Česko – Deník N

Popis:

Nezávislý český deník

URL:

https://denikn.cz

Katalog:

Z domova

Publikuje:

6,4 položek/den

Na pražském Václavském náměstí se pokusil upálit muž, je ve vážném stavu

17:01
Na Václavském náměstí v Praze se pokusil upálit 54letý muž. Uhasili jej kolemjdoucí. Muž je popálený zhruba na 30 procentech těla.

I oběť manipulace nese vinu. Případ Balda může vést k tvrdším trestům pro ty, kdo podněcují nenávist, říká soudce

15:52
Soudce Jiří Wažik vyřkl čtyřletý trest nad důchodcem Jaromírem Baldou za to, že porazil stromy na železniční trať. Pro Deník N rozebírá, jak se stát staví k problematice podněcování nenávisti, které v Baldově případu sehrálo svou roli. K přísnějšímu pohledu na podněcovače chybí podle soudce podpora politiků i veřejnosti. Zatím.

Výrazné osobnosti nepotřebujeme, říká Bartoš o eurovolbách. Rozhádaným členům vzkázal, ať se uklidní

7:46
Kdo povede Piráty do voleb do Evropského parlamentu? Kromě favorita Mikuláše Peksy má o pozici zájem ještě dalších pět osobností. O jejich osudu rozhodnou delegáti o víkendu v Táboře, kde se uskuteční celostátní fórum strany. Otázkou do květnových evropských voleb zůstává nejen lídr, ale také možný povolební vývoj. Jednou z možností je, že by jejich europoslanci skončili ve frakci ALDE (Aliance...

Osobnosti justice se postavily za soudce Baxu, který poukázal na tlaky Hradu. Je to lež, brání se Mynář

2:11
Nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman, Soudcovská unie nebo exministr spravedlnosti Robert Pelikán se postavili za bývalého předsedu Nejvyššího správního soudu Josefa Baxu, který v rozhovoru pro Deník N popsal snahy prezidenta Miloše Zemana a jeho okolí ovlivňovat špičky justice a některá soudní rozhodnutí. Hrad se naopak proti soudcovým výrokům ohradil.

Konkurence se nebojíme, ale Soukup by měl přestat moderovat, aby to bylo fér, říkají jeho častí hosté

19:21
Ředitel TV Barrandov Jaromír Soukup včera v jednom ze svých pořadů ohlásil vznik nového politického hnutí. Zjišťovali jsme, jak se na jeho politické angažmá dívají politici, kteří se v jeho debatách objevovali nejčastěji. Zajímalo nás, zda budou i nadále chodit diskutovat do pořadů moderátora-politika.

Soudce Baxa je důvěryhodný, tlaky z Hradu bych ale řešil dřív. Sám jsem schůzku s prezidentem odmítl, říká šéf žalobců

17.ledna
Nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman reagoval na informace o tlacích Hradu na justici, které v rozhovoru pro Deník N zveřejnil bývalý šéf Nejvyššího správního soudu Josef Baxa. „Ze své zkušenosti mohu uvést, že jsem byl pozván na jakousi schůzku s panem prezidentem. Zdvořile jsem ji odmítl neveřejným dopisem,“ říká pro Deník N Zeman. Baxu označuje za „důvěryhodnou osobnost“, sám by ale na jeho ...

Strana šéfa TV Barrandov může uškodit Zemanovcům a SPD. Soukupovým problémem je on sám, soudí experti

17.ledna
Podnikatel, mediální magnát a bývalý boxer Jaromír Soukup ve středu ohlásil vznik nové politické strany List Jaromíra Soukupa. Není zatím jasné, jak přesně se pokusí oslovit voliče. Sám Soukup ve své televizi zmínil boj za trestní odpovědnost politiků, proti oligarchům a zdražování. Podle politologů bude strana s takto nastaveným programem sice lovit v už poměrně obsazených vodách, může ale uspět.

Zeman může dávat doporučení, nemáme komunistickou justici, reaguje Hrad na Baxovu výpověď o tlacích na soudy

17.ledna
Slova bývalého předsedy Nejvyššího správního soudu o prezidentově útoku na justici označil hradní mluvčí Jiří Ovčáček za „mediálně vděčné urážky“. Tak jako má soudce Josef Baxa právo sdělovat hlavě státu svá doporučení, má podle Ovčáčka Miloš Zeman stejné možnosti. Baxa v rozhovoru pro Deník N mluvil nejen o hlavě státu, ale i o jejím kancléři Vratislavu Mynářovi a poradci Martinu Nejedlém.

Nebojíme se, odcházet kvůli brexitu nebudeme, zní od Čechů ve Velké Británii

17.ledna
Prohra britské premiérky Theresy Mayové, které parlament neschválil dohodu o brexitu, pro nás nic nemění. Bude to náročnější, ale nebojíme se, shodují se Češi žijící ve Spojeném království, které oslovil Deník N.

Nový reaktor v Dukovanech je zatím ve hvězdách. U Kolína však už kvůli němu chystají širší silnici

17.ledna
Ačkoliv vláda ještě neschválila, zda bude pokračovat s výstavbou nových jaderných reaktorů, v krajích už začaly první přípravy. Na papíře existují nové silnice, které mají unést rozměrný náklad, jenž bude k případné výstavbě potřeba.
© 2000-2019 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes