15
new stories - click to show

Deník N

Description:

Ekonomika

URL:

https://denikn.cz

Catalog:

Ekonomika

Publishes:

4.9 items/week

Otrubova zapomenutá čísla. Klíčový muž PPF musel zveřejnit výsledky svého podnikání

16:57
Soud vyzval skupinu investora a právníka Tomáše Otruby ke zveřejnění hospodářských výsledků jejích firem. Ty totiž navzdory zákonné povinnosti nepředkládaly účetní závěrky. Nová data ukazují finanční situaci skupiny patřící muži, který zároveň zaujal silnou pozici ve skupině PPF Renáty Kellnerové.

Přinesla hospodářský rozmach i smrt ze zoufalství. Příběh dvou čísel, která převrátila světovou ekonomiku naruby

8:28
Ve středobodu jednoho z nejpalčivějších problémů mezinárodní politiky leží historie ekonomického propletení Spojených států a Číny.

„Je to závažné.“ FAÚ kvůli rodinným vazbám majitelky zpětně prověřuje nákup Kovosvitu

23.May
Finanční analytický úřad začal zpětně prověřovat nákup české firmy Kovosvit MAS. Tu nyní vlastní Ruska, jejíž otec za nejasných okolností musel odejít z vedení jedné z největších ruských bank. Rodinné vazby rozkryl Deník N.

Kde vzala neznámá Ruska stovky milionů na nákup českého Kovosvitu? Rozkryli jsme její rodinné vazby

21.May
Českou strojírenskou společnost Kovosvit MAS před čtyřmi lety ovládla ruská podnikatelka Tatiana Kuranova. Továrnu na obráběcí stroje koupila od koncernu rodiny Strnadových. Deník N pátral po tom, kde obyvatelka Moskvy bez podnikatelské minulosti získala peníze na nákladnou transakci. Vazby vedou až k bývalému řediteli ruské státní banky.

EU v nových technologiích za USA zaostává, ale nakonec to nemusí být špatná zpráva

20.May
Komentář Ivana Mikloše: O zaostávání Evropy za Spojenými státy v ekonomické výkonnosti, konkurenceschopnosti, ale také ve vývoji a v komerčním využití nových technologií se mluví dost často a otevřeně. Starý kontinent ale v této souvislosti má co nabídnout. I když jsou USA a EU silnými ekonomickými konkurenty, měly by nadále zůstat silnými geopolitickým partnery.

Drábové chybí na posuzování Dukovan desítky lidí. Odborníků na jádro je málo a přeplácí je ČEZ

17.May
Tendr na výstavbu nového bloku jaderné elektrárny v Dukovanech postoupil do další fáze. Finální nabídky podaly francouzská firma EDF a korejská KHNP. Podklady teď posuzuje polostátní energetická společnost ČEZ. Ta je následně předá vládě, která finálně rozhodne. Pozornost se v poslední době stále více upírá na Státní úřad pro jadernou bezpečnost (SÚJB), jenž bude rozhodovat o udělení licence a zá…

Dovezl jste si dvě manželky a nejste pro volný obchod? Proč se známý ekonom šéfem americké centrální banky asi nestane

16.May
Komentář Ivana Mikloše: Jméno Arthur Laffer ekonomové znají zejména díky křivce, jež ho proslavila a nese jeho jméno. Poprvé ji nakreslil na ubrousek v roce 1974 a změnila americkou i světovou ekonomiku. Její princip je jednoduchý. Daňové příjmy podle ní rostou s růstem daňové sazby jen do určité úrovně. Za ní už ale platí, že vyšší daně daňové výnosy snižují a nižší […]

„Poslat“ si elektřinu z chaty do bytu? Vysvětlujeme nová pravidla pro sdílení energií

15.May
Domácnostem, firmám nebo například školám stát od července novelou zákona umožní sdílet elektřinu vyrobenou ze slunce či větru. Vzájemné posílání proudu má lidem ušetřit peníze a dále posílit rozvoj obnovitelných zdrojů. Změna ale nebude bez překážek a kvůli dílčím zdržením v přijímání pravidel nepůjde hned od začátku. Jak má sdílení v praxi fungovat?

První třídou do Evropy? Raději na Taylor Swift než na olympiádu. Evropské turné zpěvačky je krátce po startu zcela vyprodané

14.May
Taylor Swift čtyřmi vyprodanými pařížskými koncerty zahájila evropskou část svého turné Eras. Do francouzské metropole přilákala pětkrát víc zámožných Američanů, než kolik se jich chystá na olympiádu. Evropská města očekávají ekonomickou vzpruhu, které se tento rok nic nevyrovná. Američané skoupili pětinu všech evropských lístků.

Ruská letadla zůstávají ve vzduchu i díky dílům z Česka. „Součástky tam už nedodáváme,“ říkají Aero i Omnipol

13.May
Rusku se dlouhodobě daří obcházet sankce, které na něj po invazi na Ukrajinu uvalily západní státy. Díky tomu mohou tamní firmy využívat západní stroje nebo výrobky, z děravého systému ale těží i ruské letectví včetně toho vojenského. Ruská letadla zůstávají ve vzduchu i díky českým přístrojům.
© 2000-2024 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes