15
new stories - click to show

deníkPlus.cz

Description:

deníkPlus.cz - Politika, Osobnosti, Styl, Technika, Bydlení a Hobby. Zprávy pro Vás.

URL:

http://technika.denikplus.cz/

Catalog:

Tech

Publishes:

6.3 items/week

Americké satelity zachytily dosud neznámý vojenský objekt. Nejspíš se jedná o čínskou raketovou ponorku

11:27
Satelit americké soukromé společnosti pravděpodobně vůbec poprvé zachytil novou čínskou raketovou ponorku.Fotografie ukazují plavidlo, jehož tvar dosud nebyl nikdy pozorován.

Jaderný bombardér Sovětského svazu letěl rychlostí Mach 3. Jeho provoz a vývoj byl však astronomicky nákladný

24.May
Šedesátá léta minulého století byla ve znamení závodu v jaderném zbrojení mezi Sovětským svazem a Spojenými státy.Během této éry vznikaly na obou stranách často velice zvláštní vojenské projekty.

Nezničitelné a otravné octomilky. Množí se doslova neustále, a to i když umírají

23.May
Nekonečný boj s otravnými octomilkami asi každý dobře zná, ale málo kdo už ví, proč je octomilky tak obtížné zlikvidovat.Tyto drobné mušky se totiž podle nejnovějšího výzkumu rozmnožují doslova neustále, a to i v případě, že jsou nakaženy smrtelnou chorobou..

Legendy českého průmyslu jsou k vidění v tatrováckém muzeu. Vyhrálo první cenu v soutěži muzeí

21.May
Asociace muzeí a galerií ČR v rámci 20.ročníku Národní soutěže muzeí Gloria musaealis ocenila Muzeum nákladních automobilů Tatra první cenou.

Ukrajinská aplikace poháněná daty ze satelitů Elona Muska. Smrtící vynález zaskočil ruskou mašinerii

21.May
Ukrajina disponuje velmi sofistikovanou aplikací, která umožňuje ukrajinskému velení objednávat za pomoci aplikace bombardování ruských vojenských jednotek podobně, jako když si chcete objednat taxi.Mocný nástroj, který rozsévá bleskovou smrt, vyvinuli ukrajinští programátoři a inspirovali se přitom světoznámou aplikací Uber..

Avangard: Děsivá ruská zbraň letící sedmadvacetkrát rychleji než zvuk. Obrana proti ní neexistuje

19.May
Před několika lety Ruská federace pohrozila světu novou mezikontinentální zbraní, která údajně dosahuje rychlosti až sedmadvaceti násobku rychlosti zvuku.Raketa pojmenovaná Avangard může nést jak konvenční tak jaderné hlavice a řadí se tak k nejnebezpečnějším zbraním světa..

Poprvé v historii. Vědcům se podařilo vypěstovat rostliny v půdě z Měsíce

18.May
Vědci vůbec poprvé historii úspěšně vypěstovali rostliny v půdě, kterou astronauti NASA odebrali při průzkumu Měsíce v rámci slavného vesmírného programu Apollo.Vědci jsou přesvědčeni, že se jedná o průlomový milník v budoucím průzkumu vesmíru..

Vědcům se podařil průlom v oblasti energetiky. Počítač napájeli šest měsíců pouze řasami

16.May
Vědci z University of Cambridge ve Spojeném království dokázali za pomoci speicálního bateriového článku z mořských řas napájet jednoduchý počítač celých šest měsíců.Nová vědecká metoda se může stát zdrojem energie, pro bezpočet elektronických zařízení..

Vědci objevili v hlubinách oceánu podivný útvar. Tři tisíce metrů pod hladinou oceánu na dně podmořského jezera

15.May
Vědecká expedice, která se vydala na průzkum mořského hřebene severně od Havajských ostrovů, objevila na dně prastarého jezera velice zvláštní útvar.Dno dávno zaniklého a oceánem zatopeného jezera vypadá, jako by bylo vydlážděno žlutými cihlami..

Archeologové objevili ve Znojmě pozůstatky dvou monumentálních chrámů

15.May
V rámci archeologického průzkumu, který byl prováděn ve znojemském kostele před rekonstrukcí dlažby, byly objeveny základy hned dvou středověkých honosných staveb.Archeologové na místě poté zjistili, že se jedná o dvojici středověkých kostelů, které mohly být největší na celé Moravě..
© 2000-2022 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes