15
new stories - click to show

Svět – Deník N

Description:

Nezávislý český deník

URL:

https://denikn.cz/

Catalog:

Ze světa

Publishes:

3.9 items/day

Vykej nám a lehni si, řeknou ruští dozorci a vytáhnou obušky. Svědectví o tom, co prožívají ruští vězni

18:04
Ruští novináři přinášejí další svědectví o mučení v trestaneckých koloniích. Video, které se podařilo dostat „ven“, musí být pro svou drsnost označeno 18+.

Studio N: Čínská ekonomika šlape za cenu kolapsů a sebevražd zaměstnanců. Ale něco se mění

16:48
Oddanost výkonu je v Číně alfou a omegou. Kultura 996 – práce od devíti do devíti šest dní v týdnu – je v mnoha čínských firmách běžnou praxí. Dokonce už se občas mluví i o 007: práci od poledne do půlnoci po sedm dní v týdnu. Je to další z odvrácených tváří vzestupu Číny a jejího „ekonomického zázraku“. A bohužel je to odvrácená tvář, která si bere lidské životy. Ale něco se přece jenom mění. ...

Zatčení lídra gruzínské opozice může ohrozit pověst země jako premianta Kavkazu

15:32
Policie včera zatkla opozičního předáka opoziční strany Jednotné národní hnutí Nikanora Melii, což vyvolalo odpor doma i v zahraničí. Podle USA „země na cestě k silnější demokracii udělala krok zpět“.

Čísla nelžou. Ukazují, jak lidé berou vážně dodržování opatření, říká přední rakouský infektolog

11:42
„Pokud čísla klesají, je to znamení toho, že to lidé berou vážně. Čísla nelžou,“ říká v rozhovoru s Deníkem N rakouský infektolog Christoph Wenisch, primář infekčního oddělení vídeňské Kliniky Favoriten. Na jaře ošetřoval první covidové případy ve Vídni a vysvětloval Rakušanům tuto nemoc.

Kočnerovu nebezpečnost jsem neodhadl, nechal sledovat i mé děti, říká bývalý vyšetřovatel

23.February
Marian Kočner mátl svým pokerovým výrazem a využíval absolutně prohnilého systému, říká v rozhovoru Jaroslav Láska, který vyšetřoval jeho kauzu padělaných směnek. V ní byli Kočner a bývalý spolumajitel TV Markíza Pavol Rusko v lednu odsouzeni na devatenáct let vězení. Láska před několika týdny od policie odešel.

Rusové se chtěli na Sputniku dohodnout s Němci. Nevyšlo to, teď věří, že vakcínu schválí Slovensko

23.February
Rusové to se svou vakcínou zkoušeli nejprve v Německu – kancléřka Merkelová jim ale vzkázala, že ji musí schválit a její výrobu prověřit EMA. Ta i šéf evropské diplomacie Borrell opakovaně potvrdili, že Rusko o registraci Sputniku v EU nepožádalo.

Voliči republikánů by Trumpovu novou stranu brali. K jejímu vzniku je ale třeba více

23.February
46 % procent lidí, kteří Donalda Trumpa v listopadu volili, by Republikánskou stranu opustilo a přidalo se k nové partaji, kdyby se ji rozhodl založit. Americká historie ale ukazuje, že něco takového může být nad síly bývalého prezidenta.

Americký týdeník: Republikáni zpřísňují volby. Kdyby jejich zákony platily vloni, Trump by vyhrál

23.February
Loňskou prohru republikáni nechtějí opakovat, a tak už nyní dělají vše pro to, aby v kongresových volbách za dva roky vyhráli. Nejde ale jen o snahu získat víc voličů. V tomto případě jde dokonce o to, aby lidí volilo méně, píše Jana Ciglerová ve svém Americkém týdeníku.

Jak podplatit soudce. Co vyšetřování v kauzách Kuciak a Kočner prozradilo o zkorumpovanosti slovenských soudů

23.February
Před třemi lety byl spolu se svou nastávající ženou zavražděn mladý investigativní novinář Ján Kuciak. Při své práci zdaleka neměl k dispozici všechny inkriminující dokumenty a výpovědi, které jako novináři máme dnes. Přesněji řečeno informace, které vyšly najevo po sérii skandálních odhalení o tom, jak na Slovensku fungovala spravedlnost a za jaké peněžní částky si ji bylo možné koupit, píšou ...

Bioodpad. Znásilníme tě. Chcípni! „Ochránci hodnot“ terorizují ruské ženy i jejich blízké

22.February
Ruští muži a ženy se do sebe pustili. Zatím tedy hlavně na sociálních sítích. Útoky mužů vůči političkám a dalším veřejně aktivním ženám mají často výrazně sexuální charakter. Nechybějí ale ani výhrůžky smrtí.
© 2000-2021 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes