15
new stories - click to show

Deník N

Description:

Kultura

URL:

https://denikn.cz/

Catalog:

Kultura

Publishes:

2.2 items/day

Sir Nicholas Winton s tváří Anthonyho Hopkinse zachraňuje židovské děti z Československa

7:36
Sir Nicholas Winton pomohl zachránit 669 životů dětí z bývalého Československa, které bylo v područí nacistického Německa. Díky němu tak dnes po celém světě žije přes 6000 lidí. Nyní jeho příběh zpracoval režisér James Hawes ve filmu Jeden život, s Anthonym Hopkinsem v hlavní roli.

„O bratra na Slovensku jsem měla strach.“ Konec bratislavské Kunsthalle jako rozloučení se svobodou a demokracií

7:36
„Homofobem se člověk nenarodí, neustálá politická masáž proti LGBTQ+ komunitě ale homofoby plodí,“ píše stálá přispěvatelka Deníku N Kristina Kratochvilová v osobně laděné reportáži o konci respektované bratislavské galerie Kunsthalle.

Prodej knih, besedy, autogramiády, top autoři z České republiky

7:36
Knižní festival Ostrava 2024 zve na bohatý program na třech scénách a nejzajímavější novinky autorů a nakladatelů z celé České republiky. V pátek 1. a sobotu 2. března od 10.00 do 18.00 na Černé louce v Ostravě.

Tanečky kolem AfD, zakázaní íránští režiséři i spor o Izrael a Palestinu budí kontroverze na festivalu Berlinale

20.February
Filmový festival v Berlíně je letos bezkonkurenčně nejpolitičtější ve své nedávné historii. Už od čtvrtečního zahájení se tu tematizuje ruská válka na Ukrajině, izraelsko-palestinský konflikt i nenávistné projevy přímo v Německu. Jaké filmy hýbou první důležitou filmovou událostí roku?

Co zbývá po sto letech z Kafky? Dox zahájil novou rozsáhlou výstavu věnovanou Kafkovu odkazu, obešla se bez brouků

20.February
U příležitosti letošního výročí sta let od úmrtí Franze Kafky připravilo pražské Centrum současného umění Dox ve spolupráci s více než třiceti současnými umělci a umělkyněmi rozsáhlou výstavu Kafkaesque. Ilustrací známých textů se tu ale návštěvník nedočká. Místo toho nabízí výstava obšírnou reflexi Kafkova odkazu pro současnou tvorbu. Co to znamená být v dnešním světě kafkovský?

Sucho ničí Česko, Green Deal je v nedohlednu. Bohdan Sláma v novém filmu vypráví o drancování české krajiny

19.February
Po loňském Brutálním vedru je Sucho Bohdana Slámy nejspíš teprve druhým hraným českým filmem na téma klimatické krize. Načasování premiéry je příhodné, do kin film vstupuje v době, kdy se na Prahu valí traktory s protestujícími zemědělci.

Divácké uspokojení nad praskáním kostí záporáků. Jack Reacher se vrátil a láme rekordy

19.February
Na přelomu roku měla premiéru druhá série seriálu Jack Reacher. Adaptace thrillerů Leeho Childa se po právu stala jedním z největších hitů streamovací služby Amazon Prime nejen u českých diváků a dodnes drží první místo žebříčku sledovanosti. V čem tkví její kouzlo?

Vyhlášení XIII. ročníku hudebních cen Vinyla zarámují čtyři živé koncerty

19.February
Hned pět nahrávek v kategorii Deska roku vzhledem ke shodnému počtu hlasů nominovala porota hudebních cen Vinyla. Šanci získat ocenění za svá aktuální alba mají Anna Vaverková, Amelie Siba, Petra Hermanova, Toyota Vangelis a dvojice yanntray & kvítek.

Sexuální násilí, mateřství, pobyt na psychiatrii. Nové knihy na českých pultech hledají cestu ze životních krizí

18.February
Na několika nových česky vydaných knihách není tolik zásadní jejich umělecká hodnota jako témata, která otevírají. Novela Tenhle pokoj se nedá sníst popisuje trauma ze sexuálního násilí, Dusivá místa zase pobyt na psychiatrii a rozhodování, zda se stát matkou, řeší próza Mateřství. O útrapách života umělkyň si pak můžete přečíst v brožurce Smrt umělce, ať žijí pomocnice!

Jordanovy mistrovské tenisky se vydražily za rekordní částku. Proč ale v kolekci není ani jeden pár?

17.February
Před několika dny se za rekordních více než osm milionů dolarů vydražila kolekce šesti tenisek basketbalisty Michaela Jordana. Tenisky už dávno nejsou jen sportovní obuví, ale také stylovým módním doplňkem, sběratelským předmětem a obchod s nimi lukrativním byznysem.
© 2000-2024 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes