deníkPlus.cz

Description:

deníkPlus.cz - Politika, Osobnosti, Styl, Technika, Bydlení a Hobby. Zprávy pro Vás.

URL:

http://technika.denikplus.cz/

Catalog:

Tech

Publishes:

7.7 items/week

Kácení Amazonského pralesa může způsobit další pandemii. Je totiž doslova zamořen nejrůznějšími viry

12:56
Amazonie je známá tím, že její nekonečný deštný prales je obrovským rezervoárem nejrůznějších virů.Přední světoví virologové nedávno upozornili na to, že kvůli rozsáhlému kácení pralesa mohou tyto viry uniknout ven a způsobit tak další pandemii..

Sledování polohy svých uživatelů. Internetový gigant čelí rozsáhlé žalobě

2.June
Americký stát Arizona žaluje internetový gigant, společnost Google, kvůli tomu, že neoprávněně sleduje polohu zařízení s operačním systémem Android.Společnost se údajně provinila tím, že sledovala polohu uživatelů i přesto, že si v nastavení telefonu polohové služby vypnuli..

Němci chtěli za války prorazit pod Ještědem rozsáhlou stavbu. Dlouho se myslelo, že jde o legendu

1.June
Během druhé světové války chtělo Německo vybudovat silniční tepnu pod Ještědem, pod nímž měl vést dlouhý tunel.Stavba byla součástí plánů na přestavbu města Liberec a jeho okolí.

Elektromobilita je tady, navzdory krizi

1.June
Málokterý segment ekonomiky byl zasažen koronakrizí tak těžce jako automobilový průmysl.Továrny přestaly vyrábět, showroomy byly po několik týdnů zavřené a poptávka ze strany soukromých i firemních zákazníků se zcela propadla.

Protidrogové jedotky v rámci námořní operace zabavily obrovské množství kokainu za desítky miliard korun

31.May
Celkem šestadvacet evropských a amerických států se v rámci speciální protidrogové operace zasloužilo o zabavení více než padesáti tun kokainu, který pašeráci převáželi většinou pomocí plavidel a letounů.Takové množství kokainu by se na černém trhu dalo prodat za v přepočtu více než čtyřicet miliard korun..

Archeologové řeší záhadu kolem zlatého šperku objeveného v brněnských lesích

30.May
Hledači kovů pomocí detektoru objevili v lesích kolem Brna zlatý šperk, který pochází z římského období.Archeologové si nyní lámou hlavu tím, jak se tento šperk mohl na naše území dostat, protože v okolí nebyly zaznamenány žádné nálezy, které by nasvědčovaly, že by se zde Římané zdržovali..

Největší letoun světa poháněný elektřinou se vznese již brzy do oblak

29.May
Ve Spojených státech zahájí testování největšího elektrického letounu na světě, který uveze až devět cestujících.Výrobce tohoto revolučního stroje ho plánuje uvést do komerčního provozu již v příštím roce..

Nebezpečná lymská borelióza. Vakcína zatím neexistuje, čeští vědci však zaznamenali průlom

28.May
Vědci z Biologického centra Akademie věd České republiky (AV ČR) v Českých Budějovicích dokázali úspěšně otestovat novou látku, která by mohla být základem první evropské vakcíny proti klíšťaty přenášené zákeřné lymské borelióze...

Vědci objevili velice zvláštní galaxii. Nikdo z astronomů takový objekt ve vesmíru ještě neviděl

27.May
Vědci objevili velice zvláštní galaxii, která připomíná spíše obrovský ohnivý kruh uprostřed vesmíru.Tato prstencová galaxie může být důležitým střípkem k poznání toho, jak hvězdné soustavy vznikají a jakým způsobem se vyvíjejí.

Magnetické nanokuličky české výroby mohou výrazně pomoci s testováním koronaviru

26.May
Tým vědců z Olomouce představil speciální magnetické nanokuličky, které mohou pomoci s testováním na přítomnost koronaviru.Mikroskopické částice s magnetickým jádrem a obalem z křemene totiž dokáží izolovat virové RNA.
© 2000-2020 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes