15
new stories - click to show

Deník N

Description:

Česko

URL:

https://denikn.cz

Catalog:

Z domova

Publishes:

8.8 items/day

Nadace, které patří Mánes, uložila díla za miliony do průmyslového skladu. Nekontroluje je, část prodala, neví, co tam přesně m

19:07
Nadace, která vlastní výstavní síň Mánes, má údajně ve skladu v Libni uložená umělecká díla v hodnotě téměř patnáct milionů korun. Jsou součástí nadačního jmění. Jak ale zjistil Deník N, který se hospodaření nadace věnoval už v několika textech, správní rada neví, co se ve skladu skutečně nachází a v jakém stavu uložená umělecká díla jsou.

Pointa N: Bruselský boj o trůny jde do finále, drama ale nečekejme

19:07
Lídři EU včetně premiéra Petra Fialy se sjíždí na večeři do Bruselu, kde by za zavřenými dveřmi měli doladit plán na budoucí obsazení unijních trůnů. Pro Česko a především pro další podporu Ukrajiny je důležité, aby dohodu nic nezdrželo, nic převratného se ale nečeká. Naopak víkendový mírový summit ve Švýcarsku z určitého úhlu pohledu převratný byl.

Pobyt seniora v soukromém domově může výrazně podražit. Mají padnout cenové stropy, zrušení už míří do Sněmovny

19:07
Soukromé domovy pro seniory budou zřejmě smět inkasovat od klientů jakékoliv peníze. Nyní jsou ceny zastropované. Deník N zjistil, že do Sněmovny míří pozměňovací návrh k novele zákona o sociálních službách, který by limity zrušil. Redakci to potvrdil i zpravodaj zákona, podle něhož impulz přišel od soukromých provozovatelů. Největším z nich je společnost Penta Hospitals.

Při výbuchu munice ve vojenském prostoru Libavá zemřel jeden člověk

16:26
Při výbuchu munice ve vojenském prostoru Libavá zemřel jeden člověk Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište na editori@denikn.cz.

Zapnul jsem turbo, hlásí Okamura po převálcování Turkem a Konečnou. Data ukazují, jak moc už se okoukal

15:40
Jedním z hlavních poražených letošních eurovoleb bylo hnutí SPD. Nejenže oproti své obvyklé síle kolem deseti procent znatelně propadlo a jen těsně prošlo do Evropského parlamentu, ale navíc mu vyrostla velmi silná konkurence. Data také naznačují jedno překvapení – voliče nedokázal oslovovat ani přímo předseda Tomio Okamura, což může být klíčový problém do budoucna.

Část Pirátů chce přísnější pravidla kroužkovacích kampaní. Debata o Ferjenčíkově Ježíši byla vzrušená

16.June
Piráti v sobotu dlouho do večera řešili zpackané volby. Neúspěch se ve straně koncentroval především do kritiky Mikuláše Ferjenčíka a jeho předvolebních videí s Ježíšem. Výhrady k jeho sebepropagaci mají i špičky strany a část nejvlivnějších Pirátů chce propříště nastavit pravidla pro individuální kampaně. Deník N popisuje, co se dělo za zavřenými dveřmi.

Politická Pointa N: Piráti se hádají, sociální demokraté už skoro ani to ne

14.June
Tento týden politické strany hodnotily své výsledky ve volbách do Evropského parlamentu. Drama je u Pirátů a sociální demokraté se dostávají do levicové agonie. Expředseda Jan Hamáček si to vyhodnotil tak, že stranu opouští.

„Rozšíření víceletých gymnáziích Praze nepovolíme.“ Bek kritizuje plán hlavního města

14.June
Ministr školství Mikuláš Bek (STAN) nesouhlasí se záměrem Prahy zvýšit do roku 2028 počet míst na víceletých gymnáziích. Plán už schválili radní, podle Beka ale jeho rezort rozšíření kapacit hlavnímu městu nepovolí: „Není možné to dělat partyzánskou cestou.“ Ministerstvo sleduje úplně opačné cíle – kapacity víceletých gymnázií nenavyšovat a přidávat místa na čtyřletých všeobecných oborech.

U Pirátů po volebním waterloo bublá napětí. Nastane v sobotu velký třesk, nebo klid zbraní?

14.June
Analýza: Na patnácté výročí vzniku strany čeká Piráty možná nejnáročnější vnitrostranické jednání za poslední roky. Na sobotní mimořádné schůzi republikového výboru si budou v Praze vyříkávat volební neúspěch. Kritika míří i na nejvýraznější tváře vládní strany.

Studio N: Německo hostí fotbalový šampionát a hledá lék na „blbou“ náladu

14.June
Německo po osmnácti letech znovu hostí velkou fotbalovou akci, v zemi právě začíná mistrovství Evropy. Léto roku 2006, kdy Němci na světovém šampionátu doma získali bronz, dodnes vnímají jako pohádkové. V jaké společenské atmosféře se letošní turnaj odehraje? Michal Tomeš se ve Studiu N ptá berlínské publicistky Heleny Truchlé a redaktora Tomáše Linharta.
© 2000-2024 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes