15
new stories - click to show

Kultura Deník.cz

Description:

Kultura Deník.cz. Zpravodajství ze světa kultury. Informace ze světa filmu, divadla, výtvarného umění i festivalového dění.

URL:

http://kultura.denik.cz

Catalog:

Kultura

Publishes:

2.9 items/day

The Killers, Twenty One Pilots i Kozub. Colours of Ostrava má být letos nejlepší

14:25
/FOTOGALERIE/ Festival Colours of Ostrava se po dvouleté koronavirové pauze vrací do Dolní oblasti ve Vítkovicích. Organizátoři slibují atmosféru, na kterou byli návštěvnicí zvyklí před pandemií.

Hvězda osmdesátek Sandra roztancovala Olomouc, Michal David nezůstal pozadu

12:13
/FOTOGALERIE/ Německá popová hvězda osmdesátých let, zpěvačka Sandra roztancovala davy fanoušků u olomoucké Šantovky, kde si ve čtvrtek večer užívaly její jediné letošní vystoupení v České republice. Na dvojkoncertě s hitmakerem Michalem Davidem zároveň oslavila své šedesátiny.

Zemřel Vangelis. „Syntenzátorového kouzelníka“ proslavila hudba k filmům

19.May
Ve věku 79 let zemřel řecký hudební skladatel Vangelis, informovala řecká média. Proslavil se především hudbou k řadě známých filmů, například ke sci-fi Blade Runner z roku 1982 od režiséra Ridleyho Scotta či historickému snímku 1492: Dobytí ráje od téhož režiséra. Za hudbu pro film Ohnivé vozy od režiséra Hugha Hudsona si odnesl cenu americké filmové akademie Oscar.

Loučení se sběratelkou umění Medou Mládkovou: Lidé zaplnili kostel

19.May
V zaplněném pražském kostele Panny Marie Vítězné, kterému lidé přezdívají U Pražského Jezulátka, začalo ve čtvrtek odpoledne poslední rozloučení s Medou Mládkovou. Mecenáška a sběratelka umění zemřela 3. května ve věku 102 let. Rozloučit se s ní přišlo podle zpravodaje ČTK více než 200 lidí.

Letecká show pro Toma Cruise. Slavný herec představil v Cannes Top Gun 2

19.May
Stylová červenomodrobílá show v oblacích. Stěží už bude mít letos někdo v Cannes efektnější úvod k filmu než Tom Cruise. Před gala premiérou jeho filmu Top Gun: Maverick zaburácely ve středu večer nad festivalovým palácem stíhačky a dvakrát se proletěly nad městem. Diváci u paláce šíleli, fotografové a kameramani vystoupali i na okolní vysoké střechy, aby vše zachytili.

Herec, koňák, farmář. Legendární Karel Roden slaví šedesátku

18.May
Terapeut, fotograf, rytíř i ajťák. Tím vším byl herec Karel Roden. A to je jen krátká výseč v dlouhé řadě jeho rolí. Herecký talent i mimořádné charisma má od Boha. Ve středu oslaví český herec rovných šedesát let.

Po kusech vznikla deska Kusy radosti, říká Márdi z Vypsané fiXy

18.May
Z rozervané doby vytrhli a slepili dohromady své Kusy radosti, což je název nové, v pořadí desáté desky hudebníků z Vypsané fiXy. Ke všem z dvanácti písní z ní napsal texty zpěvák a kytarista Márdi.

Kam až sahají Hujerovi? Připomeňte si legendární filmové hlášky Josefa Abrháma

17.May
Josef Abrhám vytvořil mnohé role, které zůstanou navždy v srdcích diváků. Nezapomenutelné jsou i hlášky, které ve svých úlohách pronášel. Pojďme si některé z nich připomenout.

Vzpomínky kolegů na Josefa Abrháma: Často pochyboval, zda vůbec měl být hercem

17.May
Zpráva o úmrtí oblíbeného českého herce zarmoutila nejen řady jeho fanoušků, ale i osobnosti české kulturní scény. Na Josefa Abrháma, který odešel ve věku 82 let, pro Deník zavzpomínala Iva Janžurová, která s ním natáčela mimo jiné legendární seriál Nemocnice na kraji města.

KVÍZ: Odešel pan herec. Znáte role Josefa Abrháma?

17.May
Josef Abrhám za svůj život ztvárnil bezpočet rolí. Za ty divadelní získal v roce 2020 cenu Thálie, za filmové pak díky roli v muzikálu Šakalí léta i Českého lva, ale hlavně přízeň diváků. Kdo by neznal jeho primáře Blažeje nebo falešného vrchního z komedie Vrchní, prchni? Další rolí už bohužel své příznivce nepotěší…

Havel chtěl ďábelské věci, vyprávěl v rozhovoru Josef Abrhám

17.May
Konec jednoho člověka, epochy i lásky. To vše obsáhl Josef Abrhám coby kancléř Vilém Rieger v hlavní roli filmu Václava Havla Odcházení. „Každý člověk je někdy vtipný, někdy dojemný a někdy směšný. Takový je život a tak jsem chtěl svou roli hrát. Bez těchto poloh by byla pouhou karikaturou,“ uvedl v roce 2011 pro Deník herec.

Zemřel Josef Abrhám. Oblíbenému herci bylo 82 let

17.May
Ve věku 82 let zemřel český herec Josef Abrhám. Informaci o jeho úmrtí potvrdil deníku Blesk Jan Kačer.

Kapela Rammstein rozzářila Letňany ohni a rozbouřila desítky tisíc fanoušků

17.May
/FOTOGALERIE/ Německá metalová kapela Rammstein v pondělí 17. května na letišti v pražských Letňanech rozbouřila svou hlasitou show plnou pyrotechnických a světelných efektů desítky tisíc fanoušků. Skupina v čele s hlavním autorem textů, zpěvákem Tillem Lindemannem, synem básníka a spisovatele Wernera Lindemanna, zahájila dvouhodinový koncert reprodukovanou Hudbou ke královskému ohňostroji Georga…

Tom Cruise, Sharon Stone a drsní Jihokorejci. Startuje festival v Cannes

17.May
Je to tu. Velký filmový rauš na francouzské Riviéře startuje. V úterý večer otevře první delegace 75. ročník mezinárodního filmového festivalu v Cannes. Po loňském roce, který byl kvůli pandemii převratný a po dlouhé odluce filmařů a diváků plný emocí, nabídne letos větší svobodu. Leccos je ale navždy jinak.

Hovnays: V Břeclavi vzniká kontroverzní sitcom, figurkám dá hlas Dejdar i Lábus

17.May
/VIDEO/ Hned tři půvabně nazdobené klobouky má pro svoji roli připravené Elvíra Puchová. Její postava stejně jako postavy dalších asi deseti hlavních plastelínových figurek ožívají v břeclavském ateliéru Cyrila Podolského. V úterý zde totiž padne první klapka neotřelého animovaného projektu s názvem Hovnays.
© 2000-2022 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes