czechdesign.cz

Popis:

czechdesign.cz je Váš hlavní zdroj informací o českém designu a designérech. Přináší reportáže z výstav, veletrhů a dění ze škol designu.

URL:

http://www.czechdesign.cz

Katalog:

Kultura → Architektura a design

Publikuje:

12,6 položek/týden

Zapomenutý pozemek proměnili v oázu gastronomie. Tým reSITE nechal mladé architekty postavit Manifesto

6:39
Zapomenutý pozemek na Florenci už není mrtvým místem za plotem, reSITE už není jen pořadatelem festivalu. 8. června se otevřel kulturně gastronomický pop-up Manifesto. 27 kontejnerů má být vlastním malým světem plným inovací. Tou nejaktuálnější je světová premiéra piknikové lavičky Blocq od mmcité1.

Podpora nočního života ve městech i spolupráce starosty a dětí. Druhý den konference reSITE nabídl netradiční řešení

18.června
Druhý den konference reSITE představil velké tváře a mnohá překvapení, nabídl spoustu emocí a smíchu. Řečníci ukázali místa pro lidi i místa duchů, dva starostové nastínili, jak se starat o města ve dne i v noci. reSITE jako vždy představoval různé pohledy na prostředí pro kreativní život.

DPT operátor pro Studio Najbrt

18.června
Víte, kdo pomáhal připravit vizuály pro karlovarský filmový festival, upravoval fotografie Josefa Koudelky, nebo sázel knihu Emil Běžec? DTP oddělení Studia Najbrt. A to se rozšiřuje.

Investovat do designu se vyplatí, prozradil na konferenci Radim Tuček

17.června
Na Design & Business Talks, jediné konferenci o designu určené pro firmy, ne pro designéry, jež se uskutečnila na letošním Designbloku, promluvili významní designéři i špičkoví manažeři firem. Jedním z řečníků byl Radim Tuček, který hovořil mimo jiné o investicích do designu.

Cena profesora Jindřicha Halabaly

17.června
Cena profesora Jindřicha Halabaly je každoročně udělována studentům vysokých škol v České a Slovenské republice, nebo jiné zemi EU za nejlepší semestrální projekty v oblasti designu nábytku a interiéru.

Vlastní postel jako synonymum luxusu. Bydlení je pro mladé lidi stále nedostupnější a festival reSITE se ptá, co s tím

16.června
Architektura, urbanismus a plánování, správa a rozvoj měst jsou témata, která se již tradičně diskutují na červnové konferenci reSITE. Letošní téma "Accommodate" poukazuje na fenomén bydlení jako stále dražšího a především pro mladé hůře a hůře dostupného artiklu.

Odborný konzultant / interiérový designér

16.června
SEDLÁK INTERIÉR nabízí samostatnou kreativní pozici s dlouhodobou perspektivou u stabilní společnosti s možností seberealizace. Prodej exkluzivních produktů zavedených na trhu v celé Evropě. Možnost profesního a kariérního postupu, rozvoj osobnosti. Hledá šikovného a yapáleného kolegu / kolegyni na pozici odborného asistenta / interiérového designéra.

Letní sklizeň 18 / výstava klauzurních prací na FUD UJEP

15.června
Ve dnech 21. až 23. 6. 2018 se koná každoroční přehlídka klauzurních prací studentů Fakulty umění a designu Univerzity Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem. Všech šestnáct ateliérů fakulty otevírá své dveře s uměním ve čtvrtek a v pátek od 10 do 18 hodin, v sobotu od 12 do 18 hodin.

ANTALIS: Kreativní snídaně v Choco Café

15.června
Už příští týden proběhne workshop, při kterém si vyrobíte nejen čokoládu, ale i svou vlastní krabičku. Antalis bude představovat nové grafické papíry.

Přetlak talentu, ambicí a emocí. UMPRUM zahalila museum do modré barvy a předvedla výběr nejlepších prací

15.června
Už jen do této neděle máte šanci vidět, co se studentem udělá tvůrčí přetlak. Každoroční bilanční výstava toho nejlepšího, co na UMPRUM vzniká napříč ateliéry, se letos po sedmi letech vrátila, možná natrvalo, do prostor Uměleckoprůmyslového musea v Praze. Obě instituce, které společně vznikly v roce 1885 jako sesterské, zároveň podepsaly memorandum o užší spolupráci, čímž, pokud bude spoluprác...
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes