Ekonomika – Deník N

Description:

Nezávislý český deník

URL:

https://denikn.cz

Catalog:

Ekonomika

Publishes:

6.3 items/week

Vybudoval miliardovou firmu, uspěl v Silicon Valley. Teď všeho nechal a chce lidem v Česku zlepšit život

20.May
Už jako malý nosil Jakub Nešetřil trička z matematických konferencí, a když pak nastoupil na Matematicko-fyzikální fakultu, nepochyboval o tom, že se také matematikem stane. Ostatně, nasvědčovalo by tomu mnohé – je synem špičkového matematika, profesora Jaroslava Nešetřila, a vědu považuje za krásné povolání. Nakonec se ale jeho příběh stočil jinam. K programování, do Kanady i do Silicon Valley.

OTÁZKY A ODPOVĚDI: Co se ví o odstřižení Huawei a jaké následky to může mít pro uživatele

20.May
Nejnovější vývoj zhoršených americko-čínských vztahů tentokrát zaskočil i ty, kteří se o globální geopolitiku a mezinárodní obchod moc nezajímají. Americký technologický gigant Google totiž chystá omezení některých svých služeb pro čínského výrobce smartphonů a dodavatele komunikačních technologií Huawei. Deník N přináší přehled pro rychlou orientaci formou otázek a odpovědí.

Mýto v ohrožení. V létě mohou soudci zrušit smlouvy s Kellnerovým CzechTollem

20.May
Rozhodnutí brněnského krajského soudu o mýtu může mít dopad na jeho budoucí fungování. V rozsudku soud mimo jiné konstatuje, že se na smlouvu mezi ministerstvem dopravy a novým dodavatelem mýtného systému nelze dívat jako na uzavřenou. Ti samí soudci přitom budou v příštích měsících rozhodovat o tom, jestli je zmíněný kontrakt platný. Verdikt by mohli oznámit už během léta.

Za krabičku cigaret si připlatíte přes deset korun. Na energetické šmejdy chodí čím dál více stížností

19.May
Politici v uplynulém týdnu opět řešili rodičovský příspěvek, konečný návrh přesto ještě není hotový. Chcete-li kupovat nemovitost, raději nečekejte. Ve finančním přehledu informujeme také o zlevněných cenách volání a SMS na zahraniční čísla z EU, klesajících počtech exekucí a hojných stížnostech na energetické šmejdy.

Soukup si otevírá cestu k oslabení Číňanů. Jeho společnosti chtějí upsat nové akcie

15.May
Firmy podnikatele Jaromíra Soukupa se připravují na možné výrazné změny vlastnické struktury. Ty můžou vést k umenšení podílu čínských investorů. Prozrazuje to pozvánka na středeční valnou hromadu Soukupových společností i zákulisní informace Deníku N.

Uber si vstupem na burzu koupil čas, ale investorům mnoho radosti neudělal

13.May
Bylo to nejočekávanější IPO posledních let. Mělo potvrdit sílu Silicon Valley jako strojku na peníze – vhodíte nápad a sypou se ven. Bývalo to tak dřív, ale vstup Uberu na burzu je zklamáním. Pro některé ze zainteresovaných velmi citelným.

Chci hypotéku. Odborníci radí, zda si ji vzít raději hned a na co při tom nezapomenout

13.May
Zeptali jsme se expertů, zda je aktuálně vhodný čas vzít si úvěr na bydlení, podle čeho se při výběru hypotéky rozhodovat nebo jak se nejlépe ochránit před nečekaným výpadkem příjmu.

Křetínský kupuje elektrárny s nejasnou budoucností. V jedné z nich se už půl roku stávkuje za uhlí

13.May
Pátý nejbohatší Čech svou probíhající transakcí vstupuje na pole francouzské uhelné energetiky, která by podle politických plánů měla během pár let skončit. Pokud obchod dokončí, potká se s kritickými ekology i zaměstnanci stávkujícími za prodloužení výroby elektřiny z uhlí.

Sucho zvyšuje zájem o Dešťovku. Brýle už si na pojišťovnu od srpna nekoupíte

12.May
Cena povinného ručení se zvyšuje. Kdo si za něj připlatí nejvíce? Zdravotní pojišťovny přestanou přispívat na brýle. Výnosy penzijního připojištění většinou nedosáhly ani jednoho procenta. V pravidelném finančním přehledu informujeme také o plánované digitalizaci služeb státní správy, přenesení dětských dluhů na rodiče a zbývajících prostředcích v programu Dešťovka.

Kromě dětí se stará i o dvě kavárny. Práce s kávovarem dokáže být podobně náročná jako analýza krve

11.May
Když byla dcera malá, spala v kanceláři v kočárku. Teď, ve třech letech, už mi pomáhá, například skládá jídlo do lednice, popisuje matka dvou dětí Klára Tůmová. Vystudovala aplikovanou biochemii a chemii životního prostředí, ale momentálně podniká – s manželem provozují kavárny na brněnských vysokých školách. Příběh je součástí seriálu, ve kterém popisujeme, jak čeští rodiče zvládají skloubit p...
© 2000-2019 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes