15
new stories - click to show

Divadelní noviny

Description:

Internetový magazín o současném divadle v kontextu. Součastí je archiv papírového vydání Divadelních novin.

URL:

https://www.divadelni-noviny.cz/

Catalog:

Kultura → Divadlo

Publishes:

2.8 items/day

Nový cirkus a magie na hudbu Beirut

16.June
Novou sezónu na Jatkách78 zahájí světová premiéra švédského souboru Kompani Giraff. Následovat bude experimentální Cirk La Putyka a Thomas Steyaert či tanečně-výtvarní Manus Art Collective s Never Sol a Musou.

Nejkrásnější české knihy roku 2023

16.June
V technologickém centru pražské UMPRUM byly ve středu 12. 6. 2024 vyhlášeny ceny za nejlepší knižní design.

RECENZE: Každý den odvahu

15.June
Stejnojmenná kniha esejů, již napsala polská autorka Jolanta Brach-Czaina, se zabývá filozofií každodennosti. Hledá a nachází hlubší významy v každodenních činnostech, jako jsou loupání brambor nebo dobíhání vozidla MHD...

NdB je nuceno utlumit provoz Baletní školy

15.June
Vzhledem k tomu, že nedojde k realizaci plánovaného Edukačního centra v Janáčkově divadle, je vedení Baletu Národního divadlo Brno nuceno omezit provoz Baletní školy I. V. Psoty s bezmála stoletou tradicí.

Mudrování (nejen) nad divadlem (No. 917)

15.June
Od čtenáře -- Žijeme ve složitém světě... aneb Mudrování nad představením Divadla Feste Eichmann v Jeruzalémě v brněnské Scale.

Ministerstvo kultury vyhlásilo dvě nové výzvy

15.June
Ministerstvo kultury vyhlásilo dvě nové výzvy podporující rozvoj kompetencí pracovníků kulturního a kreativního sektoru a studentů uměleckých a kreativních oborů vysokých škol.

Za poklady Broumovska

14.June
Mezinárodní hudební festival zve v létě na krásu klasické hudby, poprvé nabízí i prohlídky barokních kostelů.

Činoherní studio má nové vedení

14.June
Novým ředitelem Činoherního studia bude Michal Somoš. Vítěznou koncepci připravil v tandemu s Michalem Hábou, který se stane uměleckým šéfem.

Klub mladých diváků Brno slaví pět let

14.June
Je tomu již pět let, co z iniciativy HaDivadla vznikl Klub mladých diváků Brno, jehož cílem je pomáhat mladým dospělým orientovat se ve světě divadla a sdílet svůj zájem o umění a kulturu s dalšími nadšenci.

Cenu Evalda Schorma získala Bočková

14.June
Natálie Bočková, studentka ateliéru režie a dramaturgie na brněnské JAMU, zaujala svou původní hrou Tolik něhy. Cenu Evalda Schorma uděluje každoročně agentura DILIA studentům divadelních škol za původní hru, dramatizaci nebo překlad.
© 2000-2024 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes