Česko – Deník N

Description:

Nezávislý český deník

URL:

https://denikn.cz

Catalog:

Z domova

Publishes:

4.8 items/day

Trump je to nejlepší, co se Americe mohlo stát. Bez něj by šla úplně doleva a to by byl průšvih, říká Olga Matušková

20:32
Ve čtvrtek 30. května uplyne deset let od chvíle, kdy v americkém St. Petersburgu zemřel jeden z ikonických českých zpěváků Waldemar Matuška. Jeho žena Olga od té doby v jejich floridském domě nezměnila vůbec nic. „Je to, jako by nikdy neodešel,“ říká v rozhovoru pro Deník N těsně před odletem z Floridy do Česka. Tuto středu ji v Praze čeká koncert na manželovu počest, na kterém bude zpívat.

Státní správě měl se softwarem pomoci spolek bez členů. Na jednání ho přivedla poslankyně ANO

17:07
Na zasedání sněmovního podvýboru pro digitalizaci státní správy dorazili zástupci Open-source aliance, která chce pomáhat se zaváděním takzvaného otevřeného softwaru. Spolek, který vznikl deset dní předtím a jehož představitelé mají vazby na hnutí ANO, na jednání přivedla poslankyně hnutí Barbora Kořanová. Přes řadu výhrad se poslanci rozhodli, že aliance vedená podnikatelem Pavlem Dovhomiljou ...

Za krabičku cigaret si připlatíte přes deset korun. Na energetické šmejdy chodí čím dál více stížností

13:39
Politici v uplynulém týdnu opět řešili rodičovský příspěvek, konečný návrh přesto ještě není hotový. Chcete-li kupovat nemovitost, raději nečekejte. Ve finančním přehledu informujeme také o zlevněných cenách volání a SMS na zahraniční čísla z EU, klesajících počtech exekucí a hojných stížnostech na energetické šmejdy.

Za demonstraci stovek lidí zaplatila SPD statisíce. Příznivce svážely autobusy, nejvíc stála skupina Ortel

10:13
Statisíce za autobusy pro své příznivce, vlaječky, reflexní vesty či kapelu Ortel zaplatilo hnutí SPD v souvislosti s demonstrací, kterou koncem dubna uspořádalo na pražském Václavském náměstí. Na akci přitom podle policie dorazilo zhruba 600 lidí.

Odmítačů očkování nepřibývá tak rychle, jak tvrdí lékaři. A za epidemii spalniček může někdo jiný

19.May
Analýza Angeliky Bazalové: Experti zdůrazňují souvislost mezi počtem neočkovaných dětí a stále častějším výskytem spalniček. Jenže data, která zdravotníci veřejnosti prezentují ve snaze zvýšit povědomí o potřebě očkovat a které mají dokázat, že v Česku dramaticky roste počet „odmítačů“ očkování, jsou často zkreslená a vytržená z kontextu. Navíc za vznik epidemií neočkované děti nemohou.

Z ghetta do pražského kinosálu. Teenageři smíchali své životní průšvihy a natočili o nich film

18.May
Většině z nich není ani dvacet, pocházejí ze severu Čech a blíž než k nablýskaným filmovým studiím mají k vyloučeným lokalitám. Přesto se jim povedlo svépomocí natočit celovečerní film o problémech dospívajících a nyní doufají, že snímek pomůže dalším mladým s podobnými starostmi.

Proč skutečně končí ministr Staněk? Ustupuje elitní náhradě

17.May
Speciální korespondent Deníku N zjistil, jaká jsou poslední slova ministra Antonína Staňka v sídle resortu kultury.

Policie obvinila prvního člověka ze schvalování teroru na Novém Zélandu, řeší desítky dalších příspěvků na sítích

17.May
Když před dvěma měsíci zabil střelec v novozélandských mešitách 49 lidí, na českém internetu se objevila řada příspěvků, které jeho čin schvalovaly. Policie tehdy varovala, že nebude podobné projevy tolerovat. Nyní ze schvalování terorismu obvinila prvního člověka.

Kauzu Čapí hnízdo zpochybňuje „záhadná“ analýza, kterou Benešová nechala kolovat na jednání Zemanova týmu

17.May
Na březnové schůzce prezidentova expertního týmu v Lánech koloval dokument, který naznačoval, že je možné objednat si v Česku trestní stíhání, včetně kauzy Čapí hnízdo. Dokument, který má Deník N k dispozici, vypracoval advokát Karol Hrádela. Není však jasné pro koho.

Soud zprostil obžalované včetně Rittiga v kauze tunelování pražského dopravního podniku obvinění

17.May
Soud zbavil všechny obviněné v kauze údajného tunelování pražského dopravního podniku obžaloby včetně Ivo Rittiga a bývalého ředitele pražské MHD Martina Dvořáka. Rozhodnutí zatím není pravomocné.
© 2000-2019 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes