Blesk.cz

Popis:

Blesk.cz

URL:

http://www.blesk.cz

Katalog:

Tech

Publikuje:

9,1 položek/týden

Bez Wi-Fi na mobilu ani ránu. Pouze na data operátorů se spoléhá minimum lidí

15:43
Pokud se chceme připojit k internetu přes mobilní telefon, máme v podstatě dvě možnosti. Buď využít nějaký místní Wi-Fi hotspot, např. doma, v zaměstnání, v kavárně atd. Anebo se mnohem komfortněji bez zadávání přístupových údajů a hesel připojit prakticky kdekoli přes mobilní data.

Konečně: Na bezplatném GitHubu nyní můžete zakládat soukromé projekty

16.ledna
Aby to v záplavě zpráviček z CES nezapadlo: GitHub nadělil vývojářům pod stromeček jeden opožděný dárek, nově totiž můžete i na bezplatném účtu zakládat libovolné množství soukromých repozitářů.

Geniální debilita! Earth Defense Force 5 je parádní řežba ve stylu béčkových sci-fi

15.ledna
Už jsou tady zas! Řeč není o nikom jiném než mimozemšťanech, kteří chtějí opět vyhladit lidstvo a získat Zemi do svých emzáckých spárů. Vlastně počkat, oni jsou tu tentokrát úplně poprvé, protože nový díl oblíbené béčková sci-fi série se odehrává v jiné realitě. Je to ale jedno, protože Earth Defense Force 5 je opět o parádní řežba plná osobitého humoru. Jde o exkluzivní PlayStation 4 hru distr...

Také Withings vám natočí EKG. Stojí třetinu Apple Watch a baterie vydrží rok

15.ledna
Zdá se, že Apple spustil lavinu, když do Watch Series 4 integroval EKG. Obdobnou technologii pro monitoring srdeční aktivity teď představili také Francouzi, Withings Move ECG má pro značku typický design s analogovými rafičkami bez displeje. EKG měří pomocí dvou elektrod na dýnku hodinek, třetí na bohu stisknete prsty druhé ruky. Měření trvá 20 sekund a veškeré informace uvidíte na displeji mob...

Razer předvedl, že i monitor se dá udělat zas trochu jinak. Jeho Raptor zaujme i vypnutý

14.ledna
Razer ukázal koncept nového herního monitoru Raptor, který by měl být ideální pro každého hráče, který to s hraním myslí trochu vážně. Vzhledem k velké konkurenci v této oblasti to ale bude mít na trhu poměrně těžké.

Žádná Jabloň neroste do nebe. Apple poprvé za dekádu varuje před poklesem příjmů

13.ledna
Šéf firmy Tim Cook v dopise investorům oznámil, že Apple v kvartálu říjen-listopad-prosinec nedosáhne na původně očekávané tržby ve výši 89 až 93 miliard dolarů, odhad snížil na 84 miliard, což je asi 1,9 bilionu korun.

PlayStation Classic: Příjemný retro výlet do dob nejslavnější konzole světa

12.ledna
Kdo by neznal PlayStation? Legendární 32bitová konzole, která v Evropě vyšla již v roce 1995, byla vstupní branou do světa videoher pro miliony lidí po celém světě. Dočkala se již tří pokračovatelů v podobě nových generací konzolí a dvou handheldových sestřiček PlayStation Portable a PlayStation Vita. Nyní se „jednička“ vrátila v novodobé zmenšené podobě s hrami ve vylepšené kvalitě a s možnost...

Tmavý Chrome přijde i na Windows, zatím je pouze v testovací verzi

12.ledna
Google nedávno přidal do prohlížeče Chrome tmavý režim na macOS, který se zapne automaticky s tmavým režimem v rámci systému. Nyní to vypadá, že něco podobného konečně zamíří i na Windows. Novinku si lze zatím vyzkoušet pouze v testovacím buildu Canary.

Rostou jako houby po dešti. Další s průstřelem v displeji bude Motorola

11.ledna
Dírka pro selfie kameru v ploše displeje je zjevně další z designových směrů, kterým se výrobci smartphonů budou v roce 2019 ubírat. Zatím ovšem převážně na asijském kontinentu. Svoji podobu už zná Samsung Galaxy A8s, Huawei Nova 4 a také Honor View 20, který má zatím jako jediný potvrzenou i účast na globálním trhu.

Veletrh technologií CES 2019: Ty největší lahůdky budoucnosti

10.ledna
Právě na každoročním veletrhu CES v Las Vegas se představují ty nejlepší, nejmodernější a naprosto průkopnické technologie… Co nás v budoucnosti čeká a nemine?

Mozilla nezanevřela nad Thunderbird. Připravuje v něm velké změny

10.ledna
Thunderbird, desktopový emailový klient od Mozilly, který se stále pyšní poměrně velkou uživatelskou základnou, dostane letos „dávku lásky“, které se mu dlouho nedostávalo. Mozilla na svém blogu slíbila, že se v roce 2019 na Thunderbird hodně zaměří a nastínila, jaké změny klienta čekají.

Epic Games na Androidu nabídne vlastní obchod. Slibuje více peněz vývojářům

9.ledna
Společnost Epic Games je v mobilní branži „neposlušným beránkem“. Protože společnost nechtěla Googlu odevzdávat tučná procenta z in-game nákupů ve hře Fortnite, dala hru volně k dispozici ke stažení.

GeForce RTX 2060 dorazí na trh 15 ledna 2019, známe finální specifikace, cenu i výkon

8.ledna
Vydání nové grafické karty Nvidie spadající do středního cenového proudu se blíží a konečně známe datum vydání, specifikace a finální cenu. Dle posledních úniků bude karta GeForce RTX 2060 představena 7. ledna během veletrhu CES a k zakoupení bude o týden později 15. ledna. V ten den se dozvíme i výkon karty v nezávislých recenzích, protože vybraní testeři už je mají k dispozici.

Nejpoužívanější heslo bylo loni opět 123456. Lidé se pořád nepoučili

7.ledna
Ne, ani rok 2018 neznamenal revoluci v chování lidí na internetu z hlediska hesel. Mezi nejpoužívanější varianty stále patří slova a čísla, která se na vrcholu žebříčků objevují dlouhé roky, tedy „123456“, „password“, „qwerty“ a podobně.

Instagram omylem spustil lidem horizontální prohlížení. Ti z toho šíleli

6.ledna
Na mnohé uživatele Instagramu čekalo ve čtvrtek nemilé překvapení. Když otevřeli aplikaci, prohlížení obrázků neprobíhalo klasicky vertikálně, ale horizontálně. Šlo o test, který Instagram omylem spustil větší skupině lidí a ti byli změnou velmi nepříjemně překvapeni.
© 2000-2019 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes