Kultura Deník.cz

Popis:

Kultura Deník.cz. Zpravodajství ze světa kultury. Informace ze světa filmu, divadla, výtvarného umění i festivalového dění.

URL:

http://kultura.denik.cz

Katalog:

Kultura

Publikuje:

4,8 položek/den

Do Varů přijedou nevinný vězeň Tim Robbins a snílek Terry Gilliam

7:42
Vykoupený ze Shawshank, rváč za Dona Quijota a servírka z upírské ságy Pravá krev. Tim Robbins, Terry Gilliam a Anna Paquin jsou další hvězdy, jež míří do Karlových Varů.

OBRAZEM: Britský dýdžej nadchl v pivovarských sklepích

14:06
Výjimečná akce se v pátek večer a v sobotních ranních hodinách odehrála v bývalých pivovarských sklepích pod penzionem Panorama v Nymburku.

Začíná festival Prague Proms. Zahájí jej slavnostní mše v Obecním domě

10:39
Slavnostní mše Messa di Gloria dnes ve Smetanově síni pražského Obecního domu zahájí 14. ročník mezinárodního hudebního festivalu Prague Proms, který pořádá Český národní symfonický orchestr (CNSO). Jedním z účinkujících bude tenorista Petr Nekoranec, první český frekventant Lindemannova programu v newyorské Metropolitní opeře.

Babylon již patnáct let představuje příběhy „cizích Čechů“

10:39
Příběhy Čechů žijících v cizině a cizinců, kteří si za svůj domov zvolili Česko. Více než osm set lidských osudů představil během patnácti let dokumentární cyklus Babylon, který před pár dny odvysílal jubilejní 500. díl.

Kmotr dál vládne mafiánům na plátně. Změní to Escobar?

19.června
/TRAILER/ Do českých kin vstoupil snímek Escobar. Oscarový herec Javier Bardem si v něm zahrál charismatického drogového bosse Pabla Escobara, který byl v době své největší slávy pravděpodobně nejbohatším mužem světa. Není to však poprvé, kdy Escobar zaujal filmaře. Navíc není jediným mafiánem, kterého si zamilovali diváci.

Na dobrý film zdarma? Kinobus vyráží na další turné po metropoli

18.června
Již pojedenácté dnes vyrazilo pojízdné kino na svou letní pouť po různých pražských lokalitách. V režii Dopravního podniku hlavního města Prahy Kinobus opět bezplatně nabídne snímky jak z české, tak i zahraniční produkce. Celkem 12 tradičních, ale i zcela nových promítacích míst zažije od 18. června do 6. září 2018 více než 40 promítacích večerů, vždy od pondělí do čtvrtka.

Ypsilonka oslaví na podzim 55 let své existence

18.června
Studio Ypsilon si bude v příští sezoně připomínat 55 let své existence. Do nové sezony vstoupí s opravenou jevištní technikou, prostředím pro diváky i zázemím. Informovala o tom mluvčí divadla Aneta Filipová. Divadlo zahájí sezonu 17. září ve 12 hodin hudebně-tanečním programem v pasáži Olympic a slavit bude s diváky a hosty celý týden. Divadlo zřizuje město Praha, které na úpravy divadla navýš...

Čerstvý sir Ringo Starr veze do Prahy hlavně hity Beatles

18.června
Bývalý člen neslavnější kapely všech dob Ringo Starr zahraje v Praze dva roky po svém kolegovi Paulu McCartneym, který spolupracoval i na jeho poslední desce Give More Love.

Letošní Zubrfest přilákal na pět tisíc návštěvníků. Padlo 22 tisíc půllitrů

17.června
Zubrfest, největší pivní festival v regionu, si ani letos nenechaly ujít tisíce příznivců chmelového moku, dobrého jídla a převážně rockové hudby. Branou přerovského pivovaru prošlo v sobotu více než 5 tisíc návštěvníků, kteří si vychutnali na 22 000 půllitrů piv značky Zubr.

Kapela Folimanka Blues oslaví jubileum: čtvrtstoletí své existence

17.června
Kultovní rocková skupina Folimanka Blues, jejímž kapelníkem a autorem písní je Ladislav Jakl, vznikla v roce 1993. Letos se tak dožívá svých pětadvacátých narozenin. Velká oslava vypukne v Malostranské besedě ve středu 20. června od 19 hodin a nepůjde jen o běžný koncert. Na gratulanty bude čekat nejedno hudební, pivní a další překvapení.

Desítky modelů i pěvkyně Mátlová. Zámek v Plumlově po roce zase patřil módě

17.června
Krásné ženy, pestrý program, limuzína, občerstvení a především módní přehlídky. V tomto duchu se nesl další ročník charitativní fashion show, která se konala druhou červnovou sobotu na zámku v Plumlově na Prostějovsku. Tuto podívanou si jako vždy nenechaly ujít desítky návštěvníků.

Jatka 78 uvedou akrobaty z Austrálie a představení pod vodou

16.června
Australští akrobaté ze souboru Gravity & Other Myths vystoupí v příštím týdnu v prostoru Jatka 78 v Pražské tržnici. Podívaná plná nebezpečných artistických kousků se jmenuje Backbone (Páteř) a odkazuje k tomu, že spolupráce a vzájemné fungování akrobatů do sebe musí zapadat jako obratle lidské páteře. Představení desítky akrobatů a dvou hudebníků se bude hrát od 18. do 22. června, sdělila médi...

Mapa lásky Štefana Margity

16.června
Po deskách Melancholie se světovými evergreeny i slavnými muzikálovými melodiemi a vánočně laděné X MAS přichází Štefan Margita k posluchačům s novinkou Mapa lásky. Umělec se na ní vydal do světa šansonů zahraniční i domácí provenience.

Zemřela herečka Gabriela Vránová, bylo jí 78 let

16.června
Po delší nemoci zemřela herečka Gabriela Vránová. Dlouholeté člence Divadla na Vinohradech bylo 78 let. Hrála v řadě televizních inscenací a filmů.

FOTOGALERIE: Festival Votvírák se rozjel jako parní válec

15.června
Teplo, příjemný pocit volnosti, písně zpívané s kapelou, pohoda. To je festival Votvírák, který dnes začal a zítra ve velkém stylu pokračuje na bývalém vojenském letišti Boží Dar v Milovicích.
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes