Mělnický deník

Popis:

Miminka - Mělnický deník (denik.cz)

URL:

http://melnicky.denik.cz/

Katalog:

Z domova → Regiony → Středočeský

Publikuje:

7,8 položek/den

Seniorka kdesi ztratila auto. Našlo se v pořádku

22:19
Střední Čechy – Příběh, který nevymyslíte, i kdyby vaše fantazie byla sebebujnější; naštěstí jde o historku s dobrým koncem. Tak se může jevit dobrodružství seniorky ze středních Čech, o němž v úterý informovala pražská policie. Ta v pondělí pátrala po vozidle Fiat Seicento, které 81letá řidička „ztratila“ kdesi v Praze.

Nastávající matku Jermanovou nominovali delegáti na pobočnici Babiše

22:19
Střední Čechy – Podporu středočeské hejtmance Jaroslavě Pokorné Jermanové vyslovili účastníci krajského sněmu hnutí ANO, který se konal v sobotu v Praze. V úterý o tom informoval předseda klubu ANO v krajském zastupitelstvu Martin Herman.

Pálit odpad? Jiné řešení hejtmanka nevidí

20:58
Střední Čechy – Jasné stanovisko k debatám mezi zastánci a odpůrci plánů na spalování komunálního odpadu v Elektrárně Mělník vyslovila na úterním setkání s novináři hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová (ANO). Za lepší považuje využít investice Skupiny ČEZ, než posléze složitě shánět a sdružovat peníze.

Kraj chce propojit vodovody s Prahou

20:58
Střední Čechy – Provázanost Prahy a přilehlých oblastí Středočeského kraje se má zvyšovat nejen díky rozvoji silniční i kolejové sítě či třeba cyklostezek, ale také pod zemí – větším propojením vodovodních systémů. Středočeští radní rozhodli o zadání studie, která by měla ukázat, jak by se obě sítě daly vzájemně pospojovat, aby se pro budoucnost zvýšila spolehlivost dodávek vody. V obou regionech.

Využít evropské dotace pomohou obcím peníze od kraje

15:33
Střední Čechy – Vedení kraje chce, aby obce dostaly větší podporu a mohly mít víc odvahy. To řekl Deníku náměstek středočeské hejtmanky s kompetencí pro oblast financí a evropských fondů Gabriel Kovács (ANO) v souvislosti s novými dotačními fondy kraje, které mají radnicím otevřít cestu ke snazšímu čerpání evropských peněz. Jeden se týká aktuálních projektů, protože umožňuje bezúročně získat pe...

OBRAZEM: Vážnou nehodu u Nové Vsi odnesli oba řidiči

12:42
Kladensko - V pondělí odpoledne došlo u Nové Vsi na silnici I/16 směrem na Velvary k velmi vážné dopravní nehodě. Čelně se tam střetla dvě osobní vozidla Škoda Octavia a Hyundai. V nich cestovali pouze řidiči, kteří utrpěli vážná zranění. Dva vrtulníky je musely transportovat do nemocnic.

Na hlavní trati u Prahy srazil vlak člověka. Spoje jezdí odklonem přes Vysočany

11:21
Provoz na důležitém železničním spojení mezi Kolínem a Prahou komplikuje ranní nehoda. Trať číslo 11 mezi stanicemi Úvaly a Praha-Běchovice kvůli smrtelné srážce vlaku s člověkem stojí. České dráhy (ČD) odklánějí dopravu přes pražské Vysočany. Některé spoje mohou nabírat až půlhodinové zpoždění.

Kampaň s testy na HIV odhalila jen žloutenku

8:28
Střední Čechy – Málem spočítat na prstech by bylo možno Středočechy, kteří letos vyslechli neradostnou zprávu o tom, že jsou infikováni virem HIV vyvolávajícím onemocnění AIDS. Od počátku roku zatím údaje hygieniků, odkazujících na data Státního zdravotního ústavu (aktuálně dostupná do konce října) uvádějí v kraji 12 nových případů. Mimochodem – v přepočtu na milion obyvatel to představuje bezm...

Kolem spalování odpadu se chystá boj

8:27
Střední Čechy - Bude se směsný komunální odpad ze středních Čech likvidovat spalováním? Zatím to vypadá, že k naplnění tohoto cíle vše směřuje. Naposledy to před týdnem na setkání vedení kraje se starosty veřejně naznačil náměstek hejtmanky Miloš Petera (ČSSD), k jehož kompetencím patří oblasti životního prostředí a zemědělství.

Přepadení teplického zlatnictví a nepotrestaný agresor za volantem: videa dne

6:56
Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku v pondělí 17. prosince 2018.

Máte v sobě DNA neandertálců? Napovědět může tvar vaší lebky

6:56
Co o člověku prozradí tvar mozku a lebky? Například to, zda se mezi jeho dávné předky nevmísili také neandertálci. Vědci totiž zjistili, že dnešní lidé, nesoucí genetické pozůstatky po nejbližších vyhynulých příbuzných moderního člověka, mají podlouhlejší mozek i lebku, než ostatní.

Sport v zimě. Kolik zaplatíte za výchovu nové Ledecké či Sáblíkové?

6:56
/INFOGRAFIKA/ Cesta k olympijské medaili je plná překážek. A v zimních sportech to platí dvojnásob. Úspěšný sportovec totiž potřebuje kromě talentu i hodně peněz. Deník sestavil unikátní přehled, který přibližuje náklady na populární české disciplíny.

Záchranáři dostali milionový dar: dvě auta

17.prosince
Střední Čechy - Dar v čase Vánoc může mít klidně i osm kol a dva volanty. Plyne to z pondělního usnesení středočeských radních, kteří kývli na to, že krajská záchranná služba může dostat dva nové vozy značky Škoda - modely Kodiaq v celkové hodnotě 1,9 milionu korun.

Výtěžek z přednášky mladého birdwatchera ochrání ptáky

17.prosince
Mělník - Vojta Hrabánek, skoro třináctiletý student sekundy Gymnázia Jana Palacha Mělník, seznámil veřejnost se svým koníčkem: birdwatchingem - pozorováním a dokumentováním ptáků.

Odpůrci spalovny jsou zklamaní, premiér Babiš její výstavbu podpořil

17.prosince
Horní Počaply – „Když to ty obce nebudou chtít, tak se to tam nepostaví.“ Těmito slovy premiér Andrej Babiš při březnové návštěvě Mělníku slíbil, že bude respektovat názor obyvatel. Více jak po půl roce však obrátil. Přestože lidé z Horních Počapel stavbu spalovnu v referendu odmítli, premiér jim nepomůže.
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes