15
new stories - click to show

deníkPlus.cz

Description:

deníkPlus.cz - Politika, Osobnosti, Styl, Technika, Bydlení a Hobby. Zprávy pro Vás.

URL:

http://zpravy.denikplus.cz/

Catalog:

Z domova

Publishes:

13.3 items/week

Nákupy na čínských e-shopech Čechům výrazně zdraží

10:54
Češi mají poslední dny k tomu, aby bezpečně objednali levné zboží z čínských e-shopů. To do Evropy, ke konečnému zákazníkovi často putuje až dva měsíce.

Někdo v Hamáčkově kauze nemluví pravdu. Záleží, komu lidé uvěří, říká politik

8:44
O vypuknutí kauzy Vrbětice všichni mlží, včetně bezpečnostních služeb a politiků, shodují se komentátoři. Podle bývalého šéfa diplomacie Cyrila Svobody se pravděpodobně nikdy nedozvíme, kdo mluví pravdu.

Rozvod Gatesových bude nejdražší v dějinách. Zásadně pozmění i žebříček světových miliardářů

4.May
Majetek Billa Gatese, spoluzakladatele Microsoftu, činí k dnešnímu dni 145,8 miliardy dolarů. Vyplývá to z údajů agentury Bloomberg, která data o jmění nejbohatších lidí planety aktualizuje denně.

Podivná Hamáčkova cesta do Moskvy získává nové obrysy

4.May
Server SeznamZprávy přišel s informací o schůzce, které se vedle Hamáčka zúčastnil český velvyslanec v Moskvě, ředitel Úřadu pro zahraniční styky a informace, ředitel Vojenského zpravodajství, policejní prezident i nejvyšší státní zástupce. Podle serveru se jednání odehrálo ve čtvrtek 15.

Zneklidňující čísla. První čtyři měsíce letošního roku ukazují na velký problém

4.May
Státní rozpočet je po prvních čtyřech měsících roku v rekordním schodku 192 miliard korun. Loni deficit činil za měsíce leden až duben „pouze“ necelých 94 miliard.

Po volbách může být všechno jinak. Rusové se mohou vrátit do hry o Dukovany, varuje Dana Drábová

3.May
„Jestli někdo chce, aby se blok skutečně postavil, tak teď je ta chvíle tendr vypsat," uvedla Drábová pro České televizi. Pokud se bude čekat až na volby, může se stát, že bude mít volné pole působnosti vláda, která tuhle politickou shodu na tom, koho vyzvat a koho ne, zboří.

Česko nemá pod kontrolou nejdůležitější pilíř v boji proti pandemii

3.May
Některé nové mutace viru SARS-CoV-2 jsou nakažlivější. Jednou z nejdůležitějších věcí v boji proti pandemii je sekvenovat genom viru kvůli identifikaci jeho nakažlivějších variant.

Koalice Spolu hodně slibuje. Nevysvětluje ale, jak ambiciózního cíle dosáhne

2.May
Volební program koalice Spolu představuje v ekonomické oblasti středovou koncepci. Ze tří stran koalice se tedy zejména ODS v této oblasti odklání od svého dlouhodobého směřování.

Důchodci dostanou těsně před volbami dárek

1.May
Vláda Andreje Babiše přidá těsně před volbami důchodcům nad rámec zákonného navýšení důchodů. Nelze vyloučit druhé rouškovné, které by mohlo činit až 7500 korun.

Co může Babišovi ještě vyhrát volby

30.April
Citelný nárůst ekonomické důvěry lidí v Česku je pozitivní zprávou pro vládní politiky. V historickém kontextu komentuje předvolební nálady obyvatel hlavní ekonom Trinity Bank Lukáš Kovanda.
© 2000-2021 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes