Kultura Deník.cz

Popis:

Kultura Deník.cz. Zpravodajství ze světa kultury. Informace ze světa filmu, divadla, výtvarného umění i festivalového dění.

URL:

http://kultura.denik.cz

Katalog:

Kultura

Publikuje:

4,1 položek/den

Benátská! zlákala švédskou skupinu Europe. Zazpívá i Richard Müller

16:20
Festival Benátská! s Impulsem, který se bude konat 25. – 28. července 2019 ve Vesci u Liberce, přilákal slavného zahraničního hosta – skupinu Europe.

Muzikanti v kině: Cohen, Miles i Aretha

11:42
Stříbrné plátno a internet se chystají vzít útokem desítky hudebních dokumentů. Celovečerní filmy o hvězdách s více či méně pohnutým osudem zaštítili renomovaní režiséři.

Hoši od krvavé řeky zachraňují svět. Filmová plátna obsadili superhrdinové

7:37
Do kin vstupuje Spider-Man s podtitulem Paralelní světy. A na záda mu dýchá Aquaman. Dva hrdinové, kteří rozšiřují sešlost komiksových postav na plátně a těžko mohou být odlišnější.

Fotr Beránek není lotr! A Těla o tom hrají už 25 let

12.prosince
/VIDEA, FOTOGALERIE/ Luboš Beránek, frontman a výhradní autor všech písní kapely Těla, která nedávno oslavila čtvrtstoletí fungování, vydal knižně svá zamyšlení a krátké příběhy, které napsal na Facebook, pod názvem Fotr Beránek aneb Zápisky z „Cukrové hory“. Nejen o psaní, ale i muzice povídal v rozhovoru.

Na podzim chystám svůj životní koncert a knihu, říká Pavel Callta

12.prosince
/ROZHOVOR/ – O nové desce a splněných snech se v rozhovoru pro Týdeník Českolipsko rozmluvil zpěvák, skladatel a českolipský rodák Pavel Callta.

Pohádka na zámku. V Moritzburgu se otevřela výstava věnovaná Popelce

12.prosince
Jen málokdo si umí představit Vánoce bez pohádky Tři oříšky pro Popelku. Komu nestačí jen koukat na televizi, může si na slavný film zavzpomínat i pár kilometrů za hranicemi na zámku Moritzburg, kde se natáčela nejznámější scéna a kde je až do 3. března otevřena výstava věnovaná této pohádce.

Poslední závod. Hanč a Vrbata ožijí na plátně

12.prosince
Poslední závod. Pod tímto názvem chystá Tomáš Hodan drama o tragickém osudu Hanče a Vrbaty, jež dodnes připomíná mohyla na krkonošských hřebenech. Ale nejen o nich.

Co pod stromeček? Užijte si hudební Vánoce s R.E.M a Zaz

12.prosince
Jaká cédéčka asi letos najdeme pod stromečkem? Někdo se těší na nové Prodigy, jiný by raději luxusní verzi „bílého“ alba Beatles, vydanou k půlstoletí této desky. Tipy na hudební dárky vybírají za kulturní rubriku Michal Bystrov a Hana Langrová.

Česko zpívá koledy. Už ve středu večer po celém Česku a Slovensku

12.prosince
Už dnes večer zazní po celém Česku, ale také na Slovensku a na řadě dalších míst v zahraničí koledy. V rámci akce Česko zpívá koledy a nyní už i Slovensko zpívá koledy se do projektu regionálních Deníků a na Slovensku regionálních týdeníků MY dosud přihlásilo bezmála 850 míst, z toho 45 na Slovensku.

Interaktivní průlet třicetiletou historií Tata Bojs

11.prosince
/VIDEO/ Letošní oslavy třicetin, které odstartovala už v červnu na festivalu Metronome, pojala kapela Tata Bojs vskutku velkolepě. Jejich součástí je teď výstava v pražském DOXu, která je jedinečnou audio-vizuální procházkou historií jedné hudební party, jejíž základy položili dva spolužáci ze základní školy na Hanspaulce - Milan Cais a Marek Huňát zvaný Mardoša.

VIDEO: Kulaté výročí. The Sweet oslaví padesátku

11.prosince
Po loňském koncertě v Praze se glamrockoví The Sweet vracejí do Česka, aby v sobotu 15. prosince v brněnském Sono centru oslavili své padesáté narozeniny.

Doktor léčí smíchem. Ač nerad

11.prosince
/TRAILER/ Seriály překlápěné s oblibou do filmu málokdy dopadnou dobře. Doktor Martin, natočený podle stejnojmenného seriálu a vyslaný nyní do kin, ovšem překonává všechny představy o bizáru.

Hudební ceny Grammy 2019: na co těšit a čeho se bát?

11.prosince
Vyhlášení letošních nominací na hudební ceny Grammy, které se budou předávat v únoru v Los Angeles, se o pár dní zpozdilo kvůli pohřbu bývalého amerického prezidenta George Bushe. Teď už jsou ale jména kandidátů známa, a stačí letmý pohled na hlavní kategorie, abychom viděli, že 61. ročník přinese pár překvapení.

FOTO: V Liberci vyrostly barikády. Opět se tu usadili filmaři

10.prosince
Nad Libercem opět zavlály vlajky s hákovým křížem a ulice střežili nacističtí vojáci. Do města opět dorazil další filmový štáb. Tentokrát se jedná o prestižní společnost BBC, která si zdejší lokace vyhlídla pro připravovaný televizní seriál World on Fire.

Stát podpoří životopis o Havlovi i drama o Hančovi a Vrbatovi

10.prosince
Osm českých celovečerních filmů. Tolik podpoří Státní fond kinematografie v dalším roce. Nejvyšší hodnocení dostal životopisný film Havel scénáristy a režiséra Slávka Horáka. Mezi podpořenými je také film Admin, který připravuje držitel Křišťálového globu za režii z posledního ročníku KVIFF Olmo Omerzu.
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes