Mělnický deník

Description:

Miminka - Mělnický deník (denik.cz)

URL:

http://melnicky.denik.cz/

Catalog:

Z domova → Regiony → Středočeský

Publishes:

8.8 items/day

Hoří les ve skalách nad Vltavou. Nejezdí vlaky, zasahuje i vrtulník

19:17
Mělnicko /FOTOGALERIE/ - Nedaleko Libčic nad Vltavou hoří les v těžko přístupném terénu. Hasiči vyhlásili třetí stupeň poplachu ze čtyř možných, kvůli ohni nejezdí vlaky na trati Praha-Děčín. S plameny bojuje i vrtulník, řekl novinářům mluvčí středočeských hasičů Petr Svoboda. Po 16.30 již byl požár pod kontrolou.

Jako padělky lega zabavili hračky, které Lego nevyrábí

14:50
Beroun /FOTOGALERIE/ - Stavebnice a figurky, které označili za nelegální napodobeniny zboží se značkou Lego, zabavovali minulý týden v Berouně středočeští celníci. Ve skladu internetového prodejce hraček a dalších věcí pro děti, kam zavítali na základě udání – tedy podnětu veřejnosti, jak se správně říká – konstatovali, že se na místě nacházejí jak padělky originálních výrobků, tak produkty z l...

V suchém počasí hoří lesy, děti podpálily stoh

14:50
Střední Čechy /FOTOGALERIE/ - Zelený čtvrtek byl ve znamení plamenů; hořelo na polích, trávnících, v křovinách i v lesních porostech. Mimořádně rušný den v pátek 19. dubna shrnula mluvčí středočeských hasičů Tereza Fliegerová, podle jejíchž slov se na zvýšeném množství zásahů v přírodním prostředí podepisuje suché a větrné počasí posledních dnů.

Vzhůru do oblak. Když už nestačí modelaření, přicházejí kluzáky

10:41
Střední Čechy /FOTOGALERIE/ – Byl to takový dětský sen. Z lepení modelů letadel to byl jen krok k létání, vypráví se smíchem Antonín Kuba z Aeroklubu Mladá Boleslav. Rekreační létání je v současné době relativně dostupné; leteckých škol není rozhodně málo, doby Svazarmu jako jediného místa pro létání jsou pryč. Oproti autoškole není létání zas až tak drahé, relativně vzato: pilotní průkaz na vě...

S párou mohou jet lidé na Křivoklát, další nostalgické jízdy následují

10:41
Střední Čechy – Historická mašinka, co kouří se jí z komínka, vyrazí v sobotu i v neděli z Prahy na Rakovnicko.

Krajské dohody mají prověřit interní audit a komise

7:48
Střední Čechy - První zpráva k tématu opozičně-koaličních sporů středočeských politiků kolem zaměstnávání externistů na dohody o provedení práce a o pracovní činnosti za uplynulé týdny, která neobsahuje kontroverzi. Tak lze hodnotit čtvrteční sdělení předsedy zastupitelského klubu ANO Martina Hermana určené médiím.

Mateřství v Česku za trest? Jde to i jinak

6:25
/INFOGRAFIKA/ Rané rodičovství má v Česku negativní vliv na pracovní uplatnění a kariéru 35 procent matek, ale žádný na 86 procent otců. Je nejvyšší čas to řešit.

K Velikonocům patří cugár, kančuch i roučačka

4:55
Velikonoce jsou pohyblivý svátek, který připadá na první neděli po jarní rovnodennosti a zároveň po jarním úplňku. Velikonoční neděle tedy může být nejdříve 22. března a nejpozději 25. dubna. Připomeňte si s námi historii a tradice nejkrásnějšího jarního období.

Vládíka dal někdo do babyboxu hned po narození

18.April
Mělník – Hned dvě různá jména dostal během noci na čtvrtek čerstvě narozený chlapeček, kterého kdosi odložil do babyboxu v mělnické nemocnici bezprostředně poté, co přišel na svět.

Technika ovládne města i krajinu. Jak moc to dopustíme?

18.April
Střední Čechy /FOTOGALERIE/ - Jak by ve středních Čechách mohl vypadat každodenní život za nějakých třicet či dejme tomu padesát let? Naznačit odpovědi se snaží dvoudenní konference Future City Made by IoT konaná v prostorách Českého institutu informatiky, robotiky a kybernetiky Českého vysokého učení technického v Praze, jejímž spolupořadatelem je i Středočeský kraj.

Za nehodu dívek zřejmě mohl alkohol

18.April
Kralupy – V noci na čtvrtek 18. dubna havarovala v Kralupech nad Vltavou sedmnáctiletá dívka, která vezla svoji o rok mladší kamarádku. Obě byly převezeny do pražské motolské nemocnice s lehkým zraněním.

Za co kraj platil volebního manažera ANO, ptá se opozice

18.April
Střední Čechy - Jak to bylo s placením volebního manažera hnutí ANO z krajských peněz? To je otázka, s níž se ve středu veřejně obrátili na představitele kraje a středočeského ANO opozičníci z řad středočeské ODS. Dohadování opozice a koaličního ANO kolem externistů pracujících pro kraj v povolebním roce 2017 na základě dohod o provedení práce a o pracovní činnosti dostává nový impuls: se soust...

Střízlivost svátečních řidičů podpoří odměny v podobě piva

18.April
Střední Čechy – Rychlost a alkohol. To jsou hlavní problémy, na něž se dopravní policisté chtějí zaměřit při dohledu na silniční provoz během velikonočních svátků. Ty pro silnice i dálnice tradičně představují nebývalou zátěž po celé republice – a ve středních Čechách obzvlášť: roli hraje nejen sousedství hlavního města (přičemž jinudy se z Prahy vyjet ani nedá), ale i fakt, že kraj je z celé z...

Plánování operací může ovlivnit mínění sousedů

18.April
Střední Čechy - Solidní. Tak lze vnímat nemocniční péči o Středočechy. A tentokrát není řeč o výhodách plynoucích z blízkosti Prahy se specializovanými pracovišti (přičemž Středočeši mají mezi „přespolními“ pacienty hospitalizovanými v metropoli vysoký podíl). Jedná se o péči poskytovanou přímo středočeskými nemocnicemi.

Urychlit dostavbu dálnic má pomoci čtveřice podpisů

18.April
Střední Čechy – Posunout a urychlit přípravy dostavby dálnic D3 a D4 i souvisejících staveb v podobě přivaděčů by měla spolupráce Středočeského kraje s Jihočeským – a také s ministerstvem dopravy a s Ředitelstvím silnic a dálnic (ŘSD). Hovoří o tom memorandum, které si z mateřské pauzy ve středu odskočila na jih Čech podepsat hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová (ANO).
© 2000-2019 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes