15
new stories - click to show

Českokrumlovský deník

Description:

Moje Českokrumlovsko - Českokrumlovský deník (denik.cz)

URL:

http://ceskokrumlovsky.denik.cz/

Catalog:

Z domova → Regiony → Jihočeský

Publishes:

12 items/day

V neděli na jihu Čech přibylo jen 19 případů covidu

20:44
Za neděli přibylo 19 nových případů, v končícím týdnu jich přibylo celkem 642. Počet nových případů oproti minulému týdnu klesl o třetinu a denní průměr se letos poprvé dostal pod stovku.

Kájovský obecní úřad je na nové adrese. Ten starý čeká rekonstrukce

19:40
Nepřehlédnutelná budova v centru obce, která bývala sídlem Agrokombinátu Šumava a kájovského obecního úřadu, je z větší části prázdná. Kromě obecní knihovny je z ní vše vystěhováno a budovu čeká nová etapa existence.

Jarní práce na polích pozdrželo počasí, nejvíc sázení brambor

19:40
Dlouhá zima a mokrá pole působí zemědělcům starosti, ale menší než velká sucha v předcházejících letech.

OBRAZEM: Krumlov ožívá, nedělní odpoledne přineslo závan sezóny

19:40
Žádné davy v českokrumlovských ulicích ještě neproudí, ale slunečná neděle přilákala do centra tohoto historického skvostu na Vltavě pěknou řádku lidí. Město zase konečně začíná připomínat oblíbený cíl výletníků.

Mezi profesory jmenovanými prezidentem je radní z Kájova

15:23
Profesorem letos jmenoval prezident republiky PhDr. Jana Radimského, Ph.D., z Kájova v jeho 44 letech. Vysokoškolský pedagog působící na Ústavu romanistiky Filozofické fakulty Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích, který je rovněž radním obce Kájov, získal profesuru v oboru Obecná a diachronní lingvistika na základě návrhu Vědecké rady Masarykovy univerzity.

Jihočeské řeky se zklidnily a klesají, v pondělí a úterý je ale posílí déšť

15:23
Nejvyšší denní teploty kolem 15 °C a jen přeháňky, nikoliv silné deště očekávají v nejbližších dnech na jihu Čech meteorologové. Počasí by se tak mělo "uklidnit". Vodní toky už naštěstí po páteční až sobotní kulminaci v neděli 16. května v regionu setrvale klesaly. Ani teplotní rekordy by se neměly v nejbližších dnech vyskytnout.

Hurá na pivo. Jihočeské zahrádky se v pondělí otevřou. Vyberte tu nejhezčí

13:04
/ANKETA/ V pondělí se po dlouhé době otevírají předzahrádky. Vybrali jsme pro vás několik míst, kde si budete moci dát pivo nebo něco k jídlu.

OBRAZEM: V Boršově se opět smělo na sobotní trh

11:56
V sobotu 15. května 2021 se smělo po dlouhé pauze na další oblíbený trh na Českobudějovicku. V Boršově nad Vltavou více než dvacítka trhovců nabízela sladké i slané pečivo, sazenice, řemeslné výrobky nebo ryby.

Tajemný kousek lesa: Když starý vrak pomalu splyne s přírodou

10:47
Při toulkách přírodou člověk může narazit na řadu zajímavých věcí. Mříž v bočním okně dveří, místo čelního skla plechy, po palubovce zůstaly jen zbytky dřeva. Střecha už také dávno ztratila svou kondici.

Přístavy na Vltavě nestačí zájmu, místa vyprodali za tři hodiny

6:21
Vyprodáno během tří hodin. Tak vypadal letos prodej sezónních míst pro malá plavidla v přístavu České Vrbné na okraji Českých Budějovic. Dosvědčuje to mimořádný zájem o cestování po řece v hausbótech nebo jiných menších lodích.

Počty Jihočechů s covidem-19 i nadále klesají

15.May
Za sobotu přibylo 81 nových případů, počet aktuálně pozitivních v Jihočeském kraji poklesl na 2 653.

VIDEO: Při stavbě dálnice D3 objevili rituální předměty, mince i šperky

15.May
Jedinečnou výstavu připravilo Jihočeské muzeum v Českých Budějovicích pod názvem Co přinesla dálnice jsou vidění artefakty i fotografie z výzkumů z celé trasy D3 v jižních Čechách a S10 v Horním Rakousku. K vidění je do 7. listopadu.

V Čejkovicích se srazila čtyři auta, zranilo se nejméně 7 osob

15.May
Zhruba v sobotních 13:20 došlo na silnici I/20 v Čejkovicích na Českobudějovicku - mezi Dasným a Češnovicemi na hlavním tahu z Budějovic na Písek a dál na Prahu - k hromadné dopravní nehodě.
© 2000-2021 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes