Kultura Deník.cz

Popis:

Kultura Deník.cz. Zpravodajství ze světa kultury. Informace ze světa filmu, divadla, výtvarného umění i festivalového dění.

URL:

http://kultura.denik.cz

Katalog:

Kultura

Publikuje:

4 položek/den

Jednatelka kulturního domu Akord: V hlavním sále i dvě akce denně. A v Porubě?

10:40
/ROZHOVOR/ Kulturní dům Akord v Ostravě-Zábřehu je šedesátiletý, má bohatou historii, ale tež slibnou budoucnost.

Muzeum umění v Olomouci vystavuje kresby i skleněné objekty Václava Ciglera

8:18
/FOTOGALERIE/ Kresby téměř devadesátiletého sochaře, architekta a pedagoga Václava Ciglera na začátku jara obohatily Muzeum umění v Olomouci. Výstava v sále Trojlodí nabízí ucelený retrospektivní vhled do Ciglerova díla od roku 1956 až po současnost.

Nejlepším filmem loňského roku je Všechno bude. Toman nominace neproměnil

22:32
Slavnostní udílení Českých lvů ovládl snímek Všechno bude režiséra Olmo Olmerzua. Teenagerská road movie byla vyhlášena nejlepším filmem uplynulého roku, uspěla i v kategoriích režie, střih a scénář. Favorizované kostýmní drama Toman nedokázalo proměnit ani jednu ze třinácti nominací.

Hudebník a herec Václav Kopta: Návrat do minulosti se ne vždy vydaří

20:50
/ROZHOVOR/ Václav Kopta je muž mnoha profesí. Před týdnem pokřtil knihu Prodloužená jízda, v níž humorně zpracoval některé své zážitky z dětství a dospívání, každou neděli přichází na obrazovky České televize se svou talk show, do toho se chystá na novou divadelní roli a už dnes večer bude průvodcem slavnostního předávání cen Český lev.

OBRAZEM: Kapely Trautenberk a Cocotte Minute rozdováděly kulturák v Kolíně

15:43
Zaplněný velký sál Městského společenského domu v Kolíně přivítal první jarní pátek klatovskou kapelu Trautenberk, která zde po třech měsících koncertní pauzy odstartovala další část svého turné k nové desce. Než ale na pódium vlétli oživlé postavy z krkonošských pohádek s nástroji, nažhavila fanoušky žánrově poněkud odlišnější parta říkající si Cocotte Minute.

Kdo trefí Českého lva? Šance má Toman i Všechno bude

13:27
Toman, Palach, nebo Hastrman? Už dnes večer bude známo, který český film triumfoval u domácích akademiků. Slavnostní večer se koná tradičně v pražském Rudolfinu a provede jím poprvé Václav Kopta. Než se ale po schodech slovutné budovy rozhrne červený koberec, zkusme si zatipovat, kdo má šance na vítězství při udílení cen Český lev.

Výstava fotek v Jindřichově Hradci jinak: kdo je najde, vyhrává

12:19
Čtveřice jindřichohradeckých fotografů bude prezentovat své snímky při netradiční interaktivní výstavě, kterou během dubna v širším centru města nad Vajgarem uspořádá místní Parlament mládeže.

Ženy se drží, muži prchají. To jsou Manželské etudy 21. století

23.března
Mirka a Jakub. Do kin vstoupil první pár Manželských etud 21. století. Zpráva o nové generaci, k níž má blízko i autorka cyklu Hana Třeštíková kráčející ve stopách matky Heleny.

Ochotníci se loučí s festivalem v Třešti. Podívejte se

23.března
/FOTOGALERIE/ Sobota je posledním dnem tradičního ochotnického svátku v Třešti na Jihlavsku. Osmapadesátý ročník Třešťského divadelního jara totiž končí.

Jazzman Kerndl se podruhé narodil: Musím být opatrný, nebudu už tlačit na pilu

23.března
Na zkoušce před koncertem v pražském Obecním domě se před měsícem necítil fit. Vystoupení zvládl, ale pak už chtěl být co nejrychleji doma v posteli. „Jsem ze staré školy a nechtěl jsem vystoupení na poslední chvíli zrušit a zklamat publikum,“ říká známý jazzman Laďa Kerndl, který žije v Žernovníku na Blanensku. Myslel si, že ho jako každé jaro složila chřipka. Horečka však stoupala a zpěvák sk...

Agáta Prachařová: Mateřství je stresující, proto je třeba sem tam někde povolit

23.března
Agátu Prachařovou možná znáte jako modelku, moderátorku, fotografku anebo prostě jako dceru herečky Veroniky Stropnické, dříve Žilkové. Ona je ale také už osm let matkou, od roku 2017 dokonce dvojnásobnou. A protože navíc vyrůstala ve velké rodině, rozhodla se své zkušenosti s mateřstvím a výchovou dětí předat i televizním divákům.

Pořádají jednu z největších show na světě. Ohňostroje nad Brno odpálí Filipínci

22.března
Výročí univerzit či veřejné dopravy se odrazí v letošním ročníku festivalu Ignis Brunensis. Hlavní body jeho programu zveřejnili organizátoři v pátek.

Marx, Engels, Beatles zněla naposledy. Vltava zahájila Žižkovskou noc

22.března
/FOTOGALERIE/ Klubový festival Žižkovská noc, který se ze svébytné pražské čtvrti rozrostl i do okolí, slaví letos desáté narozeniny. Tahákem prvního dne byla legendární skupina Vltava s Robertem Nebřenským v čele. Fanoušci se na přísun hudby, divadla, poezie či přednášek mohou těšit také v pátek a v sobotu.

Světová premiéra v Olomouci. Divadlo na Šantovce ovládnou Buzíci

22.března
Příběh z blízké budoucnosti o dvou nerozlučných přátelích, kteří s humorem a láskou čelí blížícímu se konci světa. To je komedie, jejíž světovou premiéru v pondělí od 19 hodin uvede olomoucké Divadlo na Šantovce. V hlavních rolích se představí nositelé Studentské Thálie Kateřina Coufalová, Jan "Hanny" Firla a Ondřej Král. Režie se ujal uznávaný Peter Serge Butko.

OBRAZEM: Tradice a retro. V Telči nabízí výlet do nedávné historie

22.března
S tradicí v srdci a Na vlně retro. Tak se jmenují dvě nové výstavy, které jsou nyní k vidění v Univerzitním centru Masarykovy univerzity v Telči.
© 2000-2019 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes