Českokrumlovský deník

Description:

Moje Českokrumlovsko - Českokrumlovský deník (denik.cz)

URL:

http://ceskokrumlovsky.denik.cz/

Catalog:

Z domova → Regiony → Jihočeský

Publishes:

13.6 items/day

K nové železnici si Dobřejovičtí řekli své

10:44
Hosín – Najít společnou řeč se zatím úplně nedaří obyvatelům Dobřejovic a Správě železniční dopravní cesty (SŽDC). Ti se několik let nemohou shodnout na budoucí podobě nové železniční trati, jež má v rámci výstavby IV. železničního koridoru vzniknout mezi Nemanicemi a Ševětínem. Došlo až na stížnost k Nejvyššímu správnímu soudu, na jehož rozhodnutí se stále čeká.

Jihočeští kriminalisté vyšetřují násilnou smrt na Volarsku

10:44
Prachaticko - Případ násilného úmrtí třiatřicetiletého muže řeší od čtvrtečního večera jihočeští kriminalisté.

Pila v Mirkovicích lehla popelem, škody jsou do desítek milionů

9:22
Mirkovice - Úplně celá lehla popelem, v noci ze čtvrtka na pátek, pila v Mirkovicích na Českokrumlovsku. Operační a informační středisko HZS Jihočeského kraje vyhlásilo třetí stupeň požárního poplachu. Ten je druhým nejvyšším, čtvrtý, resp. zvláštní, stupeň poplachu se pak vyhlašuje při událostech, kterými jsou například rozsáhlé povodně.

Odskáčou razii proti chovatelům další lvi?

8:03
Lodhéřov – Kauza se soukromou chovatelkou lvů ze vsi Studnice na Jindřichohradecku nabrala pro zvířata neblahý směr. Iva Lapková Zelinová má podle posledního úředního nařízení jejich chov zrušit.

Teplo končí, přichází ochlazení

8:03
Jižní Čechy – Celkem na osmi jihočeských stanicích zaznamenali ve čtvrtek meteorologové letní den, kdy teplota překonala hranici 25 stupňů Celsia. V nižších polohách se teplota pohybovala v rozmezí 23 až 27 stupňů Celsia.

Dvojí kvalita potravin Čechům vadí, dvojí kvalita demokracie ne

4:20
/EVROPA PRO ČECHY/ Pro Olgu Sehnalovou je to poslední bitva. Bitva, o níž europoslankyně ČSSD už předem ví, že ji nemůže vyhrát. A místo toho, aby slavila, že se jí ochranu českých, slovenských, polských a dalších východoevropských spotřebitelů podařilo dotáhnout až do podoby směrnice Evropské unie, má spíš pocit hořkosti. Hořkosti, že pět let bitev proti dvojí kvalitě potravin bylo vlastně mar...

Požáry, které vešly do dějin. Plamenům neunikly Pražský hrad ani Národní divadlo

4:20
V pondělí 15. dubna po šesté hodině večer začala hořet pařížská katedrála Notre Dame. Požár zničil téměř celou střechu katedrály, část vitrážových oken a nosných kleneb v chrámové lodi. Oheň znovu připomněl svou ničivou sílu, se kterou máme zkušenosti i v historii naší země. Paradoxní je, že právě mnoho požárů vzniká kvůli rekonstrukčním nebo renovačním pracím.

Krumlováci navrhli už desítky nových tras pro pěší i cyklisty

0:24
Český Krumlov - Spoustou připomínek a návrhů od Krumlováků na nové trasy pro pěší i cyklisty se začíná plnit nová webová aplikace města. Všechny se zobrazují v mapě, kde jsou jasně vidět také cesty, s jejichž výstavbou se už počítá.

Sousedé na Notre Damu

17:40
Pasov - Hrůzné obrázky zničujícího požáru pařížské katedrály Notre Dame šokovaly i 56letého Petera Prinze, který vyrostl ve Wurmannsquicku (okr. Rottal-Inn), napsala PNP.

Obloukový most přes Malši mezi Besednicí a Pořešínem je zcela uzavřen

16:19
Českokrumlovsko - Radost nemají zejména obyvatelé Besednice z uzavírky Houdkova mostu, která odstartovala ve středu.

Pár škrábanců na autě a škoda jde do desítek tisíc korun

15:08
Kájov – Na autě zaparkovaném v Kájově se někdy během minulého týdne, není jisté kdy přesně, vyřádil zatím neznámý pachatel. A napáchal tím dost vysokou škodu.

Hlasy proti úložišti mají váhu. V Deštné se chystá pochod

25.April
Jindřichohradecko – Do konce letošního roku plánuje Správa úložišť radioaktivního odpadu dokončit výzkum devíti míst vytipovaných k umístění hlubinného úložiště jaderného odpadu.

Pozor, ať nezpůsobíte požár. Málem chytil les u Přísečné

25.April
Přísečná – Stačí trochu nedbalosti, a člověk může, aniž si to uvědomí, způsobit pořádný požár. Tak to mohlo dopadnout ve středu ráno nedaleko Přísečné.

Z výměníku vznikne sál. Poslouží od června

25.April
České Budějovice – Velké plány má nezisková organizace Kredance, která pořádá v Českých Budějovicích pohybové kurzy i představení současného tance či nového divadla a rezidenční pobyty umělců.
© 2000-2019 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes