15
new stories - click to show

Mostecký deník

Description:

Moje Mostecko - Mostecký deník (denik.cz)

URL:

http://mostecky.denik.cz/

Catalog:

Z domova → Regiony → Ústecký

Publishes:

5.4 items/day

Sezona je v plném proudu. Kemp na Barboře na Teplicku má plno

11:59
/FOTO/ Lidé z celé republiky přijíždějí na sever Čech, aby si užili relax u vody zatopeného dolu. Areál nabízí rekreaci u jedné z nejčistších vod v regionu, je také středobodem pro výlety po Ústeckém kraji.

Hasiči neměli klid ani ve svátek. S plameny bojovali v Litvínově i Ústí

9:48
Také ve sváteční úterý 5. července byla potřeba pomoc hasičského záchranného sboru. Kromě jiného u požárů dvou výškových budov.

FOTO: Podívejte se na krásy Sněžných jam, jak je zachytil fotoreportér Deníku

7:36
Mohutné Sněžné jámy leží na polské straně Krkonoš a jsou součástí polské přírodní rezervace. Tvoří je dva impozantní ledovcové kary, a to Velká sněžná jáma a Malá sněžná jáma. Značená cesta prochází dnem obou jam a nabízí pohled na skalnaté srázy i ledovcová jezírka.

Smrt číhá i u vody. Podívejte se, co dělat a jak pomoci když se někdo topí

13:06
Desítky rodin v Česku zažijí každé léto tragédii. Z prázdninového koupání se jim nevrátí blízký, často dítě. Zdravotnická záchranná služba Ústeckého kraje přišla na začátku prázdninového volna s praktickými radami, jak správně poskytnout první pomoc, pokud vidíte někoho tonout.

Je ústecká zoo nejhorší v republice? Podívejte se na zvířata a hlasujte

13:06
/HLASOVÁNÍ/ Říká se o ní, že je nejhorší zoologickou zahradou v České republice. Ale kdeže! Vezmeme vás na procházku letní ústeckou zoo, hned změníte názor. Podívejte se na detailní snímky oblíbených zvířat nebo na video spícího tygra malajského.

Nedobrá adresa: Katastrofa, hrůza, říká o životě v Janově řada tamních obyvatel

5.July
Největší sociálně vyloučená lokalita v České republice. Sídliště se zhruba třiceti panelovými domy, kde žije kolem 4 500 lidí. Takový je Janov. Litvínovské sídliště, které už řadu let není dobrou adresou.

O Masters of Rock je obří zájem. Táhnou Judas Priest i Nightwish

4.July
Metalové publikum je opravdu věrné, těší ředitele agentury Pragokoncert Jiřího Darona. Muže, který stojí v čele jedné z největších hudebních akcí v Česku – Masters od Rock ve Vizovicích. Uskuteční se od čtvrtka 7. července do neděle 10. července v areálu firmy Rudolf Jelinek.

K domácímu násilí dochází průřezově celou společností, říká policista z Ústí

4.July
/ROZHOVOR/ Za první pololetí vykázali v Ústeckém kraji ze společného obydlí už více než 70 násilných osob, což je za letošek v mezikrajském srovnání zatím nejvíce v České republice. Domácího násilí se dopouštějí zpravidla muži, tím ale škatulkování končí. „Profese, věk nebo vzdělání nehrají žádnou velkou roli. Dochází k němu průřezově celou společností,“ upozorňuje vedoucí ústeckého oddělení obec…

Litvínovan okradl spící muže a začal utrácel s kartami

4.July
Až dva roky ve vězení hrozí 28letému Litvínovanovi, který ve městě v noci okradl spícího muže. Sebral mu batoh, kde měl peněženku s penězi, osobními doklady, nabíječku k telefonu a elektronické karty.

Litvínov už chystá Svatomichaelskou slavnost, láká třeba na hudbu, sport i mši

4.July
Největším lákadlem letošní Svatomichaelské slavnosti bude koncert kapely Mňága a Žďorp. Informovalo o tom město Litvínov, které připravuje podrobný přehled akcí.

Novou linku k jezeru Most si lidé chválí. Uvažuje se i o lanovce či tramvaji

4.July
/FOTO/ Velká paneláková sídliště spojuje od 1. července s mosteckým Jadranem páteřní autobusová linka číslo 30. Řeší se také nedostatek míst pro auta.

Unikátní mapa letních kin v Česku. Kde je naleznete a kolik stojí vstupné

4.July
/MAPA/ Chcete v létě vyrazit na film a neradi se mačkáte v multikině nebo malých neklimatizovaných biografech? Nezoufejte. Deník přichystal velkou cenovou mapu letních kin v Česku. Za jedno promítání letos v průměru zaplatíte kolem 120 korun, ale najdou se i biografy, kde nezaplatíte nic či jen dobrovolné vstupné.

Energie pro kulturu: Putovní festival ve městech spojí hvězdy s místními umělci

3.July
Česká města i letos ožijí hudbou a divadlem. Odstartoval třetí ročník festivalu Energie pro kulturu, který se opět zaměří na podporu kultury v regionech spojením známých umělců s místními uměleckými soubory. Na festivalu diváci objeví mnoho nových talentů a vedle nich si užijí vystoupení známých interpretů jako Tata Bojs, 7x3, Michal Hrůza, Aneta Langerová a mnoho dalších.

Na Mostecku má vzniknout další restaurace McDonald’s. Tentokrát poblíž Lidlu

3.July
/FOTO/ V nákupním centru nedaleko litvínovského nádraží se má stavět první provozovna rychlého občerstvení značky McDonald’s ve městě.

Místo srpu a kladiva. Studentky navrhly zrcadlový objekt pro krajský úřad

3.July
/FOTO/ Je jim kolem pětadvaceti, nejsou z Ústí a srp a kladivo tady ani nepamatují. Adéla Nestlerová z Mirošovic u Bíliny a Kristýna Svobodová z Lomu u Mostu si už na štítu budovy krajského úřadu vybaví jen velký reklamní banner, který rozpadající se kameninovou mozaiku ve tvaru komunistického symbolu překrýval.
© 2000-2022 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes