Kultura Deník.cz

Popis:

Kultura Deník.cz. Zpravodajství ze světa kultury. Informace ze světa filmu, divadla, výtvarného umění i festivalového dění.

URL:

http://kultura.denik.cz

Katalog:

Kultura

Publikuje:

5,4 položek/den

OBRAZEM: Hudební festival na Čeřínku přilákal tisíce fanoušků

11:21
Jedenáctý ročník festivalu Čeřínek Fest v Jihlavě v pátek nabídl koncerty Tomáše Kluse, Oldřicha Kaisera i skupiny Wohnout.

Pavel Kohout připravuje divadelní verzi svého románu Katyně

11:21
Dramatik a spisovatel Pavel Kohout připravuje divadelní verzi svého románu Katyně, jejíž světová premiéra s názvem Lízinka se uskuteční na počátku jara 2019. Uvedl to v rozhovoru pro ČTK. "Premiéru na počest Václava Havla sehraje amatérský soubor v Horních Počernicích, kde ji měla i jeho Žebrácká opera," uvedl Kohout.

OBRAZEM: JesFest po roce znovu rozezněl Jesenici

10:48
Areál jesenického letního kina na Rakovnicku po roce opět hostil tradiční multižánrový hudební festival JesFest.

Amber Galloway Gallego na Colours tlumočí koncerty do znakové řeči

8:33
Na první pohled je určitě nepřehlédnutelná. Plnoštíhlá postava, oděná celá v černém. Částečně vyholenou hlavu zdobí „červený kohout“. Američanka Amber Galloway Gallego se představila na festivalu Colours of Ostrava ve velmi specifické roli.

Fanoušci Linkin Park si v Přerově připomněli tvorbu Chestera Bennigtona

18:20
Svíčky i vzpomínky, které mnohdy vyústily v silné emoce. Takový byl druhý vzpomínkový koncert na zesnulého amerického zpěváka kapely Linkin Park - Chestera Benningtona, který se uskutečnil v pátek 20. července – v den prvního výročí jeho úmrtí, na náměstí Přerovského povstání, kam také v letošním roce přišli vzdát hold stovky fanoušků kapely.

Šéfka ostravského festivalu Zlata Holušová: Colours není na prodej!

21.července
/ROZHOVOR/ Pro většinu lidí bude jméno Zlaty Holušové už jednou provždy spjato s ostravským festivalem Colours of Ostrava (COO), bezpochyby akcí světové úrovně. Jak to má ale první dáma barevného festivalu s politikou, co sleduje v televizi, jakou kuchyni ráda jí a vaří? Přečtěte si, co na sebe v rozhovoru pro Deník prozradila.

Utøya, to je rozpačitý norský pokus o terapii

21.července
/TRAILER/ Říká se, že strachu ze tmy lze čelit tím, že se do ní vnoříme. Podobně nejspíš budoval Erik Poppe film Utøya, 22. července, který po sedmi letech oživuje tragickou událost na stejnojmenném norském ostrově. Střelba, která se ozvala toho dne v roce 2011 mezi stany s kempující- mi dětmi a po níž zůstalo 69 obětí, otřásla celou Evropou.

Colours of Ostrava vyvrcholí Grace Jones, Ziggym Marleym i Kygem

21.července
Největší open air v Česku zatím nabídl mírné zklamání v podobě N.E.R.D., pozitivní energii George Ezry či podmanivou atmosféru bluesrockerů z Kaleo i překvapení Banditos.

Hvězda YouTube v Ostravě. Kovy dětem přiblížil své povolání

21.července
Youtuber. Nejzvláštnější povolání dnešní doby? Řečeno podnikatelskou hantýrkou, dnes má Kovy na statisíce klientů. Tedy lidí, kteří bedlivě čekají na každé další jeho video na portále YouTube. Stovky z nich dnes odpoledne přišly na jeho besedu v ostravském Knihcentru, které je jedinou externí scénou diskusního fór Meltingpot, jež je součástí festivalu Colours of Ostrava.

Obscénní, deviantní, kýčovitá. Slováci žádají zrušení výstavy Ringo Čecha

20.července
Výstava obrazů Františka Ringo Čecha, která je od začátku června k vidění v Liptovském Mikuláši, vyvolala nevoli zaměstnanců tamní galerie. Ti považují expozici nazvanou Ringo ever, Rembrandt never za dehonestující a žádají její okamžité uzavření. Vedení galerie se ale postavilo za českého umělce.

Zpěvačka Eva Pilarová měla vážný úraz. Musela ihned na operaci

20.července
Trojnásobná vítězka ankety Zlatý slavík Eva Pilarová je v nemocnici. Po vážném úrazu musela být dokonce osmasedmdesátiletá zpěvačka neodkladně ve Střešovicích operována. O jejím úrazu informoval na svém facebooku Pivovar Ústí nad Orlicí – Hylváty, kde měla vystupovat.

Dobrý konec všechno spraví: Pitínského komedie zaujme, pak ztratí tempo

20.července
/FOTOGALERIE/ Méně známou Shakespearovu komedii Dobrý konec všechno spraví zvolili možná trochu překvapivě pořadatelé Letních shakespearovských slavností za letošní stěžejní titul. Brněnskou premiéru na hradě Špilberk měla inscenace v režii Jana Antonína Pitínského v úterý. Zaujme výraznou pohybovou složkou ve stylu commedie dell’arte, stylizovanou hudbou i suverénním hereckým výkonem Anny Fial...

Národní muzeum pozve nově do pravěku i nedávné minulosti

20.července
Osm nových stálých expozic z přírodovědných i historických oborů připravuje pro návštěvníky Národní muzeum, jehož generální rekonstrukce spěje do finále. Otevřeny budou postupně v letech 2019 a 2020.

Ivan Král se vydá na české turné

20.července
Jeden z celosvětově nejslavnějších hudebníků českého původu, Ivan Král, oslavil v květnu sedmdesáté narozeniny. Přesto však neslevuje ze svého pracovního a tvůrčího tempa. Svědčí o tom skutečnost, že se v září vydá na turné po českých klubech, které čítá sedm koncertních zastávek.

Playboy v ženském těle aneb Po čem muži touží

20.července
Po čem muži touží. To je česká komedie, kterou uvidíme v kinech od 20. září. Zahráli si v ní Jiří Langmajer, Anna Polívková a Táňa Pauhofová a vypráví o tom, co se stane, když se muž probudí v ženském těle. Vznikla podle scénáře Radky Třeštíkové a natočil ji Rudolf Havlík. Režisér filmů Zejtra napořád a Pohádky pro Emu. Vedle hlavního tria uvidíme ve filmu také Matěje Hádka a Jiřího Havelku.
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes