě vzbudil projíždějící cyklista. Osmý den závodu právě začal. Včera ráno jsem byl strašně down, dopoledne se trápil, ale po šťastném setkání se štědrou paní, jsem druhou půlku dne bojoval jako lev a slušně jsem to rozjel.

Arizona Trail Race, 13. díl: Z bláta do louže a pak znovu vzhůru

23.November
Je necelá hodina do půlnoci, to už si můžu dovolit skončit toto trmácání a najít si pelíšek. Před půlnocí, jakžtakž najeden usínám schovaný před deštěm pod nějakým listnatým stromem. V tom slyším hlasité štěkání.

Arizona Trail Race, 12. díl: Vysílení a pády

20.November
Budíček je tradičně před pátou. A tradičně jsem celý dolámaný a z pelíšku se mi nechce. Tentokráte ani moc nesnídám, Payson má být kousek přes kopec.

Arizona Trail Race, 11. díl: Pokažené pérování a pomoc od místních

18.November
Sedám na kolo a vyjíždím. Vidlice se při záběru ve stoje zanoří, ale už nevynoří. Co je? Slézám a zkouším s ní lomcovat. Nic. Zůstává zamáčklá. No snad mi z ní neušel vzduch?

Arizona Trail Race, 10. díl: Přesýpání pořadí

16.November
Po 2 km odbočujeme na sever do národního parku Tonto. Přibylo kaktusů, kamenů a roklí. Dojíždí mě Josh na singlspeedu. I bez přehazovačky je rychlejší než já, marně se ho snažím 3 km nahánět.

Arizona Trail Race, 9. díl: Velikonoce v dobré společnosti

13.November
Takže jsem si v poledním horku pořádně zakufroval a zrovna před obávaným nejtěžším stoupáním první půlky trasy. Jsem tedy pořádně zahřátý, rozjetý a nasr… vlastně namotivovaný.

Arizona Trail Race, 8. díl: Na sever a vlastně na jih

11.November
Ještě než mi zazvoní budík nařízený na čtvrtou hodinu, vnímám, že kolem mého ležení někdo tlačí kolo. Za půlhodiny potom zvoní budík.
© 2000-2020 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes