15
new stories - click to show

Mělnický deník

Description:

Miminka - Mělnický deník (denik.cz)

URL:

http://melnicky.denik.cz/

Catalog:

Z domova → Regiony → Středočeský

Publishes:

7 items/day

Sčítání lidu na poslední chvíli: formulář je třeba odeslat dnes

5:04
Naprostá většina Čechů, konkrétně devět z každých deseti, se sečetla online. Pokud se lidé nesečtou, hrozí jim pokuta až deset tisíc korun.

FOTOKVÍZ: Poznáte zámek ve středních Čechách?

20:09
Všímáte si svého okolí? Samozřejmě ano. Ale poznáte místa ve Středočeském kraji podle fotografií, které pro vás zachytil hledáček redakčního fotoaparátu? Zkuste to s naším fotokvízem.

Vakcín je v ordinacích citelný nedostatek. Někteří praktici už čekání vzdali

15:04
Čekat na očkování proti koronaviru u praktického lékaře může být nyní problém: vakcín pro jejich ordinace není dostatek. Přesněji: je citelný nedostatek. Lidem, kteří mají naspěch (třeba proto, že chtějí vakcinaci stihnout před cestou na dovolenou) či jim vadí, když ve svém okolí vidí, jak je „předbíhají“ mladší zájemci, zástupci kraje radí: zaregistrujte se v očkovacím centru.

OBRAZEM: Kersko. Hrabalův kraj žije i po lockdownu svým klidným tempem

15:04
Ticho a klid. Těmito dvěma slovy lze popsat jarní Kersko roku 2021. Osada v okrese Nymburk dýchá i po rozvolnění klidnou, možná až ospalou atmosférou. Dopoledne 10. května jsme místo, kde žil i spisovatel Bohumil Hrabal, navštívili s redakčním objektivem.

Středočeské sociální demokraty nově vede někdejší ministr Milan Urban

11:10
Starého harcovníka Milana Urbana povolali do boje o přízeň voličů sociální demokraté, jimž předvolební průzkumy signalizují, že by pro ně mohl být v říjnu problém získat dost hlasů na to, aby si udrželi zastoupení v Poslanecké sněmovně. Odhady totiž hovoří o tom, že se pohybuje kolem pětiprocentního výsledku.

Zvěrstva nacistů ukáže příbramské muzeum detailně v televizi

9:54
Představení unikátních dokumentů ze sklonku druhé světové války, které dosud nebyly nikde prezentované, slibuje na příští pondělí ředitel Hornického muzea Příbram Josef Velfl. „Zájemcům o události v roce 1945 doporučuji, aby se za týden od 21.10 dívali na ČT1 na pořad Reportéři ČT,“ řekl v neděli Deníku.

Větší propojení s Prahou. To je jeden z cílů nového šéfa středočeské záchranky

9.May
/ROZHOVOR/ Se zřizováním nových základen středočeských záchranářů se aktuálně nepočítá. Síť výjezdových stanovišť je totiž v kraji mírně naddimenzovaná. To řekl Deníku nový ředitel Zdravotnické záchranné služby Středočeského kraje Pavel Rusý, který se před měsícem ujal své funkce. Pomohlo to ale podle jeho slov vyrovnat se s koronavirovým náporem, kterému záchranáři čelili v uplynulých měsících.

Monument čnící do oblak. I to je připomínkou konce 2. světové války

9.May
/FOTOGALERIE/ I pozvednutím zraku k nebi si lze připomenout výročí událostí z května 1945, jimiž na našem území skončily události spojované s boji na evropském území v rámci druhé světové války.

Panenky stvořené k tomu, aby pomáhaly, soutěží o podporu příznivců

9.May
Pouze fyzická krása a nic jiného. To rozhoduje o úspěchu v soutěži středočeských missek. Plyne to alespoň z upozornění na soutěž Miss panenka Junior 2020 Středočeského kraje, které na twitteru vyvěsil krajský úřad.

Pozor na výjezd techniky ze zbrojnice, varují řidiče brandýští hasiči

9.May
Obsáhlou a až nečekaně emotivní debatu vyvolali dobrovolní hasiči z Brandýsa nad Labem na Praze-východ, když na facebook vyvěsili videonahrávku z Kralupské ulice: z výjezdu zásahové cisterny od své zbrojnice. Ze záběru je patrné, že její řidič, jedoucí pod blikajícími majáky, taktak stačil zabrzdit, aby nevrazil do autobusu jedoucího po hlavní silnici. K tomu hasiči připomněli, že při výjezdu k...

Jiří Vokoun: první sezona ve Spartě, na dohled velká výzva s reprezentací

9.May
S futsalem začínal pod bedlivým dohledem svého táty, který Mělník přivedl poprvé v historii do nejvyšší soutěže coby kapitán. Jablko nejenže nepadlo daleko od stromu. Jiří Vokoun mladší už může směle říct, že seniora překonal.

Radost i slzy v zoo. Narodilo se skoro tři sta mláďat, umřela ale žirafa Eliška

8.May
Začátek letošního roku byl v pražské zoo bohatý na nové přírůstky. Na svět jich přišly bezmála tři stovky. Život však není jen o narození, ale i o smrti. Ve čtrvrtek zemřela v požehnaném věku vůdčí samice stáda, žirafa Eliška.

O které střední školy je zájem? To chce kraj zjistit pomocí dotazníků

8.May
Aktuální pro mnohé deváťáky stále ještě zůstává současné přijímací řízení – středočeský krajský úřad se však už zajímá i o souvislosti toho v příštím roce. Upozornila na to mluvčí hejtmanství Martina Kemrová, když upozornila na zahájení dotazníkového šetření týkající se výběru školy a kariérového poradenství na základních a středních školách.

Vojáky nasazené do bitvy s koronavirem už kraj může stahovat

8.May
Nejrozšířenější je koronavirus ve středních Čechách aktuálně v regionech na západě. Krajská hygienická stanice sice tato data přestala zveřejňovat, nicméně hejtmanka Petra Pecková (STAN) v pátek upozornila na hodnoty, které zazněly na jednání krajského krizového štábu.

Jediný pojízdný Sherman v Česku se přesunul na oslavy osvobození

8.May
/VIDEO, FOTOGALERIE/ Pavel Rogl je vlastníkem jediného pojízdného amerického druhoválečného tanku M4 Sherman v České republice. Ve čtvrtek 6. května byl tank na okraji Prahy naložen na návěs a přemístěn do Plzně, kde se účastní oslav osvobození města 3. armádou generála Pattona v květnu 1945. Nakládání Shermana jsem navštívili s redakčním objektivem.
© 2000-2021 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes