15
new stories - click to show

DigiZone.cz

Description:

nejlepší web o televizi a digitálním vysílání

URL:

http://www.digizone.cz/

Catalog:

Ostatní → Rádio a TV

Publishes:

11.2 items/week

Slovensko bude od firem vybírat poplatek za kanály na YouTube

3.February
Slovenské firmy, které používají při podnikání videoslužby typu YouTube, musí požádat o úřední autorizaci a zaplatit jednorázový poplatek až 260 eur. Povinnost jim vyplývá z nového zákona o mediálních službách.

Poslanci vybrali finalisty do televizní a rozhlasové rady

3.February
Mediální výbor sněmovny vybral kandidáty na volná místa v Radě Českého rozhlasu a v Radě České televize. V každém kontrolním orgánu je jedna neobsazená pozice.

Mediální výbor sněmovny doporučuje odvolat Daniela Köppla z vysílací rady

2.February
Poslanecká sněmovna by měla odvolat Daniela Köppla z Rady pro rozhlasové a televizní vysílání. Doporučuje to mediální výbor sněmovny. Poslanci vládní koalice mluvili také o tom, že by měl Daniel Köppl sám rezignovat.

Trh si zvyká na zákaz přetáčení reklam. Byl to skvělý krok, říká jeden z operátorů

2.February
Operátoři stále vysvětlují zákazníkům, že omezit přetáčení reklam na Primě nebyl jejich nápad. Televize je spokojená: přelomový krok se jí prý vyplatil a už nepřichází o peníze za kampaně.

Netflix popsal, jak ohlídá sdílení přístupových hesel

1.February
Aplikace Netflix důsledněji zasáhne proti nedovolenému sdílení přístupových údajů. Po černých duších bude vyžadovat příplatky za delší používání služby mimo domácnost. V prvních zemích už zveřejnila, jak to bude zjišťovat.

ČTÚ zruší veřejnou konzultaci k podmínkám tendru na DAB+

1.February
Nový předseda Rady Českého telekomunikačního úřadu Marek Ebert dnes oznámil, že zruší vypsanou veřejnou konzultaci k výběrovému řízení na digitální rozhlasové sítě DAB+.

Skylink vyřazuje stanici Canal+ Domo, chystá se start Canal+ Action

31.January
Satelitní a internetová platforma Skylink vyřazuje z nabídky lifestylový program Canal+ Domo. Změna je platná k 31. lednu 2023. Bez dalších podrobností to oznámila firma M7 Group, která Skylink provozuje.

O2 TV od února přidá nový tarif s kanály AXN

31.January
Internetová televize O2 TV zavádí od února nový tarif, jehož součástí je přístup do aplikace Voyo a dva filmové kanály AXN a AXN Black. Další nové stanice přidá do nižších tarifů.

V Česku vzniknou 2 celoplošné a 27 regionálních DAB+ sítí, navrhuje ČTÚ

31.January
Český telekomunikační úřad zveřejnil návrh podmínek výběrového řízení na komerční digitální rozhlasové sítě DAB+. Odborníci a podnikatelé v oboru mohou do 1. března uplatnit případné připomínky.

SledováníTV upravuje nabídku doplňkových balíčků s nahrávkami

31.January
Televizní aplikace SledováníTV změnila nabídku příplatkových balíčků, které umožňují nahrávat pořady. Dosavadní balíček 120 hodin nahrávek má nově kapacitu 300 hodin, cena zůstala stejná: 89 Kč.

SkyShowtime začne v Česku a na Slovensku fungovat od 14. února

31.January
Nová streamovací služba SkyShowtime bude dostupná od 14. února v Česku, na Slovensku, v Albánii, Maďarsku, Kosovu, Severní Makedonii, Polsku a Rumunsku. Uvede třeba novinku Vítěz od Jana Hřebejka nebo seriál Bez vědomí.

Solární napájení, svítilna, teploměr – i takové vychytávky mohou mít DAB+ rádia

30.January
Chystáte se na túru, na kolo, kempovat, rybařit či jinam do přírody? Pak by vás mohly zaujmout DAB+ přijímače z kategorie outdoorových rádií. Kromě běžného napájení je nabijete třeba točením klikou.

Prima spouští placenou streamovací službu Prima+, do původního obsahu investuje miliardu

24.January
Skupina Prima oznámila spuštění placené streamovací videoslužbu pro celou rodinu, slibuje pro ni i nový exkluzivní český obsah.

Chcete vlastní internetovou televizi? CETIN nabídne službu všem operátorům

23.January
Česká telekomunikační společnost CETIN chce ve světě prorazit s televizní platformou, na kterou nedávno přešla O2 TV.

Přehledně: Jaké změny chystá vláda v televizním zákoně?

19.January
Větší počet televizních radních, jiný způsob jejich výběru a vyšší nároky na nominující organizace. To jsou v kostce hlavní změny, které by měly platit už od jara.
© 2000-2023 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes