15
new stories - click to show

Českokrumlovský deník

Description:

Moje Českokrumlovsko - Českokrumlovský deník (denik.cz)

URL:

http://ceskokrumlovsky.denik.cz/

Catalog:

Z domova → Regiony → Jihočeský

Publishes:

8 items/day

Příběh Marie Skálové z Mezipotočí znovu ožívá. Vydal by na celovečerní film

8:50
Největší věci paradoxně vznikají nejčastěji pod prahem všednodennosti. Mýtus o tom, že velký příběh potřebuje nutně i rozmáchlé historické pozadí s epickými momenty, pak definitivně vyvrací kniha Marie Skálové nazvaná Vina nevinných, jež vyšla poprvé v roce 1996. Zásluhou paní profesorky Jitky Radimské z Kájova se na trhu nyní objevila podruhé, navíc obohacena o fotografie z rodinného archivu Jan…

Vychází kniha Šumava - fascinující divočina na dosah ruky

7:56
Nebýt jen v přírodě, ale být její součástí. Šumava – fascinující divočina na dosah ruky. Knihu oblíbeného popularizátora a držitele ocenění vydává Nakladatelství Kazda.

RECENZE: Filmový otec všech outsiderů je zpět. A zve na Karaoke blues

7:00
Po dlouhé době by mohl do kina vyrazit i Jiří Menzel, věrný zastánce názoru, že umění má především rozdávat radost. Ikona finské kinematografie Aki Kaurismäki moc dobře ví, že nad krutostmi života je třeba vítězit věcným nadhledem i něžným humorem. Jeho novinka Karaoke blues naplňuje tuto zásadu beze zbytku. A přidává ještě něco navíc. Totiž jistotu, že pořád lze natočit upřímný film.

To blbé období, kdy každý miluje každého! Vítězem disneyovské ankety je Skrblík

7:00
Seriál, kterým Deník uctil 100. výročí založení studia Walta Disneyho, skončil. Provázela ho anketa o nejoblíbenější animovanou postavu. A kdo vyhrál? S drtivou převahou Strýček Skrblík. Zdá se, že k jeho nátuře mají Češi blízko.

Neposlušní chodci riskovali u nádraží zranění. Teď už zase smějí na chodník

7:00
Divočina u vlakového nádraží v Českých Budějovicích snad skončila. Oprava chodníku se přehoupla do fáze, kdy už pěším část komunikace vrátili a měly by tak zmizet nebezpečné situace v Nádražní ulici.

Starbucks v Českých Budějovicích? Oblíbená káva už míří na jih Čech

7:00
To, o čem si nějakou dobu povídali vrabci na českobudějovických střechách, je pravda. A radost z toho budou mít především příznivci kávy ze Starbucks. Tato americká společnost míří totiž do jihočeské metropole.

Na Krumlovsku může napadnout až 25 cm sněhu. Na Lipně chystají zahájení sezóny

6:07
Zima se s koncem listopadu na samém jihu Čech hlásí o slovo. Podle předpovědního modelu Aladin zasype Českokrumlovsko čerstvá sněhová nadílka, teploty se budou pohybovat kolem nuly a do soboty by mohlo napadnout až čtvrt metru sněhu. Z mrazů a sněhu mají radost na Lipně, kde sněžná děla chrlí hromady sněhu. Rolby už je rozhrnují po sjezdovkách.

V zimě stoupá počet nehod s chodci: Kdy a kde hrozí nejčastěji, co je příčinou

4:28
Dopravní nehody s chodci často končí zraněním či smrtí. Jejich sezóna je přitom právě teď v plném proudu. Na to, kde a kdy ke kolizím s chodci dochází nejčastěji, se zaměřila datová redakce Deníku.

Plesová sezona začíná. Vstupenky na Velký mediální ples jsou v prodeji

16:58
Protancujte noc na Velkém mediálním plese! Už se všichni nemůžeme dočkat! Velký mediální ples, tentokrát 13. ledna 2024, už popatnácté otevře sezónu společenských plesů v českobudějovickém Metropolu! Buďte u toho! Oprašte střevíčky, zavolejte svému krejčímu či krejčové, zopakujte si taneční kroky a přijměte pozvání do společnosti krásných dam a šlechetných gentlemanů.

KVÍZ: Znáte české filmy a pohádky natočené na jihu Čech? Otestujte se!

16:58
Jižní Čechy se ve filmech a pohádkách objevily hned několikrát. Poznáte lokality, které si pro své snímky vybrali známí čeští režiséři jako je Zdeněk Troška, Jiří Strach nebo Otakar Vávra?

Cirque du Soleil se vrátí do Prahy. Klaunův pohřeb promění v karneval

16:04
Corteo, jedno z nejoblíbenějších a nejkouzelnějších představení cirkusového souboru Cirque du Soleil, se vrací na evropské scény a v září roku 2024 bude poprvé uvedeno také před publikem v pražské O2 areně. Tuto show, jež slibuje karnevalovou atmosféru, zhlédlo od jejího vzniku více než deset milionů diváků ve dvaceti zemích na čtyřech kontinentech. Kanadská zábavní společnost tak naváže na letoš…

Novými supervlaky RegioPanter se lidé svezou na Budějovicku i Krumlovsku

15:10
Na jihočeské tratě vyjede dalších pět zcela nových RegioPanterů, tedy nejmodernějších elektrických souprav, které flotila Českých drah nabízí. Kraj je nasadí na trať mezi Českými Budějovicemi a pohraniční stanicí Horní Dvořiště a mezi Lipnem nad Vltavou a Rybníkem. Celkem tak bude nových RegioPanterů jezdit v Jihočeském kraji devatenáct.

Vánoční zboží šlo ve Větřní na dračku. Výstava připomínala sousedské setkání

15:10
Háčkované nebo dřevěné ozdoby, betlém z perníčků, ručně vyráběné svíčky nebo spousta vánočních výrobků od dětí ze školky a z klubovny v Rožmberské ulici. To bylo nejen k vidění, ale také k prodeji na tradiční vánoční výstavě, kterou ve Větřní uspořádali tamní senioři a která přilákala spoustu lidí, kteří přišli nasát vánoční atmosféru.

Vedle nového budějovického betlému láká lavička k fotografování

12:28
Předvánoční Budějovice letos bude zdobit zcela nový betlém vyřezaný pro adventní městečko, které se rozložilo tradičně kolem Samsonovy kašny na náměstí Přemysla Otakara II.

V Krumlově děti potěší Mikuláš i Ježíškova pošta, dospělé trh a koncert

29.November
Český Krumlov nabídne v adventním čase pestrý program. Městem projde průvod andělský i pekelný, děti se mohou těšit na Mikuláše a Bílou paní, která vyzvedne jejich dopisy pro Ježíška. Předvánoční program toho však slibuje daleko víc. Adventní trhy oživí koncerty různých žánrů, pro zámecké medvědy se na Štědrý den chystá hostina a chybět nebude ani velkolepý živý betlém.
© 2000-2023 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes