deníkPlus.cz

Popis:

deníkPlus.cz - Politika, Osobnosti, Styl, Technika, Bydlení a Hobby. Zprávy pro Vás.

URL:

http://zpravy.denikplus.cz/

Katalog:

Z domova

Publikuje:

8,4 položek/týden

Pozor na skrytou hrozbu. V Česku přibývá případů klíšťové encefalitidy

6:01
Vyplývá to z informací Zdravotní pojišťovny Ministerstva vnitra ČR. Protože na klíšťovou encefalitidu neexistuje žádný účinný lék, léčba onemocnění je pouze symptomatická.

Mezi jedno procento světově nejbohatších lidí se řadí čtvrt milionu Čechů

23.ledna
K jednomu procentu nejbohatších lidí světa se čistě na základě výše své mzdy může směle počítat zhruba čtvrt milionu českých zaměstnanců. Na to, aby se Čech kvalifikoval mezi jedno procento světově nejbohatších dle příjmu, totiž „postačí“, aby jeho čistý měsíční příjem mírně přesahoval úroveň 40 tisíc korun.

Trump letošní Davos vynechává, bude mu ale hodně pískat v uších

22.ledna
On a další klíčoví muži americké administrativy, jako ministr financí Steven Mnuchin nebo obchodní zmocněnec Robert Lighthizer, nedorazí oficiálně kvůli částečné odstávce americké vlády, takzvanému shutdownu. Trump zjevně chce, aby americká veřejnost získala pocit, že je mu trapné navštěvovat napomádovanou konferenci globalistické elity zrovna v době, kdy je kvůli odstávce vlády a veřejné správy země „vypnuto“ 800 tisíc jejích pracovníků.

Nemovitosti v Česku zdražují dvojnásobně rychle oproti situaci v celé Evropské unii

22.ledna
Mezičtvrtletní růstová dynamika ale naopak zmírnila, na 2,4 procenta, avšak i tak zůstává nadále nad průměrem zemí EU (1,6 procenta). ČR už ale není zemí s nejrychlejším meziročním růstem cen nemovitostí jako ještě ve třetím čtvrtletí roku 2017.

V Praze se vůbec nežije tak blaze, jak si myslí zbytek republiky

21.ledna
Nepřekvapí, že nejhorší je situace v Ústeckém a Moravskoslezském kraji. Tyto kraje vykazují v současnosti nejvyšší míru nezaměstnanosti v ČR.

Začátek roku je ideální pro nákup vozu

21.ledna
Co když ale nevybíráte jen ze skladu, ale za zvýhodněnou výprodejovou cenu objednáváte produkt do výroby? Přesně tuto nabídku má od 21. do 27.

Pomáhat je normální, ale není to možné vynucovat zákonem, říká politik

21.ledna
Na druhé straně můžeme podle Valenty každý den sledovat, jak si náš národ zvyká na postupnou degradaci principu svobody a soukromí. Vždyť evropská i česká vládní mašinérie přilévá do našeho legislativního prostřední jednu zbytečnou regulaci za druhou, enormně roste byrokratická zátěž živnostníků i občanů a nade vším čím dál zřetelněji vládnou byrokraté, inspektoři a kontroloři vybaveni stále většími kompetencemi a možností subjektivního pokutování, prohlásil Valenta.

Podnikatelé v České republice vymírají. Úbytek je alarmující

20.ledna
To je nejvyšší takový nárůst od roku 2012. Kromě přírůstku v počtu podnikatelů je příznivým znakem také věková struktura nových podnikatelů.

Ambulantní gynekologové se budou nově podílet na službách v nemocnicích

19.ledna
„Posílí to odbornost lékařů, komfort pacientek a napomůže v řešení personální situace v lůžkových zařízeních,“ uvedl ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (ANO). Ministerstvo zdravotnictví, Česká gynekologická a porodnická společnost a všechny zdravotní pojišťovny se memorandem zavázaly, že ambulantní gynekologové a porodníci se budou podílet na zajištění pohotovostní služby v nemocnicích s porodnickým oddělením minimálně v rozsahu dvou pohotovostních služeb v měsíci po dobu 5 let od data uzavře...

Počet usmrcených na silnicích narostl v osmi krajích, na vině je často příliš vysoká rychlost řidičů

18.ledna
Nejčastější příčinou dopravních nehod dlouhodobě zůstává nepřiměřená rychlost, v některých krajích se tento prohřešek podílel na všech usmrcených i více než z poloviny. Loňský rok byl za posledních osm let nejhorší také z hlediska počtu usmrcených motocyklistů.
© 2000-2019 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes