15
new stories - click to show

Divadelní noviny

Description:

Internetový magazín o současném divadle v kontextu. Součastí je archiv papírového vydání Divadelních novin.

URL:

https://www.divadelni-noviny.cz/

Catalog:

Kultura → Divadlo

Publishes:

3 items/day

Zemřela Milka Zimková

22:00
(1. 8. 1951 Okružná, Československo – 30. 5. 2023 Bratislava, Slovensko) Slovenská prozaička, scenáristka a autorka monodramat, režisérka a herečka. Proslavila se především knihou a poté filmem Pásla kone na betóne, v němž ztvárnila hlavní roli.

Zemřel Dalibor Janota

18:12
(20. 8. 1946 Ostrava - 5. 6. 2023 Hořovice) Pěvec (tenor), archivář a publicista, emeritní sólista Opery Národního divadla a Státní opery.

Lid versus Peer Gynt

1:47
Poslední premiéra končící sezóny potvrzuje mou celosezonní domněnku, že Činoherní studio není žádná zakonzervovaná oblastní scéna... O inscenaci ČS Ústí Peer Gynt v režii Michala Háby.

Návštěva Nové drámy (No. 3)

0:33
I bratislavské čtvrteční ráno se na Nové dráme neslo ve znamení lezavého pošmourna. O to podnětnější však byla nabídka divadelních zážitků.

Martina Balážová: Divadlo jako posedlost

3.June
Měli jsme vždy ambice být divadlem spíše pro náročnějšího diváka... Rozhovor s herečkou a dramatičkou, zakladatelkou a ředitelkou divadelního spolku ArtWay, který působí v pražském Divadle Kolowrat.

Mudrování (nejen) nad divadlem (No. 833)

3.June
Od čtenáře -- Halt, jako tenkrát za Shakespeara aneb Mudrování nad závěrečným představením festivalu Divadelní svět Brno.

Červnu vládnou Mighty Sounds

3.June
Mighty sounds je největší domácí open air akce zaměřená na punk a punkrock, rock’n’roll, hardcore, reggae, ska, rockabilly, indie rock a hudební styly a scény, které se od nich odvíjí...

Hazard, nebo veřejná služba? (No. 21)

2.June
Česko má vyspělou divadelní kulturu, síť stálých profesionálních divadel je rozprostřena po celém území státu, divadla jsou v každém městě ohniskem kulturního života, který kultivuje společnost...

První seniorská divadelní scéna v Česku

1.June
Centrum RoSa má vlastní divadelní soubor. Necelých deset jeho členů vede herečka Dana Poláková. Divadlo SEN ale nebude sloužit jen místním hercům. V plánu je mnoho akcí, které budou otevřené také veřejnosti.

Milostné dopisy Zlínu (No. 1)

1.June
Do lůna někdejší obuvnické metropole se vracím často a velmi rád, neboť jde o útočiště přátelské s náručí otevřenou.

Návštěva Nové drámy (No. 2)

1.June
Festivalová středa mi naplno odhalila další z mnoha tváří Nové drámy, jež zdaleka není jen vágní přehlídkou aktuálních inscenací současné dramatiky, ale svůj zřetel rovněž klade na aktuální světový kvas, vzdělávání a pestré možnosti setkávání.
© 2000-2023 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes