Deník Referendum

Description:

Zpravodajsko-publicistický server Deník Referendum každý den zveřejňuje soubor nejméně pěti komentářů a výběr nejdůležitějších zpráv z domova, ze světa a o umění.

URL:

https://denikreferendum.cz/

Catalog:

Z domova

Publishes:

9.5 items/day

Jednorázové dávky měly zafungovat jako záchranná síť. Nestalo se

15:02
Mimořádná okamžitá pomoc, již vláda prezentovala jako jeden z nástrojů pro zvládnutí pandemické krize, nenaplnila očekávání. V prvních měsících se vyplácela málo a většina žadatelů dostala méně než tři tisíce.

Jak se bude žít v Brně? Veřejnost může ovlivnit nový územní plán města

15:02
Brněnská veřejnost má možnost podávat připomínky k návrhu nového územního plánu města. Ekologické organizace upozorňují na potřebu posílit bezemisní dopravu a zadržovat víc vody kvůli klimatické krizi.

Babiš jako Gottwald: odmítání novodobého Marshallova plánu je fatálním selháním

15:02
Předseda Strany zelených v komentáři pro Deník Referendum rozebírá, jak hrubou chybou českého premiéra je odmítavý postoj k plánu obnovy evropských zemí po krizi Next Generation EU.

Babišova podpora Zelené dohody smrdí plynem a září jádrem

15:02
Česká vláda začala oficiálně podporovat evropskou Zelenou dohodu. Co se zdá jako pozitivní krok, je ve skutečnosti jen proměnou strategie s temnou ambicí blokovat přechod k obnovitelným zdrojům a zároveň podpořit jaderné a plynové lobbisty.

Případ Schillerová ilustruje slabost české debaty o Evropské unii

15:02
Pokud média vytýkají ministryni financí neschopnost hájit na jednáních české zájmy bezděčně tím prozrazují slabost vlastní kompetence v tématu. Na jednání v Evropské unii se jedná přece o mnohem víc.

Proč vychází ANO z krize posíleno? Příčinou je slabost české opozice

15:02
Zdá se, že politicky vyjde z krize posíleno politické hnutí ANO. Není to jen důsledkem v zásadě solidního zvládnutí koronavirové krize, ale především slabosti opozice.

Vláda napodruhé schválila zákon zastírající Babišův střet zájmů

2.June
Zákon o evidenci skutečných majitelů schválila vláda i s výjimkou pro Andreje Babiše. Toho norma chápe jen jako majitele svěřenských fondů, nikoliv však Agrofertu. Ministři ČSSD návrh nepodpořili, politické hnutí ANO je ale přehlasovalo.

Peníze lidem, korporacím potlesk. Před úřadem vlády protestovali ekologové

2.June
Desítky lidí protestovaly proti vyplácení veřejných peněz korporacím, které znečišťují životní prostředí. Ironicky jim zatleskali před úřadem vlády. Ekologům vadí vykoupení Smartwings, jaderný projekt ČEZu nebo dotace pro OKD.

Vysadit strom ve středu města stojí statisíce. Praha osazuje hlavně periferie

2.June
Od slibu milionu stromů nelze očekávat zastíněné centrum města. Sázení do ulic je komplikované, často se váže k renovaci celé komunikace. Vznikají lesoparky pro rekreaci, návštěvníci satalické Arborky ale zatím narazí na hluk dálnice.

Europoslanec Peksa: Závěry europarlamentní mise budou mít pro Babiše následky

2.June
AKTUALIZOVÁNO O ČESKOU VERZI ZPRÁVY. Delegace rozpočtového výboru Evropského parlamentu dospěla k závěru, že Česká republika neumí čelit střetu zájmů svých čelných politiků. Andrej Babiš má skončit jako premiér, anebo prodat Agrofert.

Rozhovor: vědkyním hrozí, že je současný stav vyloučí z akademické dráhy

2.June
Jak dopadá současný stav na kariéry rodičů zaměstnaných ve vědě? A zvládají na něj česká pracoviště reagovat? O tom, jakou roli hraje v akademické kariéře jeden nezískaný projekt, hovoří socioložka Blanka Nyklová.

Redakce

1.June

Experti: Nová rada ČT bude význam veřejnoprávnosti tlačit na minimum

28.May
Sněmovna zvolila novými radními ČT Hanu Lipovskou, Pavla Matochu a Lubomíra „Xavera“ Veselého. Podle odborníků jde o signál, že se politická reprezentace pokouší zpochybnit fungování veřejnoprávní televize a omezit její nezávislost.

Lepší než nic... Jak se města v době koronavirové starají o lidi bez domova

28.May
Často se v souvislosti s novým koronavirem mluvilo o využití krize jako příležitosti zlepšit chod věcí. Na přístupu k lidem bez domova se ale nezměnilo nic. Nadále přežívá politika „lepší než nic”, která ale nepomáhá odrazit se ode dna.

Marian Jurečka: Stát neřeší stav krajiny a jaderná lobby válcuje energetiku

28.May
S předsedou KDU-ČSL a bývalým ministrem zemědělství Marianem Jurečkou jsme mluvili o lidoveckých plánech na zvládání sucha, budoucnosti energetiky, nových blocích jaderné elektrárny Dukovany nebo o Zelené dohodě.
© 2000-2020 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes