Česko – Deník N

Description:

Nezávislý český deník

URL:

https://denikn.cz

Catalog:

Z domova

Publishes:

5.2 items/day

Ruského novináře obvinili, že předával informace českým tajným službám. Bez komentáře, reagoval Hamáček

23:05
Novinář Ivan Safronov, kterého dnes zatkla ruská tajná služba FSB kvůli podezření z vlastizrady, podle vyšetřovatelů předával tajné informace o prodeji ruských zbraní České republice. Moskevský soud Safronovovi, který je nyní poradce šéfa ruské vesmírné agentury Roskosmos, uložil vazbu do 6. září. Proti jeho zatčení demonstrovali i novináři z médií, která jsou jinak loajální Kremlu.

Středočeský radní Seidl opouští ČSSD, do krajských voleb půjde v dresu Trikolóry

21:25
Radní Středočeského kraje Zdeněk Seidl odchází ze sociální demokracie. V říjnových krajských volbách bude kandidovat za Trikolóru. Krajská organizace ČSSD je rozpolcená a stále není jasná podoba její kandidátky.

Bylo tam málo sociálních demokratů, vysvětluje ČSSD, proč neschválila ústeckou kandidátku

19:44
Do konce července musí mít strany schválené kandidátky do krajských voleb. Sociální demokracii ale tento proces drhne: vedení strany odmítlo ústeckou kandidátku kvůli tomu, že na prvních deseti místech je málo sociálních demokratů.

Online: Při čelní srážce dvou vlaků na Karlovarsku zemřeli dva lidé, další desítky utrpěly zranění

17:59
U Perninku na Karlovarsku se čelně srazily dva osobní vlaky. Nehodu nepřežili tři lidé, další tři desítky lidí utrpěly zranění. Na místo letí vrtulník záchranné služby. Trať je zavřená, stejně jako přilehlá silnice.

Pořád slyším, že se má Moravec zrušit. Jen ti předtím se to styděli říkat veřejně, tvrdí ředitel zpravodajství ČT Šámal

7:29
Ředitel zpravodajství České televize Zdeněk Šámal přiznává, že pořady Otázky Václava Moravce, 168 hodin či Reportéři ČT vadí politikům dlouhodobě. „Můžu se pouze smát tomu, že politické hnutí, které říkalo: ‚Nebudeme jako oni,‘ má tu samou argumentaci a způsob uvažování. Jen ti předtím se to styděli říkat veřejně a tihle se to ani říkat nestydí,“ říká v rozhovoru pro Deník N.

Proměna Jaromíra Soukupa: rozkol s Hradem, podpora Milionu chvilek a konec „lepšolidí“

7:29
U mediálního magnáta Jaromíra Soukupa je v posledních měsících patrný názorový posun k liberálnějším pozicím. Oproti minulosti si méně notuje s prezidentem Milošem Zemanem, kritizuje vládu či podpořil Milion chvilek pro demokracii. „To, že se mi některé věci nelíbí více než dříve a že to více souzní s liberálním názorovým proudem, je možné. V žádném případě to s rozchodem s Hradem nesouvisí,“ ř...

Na novou ranvej přiletí další miliony turistů, bojí se Praha. Vláda ji ale drží v šachu

6.July
Po koronavirové krizi se začala na politické scéně výrazně řešit stavba paralelní ranveje na pražském letišti v Ruzyni. Vedení Prahy je proti plánovanému rozšiřování. Ministerstva však namítají, že dostavba je z pohledu ekonomiky nutná. A na hlavní město mají páky.

V některých krajích zasloužíme na zadek. Do Senátu potřebujete jít s příběhem, říká Šmarda z ČSSD

5.July
Pro sociální demokraty budou podzimní volby znamenat velkou výzvu. Postupně uvadající partaj se bude snažit zachránit v krajích i v Senátu, co se dá. Do horní komory potřebujete osobní příběh, říká v rozhovoru místopředseda ČSSD Michal Šmarda, který kandiduje do Senátu na Vysočině. „Mnohem menší šance mají v senátních volbách lidé, kteří kandidují jen kvůli tomu, že mají na někoho mobil,“ říká.

Do politické inzerce na sítích padlo přes 30 milionů. Vede ČSSD, Milion chvilek chce mimo bublinu a platí víc než Babiš

5.July
Společnost Facebook od loňského března zveřejňuje, kdo a v jakém objemu u ní zadává reklamy zacílené na politiku. Začátkem letošních prázdnin přesáhl objem připlácených příspěvků na českém Facebooku (a také Instagramu) hranici 30 milionů korun. Mezi největšími zadavateli zdaleka nejsou jen politické strany.
© 2000-2020 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes