deníkPlus.cz

Popis:

deníkPlus.cz - Politika, Osobnosti, Styl, Technika, Bydlení a Hobby. Zprávy pro Vás.

URL:

http://technika.denikplus.cz/

Katalog:

Tech

Publikuje:

7 položek/týden

Archeologové našli v čínské hrobce lebku dosud neznámého tvora. Vyhubili ho pravděpodobně lidé

16:03
Pravděpodobně dosud nejstarší druh tvora, kterého vyhubili lidé, objevili archeologové v hrobce mezi troskami prastaré čínské hrobky.Mezi zvířaty, která patřila čínskému císaři, totiž vědci objevili i lebku gibona z dosud neznámého druhu.

Vědci přišli s vysvětlením události, která Zemi proměnila v ledovou kouli. Může přijít tak rychle jako kdysi

23.června
Před miliony let postihla Zemi katastrofa nevídaných rozměrů, která vyústila v superdobu ledovou.Planeta se změnila k nepoznání a stala se doslova ledovou koulí.

Vesmírné technologie jsou stále primitivní pro cestu na Mars. Většina lidské posádky může zemřít

22.června
Bývalý kanadský astronaut Chris Hadfield, který byl třikrát na mezinárodní stanici ISS, sdílí své zkušenosti z průzkumu vesmíru a znalosti o raketách, jenž během své kariéry nasbíral.Známý je také svými skeptickými názory ohledně schopnosti dnešních raket dosáhnout rudé planety..

Mount Everest získal další prvenství. Stal se nejvyšší skládkou odpadu na světě

21.června
Desítky let komerčního horolezectví proměnily nejvyšší horu světa Mount Everest na nejvyšší skládku světa.Stále rostoucí počet horolezců z celého světa, který každým rokem horu navštíví, po sobě zanechává velké množství odpadu.

USA vytvoří vesmírnou armádu. Začíná novodobé kosmické zbrojení?

20.června
Amerika chce podle Donalda Trumpa dominovat ve vesmírnému prostoru.Pentagon dostal od prezidenta nařízení, aby vytvořil vesmírnou jednotku, která bude přímou součástí americké armády.

Vědci objevili bakterie s unikátními vlastnostmi. Mohou být klíčem ke kolonizaci hlubokého vesmíru

19.června
Mezinárodní tým vědců objevil bakterie, které jsou schopny přeměňovat světlo na energii v neuvěřitelně temném prostředí.Vědci se domnívají, že podobné bakterie by se mohly díky svým schopnostem stát důležitými pomocníky lidstva v rámci kolonizace Marsu a hlubokého vesmíru..

Dobrá zpráva! Asijští experti jsou na stopě účinnému léku na HIV

18.června
Tým vědců z Hongkongu zveřejnil zprávu o tom, že jsou na dobré cestě k vynalezení účinného léku na zákeřné selhání imunity AIDS, které způsobuje virus HIV.Jejich metoda by mohla v případě úspěšných testů znamenat průlom v léčení této stále nevyléčitelné choroby, kterou trpí po celém světě desítky milionů lidí..

Hlas slavného kosmologa Hawkinga bude vyslán vesmírem k horizontu události nedaleké černé díry

17.června
Zpopelněné ostatky slavného teoretického fyzika Stephena Hawkinga byly uloženy v britském Westminsteru v místě, kde odpočívají králové a další významné osobnosti britské historie.Jeho hlas vložený do skladby Vangelise bude nyní vyslán do vesmíru směrem k černé díře..

Astronomové zachytili ve vesmíru velice vzácný úkaz střetu hvězdy s černou dírou

16.června
Za celou existenci vesmírného pozorování se vědcům podařilo zachytit jen velice málo událostí, jako je střet hvězdy a černé díry.Tato vesmírná událost, ze které hvězda nemůže vyjít jako vítěz, přitom není ničím neobvyklým..

Hasičská cisterna Tatra se stala nepostradatelnou během hašení rozsáhlých požárů v Izraeli

15.června
Během loňského podzimu Česká republika financovala nákup hasičské cisterny společnosti Tatra Trucks jako podporu židovského státu.Nová Tatra Phoenix Euro 6 tak nyní pomáhá uhasit požáry, které zažehli protestanti v pásmu Gazy..
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes