Svět – Deník N

Description:

Nezávislý český deník

URL:

https://denikn.cz/

Catalog:

Ze světa

Publishes:

2.8 items/day

Neomezená rychlost na německých dálnicích je nedotknutelná. Koleje se ale zrychlení vzpírají

17:02
Komentář: Německo zůstává rájem amatérských závodníků, protože pokusy o omezení rychlosti na dálnicích jsou v obou komorách parlamentu stále bez úspěchu. Naopak zvyšovat rychlost na kolejích by záhodno bylo, jenže železniční infrastruktura to neumožňuje – přesto mají Německé dráhy jednu dobrou zprávu. A xenofobní drážďanské hnutí Pegida oslavilo svou 200. demonstraci, čímž se na chvíli vyprosti...

Diletantství a mizerné podmínky na lodi, kde přibývá nakažených. Japonsko situaci nezvládá, varují experti

15:51
Prvních asi 500 cestujících z výletní lodi Diamond Princess bylo dnes propuštěno z karantény. Tu kvůli hrozbě nákazy virem 2019-nCoV trávili dva týdny na palubě plavidla zakotveného v japonské Jokohamě. Odborníci na infekční nemoci, ale i státy jako USA před tím varovali. Karanténa podle nich byla nedostatečná a hrozí rozšíření nemoci Covid-19 do Japonska.

Idlib – opravdu poslední bitva o Sýrii? Kdo s kým a proti komu válčí

12:12
Komentář: Syrská občanská válka připomíná matrjošku – vždycky se najde ještě jedna válka uvnitř těch ostatních. Tak je tomu i v případě zatím posledního dějství, mezinárodního konfliktu o provincii Idlib, popisuje pro Deník N Jan Fingerland.

Zuckerberg po jednání s Jourovou kývl na regulaci Facebooku. Podle odborníka jen naoko

10:59
Nejrozšířenější sociální síť světa Facebook je po kauzách s úniky a zneužíváním dat a šířením dezinformací postupně tlačena k možné regulaci. „Používá stejné techniky marketingového prodeje na různé zboží i na názory a politiku. Je to škodlivé pro demokracii,“ řekla Deníku N eurokomisařka Věra Jourová, která v pondělí jednala s šéfem společnosti Markem Zuckerbergem.

Němečtí neonacisté chtěli zabíjet muslimy zbraněmi od českých kumpánů, míní policie

18.February
Páteční rozsáhlou razii, při níž německá policie pozatýkala dvanáct neonacistů, urychlily jejich možné vazby na české extremisty. Zadržení si od nich chtěli podle informací z bezpečnostních kruhů opatřit zbraně a zaútočit na mešity, muslimské komunity, uprchlíky a politiky.

Zlomový den #MeToo: porota rozhoduje o vině producenta Weinsteina

18.February
Je to nejsledovanější proces predátorského sexuálního chování v éře #MeToo. Kdysi mocnému muži Hollywoodu stojícímu za řadou filmových trháků hrozí kvůli obvinění ze sexuálního obtěžování, vyhrožování, nebo přímo znásilňování až doživotní vězení. Harveyho Weinsteina obvinilo přes 80 žen.

Vtáhněme nevoliče, říká politik, který má překvapivě šanci sestavit příští slovenskou vládu

18.February
Možná to bude on, kdo bude za pár dní sestavovat novou slovenskou vládu. Kdo je Igor Matovič? Lídr slovenské strany „Obyčejní lidé a nezávislé osobnosti“, která je v průzkumech volebních preferencí najednou lídrem opozice. „Samozřejmě že přichází do úvahy, že by OLaNO na post premiéra nominovalo také mě,“ říká k tomu v rozhovoru pro slovenský Denník N.

Koronavirus se šíří, znalostí o něm přibývá pomaleji než nových případů

18.February
Nákaza z Číny má první oběť v Evropě. Zrušení karantény na výletní lodi Westerdam bylo asi předčasné. Pražská lékárna nabízí masky s nápisem v čínštině.

„Zastavte tu vendetu.“ Plán z Downing street zrušit poplatky BBC kritizují i konzervativní poslanci

17.February
Nejrůznější scénáře a plány na změny ve fungování veřejnoprávní BBC se britskými médii propírají dlouhodobě. O víkendu však nedělník Sunday Times zveřejnil zatím ten nejvíc alarmující: licenční poplatky nahradí předplatné a BBC přijde o většinu televizních a rozhlasových stanic. A ačkoliv jde o citaci nejmenovaného poradce kabinetu Borise Johnsona, již záhy odsoudilo a zpochybnilo hned několik ...

Plovoucí „městečka“ s tisíci obyvatel, kterých se přístavy v obavách z nákazy štítí

17.February
Karanténa na lodi Diamond Princess dosud neskončila, ale Spojené státy a další země z ní evakuují své občany. Jsou to ale jen někteří z těch, kdo se na obřích „cruise ships“ společně s koronavirem 2019-nCoV plavili. Po pasažérech, kteří se rozprchli po světě, úřady pátrají. Deník N se mezitím podruhé spojil s cestujícím, který tráví v karanténě uvnitř kajuty už dva týdny.
© 2000-2020 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes