deníkPlus.cz

Popis:

deníkPlus.cz - Politika, Osobnosti, Styl, Technika, Bydlení a Hobby. Zprávy pro Vás.

URL:

http://zpravy.denikplus.cz/

Katalog:

Z domova

Publikuje:

4,9 položek/týden

Předpověď do půlky prázdnin. Čekají nás vedra jako v loňském roce?

4:25
Pršet bude hlavně v lokálních přeháňkách a bouřkách, což dlouhodobý nedostatek vláhy nevyřeší. V příštím týdnu by mělo být slunečné počasí s teplotami až 29 stupňů.

Která televize byla v prvním pololetí nejsledovanější a které diváci ubyli nejvíce?

14.července
Vyplývá to z údajů Asociace televizních organizací (ATO), které prezentovala Česká televize. Skupina Nova dosáhla podílu 29,2 procenta, kanály Primy získaly dohromady 22,2 procenta a TV Barrandov měla podíl na sledovanosti přes sedm procent.

Spor o přezdívku Pitomio míří k Ústavnímu soudu

13.července
Počátkem července obdržel Okamurovu stížnost, jako soudce zpravodaj ji podle rozvrhu práce dostal na starost předseda soudu Pavel Rychetský, zjistila ČTK z justičních databází. Vydavatelství se muselo na webu omluvit za dva články časopisu Reflex z roku 2013, ale Okamura nevysoudil odškodnění, navíc justice v obecné rovině připustila možnost použít přezdívku Pitomio v rámci oprávněné kritiky.

Každý den, kdy bude u moci vláda Zemana, Babiše, Filipa a Hamáčka, bude špatný pro naši zemi, říká Fiala

11.července
Na rozdíl od předchozí vlády Andreje Babiše nebude ODS automaticky podporovat jeho nový kabinet "v otázkách zahraničněpolitických a bezpečnostních priorit ČR". Pokud by vládě chyběly hlasy například pro posílení zahraničních vojenských misí, což odmítá KSČM, ODS svou podporu podmínila splněním některé ze svých programových priorit.

Taťána Malá končí jako ministryně. Spravedlnost chce řídit sám Babiš

10.července
Premiér Andrej Babiš zřejmě požádá prezidenta Zemana, aby ho dočasně pověřil řízením ministerstva spravedlnosti místo Malé. Zatím bude hledat jiného kandidáta, řekl.

Německo si stěžuje na migranty přicházející z Česka

9.července
„Zaznamenali jsme nárůst ilegální migrace přes Českou republiku," řekl Herrmann. Děje se tak přesto, že se podle něj spolupráce s českou policií v posledních deseti letech zlepšila.

Babiš se kvůli diplomovým pracím sejde s Malou. Ta plagiátorství odmítá

7.července
Babiš nepředpokládá, že by vláda příští týden nezískala důvěru kvůli podezření, že ministryně spravedlnosti Malá měla opisovat ve svých diplomových pracích. Na údajné plagiátorství už dříve upozornil Radiožurnál.

Babiš se vyjádřil k německému migračnímu plánu

4.července
Vyhrocený vnitropolitický spor mezi spolkovým ministrem vnitra Horstem Seehoferem (CSU) a kancléřkou Angelou Merkelovou (CDU) o řešení migrace se v pondělí podařilo zažehnat plánem na vytvoření tranzitních center na hranicích s Rakouskem, odkud budou vraceni migranti registrovaní již v jiné zemi Evropské unie. Vyřešení vnitrostranického konfliktu (CDU s CSU tvoří společnou unii) a zavedení zmíněných opatření si sice ještě musí vyžádat souhlas sociálních demokratů, se kterými CDU/CSU tvoří v B...

Nad tímto počinem vlády je nutné pozdvihnout obočí

3.července
Loňské první čtvrtletí přitom bylo specifické velice výhodnými podmínkami na světových dluhopisových trzích. Mezinárodní investoři pak i z důvodu blížícího se konce intervenčního režimu České národní banky a související snahy „vsadit si“ na zhodnocení koruny byli ochotní vládě ČR dokonce platit za to, že ji mohou půjčit, typicky ve formě odkupu krátkodobého dluhopisu.

Šokující průzkum: Polovině lidí podpora vlády komunisty nevadí

2.července
Komunistická podpora vládě nevadí téměř polovině oslovených. Červnový průzkum agentura provedla na 1200 lidech.
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes