15
new stories - click to show

Deník N

Description:

Česko

URL:

https://denikn.cz

Catalog:

Z domova

Publishes:

6.7 items/day

Nadúmrtnost během pandemie v Česku je nezpochybnitelná a vysoká. Třicet šest tisíc a přičítá se dál

3:07
Čím déle trvala pandemie covidu-19, tím více logicky přicházely otázky na její dopady. Je předmětem mnoha oborů tyto dopady postupně konkretizovat a analyzovat – ať už jde o dopady ekonomické, sociální, zdravotní, či psychické.

Čipová krize je cítit i na Valašsku. Jediná česká továrna v Rožnově nepokryje poptávku ani po rozšíření výroby

19:55
Světové automobilky se již postupně smiřují s tím, že se situace na trhu s mikročipy zlepší nejdříve v příštím roce. Do té doby se musejí zájemci při pohledu na prodlužující čekací lhůty obrnit trpělivostí. Ačkoliv celá situace negativně ovlivňuje i český automobilový průmysl, v jediné české továrně na mikročipy v Rožnově pod Radhoštěm mají i po velkém rozšíření výroby napilno.

Babiš rozeslal do domácností přehled svých zásluh. Ověřili jsme, které mu skutečně náleží

18:53
Premiér Andrej Babiš rozeslal v rámci předvolební kampaně do českých domácností leták, v němž vypočítává údajné úspěchy své vlády. Některé z nich jeho kabinetu přisoudit jdou, v jiných případech lze říci, že udělal to, co musela udělat každá vláda. A například v případě obrněných transportérů předseda vlády v letáku lže.

Policie detailně popsala, co předcházelo úmrtí muže v Teplicích. Odmítá ale říct, kdy ztratil vědomí

17:58
Zákrok vůči Romovi v Teplicích minulou sobotu byl podle policie v pořádku. Muž podle nich zemřel na předávkování. V případu nadále zůstává jedna neznámá.

Překvapivý výzkum: ANO podle CVVM vede, Šlachta je za Trikolórou a ČSSD ve Sněmovně

17:04
Hnutí ANO by podle volebního modelu CVVM vyhrálo na přelomu května a června volby. Pro hnutí Andreje Babiše jde o první vedení v průzkumu za posledních několik měsíců. Překvapením je také slabá pozice Přísahy v tomto měření.

Studio N: Delta je tady. Co byste o této variantě měli vědět?

17:04
Varianta viru SARS-CoV-2, která se označuje jako delta, se poprvé objevila v Indii. Dnes je její výskyt potvrzen ve více než sedmdesáti zemích světa včetně Česka. V několika z nich už prokazatelně převládá, v jiných možná také, ale neví se to jistě, protože k rozlišení variant jsou zapotřebí složitější testy než k samotnému stanovení přítomnosti viru. Hostem Studia N je vědecký redaktor Petr Ko...

Sedmnáct lídrů zemí EU bez ČR podepsalo dopis za práva LGBTQ. Babiš si to ještě „nechá vysvětlit“

14:20
Evropu rozvášnila novela maďarského zákona, která zakazuje, aby lidé do 18 let byli vystaveni jakémukoliv materiálu o homosexualitě a změně pohlaví. Sedmnáct lídrů států EU včetně německé kancléřky Merkelové a francouzského prezidenta Macrona podepsalo dopis proti diskriminaci práv LGBTQ komunity a o nutnosti dodržování lidských práv jako základních hodnot EU. Český premiér Babiš mezi signatáři...

Na ministerstvu zdravotnictví končí náměstek Vajdák. Bude mít dál na starost Babišův projekt onkologického centra

10:50
Politický náměstek ministra zdravotnictví Vlastimil Vajdák končí k poslednímu červnu ve funkci, vrátí se na post ředitele Fakultní nemocnice u svaté Anny v Brně. S resortem ale bude nadále spolupracovat, a to na projektu Českého onkologického institutu, který prosazuje premiér Andrej Babiš (ANO).
© 2000-2021 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes