deníkPlus.cz

Description:

deníkPlus.cz - Politika, Osobnosti, Styl, Technika, Bydlení a Hobby. Zprávy pro Vás.

URL:

http://zpravy.denikplus.cz/

Catalog:

Z domova

Publishes:

7.7 items/week

Dopady zavedení zvláštní bankovní daně. Kdo to odnese nejvíce?

13:15
Tyto banky pak ve zmíněném „top ten“ doplňují Škoda Auto, ČEZ, Continental, Huyndai a NET4GAS. Firmy z první desítky spojuje to, že do státní kasy odvádějí na dani z příjmu každá minimálně miliardu korun ročně.

Statisícům Čechů se letos zkomplikuje dovolená

9:04
Výrobce letadel Boeing tento týden oznámil, že dokončil aktualizaci softwaru, který je spojován se dvěma osudovými nehodami modelu Boeing 737 Max. To značí, že firma postupuje ve své snaze vrátit problémové boeingy zpět do provozu.

Banky v ČR snášejí zahraničním vlastníkům zlatá vejce

18.May
Čistý zisk banky ČSOB, která je podle velikosti bilanční sumy za loňský rok druhou největší bankou v Česku, v letošním prvním čtvrtletí stoupl na 4,8 miliardy korun. Jedná se o meziroční nárůst dvacet procent.

Nebezpečí na českých silnicích. Kdo na tom nese největší vinu?

17.May
Svést to vše na „policii pokutující nesmysly“ nebo „nastavení bodového systému“ je podle europoslance Luďka Niedermayera z TOP 09 špatně, stejně tak jako v této situaci uvažovat o zvýšení tolerance k alkoholu. „Frekventovanou asfaltku na Slapy, kudy jezdím domů, potkala v minulých dnech velká změna.

ČR roste ani ne polovičním tempem v porovnání s Maďary a zaostává i za Slováky

17.May
Tempo růstu české ekonomiky v prvním letošním čtvrtletí meziročně zvolnilo, když vykázalo úroveň 2,5 procenta. Oproti poslednímu čtvrtletí roku 2018 došlo v období od letošního ledna do března ke zvolnění meziroční dynamiky růstu spotřeby domácností, investic i vládních výdajů, přičemž záporný příspěvek zahraničního obchodu se navýšil.

Na čem se letos nejvíc vydělává?

15.May
Bitcoin navíc upevňuje svoji dominanci mezi ostatnímu kryptoměnami. Tržní podíl bitcoinu v rámci celého segmentu kryptoměn (celkem jich existuje skoro 2200) totiž včera vzrostl na 59 procent, tedy na 17měsíční maximum.

Máme obavy o nezávislost státního zastupitelství, zní z TOP 09

14.May
Novela by měla posílit ochranu a nezávislost vedoucích státních zástupců a změnit současnou právní úpravu, kdy vláda může na návrh ministryně spravedlnosti odvolat z funkce nejvyššího státního zástupce kdykoliv a bez udání důvodu. „Situace, kdy je jeden den oznámeno, že by měl být premiér Andrej Babiš obžalován a druhý den dojde k rychlé výměně na postu ministra spravedlnosti, nás vede k obavám, že celá akce byla dopředu připravená a vnímáme možné obavy o nezávislost státního zastupitelství,“...

Vláda se tváří, že jí záleží na zdraví lidí. Možná dochází peníze, zní z ODS

14.May
„Zatímco průměrná mzda se v České republice mezi lety 2009 až 2018 zvýšila téměř o polovinu, například spotřební daň z lihu se zvýšila naposledy v roce 2010,“ uvedla ministryně. Podle opozice je návrh snahou získat peníze, které menšinové vládě ANO a ČSSD docházejí.

Babiš už ví, jak získat sedm miliard ročně

13.May
Pro tento svůj návrh však nemá podporu koaliční sociální demokracie. Banky se k návrhu staví zdrženlivě.

ODS vyzývá živnostníky: Vydržte, až budeme ve vládě, EET zrušíme

12.May
Podle Fialy je další vlna evidence tržeb jen pokračujícím bojem vlády s živnostníky a malými podnikateli. Předseda poslanců ODS Zbyněk Stanjura uvedl, že ODS bude trvat na tom, aby se o návrzích na vyjmutí jednotlivých oborů z EET, které ODS předložila, hlasovalo jednotlivě.
© 2000-2019 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes