15
new stories - click to show

deníkPlus.cz

Description:

deníkPlus.cz - Politika, Osobnosti, Styl, Technika, Bydlení a Hobby. Zprávy pro Vás.

URL:

http://technika.denikplus.cz/

Catalog:

Tech

Publishes:

4.9 items/week

Nový typ baterie s nulovou hmotou může být doslova revolučním vynálezem

9:06
Skupina vědců vytvořila experimentální druh baterie, která je ve výsledcích testů až desetkrát účinnější než běžné typy baterií.Takzvaná strukturální baterie by podle jejích vynálezců mohla změnit doslova svět automobilů elektroniky a dopravy..

Legendární Slovenská strela je opět na kolejích. Kompletní rekonstrukce unikátního vlaku trvala více než dva roky

17.May
V prvním květnovém týdnu úspěšně proběhla technickobezpečnostní zkouška historického motorového vozu M 290.002 Slovenská strela.Drážní zkušební komisař konstatoval plnou provozuschopnost vlakového vozidla, které bylo více než dva roky rekonstruováno.

Vědci z Brna vyvíjejí unikátní zemědělské roboty. Budou ovládáni z vesmíru

14.May
Skupina vědců z brněnské Mendelovy univerzity je součástí projektu Green Patrol, na jehož konci má vzniknout unikátní zemědělský robot.Tento stroj, který bude navigován pomocí vesmírných družic, bude rozeznávat různé škůdce zemědělských plodin, na které pak bude aplikovat postřik..

Pod krytem v Černobylu se něco děje. Vědci zaznamenali zvýšený počet neutronů vznikajících při štěpení

13.May
Hluboko uvnitř trosek jaderné elektrárny v Černobylu, kterou koncem 20.století postihla děsivá havárie, vědci naměřili zvýšené úrovně neutronových toků.

Eskymáci dříve lovili obrovská zvířata. Využívali k tomu pozoruhodnou taktiku

12.May
Otrávené hroty šípů se hojně používaly v indiánských kulturách, a to v bitvách nebo k lovu zvěře.Vědcům léta vrtalo hlavou, jak mohli eskymáci lovit velká zvířata, jakými jsou například mnohatunové velryby.

Nekontrolovaný pád z vesmíru. Trosky čínské rakety dopadly u Malediv

11.May
Neřízený sestup do atmosféry čínské rakety Dlouhý pochod 5B skončil v neděli ve večerních hodinách, kdy trosky raketového nosiče dopadly do moře poblíž turisty oblíbené destinace Maledivy.Podle dostupných informací trosky nezasáhly žádnou obydlenou oblast ani nezpůsobily materiální škody..

Vědci identifikovali dosud neznámý druh pravěké kočky. Byla obrovská a lovila nosorožce

9.May
V USA byly identifikované fosilní záznamy dosud neznámé šavlozubé kočky, která žila v oblasti Severní Ameriky v pradávných dobách.Tento druh kočky byl natolik obrovský, že dospělý jedinec dosahoval váhy více než dvě stě kilo a dokázal lovit pravěké nosorožce..

Před třiceti lety rozzářil noční oblohu nad Českem zvláštní světelný objekt. Vědci po něm desítky let pátrali

8.May
Před třiceti lety se na obloze nad Českou republikou rozzářily padající meteority, které dopadly do oblasti Benešova.Takzvaný bolid zachytila řada amatérských i profesionálních astronomů, místo dopadu se však najít nepodařilo.

Stopy jaderné havárie v Černobylu jsou stále patrné na mnoha místech Evropy

7.May
Od strašlivé jaderné havárie v Černobylu uplynulo 35 let, ale i po takto dlouhé době vykazují některé druhy hub v Německu vysoké množství radioaktivity.Jednou z nejvíce postižených oblastí je podle Spolkového úřadu pro ochranu před zářením (BfS) také bavorská strana Šumavy..

V atmosféře Venuše byly detekovány záhadné rádiové signály. Vědci pro ně nemají vysvětlení

6.May
Parkerova solární sonda při svém třetím přeletu kolem Venuše zaznamenala v její atmosféře podivné rádiové signály, které jsou pro vědce zatím záhadou.Jejich původ je přirozený a naznačuje, že v atmosféře této planety probíhají velké změny.
© 2000-2021 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes