Dopravní noviny

Popis:

Vydavatelství odborného týdeníku Dopravní noviny, přinášející aktuální informace a zpravodajství, profily významných firem, rozhovory se zajímavými osobnostmi z dopravy, podnikatelům, řídícím pracovníkům a státní správě, z oblastí - vnitrostátní a mezi...

URL:

http://www.dnoviny.cz/

Katalog:

Z domova → Doprava

Publikuje:

13,3 položek/týden

ÚOHS snížil pokuty za kartelovou dohodu

12.října
12.10. – České dráhy musejí zaplatit 48 milionů Kč a AWT Čechofracht přes tři miliony Kč jako pokutu za kartelovou dohodu, kterou jim uložil Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS). Rozhodnutí už je platné. Původně státnímu dopravci hrozila sankce až 350 milionů Kč, antimonopolní úřad ji ale na základě spolupráce s Českými drahami snížil. Uhrazené pokuty půjdou do státního rozpočtu, uvedl ú...

Skupina Jihotrans měla konsolidovaný obrat 3,5 miliardy Kč

12.října
12.10. – Skupina Jihotrans, kterou tvoří dopravní a servisní firmy, měla loni konsolidovaný obrat 3,5 miliardy Kč a zisk po zdanění 120 milionů. Oznámil to generální ředitel GW Jihotrans Robert Krigar. Obrat byl podle něj stejný jako loni, zisk však nižší. O kolik zisk meziročně klesl, ředitel neuvedl a ve veřejných zdrojích firma tato čísla neuvádí.

AŽD Praha koupí majoritní podíl ve firmě Brema

12.října
12.10. – Výrobce zabezpečovací techniky AŽD Praha koupí majoritní podíl v dodavateli technologií Brema. AŽD bude mít 70 procent, zbylý podíl si ponechá dosavadní majitel Bremy Josef Matoušek. Oznámil to mluvčí AŽD Praha Jiří Dlabaja. Cenu podílu neuvedl. Na transakci upozornil server zdopravy.cz, podle něhož koupi už posuzuje Úřad pro ochranu hospodářské soutěže.

Nestlé pokořilo hranici 800 tisíc CHEP palet

9.října
9.10. – Společnost Nestlé již šestnáctým rokem spolupracuje se společností CHEP v Česku i na Slovensku v oblasti outsourcingového poolingu palet. V posledním roce byla spolupráce rekordní, celkem CHEP pro přepravu Nestlé produktů dodal téměř 386 tisíc modrých palet. Paletový pooling modrých palet tak nyní představuje majoritní část veškerých paletových toků v Nestlé.

ČSAD Hodonín loni klesl obrat o 100 milionů na 1,34 miliardy Kč

9.října
9.10. – Dopravní společnosti ČSAD Hodonín loni klesl obrat o 100 milionů Kč na 1,34 miliardy a po předloňském ziskovém roce skončila ve ztrátě. Výsledek v roce 2017 činil minus 4,1 milionu Kč. Jde o důsledek nedostatku řidičů a zvyšování jejich mezd, vyplývá z výroční zprávy ve Sbírce listin. Loňský rok měl být podle předpokladů vedení firmy odrazem ode dna, letošek se očekává úspěšnější.

Škoda Transportation představila model tramvaje pro Německo

9.října
9.10. – Skupina Škoda Transportation včera představila na slavnostní akci v Mannheimu model nové tramvaje ForCity Smart, s níž uspěla v Německu. Třetí největší dopravní podnik v Německu, Rhein-Neckar-Verkehr (rnv), bude provozovat minimálně 80 těchto vozidel na tratích mezi městy Mannheim, Ludwigshafen a Heidelberg ve třech spolkových zemích, a to Bádensku-Württembersku, Hesensku a Porýní-Falci...

Dan Ťok podepíše s kraji memorandum o nulové sazbě mýta pro silnice I. třídy

9.října
9.10. – Mýto na většině silnic první třídy bude bez poplatku, tedy s nulovou sazbou. Dohodu s kraji a obcemi dnes podpisem společného memoranda stvrdí ministr dopravy Dan Ťok. Vyplývá to z informací ministerstva dopravy. Návrh ještě bude muset schválit vláda. Mýtný systém se po roce 2019 rozšíří na 900 kilometrů silnic prvních tříd.

Na 140 světových premiér, mimo jiné i z Česka

8.října
Po dvou letech se do Berlína vrací největší veletrh železniční dopravy a techniky InnoTrans 2018. Ještě než se příští týden v úterý 18. září otevřou brány výstaviště, čísla už hovoří za vše: v letošním roce bude více než 3000 vystavovatelů v Berlíně prezentovat své produkty na 200 000 metrech čtverečních ve 41 halách a na více než 3500 metrech kolejí.

Světová premiéra autobusu Mercedes-Benz eCitaro

8.října
Začátkem července představila společnost Daimler Buses jako světovou novinku nový autobus Mercedes-Benz eCitaro. Širší veřejnost bude mít možnost seznámit se s ním již za pár dní v září na veletrhu IAA v Hannoveru.

Druhá generace elektrických vozidel Z.E. i modely Euro 6

8.října
Společnost Renault Trucks představila v červenci po desetiletém testování v reálných podmínkách provozu ve spolupráci s vybranými partnery svou druhou generaci stoprocentně elektrických vozidel: Renault Master Z. E., Renault Trucks D Z.E. a Renault Trucks D Wide Z.E., kompletní modelovou řadu od 3,5 do 26 tun. Seznámit se s nimi budou moci i návštěvníci veletrhu IAA stejně jako s vozidly v provedení Euro 6 a novinkami v oblasti vývoje.

Expozice značky DAF přiblíží 90 let inovací

8.října
Hrdý na svou tradici, lídr dneška, připravený na budoucnost: to je motto, se kterým se představí koncern DAF na letošním ročníku veletrhu užitkových vozů IAA 2018 v Hannoveru. DAF Trucks ve své expozici v hale 17 nabídne reprezentativní ukázku svých inovačních schopností v průřezu 90leté historie firmy.

Chytré propojení představuje budoucnost i pro návěsy

8.října
Chytré propojení dopravního světa (Clever Connections) a vytváření prvotřídní přidané hodnoty – tak bude znít motto expozice značky Krone na letošním veletrhu IAA v Hannoveru.

Přijíždí nový model Actros s více než šedesáti inovacemi

8.října
Nový Mercedes-Benz Actros bude mít oficiální světovou premiéru na veletrhu IAA 2018. Novinářům však výrobce svou novou vlajkovou loď představil již začátkem září v Berlíně.

Nové návěsy, nástavby pro kurýrní služby i telematika

8.října
Po dvou letech přijede německý výrobce přípojných nástaveb a nástaveb na veletrh IAA s řadou novinek, které reagují na nové trendy v dopravě a logistice (viz DN 15/18). Ať již se jedná o nové či vylepšené návěsy s nižší hmotností a menšími celkovými náklady na vlastnictví vozidla (TCO), žhavou novinku – nástavby pro kurýrní služby, zdokonalenou vlastní chladicí jednotku či telematické služby.

Co přinesl srpen 2018 v dopravě

8.října
Řeklo by se, že v hlavním měsíci dovolených, naplněném navíc zcela nebývalými vedry, toho nového a přínosného v dopravě příliš nebude a spíše bude problém o něčem zajímavém referovat. Ale chyba lávky – máme tu nové významné věci rozsahu světového i národního, ze sektorů státních i soukromých. Na některé se podíváme blíže.
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes