15
new stories - click to show

Deník Referendum

Description:

Zpravodajsko-publicistický server Deník Referendum každý den zveřejňuje soubor nejméně pěti komentářů a výběr nejdůležitějších zpráv z domova, ze světa a o umění.

URL:

https://denikreferendum.cz/

Catalog:

Z domova

Publishes:

9.1 items/week

Boj proti mocným není extrém, ale úkol levice

14:08
Předseda ČSSD a bývalý ministr zahraničních věcí za ČSSD v komentáři pro DR formulují svou vizi role, kterou by čeští sociální demokraté měli ve společnosti hrát.

Zelení po evropských volbách počítají ztráty i zisky. Jak dál v ČR?

21.July
Autoři rekapitulují výsledky zelených stran v evropských volbách a v následných parlamentních volbách v Británii a ve Francii. Zabývají se i tím, co si z evropských výsledků i z domácího nezdaru může vzít česká Strana zelených.

Kdo nepracuje, ať nejí. Evangelium podle Mariana

20.July
Součástí vládních prorůstových opatření má být také novela zákoníku práce. Jejím cílem však zjevně není pomoct lidem trpícím chudobou, ale potvrdit obraz, podle něhož pracující parazitují na systému. Rétorika vlády připomíná 19. století.

Je v pořádku se ptát, rozhodl soud

19.July
Říkat, že Aliance pro rodinu sdílí putinovské postoje, a ptát se na její financování není protiprávní. Rozhodl tak soud. Pirátská poslankyně Olga Richterová reaguje na rozsudek, který ospravedlňuje její jednání.

Korejci do Dukovan. Vláda víc zatajila, než řekla

19.July
Nové dukovanské reaktory postaví korejská společnost KHNP, již na doporučení ČEZu vybrala vláda. Rozhodujícím faktorem přitom nebyla cena, ale její hrubý odhad. Vítězem je navíc nezkušená firma poznamenaná skandály. Opět volíme nejistotu.
© 2000-2024 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes