15
new stories - click to show

Deník N

Description:

Kultura

URL:

https://denikn.cz/

Catalog:

Kultura

Publishes:

11.9 items/week

Letní Letná po covidu: všichni se na období pandemie snažíme spíš zapomenout

9:51
Zahraniční hosté, bohatá česká scéna a okouzlující festivalové městečko. Začíná festival nového cirkusu a divadla Letní Letná. Jak se v letošním programu odrazila covidová pandemie posledních dvou let?

Děsivá i dojemná Volavka: Jak přesvědčivý může být pláč sériového vraha?

10.August
Minisérie Volavka z produkce AppleTV+ přináší jeden z nejpřesvědčivějších, a proto také nejvíc zneklidňujících portrétů sériového vraha za poslední roky.

Bob Dylan i Jack White zakazují mobily na koncertech, další hudebníci se přidávají. Jak poslech hudby změní technologie Yondr?

10.August
Díky jednoduchému nápadu koncerty některých slavných hudebníků probíhají už bez rušivých telefonů v rukou diváků. Takový speciální večer připravuje i slovenský festival Grape, který začíná tento týden na letišti v Piešťanech.

Za duhovou vlajkou: proč se právě letos vypravit na festival Prague Pride

9.August
V pondělí začal festival LGBTQ kultury Prague Pride. Závěrečný průvod se bude odehrávat v sobotu, už předtím lze ale navštívit řadu akcí. A většinou zdarma. Co si na letošním Prague Pride nenechat ujít?

Odkryjte svá slabá místa. Pražské bienále Ve věci umění se vyrovnává s bolestí, násilím i starými traumaty

9.August
Galerie hlavního města Prahy představila 21. července druhý ročník bienále Ve věci umění, a to hned ve třech pražských lokacích. Pojítkem děl z celého světa je téma zranitelnosti.

Mladí diváci: Na LFŠ žili filmem, české televize je ale začínají objevovat až v posledních letech

8.August
Uherské Hradiště od 29. července do 4. srpna opět žilo filmem. Letos nabídla Letní filmová škola tři tematické okruhy. Na plátnech diváci viděli němé filmy s živou hudbou, poetické dokumentární záběry krajin i syrové snímky o mezilidských vztazích. Na pódiích se diváci mezi projekcemi mohli setkat s tvůrci nebo získat inspiraci pro domácí sledování.

Může být punk růžový? Britská Girli míří rozbít Česko na letošní Prague Pride

7.August
Zpěvačka a hudebnice Girli ohýbá definici feminity. Tahle provokatérka a skvělá skladatelka, která má i přes svůj nízký věk na kontě nejeden chytlavý hit, nezvolila svůj umělecký pseudonym náhodou. „Girli“ znamená dívčí nebo holčičí a Girli, vlastním jménem Amelia „Milly“ Toomey, ohledává limity toho, co v naší kultuře a společnosti vlastně holčičí znamená.

„Zavřete oči. Odcházím.“ Jak se Kristiánovi dařilo v socialistických montérkách?

7.August
První český milovník Oldřich Nový odešel před 39 lety. Za dva dny uplyne 123 let od jeho narození. A jen před měsícem mladá filmová vědkyně Šárka Gmiterková na karlovarském filmovém festivalu představila první seriózní monografii tohoto nezapomenutelného filmového a divadelního herce.

Vladimir 518 sepsal velký příběh československé socialistické architektury

6.August
Vydavatelství Bigg Boss, jehož hlavním tahounem byl rapper, výtvarník, ale také fanoušek socialistické architektury Vladimir 518, svou existenci letos v březnu zakončilo stylově: obří dvousvazkovou publikací nazvanou Architektura 58–89.

Newsletter live! Miloš Kopecký jako živý: „Taková dlouhá a útrpná léta jsem musel hrát s námahou a vnitřním odporem!“

5.August
Tentokrát o chystané kolekci archivních nahrávek legendárního českého herce, ale i o tom, co se dělo a bude dít v srpnové kultuře v Česku i v zahraničí.
© 2000-2022 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes