czechdesign.cz

Popis:

czechdesign.cz je Váš hlavní zdroj informací o českém designu a designérech. Přináší reportáže z výstav, veletrhů a dění ze škol designu.

URL:

http://www.czechdesign.cz

Katalog:

Kultura → Architektura a design

Publikuje:

3,1 položek/den

Designblok 2018: Horizont události od FMK

23:17
FMK jede! Tentokrát na pražský Designblok. Přijďte se podívat na průřez prací studentů Fakulty multimediálních komunikací UTB ve Zlíně.

Designblok 2018: Czech Jewelery Designers meet NYC

11:02
Kristýnu, Kláru a Evu svedly na společnou cestu blízkost autorských názorů a newyorská výstava plánovaná na konec roku 2018. Vytyčily si společné téma, v jehož rámci každá vytváří vlastní kolekci autorského šperku. Ty nyní představí na své výstavě v rámci Designbloku 2018.

Oáza umění a designu v Dejvicích. Arthouse Hejtmánek láká sběratele i milovníky umění

7:35
V čase vrcholících příprav na Designblok se může zdát článek o aukčním domě Hejtmánek jako zpráva z jiného světa. Není tomu tak, sběratelský design najdete jak na Designbloku, tak v Arthouse Hejtmánek, jen je prezentován odlišným způsobem. Arthouse Hejtmánek je v mnoha ohledech výjimečné místo. Vilu ze 17. století v pražské Bubenči probudili z dlouhého spánku akad. malíř, restaurátor a sběratel...

Soutěž na vizuální styl pro Sčítání lidu 2021

23.října
Český statistický úřad vyhlašuje veřejnou dvoukolovou soutěž na vytvoření jednotného vizuálního stylu pro Sčítání lidu, domů a bytů 2021.

Konstruktér nábytku a interiérových prvků

23.října
Firma Scenografie s.r.o. nabízí rozmanitou práci na pozici konstruktéra/ky s doplňkovou činností tvorby vizualizací a návrhů. Náplní práce bude zejména příprava dokumentace pro zakázkovou výrobu interiérů, filmové dekorace, výstavy, jednorázové reklamní akce apod. Standardní činností je přímá komunikace s výrobou (součástí firmy je truhlářská i zámečnická dílna a také grafické a tiskové studio).

Dvacet let Designbloku. Zpovídáme studio Dechem

22.října
Náš seriál rozhovorů k dvacátému výročí Designbloku pokračuje! Michaela Tomišková a Jakub Janďourek ze studia DECHEM jsou jedni z mála designérů, kteří si své produkty ze skla umí sami vyfouknout. Jejich Bandasky, se kterými se prezentovali i v Miláně u Rossany Orlandi, se staly hitem a dodnes, pět let od prvního uvedení, jsou jejich nejprodávanější kolekcí. Ostatně tyto už ikonické vázy inspir...

Backstage Talks Live: Sharp Type a Peter Biľak

22.října
Na první vídeňské akci Backstage Talks se představí Peter Biľak a zakladatelé Sharp Type. Budou diskutovat o tom, jak vést malé kreativní studio a o typografii v brandingu.

Skleněné embryo v ledové kostce nebo osobité sukulenty. Stanislav Libenský Award 2018 zná vítěze

22.října
Lidská jinakost, umění dívat se kolem sebe a křehkost prenatálního života - i takové podoby může mít sklo. Mezinárodní soutěžní přehlídku skla určenou mladým výtvarníkům jsem s větším časovým odstupem v Centru DOX navštívila dvakrát. A to ze dvou důvodů. Chtěla jsem vědět, jak silná je výpověď sklářských umělců patřících většinou ke generaci mileniálů, jejichž zvyklosti, postoje a názory v souč...

Grafik (part time)

22.října
Pro dlouhodobou spolupráci hledá společnost Innate Displays posilu do svého týmu mladých lidí na pozici GRAFIK – PART TIME.
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes