Deník Referendum

Popis:

Zpravodajsko-publicistický server Deník Referendum každý den zveřejňuje soubor nejméně pěti komentářů a výběr nejdůležitějších zpráv z domova, ze světa a o umění.

URL:

http://www.denikreferendum.cz/rubrika/domov

Katalog:

Z domova

Publikuje:

2,9 položek/den

Pátrání po Silvestrovi: Japonská invaze do Malaje, Baťovci ve válce

9:50
V dalším pokračování příběhu svého pátrání po předkovi, který zahynul za války jako dobrovolník při obraně Singapuru, autor popisuje, jak se Japoncům podařilo bleskově ovládnout Malaj a dostat se Singapuru na dohled.

Jiří Dolejš: Babiš nesmí mít levici na řetězu

14.července
Autor polemizuje s odmítavými hlasy vůči nové vládě a obhajuje postup poslanců a poslankyň KSČM a ČSSD.

Těžaři chtějí za blokádu na Bílině 700 tisíc. Podle ekologů uhlí škodí víc

13.července
Blokáda lomu Bílina nás stála sedm set tisíc korun, peníze budeme vymáhat, tvrdí Severočeské doly. Podle ekologů je vymáhání škody snahou umlčet protesty, které mají upozornit na devastující účinky těžby a spalování uhlí.

Duka zažaloval brněnské divadelníky, prý podněcují k nenávisti

13.července
Kardinál Dominik Duka podal žalobu na Centrum experimentálního divadla kvůli uvedení kontroverzních her Olivera Frljiće. Ty údajně podněcující nenávist vůči křesťanům. Pražský arcibiskup proto požaduje veřejnou omluvu.

Jan Gruber: Nikdo teď neohrožuje Babiše tak jako Piráti. Jediní nemluví k minulosti

13.července
Hlasování o důvěře druhé vládě Andreje Babiše ukázalo, že sněmovní pravice není s to myšlenkově vybřednout z devadesátých let, neboť za hlavní hrozbu nadále považuje návrat komunistů k moci. Usvědčuje se tak z politického diletantismu.

Libor Balga: Místo úsporné kuchařky řešit příčiny chudoby

13.července
Spolek pro ochranu žen se dlouhodobě zabývá situací matek samoživitelek, které nouze donutila k prostituci. Jen v Praze je jich na třináct tisíc. Co dělá stát pro to, aby jim pomohl?

Radovan Bartošek: Jak nám pomůže hod lahví

13.července
Kritizovat novou vládu za to, že ji ve Sněmovně toleruje KSČM, je absurdní a nemůže to fungovat. Kritiku potřebujeme, ale měla by se týkat programových témat a skutečnosti, že Babiš je jako politik zcela nekompetentní.

Poslancům začaly předčasné prázdniny, neprojednají zastropování platů ani GDPR

12.července
Poslanci si na konci úterní schůze Sněmovny odhlasovali předčasné prázdniny. Zástupci nově vzniklé koalice říkají, že se jedná o racionální řešení. Podle opozičních Pirátů a lidovců poslanci odmítli řešit podstatné body.

Jakub Patočka: Spadla klec. Babiš bohužel vyhrává zejména vinou slabosti svých odpůrců

12.července
Fakt, že Babišova vláda získala ve Sněmovně důvěru, je velkou porážkou české parlamentní demokracie. Jedná se kromě jiného o úplný kolaps levice. Dosavadní odpor přitom nebyl účinný, mimo jiné vinou zavádějícího a plytkého antikomunismu.

Patrik Eichler: Odborník do vlády nepatří

12.července
Ministr spravedlnosti Jan Kněžínek je nepochybně odborník. Právo vystudoval i vyučuje, má zkušenosti z několika resortů, je i duší Legislativní rady vlády. A právě proto do vlády nepatří.

Lukáš Jelínek: Drulák na oltáři

12.července
Proč vláda mění obsazení prestižního postu velvyslance ve Franci, když zde současný ambasador Petr Drulák slouží teprve dva roky a proč byl za jeho nástupce vybrán právě Michael Fleischmann

Vláda nebude stabilní a ČSSD v ní sehraje podřadnou roli, soudí politologové

12.července
Politologové hodnotí novou koaliční vládu ANO a ČSSD s podporou KSČM jako nestabilní. Sociální demokraté podle nich budou tahat za kratší konec, navíc jim ublíží vnitřní rozhádanost. Předpokládají další posilování opoziční ODS.

Babiš za pomoci ČSSD a KŠCM složil reparát. Vláda získala důvěru Sněmovny

12.července
Dvě stě čtyřiašedesát dnů po volbách má Česká republika vládu s důvěrou Sněmovny. Druhý kabinet Andreje Babiše podpořili všichni poslanci politického hnutí ANO, ČSSD a KSČM s výjimkou Milana Chovance, Jiřího Maška a Zdeňka Ondráčka.

Trest za obsazení Šatovky nemá smysl, udělit ho ale musíme, řekl soud

11.července
Městský soud v Praze uložil obecně prospěšné práce devíti squatterům stíhaným za několikadenní obsazení pražské usedlosti Šatovka. Nový rozsudek jim ale zrušil šestitisícovou pokutu. Rozhodnutí soudu je pravomocné.

Filip Outrata: Vláda národní únavy

11.července
Nastupující vláda rozhodně nevzbuzuje žádné velké naděje. Převažuje spíše očekávání konce sociální demokracie, jak jsme ji znali dosud. Bude možné z všeobecné únavy vykřesat alespoň nějaké pozitivní úsilí?
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes