15
new stories - click to show

Děčínský deník

Description:

Moje Děčínsko - Děčínský deník (denik.cz)

URL:

http://decinsky.denik.cz/

Catalog:

Z domova → Regiony → Ústecký

Publishes:

5.5 items/day

Nedobrá adresa: Katastrofa, hrůza, říká o životě v Janově řada tamních obyvatel

7:36
Největší sociálně vyloučená lokalita v České republice. Sídliště se zhruba třiceti panelovými domy, kde žije kolem 4 500 lidí. Takový je Janov. Litvínovské sídliště, které už řadu let není dobrou adresou.

Oprava sportovní haly v České Kamenici je hotová

5:25
Sportovní hala v České Kamenici od začátku července opět slouží svému původnímu účelu, skončila totiž rozsáhlá rekonstrukce celého objektu.

Je ústecká zoo nejhorší v republice? Podívejte se na zvířata a hlasujte

13:06
/HLASOVÁNÍ/ Říká se o ní, že je nejhorší zoologickou zahradou v České republice. Ale kdeže! Vezmeme vás na procházku letní ústeckou zoo, hned změníte názor. Podívejte se na detailní snímky oblíbených zvířat nebo na video spícího tygra malajského.

Smrt číhá i u vody. Podívejte se, co dělat a jak pomoci když se někdo topí

13:06
Desítky rodin v Česku zažijí každé léto tragédii. Z prázdninového koupání se jim nevrátí blízký, často dítě. Zdravotnická záchranná služba Ústeckého kraje přišla na začátku prázdninového volna s praktickými radami, jak správně poskytnout první pomoc, pokud vidíte někoho tonout.

Děčínská nemocnice prochází modernizací. Některá oddělení čeká dočasné stěhování

5.July
/FOTO, VIZUALIZACE/ Zcela novou podobu získává v těchto měsících nemocnice v Děčíně. Staré vysloužilé pavilony dočasně nahradilo obří staveniště, na kterém jsou již patrné obrysy nových budov. Po jejich dokončení získá příští rok Děčín například nové operační sály nebo centrální příjem.

OBRAZEM: Hasiči evakuovali lidi ze střechy zbrojnice v Jílovém. Měli cvičení

4.July
Obsluha výškové techniky, evakuace lidí a záchrana nemohoucí osoby pomocí automobilového žebříku a záchranných nosítek. To bylo tématem cvičení dobrovolných hasičů v Jílovém, kteří v neděli 3. července využili k výcviku areál a budovu požární zbrojnice.

O Masters of Rock je obří zájem. Táhnou Judas Priest i Nightwish

4.July
Metalové publikum je opravdu věrné, těší ředitele agentury Pragokoncert Jiřího Darona. Muže, který stojí v čele jedné z největších hudebních akcí v Česku – Masters od Rock ve Vizovicích. Uskuteční se od čtvrtka 7. července do neděle 10. července v areálu firmy Rudolf Jelinek.

FOTO: Zámecké slavnosti i Janovská lávka, takový byl víkend na Děčínsku

4.July
/FOTO/ První prázdninový víkend přinesl několik zajímavých akcí také na Děčínsku. Ohlédněte se s námi a podívejte se do bohatých galerií Deníku.

K domácímu násilí dochází průřezově celou společností, říká policista z Ústí

4.July
/ROZHOVOR/ Za první pololetí vykázali v Ústeckém kraji ze společného obydlí už více než 70 násilných osob, což je za letošek v mezikrajském srovnání zatím nejvíce v České republice. Domácího násilí se dopouštějí zpravidla muži, tím ale škatulkování končí. „Profese, věk nebo vzdělání nehrají žádnou velkou roli. Dochází k němu průřezově celou společností,“ upozorňuje vedoucí ústeckého oddělení obec…

Unikátní mapa letních kin v Česku. Kde je naleznete a kolik stojí vstupné

4.July
/MAPA/ Chcete v létě vyrazit na film a neradi se mačkáte v multikině nebo malých neklimatizovaných biografech? Nezoufejte. Deník přichystal velkou cenovou mapu letních kin v Česku. Za jedno promítání letos v průměru zaplatíte kolem 120 korun, ale najdou se i biografy, kde nezaplatíte nic či jen dobrovolné vstupné.

Brzdi! Nesmíš tak rychle! Přes lávku rybníka v Janově se vydalo na 90 závodníků

3.July
/FOTO/ Téměř devadesátka závodníků se vydala v sobotu 2. července přes lávku rybník v Janově. Již tradiční akce je rozdělena do několika kategorií.

Čechmor nebo hudba Queenů. Ve Šluknově si užili v plném zámeckém parku slavnosti

3.July
/FOTO, VIDEO/ Dva dny zábavy si užívali Šluknovští v pátek 1. července a v sobotu během letošního ročníku Zámeckých slavností. Jejich největšími taháky letos byl v pátek večer Adam Mišík a v sobotu pak koncert legendární skupiny Čechomor a Princess, Queen revivalové kapely.

Energie pro kulturu: Putovní festival ve městech spojí hvězdy s místními umělci

3.July
Česká města i letos ožijí hudbou a divadlem. Odstartoval třetí ročník festivalu Energie pro kulturu, který se opět zaměří na podporu kultury v regionech spojením známých umělců s místními uměleckými soubory. Na festivalu diváci objeví mnoho nových talentů a vedle nich si užijí vystoupení známých interpretů jako Tata Bojs, 7x3, Michal Hrůza, Aneta Langerová a mnoho dalších.

FOTO: Přehlídka se vydařila. Děčínskem projela spanilá jízda tahačů

3.July
V pořadí už 4. ročník TruckFestu se uskutečnil 2. července v Merbolticích. Řidiči tahačů vyrazili odpoledne na spanilou jízdu, která vedla Děčínskem i Českolipskem.

FOTO: Pouť v Děčíně potrvá ještě týden. Na návštěvníky čekají novinky

3.July
Až do soboty 9. července mohou zájemci navštívit lunapark v Děčíně pod Novým mostem. Pobavit se lidé mohou na kolotočích a dalších pouťových atrakcích.
© 2000-2022 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes