Mostecký deník

Popis:

Moje Mostecko - Mostecký deník (denik.cz)

URL:

http://mostecky.denik.cz/

Katalog:

Z domova → Regiony → Ústecký

Publikuje:

7 položek/den

Nečekaný nález astronomů, v prstenci kolem mladé hvězdy objevili jedlou sůl

5:52
Tým astronomů zjistil pomocí soustavy radioteleskopů ALMA u velmi mladé hvězdy Orion Source I něco zcela nečekaného. V jejím protoplanetárním disku objevil obyčejnou kuchyňskou sůl neboli chlorid sodný. Podle odhadů se zde nachází stejné množství soli jako ve všech pozemských oceánech dohromady.

Ženiši a nevěsty z dovozu: ženy si berou Němce a Brity, muži Ukrajinky a Rusky

17.února
/PROKLIKEJTE SI SVATBY PO OKRESECH/ Láska kvete v každém věku, dokládají statistiky. Například 34 párů si řeklo „ano“ (poprvé v životě) až po svých 65. narozeninách.

Mladí krasobruslaři soutěžili o Velkou cenu Mostu

16.února
Most – Oddíl krasobruslení ze spolku SPORT uspořádal v sobotu 16. února na zimním stadionu v Mostě sedmý ročník závodu Velká cena Mostu.

Do lesa bez nože? Evropská unie navrhuje jejich zákaz

16.února
Ústecký kraj /ANKETA/ - Po razantním návrhu Evropské unie k omezení střelných zbraní přichází z Bruselu tentokrát „jen“ návrh, který se týká i omezení používání a nošení nožů.

Industriál láká turisty. Do severočeských elektráren přišly tisíce lidí

16.února
Ústecký kraj - Na nejvyšší rozhlednu v ČR umístěnou na věži kotelny ledvické elektrárny zavítalo loni 6 623 lidí.

Výrobu prvního crossoveru nařídil osobně sovětský vůdce Nikita Chruščov

16.února
Historie crossoverů se začala psát už v padesátých letech minulého století. Díky tehdejšímu šéfovi Sovětského svazu.

Andrej Babiš: Premiérem chci určitě být do roku 2025

16.února
O tom, že Andrej Babiš bude opětovně zvolen předsedou hnutí ANO, není pochyb. Přesto jeho sněm může být zajímavější než ty přechozí. ANO se v posledním roce vychýlilo hodně doleva, což je logické i proto, že jeho koaličním partnerem je ČSSD a u vlády ho drží KSČM. Teď se ale začaly ozývat hlasy z regionů, že by byla chyba opouštět pravicovější voliče, především živnostníky. A tak Andrej Babiš z...

Most je plný neobjevené krásy a nechtěné komiky, říká sochař Pavel Karous

15.února
Most – Sochař Pavel Karous, který se věnuje veřejnému prostoru, ve svém internetovém pořadu Vetřelci a plameňáci na Stream.cz hodnotí město Most.

Nové autobusové nádraží v Mostě má uvolnit silnice pro rychlejší MHD

15.února
Mostecko - Radní v Mostě začnou na jaře řešit studii proveditelnosti nového autobusového nádraží u hlavní vlakové stanice. Městem najatí odborníci měli posoudit, zda je lepší do pěti let postavit moderní autobusový terminál na zelené louce vedle konečné MHD, nebo od soukromé firmy koupit a pak rekonstrukcí obnovit sousední opuštěné autobusové nádraží.

Únikovky v Česku. Zamčené místnosti ani otevřený oheň nehrozí

15.února
Tragédie v Polsku: pět patnáctiletých dívek uhořelo během únikové hry, hlásaly novinové titulky hned na začátku ledna. Polští provozovatelé takzvaných únikovek se začali bát o svůj byznys. I když zejména Praha je rájem únikových her, u nás se nic takového, jako u našich severních sousedů, nejspíše nestane.

Ukrajinci už došli. Po pracovní síle z východu touží i Německo

15.února
/EVROPA PRO ČECHY/ Paní Anastasie dožehlila ve vile v jedné z luxusních čtvrtí Prahy dnešní dvacátou košili. Z kabelky vytahuje jako malý dárek z měsíční návštěvy svého rodného východoukrajinského Mariupolu hrst tamních bonbonů. „Byla jsem tam měsíc u dcery a vnoučat,“ vypráví Anastasie, která dříve na východě Ukrajiny pracovala jako učitelka v mateřské školce.

Na vozíku do vlaku? Není problém, vzkazují dráhy

15.února
Ústecký kraj - České dráhy loni přepravily rekordní počet handicapovaných cestujících. Ti by přesto uvítali více bezbariérových vagonů.

Muž se dobýval do cizího bytu, vyděsil ženu a rozbil dveře. Prý neví proč

14.února
Litvínovsko - Ve zkráceném řízení sdělili policisté podezření z přečinu porušování domovní svobody 50letému muži z východních Čech.

Jak jsme žili v Československu: Jak nás na Mostecku bavily známé orchestry

14.února
Mostecko – Každý pátek přinášíme v tištěném vydání Deníku fotky, na kterých se s vámi podíváme do minulosti, do československé minulosti. Další díl naleznete v novinách už v pátek 15. února.
© 2000-2019 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes