15
new stories - click to show

Mělnický deník

Description:

Miminka - Mělnický deník (denik.cz)

URL:

http://melnicky.denik.cz/

Catalog:

Z domova → Regiony → Středočeský

Publishes:

7.8 items/day

Robota si můžete pohladit, ale nezvedat, říká Tomáš Svoboda z ČVUT

20:35
/ROZHOVOR/ Síť podzemních chodeb pod Prahou zkoumá tým výzkumníků se speciálními roboty SPOT. V kolektorech, kde vedou inženýrské sítě, sbírají data pro vytvoření digitální mapy podzemí a šíření signálu.

FOTO: Kralupy nad Vltavou zahalil černý dým. V kovošrotu hoří plastový odpad

19:19
V kovošrotu v Kralupech nad Vltavou likvidují hasiči rozsáhlý požár odpadu. Na místě je 21 hasičských jednotek.

VIDEO, FOTO: Na středověký food festival dorazily do Dětenic davy lidí

18:02
Tradiční středověký food festival se v zámeckém resortu v Dětenicích konal v úterý 5. července. Akci, která se těšila mimořádnému návštěvnickému zájmu, jsme navštívili s redakčním objektivem.

Video, foto: Meruňky lákají lidi do sadů na samosběr, výtečně chutnají a léčí

18:02
Také v sadech na Slánsku je sklizeň letního ovoce v plném proudu. Stejně jako v případě jahod a třešní je v těchto dnech velký zájem ze strany veřejnosti o samosběr meruněk, které právě dozrávají na stromech například v ovocnářství u Hubáčků.

Nový ředitel krajské turistické centrály slibuje větší kontakt s regiony

15:29
Nový ředitel Středočeské centrály cestovního ruchu Jakub Kulhánek sice není v organizaci novým člověkem, pracuje v ní už od roku 2017, nicméně s jeho nástupem do šéfovského křesla přijdou změny. Ohlašují je jeho vlastní slova: hovoří o nových příležitostech, nástrojích, poznání i o partnerství se všemi, kteří v oblasti cestovního ruchu působí v regionech. S tím, že svoji novou funkci vnímá i jako…

Zastavit masivní krvácení může i ručník. Záchranář pomáhal cestou na nákup

14:12
Život může zachraňovat i ručník vypůjčený na benzince. Prostřednictvím facebooku na to upozornila Zdravotnická záchranná služba Středočeského kraje, jež s odstupem připomněla drama v pátek 1. července v Brandýse nad Labem. S oceněním svého kolegy, řidiče-záchranáře Josefa, který ocitl v hlavní roli.

Nůžky mezi nabídkovou a prodejní cenou nových bytů v Praze se přivírají

12:55
Získání vlastního bydlení se v Praze stává “mission impossible” i pro střední třídu s perspektivním zaměstnáním. Jak totiž vyplývá z dat, která počátkem června zveřejnil Český statistický úřad (ČSÚ), ceny nových bytů v metropoli v letošním prvním čtvrtletí meziročně stouply o 30 procent. Dokonce se začaly výrazně sbližovat ceny, za které prodávající nové byty nabízí a skutečná cena, za kterou nak…

Klidný víkend před Mořem u Mělníka. Přijedou i bratři Formanové

10:20
/FOTOGALERIE/ První prázdninový víkend byl pro obyvatele Mělníka zřejmě odpočinkový. Někteří využili volný čas k vyjížďce lodí Fidelio nabízející vyhlídkovou plavbu po okolí.

O Masters of Rock je obří zájem. Táhnou Judas Priest i Nightwish

4.July
Metalové publikum je opravdu věrné, těší ředitele agentury Pragokoncert Jiřího Darona. Muže, který stojí v čele jedné z největších hudebních akcí v Česku – Masters od Rock ve Vizovicích. Uskuteční se od čtvrtka 7. července do neděle 10. července v areálu firmy Rudolf Jelinek.

Informace kolem placení za dopravu kraj obcím zpřesní po roce 2024

4.July
Sčítací rámy přesně mapující pohyb cestujících dostanou středočeské autobusy v rámci dopravního systému PID, který již pokrývá celý kraj. Měly při přispět k tomu, že odpadnou debaty o tom, kdo na koho doplácí.

Kralupy a okolím se šíří nepříjemný zápach, cítit byl dokonce i v Praze

4.July
Nepříjemný zápach zaznamenali obyvatelé Kralup na Vltavou i okolních obcí v pondělí ráno. Na sociálních síti lidé upozorňují, že cítit byl dokonce až v Praze.

Tragický požár domova seniorů v Roztokách způsobila nedbalost, nebo závada

4.July
/VIDEO, FOTOGALERIE/ Nedbalost – nebo technické závada. To jsou aktuálně prověřované vyšetřovací verze v souvislosti s tragickým požárem domova se zvláštním režimem zaměřeného na péči o klienty s Alzheimerovou chorobou v Roztokách na Praze-západ, který v noci na 2. června nepřežily dvě klientky.

Stomilionový požár haly v Zápech likvidovali hasiči od pátku do neděle

4.July
/VIDEO, FOTOGALERIE/ Hořet začalo v pátek 1. července čtvrt hodiny před osmou večer, likvidaci požáru hasiči ukončili až v neděli půl druhé hodiny před polednem. Tak dlouho trval zásah v Zápech na Praze-východ, kde plameny zcela zničily halu s uskladněnými autodíly společnosti AD Partner; nacházely se tam rovněž oleje a tlakové láhve s plynem.

Život řidiči v hořícím autě prý zachraňovali motoristé, které předtím ohrozil

4.July
Zachraňovat život řidiči, který předtím ohrožoval jejich vlastní životy, pomáhali motoristé na Mělnicku. Na facebooku na to upozornili středočeští záchranáři. Připomněli zásah z posledního předprázdninového dne, čtvrtka 30. června. Krátce po třetí odpoledne byla posádka Zdravotnické záchranné služby Středočeského kraje z Neratovic vyslána k nehodě osobního auta. To se nárazem do stromu poškodilo …

Unikátní mapa letních kin v Česku. Kde je naleznete a kolik stojí vstupné

4.July
/MAPA/ Chcete v létě vyrazit na film a neradi se mačkáte v multikině nebo malých neklimatizovaných biografech? Nezoufejte. Deník přichystal velkou cenovou mapu letních kin v Česku. Za jedno promítání letos v průměru zaplatíte kolem 120 korun, ale najdou se i biografy, kde nezaplatíte nic či jen dobrovolné vstupné.
© 2000-2022 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes