deníkPlus.cz

Popis:

deníkPlus.cz - Politika, Osobnosti, Styl, Technika, Bydlení a Hobby. Zprávy pro Vás.

URL:

http://technika.denikplus.cz/

Katalog:

Tech

Publikuje:

7 položek/týden

Po více než deseti letech klidu se záhadná hvězda začíná probouzet k životu

14:04
Po deseti letech trpělivého zkoumání vědci zachytili signály, které naznačují, že se jedna z nejzáhadnějších hvězd ve vesmíru začíná probouzet ze spánku.Tento extrémně silný magnetar totiž vyzařuje do vesmíru rádiové signály..

Ruská vesmírná loď Sojuz s trojicí astronautů úspěšně přistála u Mezinárodní vesmírné stanice

17.března
Trojice astronautů úspěšně přistála u Mezinárodní vesmírné stanice poté, co ji ve čtvrtek dostala ruská raketa Sojuz-FG na oběžnou dráhu.Raketa s vesmírnou lodí Sojuz MS-12 na palubě odstartovala z kosmodromu Bajkonur..

Asteroid z pouště Sahara pamatuje samotný zrod Slunce. Složení kamene je v naší soustavě unikátní

16.března
Záhadný úlomek vesmírné horniny byl objeven před dvaadvaceti lety v poušti Sahara egyptským archeologem.Výzkum z loňského roku u tohoto kamene prokázal výskyt minerálů, které se nikde v naší sluneční soustavě nenacházejí.

Osvědčené vojenské speciály Tatra jsou exportovány do mnoha zemí po celém světě

15.března
Pro Tatru je kromě civilní produkce velice důležitou složkou příjmů také výroba vojenských speciálů, kterými disponuje také česká armáda.Tatra však tyto osvědčené armádní speciály dodává do mnoha světových zemích na každém kontinentu..

Japonský vesmírný program představil unikátní vozidlo pro výzkum Měsíce

14.března
Japonsko představilo nové měsíční vozítko, které chce vyvinout ve spolupráci s Toyotou.Toto unikátní a hlavně nejmodernějšími technologiemi vybavené vozidlo by mohlo po Měsíci přepravovat lidi.

NASA přesouvá své investice do výzkumu Měsíce

13.března
Americká kosmická agentura NASA bude investovat více peněz do výzkumu Měsíce na úkor ostatních plánovaných misí, jako je cesta na Mars a také ISS.Měsíc se v poslední době stal cílem světových kosmických agentur včetně Číny, která nedávno přistála na jeho odvrácené straně..

S pomocí vyspělé technologie NASA poprvé zachytila rázové vlny, které vznikají při letu nadzvukových strojů

12.března
Vědci z NASA poprvé zachytili vlny způsobené přechodem letounu zvukovou bariérou.Výsledkem úspěšného pokusu jsou fotografie, které vůbec poprvé ukazují, jak se takzvané rázové vlny prolínají kolem trojice letadel..

Facebook vyhlásil válku dezinformacím. Bude blokovat skupiny a omezovat dosah příspěvků

11.března
Společnost Facebook chce výrazně snížit dezinformace v rámci své sociální sítě a zavádí nová opatření.Facebook chce omezit dosah některých informací, o kterých je známo, že nejsou pravdivé a zmenší jejich dosah.

Tatra v Abu Dhabí představila nové vojenské transportní vozidlo

10.března
Koncem února se v Abú Dhabí ve Spojených arabských emirátech konal veletrh IDEX 2019, jenž je zaměřen na obranné technologie.Tato akce je jednou z největších svého druhu.

Vesmírná loď Crew Dragon zvládla nejtěžší část letu a úspěšně přistála na Zemi

9.března
Nová kosmická loď Crew Dragon dokončila nejtěžší část svého první vesmírného letu a úspěšně přistála na Zemi poté, co se v pátek odpoutala od Mezinárodní vesmírné stanice (ISS).Jedná se o první přistání vesmírné lodi na moři po padesáti letech..
© 2000-2019 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes