Blesk.cz

Description:

Blesk.cz

URL:

http://www.blesk.cz

Catalog:

Tech

Publishes:

4.9 items/week

Rage 2 je super doomovka v nudném postapokalyptickém světě

21:40
Rage 2 je videohra plná rozporů. Na jednu stranu zde máme parádní doomovku plnou akčních přestřelek, na druhou se odehrává v dost nudném a pustém postapokalyptickém světě. Nabízí tedy více zábavy, nebo se stane brzy otravou? Odpovědět není snadné, záleží také dosti na tom, co od tohoto titulu hráč očekává.

Revolut oznámil spuštění Apple Pay a chystá velké novinky

15:24
Revolut představil novinky na příští měsíce. Našince nejvíce potěší podpora Apple Pay od konce června. Přidat půjde jak virtuální, tak fyzické karty, a to dokonce ještě před jejich doručením, což potěší nové uživatele. Revolut ovšem myslí také na uživatele Google Pay, kteří budou moci konečně využívat i karty VISA (ještě v květnu). Pro ty, kteří raději platí klasickou kartou Revolut spouští Met...

Hráli jste si v mládí s Pokémony? Váš mozek se liší od ostatních lidí

17.May
Už za pár dní se do kin dostane nový film Detective Pikachu, který přenese slavné japonské postavičky Pokémony do živého prostředí. Až se na něj podíváte, dost možná se vám u toho zaktivuje specifická část mozku, která u ostatních lidí zůstane klidná.

Služba YouTube Music byla spuštěna v Česku, v zahraničí však díru do světa neudělala

15.May
YouTube v Česku konečně spustil službu YouTube Music, která umožňuje poslouchání hudebního obsahu na pozadí, bez reklam nebo jeho stažení a pouštění offline. V USA byla spuštěna v současné podobě již před rokem. V té úplně původní dokonce před třemi lety. Žádnou díru však do světa neudělala. Platí si ji zhruba 15 milionů uživatelů.

Microsoft dostane Minecraft do rozšířené reality. Dočkáme se již 17. května

15.May
Objevil Microsoft zlatý důl? Po vzoru mobilního hitu Pokémon Go chce americký gigant do rozšířené reality přenést úspěšný herní ekosystém Minecraftu.

Personalisté „sjíždějí“ účty na sociálních sítích. U Petry řešili nahé fotky

14.May
Více než polovina zaměstnavatelů nepřijala kandidáty kvůli jejich nevhodné prezentaci na sociálních sítích. Třetina jich uvedla, že museli napomenout či propustit zaměstnance kvůli obsahu, který veřejně sdíleli online. Vyplývá to aspoň z nedávného průzkumu společnosti Kaspersky Lab, na který se Blesk Zprávy podrobněji zaměřily.

Grafická karta od Intelu bude mít hardwarovou akceleraci pro ray tracing

13.May
Na příští rok chystá Intel vlastní výkonnou grafickou kartu pro desktop i serverové nasazení a i když je zatím málo informací, postupně unikají střípky. Tentokrát se další objevily v rámci zveřejněného článku na blogu IT Peer Network, který patří pod Intel.

Google ukázal, jak bude v EU vypadat ballot screen na Androidu

12.May
Google ukázal, jak bude vypadat jeho ballot screen, který začne ukazovat uživatelům Androidu v Evropě. Reaguje tak na pokutu od Evropské unie za zneužívání svého dominantního postavení v rámci platformy. Nově tak umožní doinstalovat si vyhledávač i prohlížeč třetích stran.

Minecraft má 10 let. Na oslavách bude chybět jeho tvůrce, Microsoft ho tam nechce

10.May
Populární hra Minecraft letos oslaví 10. výročí od svého vzniku a Microsoft, jakožto současný majitel, plánuje oslavy. Z těch ale bude vyloučen zakladatel hry Markus Persson. Ten se totiž v minulosti nevhodně vyjadřoval na Twitteru.

Facebook se převlékne do bílé, důraz bude klást na skupiny

8.May
Největší sociální síť světa mění vzhled svého uživatelského rozhraní a společně s touto změnou upravuje i některé své základní rysy. Novou podobu na konferenci F8 představil jeho zakladatel Mark Zuckerberg, podle kterého jde o nejvýraznější proměnu platformy za pět let. Společnost chce nově učinit jádrem své sociální sítě interakce v uživatelských skupinách, které jsou ovšem označovány i za jed...

Vláda připravuje bič na Google a Facebook. Chce pro ně sektorovou daň

6.May
Vládni strany hledají způsob, jak zdanit některé služby sektorovou daní. V posledních dnech a týdnech se tedy otevřeně mluvilo i spekulovalo o zdanění bank, mobilních operátorů a nakonec i velkých internetových firem – především Facebooku a Googlu.

Zabíjení zmutovaných dětí i souboje na motorkách. Recenze Days Gone

5.May
Se světem je opět amen a i tentokrát za jeho zkázou stojí zombie epidemie. Jako motorkář Deacon St. John máte ale tuhý kořínek a stali jste jedním z přeživších v postapokalyptickém Oregonu. Na svém chopperu i po svých zažijete mnoho akčních i celkem nudných a stereotypních úkolů. Pro konzoli PlayStation 4 exkluzivní videohra Days Gone toho nabízí hodně, oslní grafikou i světem ale má mnoho nedu...

Seznam.cz je na cestě k vlastnímu smartphonu. Zatím nabízí lehce upravený Samsung A40

5.May
Samsung se domluvil se Seznam.cz a Alzou na upravené verzi chytrého telefonu Galaxy A40. Neliší se vzhledem ani výbavou, ale má předinstalované aplikace od Seznamu: Mapy.cz, Email.cz, Seznam zprávy, Jízdní řády a další. Chybět nebude ani seznamácký webový prohlížeč, skrze který uživatel získá nejrychlejší cestu k webům Seznamu, které (po přihlášení) nabídnou personalizovaný obsah.

Instagram je pro mladé na síti největší hrozbou, ví experti. Pomůže skrytí „srdíček“?

4.May
Pro někoho je instagram díky obsahu nejpozitivnější sociální síť, pro dalšího zdroj příjmů. Psychiatři ale mají jasno, pro mladé lidi jde podle nich o nejnebezpečnější sociální síť. Ačkoliv je instagram plný krásných fotek zvířat, krajiny, jídla nebo malých dětí, málokdo umí pracovat s tím, že to, co vidí, není úplná realita. Pro teenagery jsou navíc srdíčka na instagramu měřítkem oblíbenosti a...

Kdysi populární Vine má nástupce. Jmenuje se Byte a tvůrce slibuje hodně

3.May
Dnes říši sociálních sítí pro mladé vládne Instagram, Tik-Tok nebo YouTube. Před několika lety to ale byla nenápadná aplikace Vine, která během krátké doby nasbírala 200 milionů uživatelů. Jenže nakonec upadla v zapomnění. Její tvůrce Dom Hoffman se s tím ovšem nikdy nemířil a slíbil další aplikaci, kterou tento týden konečně představil. Jmenuje se Byte a je to Vine v bledě modrém.
© 2000-2019 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes