15
new stories - click to show

Deník Referendum

Description:

Zpravodajsko-publicistický server Deník Referendum každý den zveřejňuje soubor nejméně pěti komentářů a výběr nejdůležitějších zpráv z domova, ze světa a o umění.

URL:

https://denikreferendum.cz/

Catalog:

Ze světa

Publishes:

2 items/day

Třídní boj o planetu. Jak může ekologická politika úspěšně zapojit pracující?

14:43
Máme-li zachránit planetu před klimatickým kolapsem, musí být zelená transformace sociálně spravedlivá. Inspirativních příkladů, kdy se podařilo úspěšně propojit klimatické hnutí s bojem za práva pracujících, již dnes existuje celá řada.

Rada Evropské unie přijala Nařízení o obnově přírody

17.June
Na setkání unijních ministrů životního prostředí přijala Rady EU klíčové nařízení o obnově zničených a poškozených ekosystémů. Jde o přelom ve vztazích mezi společenskými a ekonomickými systémy a přírodou.

Alvise, Plukovník, Bohyně body shamingu. Influencerů v evropské politice přibývá

17.June
Filip Turek není jediným, koho vynesly exhibice na sociálních sítích až do europarlamentního křesla. Zahraniční partneři upozornili DR na několik podobných případů z jiných evropských zemí.

Volby v Jihoafrické republice rozbily přelud jednoty duhového národa

17.June
Třicet let od pádu apartheidu v Jihoafrické republice proběhly zlomové volby. Africký národní kongres musí poprvé v dějinách země vytvořit koaliční vládu. Volba partnera je klíčová pro další směřování státu a největší africké ekonomiky.

Hnutí Sahry Wagenknechtové oslovuje ty, na něž „samolibí“ zapomněli

17.June
V evropských volbách v Německu zažila mimořádný úspěch Aliance Sahry Wagenknechtové, jež svůj program umně staví na kombinaci prvků levicového konzervatismu a populismu, aniž by patřila ke kterémukoli z těchto proudů.

Evropské volby v Polsku stvrdily Tuska jako jednu z hlavních postav EU

15.June
Ve volbách obě dominantní síly polské politiky — Tuskova Občanská koalice a Kaczyńského Právo a spravedlnost (PiS) — dostaly dohromady sedmdesát procent hlasů. Vyhrál ovšem Donald Tusk, a to je pro Polsko velmi důležitá zpráva.

Polsko po evropských volbách. Pokračující betonování politického konfliktu

14.June
Evropské volby v Polsku vyhrála strana Donalda Tuska. Jde o jeho první vítězství po deseti letech, a tedy o úspěch. Přesto, že jeho politika selhává. Především v tom, že pokračuje v dávno přežitém schématu vymezování se vůči Kaczyńskému.
© 2000-2024 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes