15
new stories - click to show

Kultura Deník.cz

Description:

Kultura Deník.cz. Zpravodajství ze světa kultury. Informace ze světa filmu, divadla, výtvarného umění i festivalového dění.

URL:

http://kultura.denik.cz

Catalog:

Kultura

Publishes:

11.9 items/week

Píseň o touze po lidském doteku. Mig 21 vydávají nový videoklip

19:31
Optimismus, naděje a touha po zázraku, který spočívá v návratu k normálnímu životu. To je odkaz, který kapela Mig 21 posílá ve své nové skladbě s názvem TěsněVedleSebe. Videoklip, který k této skladbě skupina právě teď představuje, je plný vzpomínek na koncerty, kde se ještě všichni mohli bavit „těsněVedleSebe“ bez všech protipandemických omezení, kdy bylo normální se držet za ruce a zpívat. Kl...

Zdeněk Kluka o reedici Třetí knihy džunglí: Chtěli jsme ten projekt posunout

6:55
Slavný projekt brněnské kapely Progres 2 Třetí kniha džunglí se dočkal reedice (vyšel na 2LP, 2CD a digitálně). Intenzitou tématu, mohutnou dávkou kytar Miloše Morávka a zpěvem a klávesovými nástroji Romana Dragouna navázal na předchozí alba. Základ, který tvořili bubeník, zpěvák, kapelník i producent Zdeněk Kluka a basák Pavel Pelc, tak dostal nový silný impulz. Výhradním textařem byl zkušený ...

Češi jsou stále vášnivými čtenáři, přednost dávají domácím autorům

5.May
Historické romány, ženské příběhy, sci-fi, krimi. Český čtenář má široký záběr. Vybírá si hlavně domácí autory. A umí ocenit kvalitu. Dokládají to žebříčky prodejnosti.

A přece se točí. Covid zasáhl i filmový trh, ale velkým produkcím se to vyplatí

4.May
V lockdownu je hlad po spektáklech. Velkým produkcím se natáčení vyplatí. I za cenu nekonečných testů a covid-ochranku na place.

Klíčové role Jiřiny Bohdalové: Od kafíčka přes Závist k Janě plné vrásek z lásky

3.May
Mohla z ní být paní učitelka. Ale naštěstí svou energii nasměrovala jinam – do herectví. A tomu dala všechno. Nesluší se sdělovat dámský věk, ale Jiřina Bohdalová nám to jistě díky svému nadhledu odpustí. Zvlášť když taková věc se v umělecké branži neutají a štěbetají si to i kavky v parku. Dnes slaví filmová „Světačka“, divadelní Katty a televizní paní Piperová důstojných devadesát.

Jiřina Bohdalová: Kdybych věděla, kde beru energii, rozdávala bych ji

3.May
Měla jsem štěstí na lidi – říká na adresu své hvězdné kariéry čerstvá devadesátnice Jiřina Bohdalová. K herectví ji už od malička vedla její matka Marie, rozená Brunnerová, která pracovala jako služebná a věnovala se ochotnickému divadlu. Nejprve Jiřinu přihlásila do baletní školy Niny Gordon-Mládkové, posléze i do filmového komparsu. Otec František Bohdal byl truhlář.

Jiřina Bohdalová slaví 90. narozeniny. Připomeňte si legendu ve fotografiích

3.May
Ztvárnila role dramatické i komediální, televizní, filmové i divadelní. Herecký rozsah Jiřiny Bohdalové je totiž skutečně výjimečný. Její hlas skrze večerníčkové postavy navíc znají celé generace Čechů. A právě 3. května slaví legenda českého showbyznysu 90. narozeniny. Podívejte se v obsáhlé galerii, jak šel čas s legendární herečkou a přečtěte si rozhovor, který poskytla Deníku na přelomu rok...

Romeo a Julie mezi gangy. Steven Spielberg nabídne novou West Side Story

2.May
Není síly, která by změnila jejich nepřátelství. Tryskáči a Žraloci se z duše nenávidí a každá příležitost je dobrá k potyčkám. Než vstoupí na scénu Tonny, který se na první diskotéce zamiluje do Marie, dívky z opačné party. Novodobý příběh Romea a Julie, který dostal název podle newyorské čtvrti, se proslavil nejprve na broadwayské scéně. Poté dal roku 1961 muzikálu West Side Story s hudbou Le...

Seriálové tipy Deníku: Svět služebnic, westernová legenda a příroda v barvách

2.May
Filmová publicistka Jana Podskalská pro vás pravidelně vybírá filmové a seriálové tipy. Tentokrát je mezi nimi premiérový díl další řady ceněného seriálu Příběh služebnice, nostalgické ohlédnutí za jedním slavným westernem a oscarová novinka.

KVÍZ: Znáte české filmy a hlášky z nich?

2.May
Filmy i pohádky z české produkce jsou doslova nabité hláškami, které během let zlidověly. Připomeňte si některé z nich a zároveň prověřte své znalosti českých filmů i pohádek!

FOTOREPORTÁŽ: Slavkovský zámek navštívila panovnice Marie Terezie

2.May
Třetí díl televizní série o životě známé panovnice Marie Terezie vzniká v moravských zámcích Valtice, Kroměříž a Slavkov.

Bouček, Brzobohatý, Kotek a Prachař nazpívali „Bohdalce“ píseň k devádesátinám

1.May
Unikátní spojení hlasů a osobností dala nevědomky dohromady Jiřina Bohdalová. Její životní jubileum přivedlo Jakuba Prachaře k nápadu složit pro herečku narozeninovou píseň. K jejímu napsání oslovil Ondřeje Brzobohatého, zapojil i Libora Boučka a Vojtu Kotka a vznikla píseň Vystřelená. Premiéru bude mít v pořadu Máme rádi Jiřinku tuto neděli ve 20.15 na Primě.

Tom Jones zpívá sexbombám i královnám

1.May
Před pár dny mu vyšla nová deska. Nezničitelný tygr z Walesu, jak se osmdesátiletému zpěvákovi přezdívá, zažívá v posledních dvou dekádách výjimečný comeback.

Herečka Petra Špalková: Návrat do starých kolejí bude těžký. Protože tam nebudou

1.May
„Prosím o deset minut, ještě sliju těstoviny.“ Tak začal náš pozdní večerní rozhovor. Mezi špagetami, naplánovanou četbou dětí a jejich občasným vpádem do našeho zoomového setkání jsme si s Petrou Špalkovou povídaly o domově online, velké prověrce i touze po Provence.

Lídr kapely Jelen Jindra Polák: Tvořit v izolaci bylo ohromně inspirující

29.April
Kapela Jelen, která má na kontě velké rádiové hity (Magdaléna, Jelen, Co bylo dál? nebo Klidná jako voda) i několik Cen Anděl, se posluchačům v době pandemie hlásí s novou deskou nazvanou Věci a sny. Vydává ji pod značkou SinglTon po bezmála pěti letech od autorského alba Vlčí srdce a předloňské „tribute“ nahrávce Půlnoční vlak Michala Tučného.
© 2000-2021 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes