15
new stories - click to show

Českokrumlovský deník

Description:

Moje Českokrumlovsko - Českokrumlovský deník (denik.cz)

URL:

http://ceskokrumlovsky.denik.cz/

Catalog:

Z domova → Regiony → Jihočeský

Publishes:

9 items/day

Na páté požehnání v Chýnově se sjely stovky motorek, letos pomáhaly i dobré věci

12:43
Gabrielovo náměstí v Chýnově v sobotu 21. května zaplnily motorky i tříkolky různých značek, kubatur i barev. Místní motorkářský klub Moto Bizoni Czech upořádal v pořadí již 5. ročník motorkářského požehnání. Přes tři stovky mašin potom vyrazilo na tradiční spanilou jízdu na Vysočinu.

Vodňanské rybářské dny nabídly mnoho. I třeba kapra na způsob španělského ptáčka

6:55
Již po třicáté žily po čtyři dny celé Vodňany rybářstvím a rybami. Tisícovky návštěvníků se během jubilejních 30. Vodňanských rybářských dnů mohly dozvědět mnoho zajímavostí z vodního světa ryb a rybářském řemesle, ale také si různé dovednosti vyzkoušet a ryby pochopitelně rovněž ochutnat.

Návštěvníků v Krumlově přibývá, ale pořád to není ono. Obava z budoucnosti trvá

6:55
Návštěvníků v pandemicky dlouho vyprázdněném Českém Krumlově přibývá. Na rozdíl od Lipenska ale jen pomalu. Lidé angažovaní v krumlovském turistickém ruchu příliš optimismu pro tento rok nemají, i když město pro návštěvníky připravuje spoustu lákadel.

Budějovický babybox vydal v neděli v noci chlapečka. Dostal jméno Jaromír

0:03
"Jaromír je novorozený a vstoupil do života babyboxem v neděli 22. května v 22:04 hodin zabalený v bílém ručníku," informoval "babydědek" Ludvík Hess, zakladatel babyboxů.

Od sousedů: Aktivisté obsadili vilu ruského oligarchy

18:12
Lesní zámek Igora Šuvalova v St. Gilgenu-Burgau na jižním břehu Attersee obsadila v sobotu skupina anarchistických aktivistů požadujících jeho vyvlastnění, napsaly OÖN. "Nezabarikádovali jsme se, ale kompletně se nevzdáme bez odporu," řekla jeho mluvčí. O formě protestu se rozhodne každý účastník sám.

OBRAZEM: Zámecké nádvoří v Třeboni zaplnily desítky veteránů, bylo co obdivovat

22.May
Na nádvoří třeboňského zámku mohli návštěvníci během sobotního dopoledne obdivovat desítky nablýskaných veteránů. Na své si přišli jak milovníci zahraničních vozů, tak i příznivci těch domácích. Nejvíce pozornosti mezi návštěvníky ale budily sportovní auta Ford Mustang, Chevrolet Corvette i velké americké koráby.

Traktory při srazu sekaly a obracely. Traktoriáda ve Chmelné předvedla senoseč

22.May
Desítky rozmanitých traktorů od veteránů po nejmodernější stroje obsadily v sobotu louku za Chmelnou na Českokrumlovsku. A protože právě nastal čas senosečí, bylo hlavním tématem setkání jejich majitelů zpracování píce.

OBRAZEM: Přes kopec na Hradec vyrazilo v sobotu 556 cyklistů i chodců

22.May
Slunné sobotní odpoledne přilákalo stovky cyklistů i pěších výletníků do parku pod jindřichohradeckým gymnáziem. Tam se totiž konalo tradiční zahájení městské turistické sezony pod názvem Přes kopec na Hradec aneb Jindřichohradecký pedál. Prohlédněte si v naší galerii, jak celé cyklistické odpoledne vypadalo.

OBRAZEM: Dračí lodě na Lipně odstartovaly letošní letní sezónu

21.May
Lipenský kemp Modřín o předposledním květnovém víkendu obsadily posádky dračích lodí. Utkaly se, už po patnácté, v Dračím mistrovství lipenské přehrady. Do vln hnaných poměrně čerstvým větrem se pustily týmy amatérské, sportovní i firemní, ze všech koutů republiky, složené z dětí, juniorů i dospělých.

Od sousedů: Loni 570 adoptovaných dětí v Bavorsku

21.May
Loni bylo v Bavorsku adoptováno 570 nezletilých, většinou novými partnery nebo příbuznými. Je to o 3,4 % víc než předloni (551). 271 bylo chlapců, 299 děvčat, většinou ve věku do tří let. Jen 128 adoptovaných nemělo příbuzenský vztah s novou rodinou. 495 mělo německou příslušnost.

Nejlepší cmundu po kaplicku umí ve Slovanském domě. Specialitou jsou i koláčky

21.May
V jižních Čechách se zrodila řada tradičních pokrmů. Mnohdy je v jejich jednoduchosti krása. Typickou pochoutkou na Třeboňsku jsou kapří hranolky, z Budějovic pochází pikador, z Tábora táborská bašta a z Kaplice cmunda po kaplicku. Tuhle jihočeskou pochoutku si navíc můžete vychutnat přímo na kaplickém náměstí.

Veliký úspěch slaví vodní záchranáři. Mládež má z mistrovství ČR stříbro a bronz

21.May
Mladí vodní záchranáři opět dokázali své kvality. Stříbro a bronz z mistrovství ČR mládeže v záchranářském sportu přivezla ze Sokolova mládež, která se zúčastnila 21. ročníku mistrovství v záchranářském sportu 2022. Závodili se v disciplínách: ploty (plavání pod překážky), tažení modelu, záchrana modelu, záchrana s pásem a ploutvemi, polohový závod, a dvě štafetové disciplíny. Disciplíny mají co …

Kam můžete vyrazit za zábavou v sobotu 21.5. na Českokrumlovsku

21.May
Českokrumlovský region láká v sobotu 21.5. na spoustu akcí. Zde jsou. Do toho se koná tradiční Rallye Český Krumlov, takže někde můžete narazit na dočasné uzavírky.
© 2000-2022 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes