15
new stories - click to show

Deník N

Description:

Komentáře

URL:

https://denikn.cz/

Catalog:

Ostatní

Publishes:

12.6 items/week

Rezignace by byla podvod na voličích, odmítal ji dlouho Farský. Měl pravdu. Oželet měl stáž

18:23
Komentář Jana Moláčka: Poslanec STAN Jan Farský oznámil, že se vzdá mandátu. Vyřešil tak problém souběhu poslanecké funkce a univerzitní stáže v USA. Současně dal ale najevo, v rozporu se svými dosavadními výroky, že mu voliči nejsou tím, na kom mu záleželo nejvíce.

Kreml nám podstrkuje slaměné panáky, nenechme se jimi zmást, varuje v článku britský ministr obrany

16:39
Britský ministr obrany Ben Wallace odmítl v ostře laděném článku uveřejněném na oficiálních stránkách londýnské vlády Putinovy teze o Velkém Rusku zahrnujícím i Ukrajinu, označování NATO za agresora a obviňování všech, kdo nesdílejí kremelský pohled na svět, za rusofoby. Překlad článku přinášíme v plném znění.

A když kněz dělal kříž nad tvým tělem… K úmrtí zpěvačky Hany Horké, zacyklené debatě a naší zodpovědnosti

19.January
Komentář Jana Wirnitzera: Válka rozpoutaná na sociálních sítích smrtí zpěvačky Hany Horké nerozsoudí, kdo nese za její skon vinu. Svědčí už jen o obrovském napětí a šílené smyčce, ve které společně vězíme. A o tom, že z ní potřebujeme najít cestu, jinak se v ní udusíme.

Jak kodaňské úřady přesvědčily lidi, aby si oblíbili „podělaný ostrov“, a ještě na tom všichni vydělali

18.January
Glosa Martiny Schepelernové: Ještě nedávno sem sváželi odpadky a fekálie ze širokého okolí. Dnes se tady vyrábí elektřina a teplo pro většinu obyvatel dánské metropole, a ještě si tu můžete po celý rok zalyžovat.

Kam zmizelo 678 610 Čechů?

18.January
Komentář antropologa Filipa Pospíšila: Za deset let ubylo v České republice přes půl milionu lidí, kteří prohlašují, že se jednoznačně cítí jako Češi. Tuto ztrátu přitom nelze přičíst na vrub jen zvýšené úmrtnosti způsobené koronavirem nebo migraci.

Jinde už chápou, že proti dezinformacím je třeba bojovat. Fialova vláda zatím nevypadá, že by nebezpečí brala příliš vážně

17.January
Komentář Dominika Presla: Jednou z velkých výzev pro vládu Petra Fialy, se kterou se zároveň pojí značné očekávání veřejnosti, je zásadní posun v boji proti dezinformacím, jejichž destruktivní dopady jsme v posledních dvou letech mohli pozorovat takřka v přímém přenosu. Od nástupu nové vlády ovšem o tomto tématu není příliš slyšet. Co vláda v této oblasti chystá a bude to stačit? A jaké změny Č...

„Takto jsme nebyli domluvení, na to se ptát nebudete…“

17.January
Komentář Jiřího Svobody o věčném boji a často i nevraživosti mezi novináři a tiskovými mluvčími. Jaká by měla být role těch druhých, nedávno popsal jeden z nich, a mezi novináři nastal poprask. A co to zkusit jinak?

Světové tržiště v době covidové: skutečná rizika jsou politická, ne logistická

14.January
Komentář Matěje Bajgara: Příliš snadno se může stát, že populismus nebo ekonomická negramotnost současných vlád rozboří, co jejich předchůdci desítky let budovali.

Co nám covid vzal, co dal a k čemu to může být dobré

14.January
Fejeton Evy Kiesler Klementové: V uplynulých dvou letech bylo napsáno mnoho článků o tom, kterak to máme v době covidu těžké. Nepochybně to tak je. Mnozí z nás onemocněli, někteří vážně, ba i smrtelně. Ztratili jsme příbuzné, lásky a přátele. Dlouho jsme se neviděli s rodinou a kamarády, být zavřeni i s dětmi v karanténě zavánělo katastrofou. Psychiatři byli zavaleni prací. Mnozí přišli o peníz...
© 2000-2022 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes