Mělnický deník

Description:

Miminka - Mělnický deník (denik.cz)

URL:

http://melnicky.denik.cz/

Catalog:

Z domova → Regiony → Středočeský

Publishes:

7.5 items/day

Neexistující kamion s respirátory? Není důvod o něm mluvit

10:25
Uzavřena je kauza neexistujícího kamionu s ochrannými pomůckami proti koronaviru objednaným Středočeským krajem, o jehož údajném zadržení na německých hranicích v březnu informovala novináře hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová (ANO). Opakovaně o tom hovořila na tiskových konferencích v Benešově i v Praze.

Dny Kralup se letos spojí s Vinobraním

9:13
Koronavirová krize si vyžádala i přeložení oblíbených Dnů Kralup, které měly původně začít už zítra. Městské slavnosti se nakonec odehrají až 3. a 4. října. Potvrdil to Martin Odvody, ředitel kralupského kulturního a společenského střediska Vltava (KaSS). Největší místní akci podle něho čekají kromě posunutí termínu o čtyři měsíce i další změny.

Kontrolní výbor bez předsedy má dočasnou vůdkyni

9:13
Provizorní oprava. To jsou slova, jimiž by se dal označit způsob, jakým středočeští zastupitelé odstranili nefunkčnost kontrolního výboru krajského zastupitelstva. Třiatřiceti hlasy, když dva z přítomných byli proti a pět se jich hlasování zdrželo, odsouhlasili návrh hejtmanky Jaroslavy Pokorné Jermanové (ANO), že krajské zastupitelstvo pověřuje řízením kontrolního výboru a svoláváním jeho jedn...

Úvěr na půjčky pro živnostníky má kraj schválený

17:51
Úvěr až do výše 2,75 miliardy korun na bezúročné půjčky živnostníkům postižených koronavirovou krizí může čerpat Středočeský kraj. O přijetí v pondělí 1. června rozhodli jeho zastupitelé - s tím, že kraj nemá povinnost využít celou částku; čerpat může jen tolik, kolik bude potřeba.

Nakupoval kraj výhodně? Zastupitelé to vědět nechtějí

16:31
S požadavkem, aby nákupy ochranných prostředků proti koronaviru a souvisejících služeb, jež středočeský krajský úřad pořizoval v době nouzového stavu, neuspěla při pondělním zasedání krajského zastupitelstva opozice z řad STAN a ODS. Její návrhy, aby finanční a kontrolní výbory prověřily všechny nákupy z hlediska dosažené ceny a kvality, nezískaly při hlasování potřebnou podporu.

Dík ano, odškodnění ne. „Kauzu záchranářka“ řešili zastupitelé

16:31
Déle než dvě hodiny zaměstnávala v pondělí středočeské zastupitele takzvaná kauza záchranářka: reakce na trestní oznámení kvůli údajně nepravdivým informacím o zásobách ochranných prostředků proti koronaviru na pracovištích středočeské záchranné služby.

Koronamaturitní drama? Ani ne. Opatření zatápí spíše školám

15:12
/FOTOGALERIE/ K maturitě pouze po přeměření teploty. U vchodu do atria Střední odborné školy stavební a Středního odborného učiliště stavebního v Kolíně je kontrolní bod, kde čeká vrátná s bezkontaktním teploměrem. Na lavici, která odděluje vstup od zbytku školy, jsou papíry s poučením a dezinfekce.

Případ utonulých chlapců nekončí. Státní zástupkyně podala stížnost

13:55
Státní zástupkyně podala stížnost proti rozhodnutí soudu, který minulý týden zastavil stíhání rodičů dvou vietnamských chlapců, kteří v srpnu roku 2018 utonuli v jezeře Lhota. Verdikt soudu tak není pravomocný.

Policie prověřuje matku mrtvého kojence z možného nedbalostního jednání

12:41
Policisté prověřují matku čtyřměsíčního kojence, který byl nalezen mrtvý v Hoříně na Mělnicku, z možného nedbalostního jednání. Mělnickému deníku to potvrdila policejní mluvčí Markéta Johnová.

VIDEO: Petici na podporu kritizující záchranářky by prý podepsala i hejtmanka

1.June
Obětí takzvané „kauzy záchranářka“, představující rozruch v médiích i na politické scéně v souvislosti s tím, že středočeské hejtmanství v březnu podalo trestní oznámení kvůli podezření z šíření poplašné zprávy poté, co záchranářka ze Zdib Veronika Brožová poslala vedení kraje otevřený dopis se stížností na nedostatečné zásoby ochranných pomůcek proti novému typu koronaviru a webové stránky Náš...

Zákaznické centrum Středočeských vodáren se znovu otevírá

1.June
V důsledku rozvolňování opatření se od 1. června otevřelo veřejnosti zákaznické centrum Středočeských vodáren v Mělníku. Jejich tisková mluvčí Lenka Kozlová zároveň upozorila, že kvůli tomu, aby každý příchozí získal dostatečný prostor, se snížila kapacita počtu návštěv.

Nenápadné obtíže mohou varovat, že je čas změnit jídelníček

1.June
Na noční chrápání může platit, když dá postižený sbohem česneku a cibuli. Potřebné je však dobře porozumět příčinám a následkům. Vyplývá to alespoň z čerstvého upozornění Nemocnice Brandýs nad Labem, která varuje před často přehlíženými příznaky refluxní choroby jícnu.

Koronavirus byl příležitostí pustit žilou pojišťovně

1.June
Šetřených případů pokusů o pojistné podvody v prvním čtvrtletí meziročně výrazně přibylo, avšak částky, které se ocitly ve hře, se proti loňsku snížily. Alespoň ve Středočeském kraji i v Praze to tak bylo. Vyplývá to ze zjištění detektivů Allianz pojišťovny, o nichž pravidelně informuje její mluvčí Václav Bálek. A bývá zvykem, že obdobné trendy potvrzují i ostatní pojišťovací domy.

O příměstské i klasické tábory je velký zájem

1.June
Za zpřísněných hygienických podmínek se letos konají také příměstské a klasické tábory. Jejich pořadatelé přitom potvrzují, že i přes koronavirovou krizi jeví lidé o turnusy velký zájem.

Jednání zastupitelů má předcházet souboj argumentů v „kauze záchranářka“

1.June
Závěrečný účet Středočeského kraje za rok 2019 a účetní závěrka za loňský rok, ale i nákupy ochranných pomůcek a služeb v rámci boje proti šíření koronaviru, za něž krajští radní v uplynulých měsících utratili bezmála sto milionů korun. To patří k významným bodům navrhovaného programu jednání středočeských zastupitelů, které je svoláno na pondělí. Jednat se však má třeba i o rozdělování peněz z...
© 2000-2020 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes