15
new stories - click to show

Divadelní noviny

Description:

Internetový magazín o současném divadle v kontextu. Součastí je archiv papírového vydání Divadelních novin.

URL:

https://www.divadelni-noviny.cz/

Catalog:

Kultura → Divadlo

Publishes:

3.1 items/day

A studio Rubín: Autor v podcastu

7:50
Místo plného sálu rozhlasové skici v režii Jana Friče. Finální texty z projektu Autor v domě pražského divadla A studio Rubín jsou dostupné ve zvukové podobě.

Pospíšil zahraje online z Kaštanu

7:50
Popmuseum uvádí: Luboš Pospíšil a přátelé – online stream 10. 5. ve 20:00. Luboš Pospíšil trio, doplněné netradičně Ondřejem Klímkem, podpoří výstavu o skupině C&K Vocal.

Divadelní Ceny Jantar nebudou uděleny

18:49
Herci, operní pěvci a baletní sólisté ale o možnost ocenění za své výkony v loňských inscenacích nepřijdou, protože v příštím roce budou poroty hodnotit najednou celé dvouleté období, tedy roky 2020 a 2021.

Sbohem, pane profesore! (No. 13)

15:50
Dost dobře si nedokážu svůj život bez profesora Císaře představit… Na profesora Císaře vzpomíná režisér a herec, zakladatel a šéf Společnosti Dr. Krásy Petr Lanta.

Půl roku Dramoxu. A co dál?

5.May
Divadelní portál Dramox funguje už půl roku. Mezi novinkami jsou oceňované inscenace z Brna i Uherského Hradiště.

Kafkovské performance na Příští vlně

5.May
Performeři Krusha, ka3ka3, Jana Orlová a Martin Talaga dostali jako inspirační zdroj povídky od F. Kafky a zadání, aby v prostoru 3 x 2,5 x 2 metry pokladny Divadla Komedie vydrželi co nejdelší dobu, sáhli si na dno jako umělci i občané.

ZUŠ udržují motivaci žáků i festivalem

4.May
Loni se ZUŠ potýkaly se zaváděním distanční výuky a snažily se děti zapojit do nejrůznějších online projektů, letos čelí nyní mnohem závažnějšímu problému; a to udržení motivace svých žáku a zamezit jejich odhlašování ze studia.

Sbohem, pane profesore! (No. 12)

4.May
Pan profesor se nebál říci pravdu tam, kde byli liboherci zvyklí na mazání medu... Na prof. Jana Císaře vzpomíná režisér, pedagog, herec, zakladatel a bývalý ředitel festivalu Modrý kocour Petr Haken.

Janáčkova opera NdB: Bez hudby nežijeme!

4.May
Janáčkova opera NdB zpřístupní svým divákům nové inscenace on-line. Po březnové premiéře Evžena Oněgina, která se odehrála jako živý přenos na ČT Art, nabídne brněnský operní soubor novou inscenaci Verdiho slavné opery Nabucco.

Zemřela Mari Törőcsik

4.May
(23. 11. 1935 Pely, Maďarské království - 16. 4. 2021 Budapešť, Maďarsko) Maďarská herečka, patrně největší hvězda poválečného maďarského divadla a filmu.

Zemřela Helen McCrory

4.May
(17. 8. 1968 Londýn, Velká Británie - 16. 4. 2021 Londýn, Velká Británie) Britská herečka známá z prestižních londýnských divadelních scén a z řady seriálů a filmů, například v roli Narcissy Malfoyové v sérii o Harrym Potterovi.

Sbohem, pane profesore! (No. 11)

3.May
Důležité pro mě bylo jeho přítomné bytí. Bytí v hypotéze a na její hranici... Na profesora Jana Císaře vzpomíná šéf Divadla Kámen Petr Macháček.

Květnové víkendy s loutkami

3.May
V květnu nabídne Naivní divadlo Liberec rodinám s dětmi pestrý oNDLine program. A nebude na to samo. Své síly totiž spojilo s plzeňským Divadlem Alfa a Divadlem Drak z Hradce Králové, se kterými si vzájemně vyměnilo hned několik inscenací. Videozáznamy jednotlivých pohádek je...

Vize Studia Ypsilon do příští doby

3.May
"Některé věci se zřejmě moc nezmění, některé však jistě hodně. I proto by divadlo jako živý kontaktní umělecký prostředek mělo zajisté hledat další nové způsoby komunikace." Jan Schmid se zamýšlí nad tím, kam bude divadlo směřovat.

Křížové výpravy J. P. Kříže (No. 27)

2.May
Od čtenáře -- Stalo se před půl stoletím, 30. dubna 1971... O policejní razii na zřícenině Lanšperka a co z ní vzešlo aneb Abychom míň zapomínali.
© 2000-2021 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes