Děčínský deník

Description:

Moje Děčínsko - Děčínský deník (denik.cz)

URL:

http://decinsky.denik.cz/

Catalog:

Z domova → Regiony → Ústecký

Publishes:

6.8 items/day

Z auta i ve stodole. Netradiční kina zažívají boom i díky nouzovým opatřením

18:24
"Biják" jste si mohli během koronakrize dopřát v autokině. Teď se bude jeden biograf otvírat ve stodole uprostřed Českého středohoří.

FOTO: Náraz skútru do ostrůvku v Děčíně skončil lehkým zraněním

17:17
Dlouhé kolony se táhly ve čtvrtek 4. června po 15. hodině oběma směry v Kamenické ulici v Děčíně, kde se vyboural řidič na skútru.

Ústecký kraj láká filmaře. Film Šlukdorf představí ve Varndsdorfu, kde se točil

15:02
Točit do regionu má kromě jeho krás a skvělých služeb teď filmaře přilákat i dotační titul. Finanční podporu chystá hejtmanství.

Obce na Ústecku mají nižší příjmy, zastavují investice

15:02
Zákon o kompenzačním bonusu pro živnostníky odčerpá z krajských a obecních kas patnáct miliard korun. Uvedl to Svaz měst a obcí České republiky. Některé investice proto obce ruší či pozastavují. Čekají, zda vláda splní slib a napumpuje do obcí dotace, jak slíbila.

Neznámý pachatel ukradl v Rumburku nářadí. Hrozí mu až pět let vězení

13:56
Policisté pátrají po neznámém zloději, který se v Rumburku vloupal do nově zrekonstruované budovy. Z technické místnosti ukradl různé elektrické nářadí a přístroje, které mají hodnotu téměř sto sedmdesát tisíc korun.

Na domov v Křešicích získal Děčín dotaci. Přestavba vyjde na víc než 103 miliony

12:49
/FOTO/ Nejpozději za necelého dva a půl roku by měl začít sloužit více než čtyřem desítkám klientů trpících Alzheimerovou nemocí nový domov se zvláštním režimem v Křešicích. Děčínu se na jeho vybudování podařilo získat dotaci.

OBRAZEM: Velké nůžky a prach. V Janově bourají první vybydlený panelák

10:37
V litvínovském Janově bourají první vybydlený panelák. Jedná se o osmipodlažní dům č. p. 271-276 v ulici Gluckova, která je nyní neprůjezdná.

FOTO: Dnes ráno hořel dům ve Varnsdorfu. Naštěstí byl neobydlený

8:25
4. června krátce po čtvrté hodině ranní někdo na tísňovou linku hasičů nahlásil, že v okolí ulic Lesní a Karolíny Světlé ve Varnsdorfu hoří budova. Kromě místních profesionálních a dobrovolných hasičů vyjely k události jednotky z Rumburku a Dolního Podluží.

FOTO: Místo plastů vezl polský kamion komunální odpad z Anglie

8:25
Dopravní policisté z Litoměřic při běžné kontrole zachytili v Terezíně kamion s polským řidičem, který mířil z Anglie do firmy v Jablonci nad Nisou. Namísto plastů, které podle dokumentace měl převážet, však v nákladním prostoru policisté objevili i komunální odpad.

Zítra můžeme stavět, tvrdí o spalovně v Komořanech. Nic se však neděje

7:19
Kontroverzní projekt Zařízení na energetické využití odpadů (EVO) v Komořanech má podporu měst i kraje. Přesto se nestaví. Investor má s městy pouze domluvu o spolupráci, odpad i podpora v legislativě zatím chybí. Stavbu by mohly zafinancovat i evropské peníze.

Černé statistiky z období pandemie: jaké nemoci trápily oběti koronaviru?

6:14
Statistiky ukazují, že letos umírá více lidí ve věku nad 65 let než v předešlých letech. Nejedná se ale o žádný dramatický výkyv.

Soud řeší tunelování bývalé drůbežárny. V úterý vypovídali tři svědci

3.June
Tentokrát se to obešlo bez eskorty. K okresnímu litoměřickému soudu se Vladislav Větrovec, který měl léta problémy s docházkou, dostavil z vlastní vůle. Obžalovaný je z tunelování dvou severočeských firem.

Muž kradl v obchodech na Děčínsku. Hrozí mu až dva roky vězení

3.June
Z přečinu krádeže se bude zodpovídat 30letý muž, který neplatil za zboží v děčínských obchodech. Za poslední tři měsíce odcizil v různých prodejnách spoustu zboží.
© 2000-2020 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes