15
new stories - click to show

deníkPlus.cz

Description:

deníkPlus.cz - Politika, Osobnosti, Styl, Technika, Bydlení a Hobby. Zprávy pro Vás.

URL:

http://technika.denikplus.cz/

Catalog:

Tech

Publishes:

3 items/month

8 příznaků, podle kterých poznáte, že váš počítač napadl virus

16.May
Zpomalení počítače nebo mizející data.I to mohou být první signály, že se ve vašem PC či notebooku zabydlel nevítaný virus..

Příběh i-Cockpitu, aneb nejodvážnější rozhodnutí Peugeotu

13.April
Před více než 10 lety se Peugeot u první generace modelu Peugeot 208 odvážil revolučně změnit jednu ze základních součástí vozu, která se v historii automobilů vyvíjela nejméně: místo řidiče.Vznikl systém i-Cockpit.

Král modelové řady nesmí zestárnout a neunikne mu žádná novinka

16.March
Vlajková loď značky Peugeot, model 508, dostal facelift.V jeho případě by se to s nadsázkou dalo připodobnit k výstavní sexy třicátnici, která si zajde za plastickým chirurgem, aby jí vyhladil vrásky, které ještě ani nemá.

Kratom je silný přírodní stimulant z Indonéských džunglí. Stále více populární droga však přináší řadu rizik

26.January
Za poněkud záhadným názvem Kratom se skrývá silný přírodní stimulant, který je získáván z listů stromu, jež roste v džunglích jihovýchodní Asie.Do Evropy se tato bylina v podobě jemně drceného prášku začala dostávat ve větším množství přibližně před deseti lety.

Nový výzkum naznačuje, že lidský mozek pracuje velice podobně jako kvantový počítač

28.December
Skupina výzkumníků z Trinity College, v Dublinu, přišla se zajímavým výzkumem, který naznačuje, že lidský mozek pracuje velice podobně jako kvantový počítač.Jejich studie ukazuje, že lidský mozek zvládne podobné výpočty jaké umožňuje kvantová technologie.

V nejhlubším místě oceánu se nachází mimozemský svět. Vědci odhalili, že zde organismy žijí v prostředí, které Zemi připomíná j

30.November
Dlouhou dobu se vědci domnívali, že v Mariánském příkopu – nejhlubším místě planety, nemůže existovat prakticky žádný život.Robotické sondy ale nedávno odhalily, že v hloubce téměř jedenácti kilometrů žijí organismy v prostředí, které Zemi připomíná jen velmi vzdáleně..

Vědci nedávno zjistili, že všechny banány obsahují radioaktivní izotopy

15.November
Pouhá zmínka o slově radioaktivita v lidech vyvolává až panický strach.Pravdou však zůstává, že prakticky všechno kolem nás je do určité míry radioaktivní dokonce i jídlo.

Vědci díky speciálnímu přístroji objevili obří řeku ukrytou desítky tisíc let pod povrchem Antarktidy

5.November
Jakmile dojde na předpověď úbytku ledu v oblasti Antarktidy, vědci musí vzít v potaz mnoho proměnných, aby se co nejvíce přiblížili realitě.V rámci nejnovějšího výzkumu upozornili na obří řeku, která byla pod Antarktidou objevena, a která výrazným způsobem ovlivňuje dění na tomto zmrzlém kontinentu..

Mohutné laserové zbraně mají na bojišti své místo. Důkazem je ničivý mobilní laser americké armády

1.November
Laserové zbraně lákají pro vojenské využití již celé dekády, v tomto směru se dosud podařil jen přiměřený pokrok.Tento typ zbraní má totiž jednu nevýhodu, a tou je to, že je potřeba velkého množství energie k tomu, aby byly v boji efektivní.

Bolševník nemusí být jen nežádoucím invazivním druhem. Ruským vědcům se z něj podařilo získat cenný materiál

27.October
Bolševníky se řadí k vůbec nejinvazivnějším druhům rostlin na evropském kontinentu.Tato vysoká květina se k nám dostala ze Sovětského svazu a od té doby se rozrostla na plochách tisíců kilometrů čtverečních.
© 2000-2023 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes