15
new stories - click to show

Mělnický deník

Description:

Miminka - Mělnický deník (denik.cz)

URL:

http://melnicky.denik.cz/

Catalog:

Z domova → Regiony → Středočeský

Publishes:

4.2 items/day

Děti z neratovické třetí třídy pomohly s vysazením bezmála 400 kilogramů ryb

14:46
/FOTO/ Společnost Spolana uspořádala další tradiční vysazování ryb do řeky Labe. Rybáři ze středočeského rybářského svazu spojili i letos síly s malými pomocníky. Na vypouštění ryb nechyběly děti ze základní školy 28. října v Neratovicích. Společně se zarybněním Labe o nových 400 kilogramů ryb si děti také užily poutavý doprovodný program, který byl korunován pečením špekáčků. Díky této ekologick…

Svatováclavská jízda: Davy lidí se kochaly krásou historických aut a motocyklů

12:34
/FOTO, VIDEO/ Již jedenadvacátý ročník populární Svatováclavské jízdy v Mladé Boleslavi nabídl příchozím pohled na nádherné historické stroje i bohatý doprovodný program.

TIPY DENÍKU: Kam vyrazit? Víkend mezi šermíři, princeznami, běžci nebo vinaři

7:11
/FOTO, VIDEO/ Ani se začínajícím podzimem nabídka kulturních, společenských i sportovních akcí na Mělnicku a dalších místech ve středních Čechách neslábne. Tentokrát se můžete bavit na koncertech, slavnostech, pohádkových představeních, ale třeba i na běžeckých závodech, festivalu vína, jablkobraní nebo šermířském turnaji. Stačí si vybrat.

Do Kutné Hory se sjedou hrnčíři, Vlašský dvůr přivítá další keramický trh

7:11
Vášeň pro hlínu po roce opět spojí jak výrobce, tak zákazníky, nadšence i nováčky v oboru hrnčířství. Ručně vyráběné dekorace do domu i na zahradu, praktické i pro radost, výrobky z hrnčířského kruhu s živým, či decentním glazurováním a dekorací. To vše, a ještě mnohem více na vás čeká, pokud v sobotu 7. října dorazíte na nádvoří Vlašského dvora v Kutné Hoře.

Děti vyrazily na Jizeru. Průvodce jim dělal olympijský vítěz Jiří Prskavec

27.September
/VIDEO, FOTOGALERIE/ Děti ze Základní školy Tip Toes zažily zábavný den. Ve středu 27. října pro ně byl připraven sjezd řeky Jizery společně s olympijským vítězem z Tokia, vodním slalomářem Jiřím Prskavcem.

Výměna elektroměrů za chytré se blíží. Týká se milionu domácností a firem

27.September
Zákon nařizuje vybavit odběratele chytrými elektroměry. Distributoři sami přiznávají, že bez inteligentních sítí se v budoucnu těžko obejdou. „V energetice aktuálně vidíme velké změny směrem k její decentralizaci. Tradiční toky energie od konvenčních zdrojů ke spotřebitelům se mění. Lidé už nejsou pouze konzumenti, ale jsou také producenti. Do sítě se zapojuje obrovské množství obnovitelných zdro…

Historická vozidla projedou Mladou Boleslav. Některá již zažila celé století

27.September
/VIDEO, FOTOGALERIE, PROGRAM/ Mladou Boleslaví na státní svátek projede již jednadvacátý ročník Svatováclavské jízdy. Lidé se tradičně mohou těšit na historická vozidla i motocykly, přičemž nejstarší vozy už oslavily i sté narozeniny.

Ukrajinu čeká druhá válečná zima. Mělnický cestovatel Brož vyzývá k pomoci

27.September
/FOTOGALERIE/ Lubomír Brož z Mělníka v pomoci válkou sužované Ukrajině nepolevuje. Po úspěšné sbírce pro ukrajinské děti, kterým sám dovezl potřebné věci pořízené za vybrané peníze, pokračuje v podpoře další sbírky na platformě Donio. Blíží se totiž zima, která bude ve válečné zemi těžkou dobou.

Podívejte se: Malí závodníci soutěžili v Kralupech na kole i v běhu podél Vltavy

26.September
/FOTOGALERIE/ Kralupská turistika pořádala další dvě akce pro veřejnost se zaměřením na děti a mládež.

Hledání vraha Otýlie Vranské? Desítky let bádání s řadou slepých uliček

26.September
Otýlii Vranskou, jejíž vražda se u nás stala jedním z nejslavnějších mordů (zřejmě kvůli tomu, že pachatel tělo oběti po činu spáchaném v Praze rozřezal a ve dvou kufrech naložených do různých vlaků poslal na Slovensko), sprovodil ze světa voják, který zřejmě nechtěl, aby styky s touto ženou ohrozily jeho kariéru v armádě.

Čečelice otevřely obecní muzeum. Archiv záznamů pamětníka je přístupný občanům

26.September
/FOTO, VIDEO/ Historické hasičské přilby, přes sto let starý sokolský cvičební úbor, kroniky… To je jen zlomek z expozice v muzeu, které Čečelice otevřely na obecním úřadě na sklonku letošního léta. Jeho součástí je i archiv zápisů místního pamětníka, kronikáře Jaroslava Jaroše. Díky nim mohou místní například zjistit, kdo kdysi žil v jejich domech nebo jaká je minulost části vesnice, kde bydlí.

Šestý ročník Běhu pro zvon odstartuje v Kutné Hoře třetí říjnovou neděli

26.September
Římskokatolická farnost – arciděkanství Kutná Hora pořádá 6. ročník závodu Běh pro zvon. Běh odstartuje v neděli 15. října 2023 od kostela sv. Jakuba v historickém centru Kutné Hory.

Kolaps za volantem. V Přemyslovce narazilo auto do pouliční lampy

25.September
Kolaps za volantem zasáhl sedmadvacetiletého řidiče v pondělním odpoledni, když projížděl Přemyslovou ulicí v Kralupech nad Vltavou. Jeho vůz se dostal do protisměru, kde narazil do pouliční lampy.

Mělničtí veslaři opanovali mistrovství České republiky v beach sprintu

25.September
/FOTOGALERIE/ Beach sprint je rozvíjející se odvětví veslařského sportu. Mělničtí veslaři se v této disciplíně předvedli na mistrovství České republiky, které se konalo v polovině září na Máchově jezeře.

Muž chtěl na internetu prodat komodu. Podvodník ho připravil o bezmála 300 tisíc

25.September
/FOTO/ Sedmadvacetiletý muž chtěl na internetovém bazaru prodat komodu, místo toho se ale stal obětí podvodu a přišel stovky tisíc korun. Ty pak v Praze někdo vybral z bankomatů. Podezřelého zachytily kamery.
© 2000-2023 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes