deníkPlus.cz

Popis:

deníkPlus.cz - Politika, Osobnosti, Styl, Technika, Bydlení a Hobby. Zprávy pro Vás.

URL:

http://technika.denikplus.cz/

Katalog:

Tech

Publikuje:

7 položek/týden

Extrémní sonda Parker poslala zajímavou fotografii z blízkosti Slunce

15:09
Ještě žádný pozemský přístroj se nedostal ke Slunci tak blízko, jako sonda Parker americké NASA.Tato unikátní sonda, vybavená speciálním tepelným štítem, dokáže odolat obrovským teplotám a po své dlouhé pouti vesmírem poslala k Zemi jednu velice zajímavou fotografii..

Hluboko v podzemí se nachází obrovský ekosystém. Vědci předpokládají, že je dvakrát větší než plocha oceánů

13.prosince
Vědci, kteří se zabývají výzkumem života hluboko v útrobách Země, zjistili, že se v nitru naší planety nachází obrovské množství života.Tyto velké ekosystémy tvoří obrovské množství mikroorganismů, které pod povrchem obývají rozsáhlý prostor, jenž je ekvivalentem několika ploch našich oceánů..

Sonda InSight, která nedávno přistála, zachytila tajemné zvuky z Marsu

12.prosince
Koncem listopadu na rudé planetě úspěšně přistála americká sonda InSight, která ihned po přistání poslala na Zemi první fotografie.Tato sonda má zkoumat jako první pozemské zařízení planetu Mars pod jejím povrchem.

Podivná houba má neuvěřitelné schopnosti. Zabíjí mravence tak, že z nich udělá zombie

11.prosince
Vědci nedávno zveřejnili nové poznatky o jednom z nejpodivnějších přírodních jevů na Zemi, kterým jsou takzvaní zombie mravenci.Tento jev má na svědomí zvláštní druh tropické houby, která dokáže převzít kontrolu nad svaly mravenců a donutí je pracovat v její prospěch.

Čína vyslala sondu k nebezpečné odvrácené straně Měsíce. Bude provádět speciální výzkum

10.prosince
Z čínského kosmodromu Si-čchang na jihozápadě Číny odstartovala na misi k odvrácené straně Měsíce čínská sonda Čchang-e 4, kterou na oběžnou dráhu vynesla raketa CZ-3B/G3Z.Informovala o tom během včerejška státní agentura Nová Čína..

V jezeře Karačaj nežije nic. Je jedním z nejvíce zamořených míst na planetě

9.prosince
Malé jezero Karačaj v jižním Uralu v centrálním Rusku může být jen stěží ideálním místem pro odpočinek.Z tohoto dříve malebného místa totiž Sovětský svaz vytvořil oblast, která je doslova neobyvatelná.

Vědci dokázali zlepšit vlastnosti solárních panelů. Fungují i v extrémních podmínkách

8.prosince
Čeští vědci vynalezli solární panely, které mají nejen mnohem větší životnost, ale také výborně fungují v mrazu a při velmi vysokých teplotách.Vědci z České zemědělské univerzity totiž zásadním způsobem vylepšili vlastnosti pouzdra fotovoltaických článků..

Američané mají velké problémy s odpadem. Čína už ho nechce

7.prosince
Recyklování odpadu ve Spojených státech zažívá krizi poté, co ho Čína už nechce nadále zpracovávat.Donedávna totiž do Číny každý den putovalo přibližně 4000 kontejnerů odpadu ke zpracování a ten se teď na území USA rychle hromadí..

Na Mezinárodní vesmírné stanici byly objeveny bakterie, které jsou odolné proti lékům

6.prosince
Vědci NASA objevili v útrobách Mezinárodní vesmírné stanice (ISS) bakterie, které jsou odolné proti antibiotikům.Jak vědci uvedli ve zprávě zveřejněné v časopisu BMC Microbiology, nově objevené bakterie jsou navíc dosud neznamým kmenem..

V kanadské divočině byla objevena obrovská jeskyně. Vše naznačuje tomu, že do ní člověk ještě nikdy nevstoupil

5.prosince
Vědci objevili hluboko v kanadské divočině obrovskou dosud neprozkoumanou jeskyni, o které se domnívají, že ji ještě nikdy nenavštívil žádný člověk.Jeskyně, která zůstala po tisíciletí ukryta v oblasti provincie Wells Gray, je tak obrovská, že vědci nemohou uvěřit tomu, že dosud nebyla objevena..
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes