czechdesign.cz

Popis:

czechdesign.cz je Váš hlavní zdroj informací o českém designu a designérech. Přináší reportáže z výstav, veletrhů a dění ze škol designu.

URL:

http://www.czechdesign.cz

Katalog:

Kultura → Architektura a design

Publikuje:

2,1 položek/den

Workshop: Vyrobte si stříbrný šperk s designérkou Eliškou Lhotskou

1:23
Projekt Dovýroby vás zve na workshop, na kterém si vyzkoušíte profesionální šperkařské techniky a vyrobíte si vlastní stříbrný šperk! Záříjovým workshopem vás provede designérka Eliška Lhotská.

Dernisáž 28. mezinárodního bienále grafického designu Brno 2018

15:02
Přijďte se 26. srpna rozloučit s uplynulým 28. bienále grafického designu Brno. Moravská galerie k této příležitosti v Uměleckoprůmyslovém muzeu připravila bohatý program.

Jiná perspektiva: Hans Kollhoff (DE)

15:02
Proslulý německý architekt prof. Hans Kollhoff, který vytvořil tvář sjednoceného Berlína, budovu CHB na Postdamer Platz, přijede do Prahy. Svojí přednáškou ve čtvrtek 4. října v kině Světozor zakončí osmý ročník festivalu Den architektury.

Landscape Festival 2018

15:02
Šestý ročník Landscape festivalu, který se dotýká městského veřejného prostoru a urbanizované krajiny v České republice, se po dvou letech opět vrací do Prahy. Do konce září nabídne přes 60 instalací a 10 výstav, v doprovodu debat, happeningů i mnohých dalších aktivit.

Český design dobývá regiony: 5 tipů na design shopy, které stojí za to navštívit

17.srpna
Český design, spolupráce s lokálními autory a snaha přinést kvalitní nabídku produktů do regionálních měst, ve kterých takový koncept doposud chyběl – to spojuje majitele design shopů, které vám představíme na následujících řádcích.

Valtra Design Challenge 2018 – Tractor Design Competition

17.srpna
Jak by mohl vypadat traktor budoucnosti? Přihlašte svůj návrh do soutěže Valtra Design Challenge! Deadline je 23. září a výherci si rozdělí 14 000 EUR.

Zlatá éra českého skla je zpět. Kterým značkám můžeme poděkovat?

16.srpna
Čechy a sklo, to jsou téměř synonyma. Sklárny v severních Čechách - a nejen tam - byly v minulosti v Evropě považovány za jedny z nejlepších. Období rozmachu přerušilo 40 let komunismu a po revoluci zpustošené značky těžko chytaly druhý dech. V posledních letech se naštěstí situace obrátila k lepšímu a české firmy hrají v oboru opět první ligu. My vám teď představíme šestici těch nejambiciózněj...

Výstava o legendě české módy Haně Podolské

16.srpna
Výstava v Uměleckoprůmyslovém museu v Praze připomene nejznámější a nejoblíbenější módní salon v meziválečné české společnosti – salon Hany Podolské. Navštívit ji můžete od konce srpna až do 20. ledna 2019.

5 designérů soutěží o zakázku na orientační systém Národního muzea

15.srpna
Národní muzeum ve spolupráci s CZECHDESIGN vyhlašuje uzavřenou soutěž na řešení informačního a orientačního systému, který propojí Historickou a Novou budovu Národního muzea současným, funkčním a uživatelsky přívětivým systémem. K účasti do této soutěže bylo vyzváno 5 autorských týmů složených z grafických designérů, produktových designérů a architektů.
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes