15
new stories - click to show

Doktorka.cz

Description:

Magazín o zdraví a kráse

URL:

http://www.doktorka.cz

Catalog:

Lifestyle → Zdraví

Publishes:

7 items/week

Nemoc štítné žlázy lékaři většinou zachytí z krve

5:47
Suchá kůže, hrubší hlas, zácpa, zimomřivost, slabost svalů, únava – i takové potíže mohou značit, že má člověk nemocnou štítnou žlázu. Neobvyklé či příliš obecné problémy však lidé často přisuzují úplně něčemu jinému než právě poruše fungování tohoto orgánu.

L-glutamin pro zdravá střeva

5:47
Aminokyselina L-glutamin je primárním zdrojem energie pro enterocyty – buňky, které tvoří výstelku vašeho střeva! Nyní je známo, že stresové situace zvyšují využití této klíčové složky pro výživu střev. Laicky řečeno, L-glutamin potřebujete především na podporu silných střev, pokud zažíváte stres!

Monkeypox - opičí neštovice

25.May
Společnost infekčního lékařství ČLS JEP vydala k výskytu a šíření opičích neštovic k 24.5.2022 živý dokument, který se bude průběžně upravovat podle nových informací a vědeckých poznatků.

Cukrovka? Jen užívat léky nestačí

25.May
Pohyb je skvělým způsobem, jak lze příznaky cukrovky zmírnit. Zejména v případě diabetu 2. typu, jehož rozvoj významně ovlivňuje obezita a s ní související inzulinová rezistence. Výrazný úbytek na váze může vést až k vymizení příznaků cukrovky.[1] Tato opatření jsou prospěšná i pro člověka bez diabetu. Pro všechny zůstává zásadním bodem úspěchu najít odhodlání změnit svůj životní styl. Selfmonito…

Bazální stimulace - léčba hudbou, vůní i chutěmi

24.May
Tato alternativní léčebná metoda je využívána zdravotníky ve spolupráci s rodinnými příslušníky u těžce nemocných či postižených pacientů, kterým pomocí známých hlasů, písní, vůní, chutí či předmětů napomáhají k aktivizaci.

Chůze na boso - minimalistické boty

23.May
Chůze na boso je podle odborníků pro chodidlo přirozená a zdravá. V letních měsících přibývá lidí, kteří nechávají boty doma a vyrážejí do ulic bosí. Bosou chůzi ale není možné praktikovat všude.

Naučte děti prvky sebezáchrany ve vodě

20.May
Je známo, že štěstí přeje připraveným. A tak na nic nečekejme a začněme děti učit základní prvky sebezáchrany ve vodě ještě teď před prázdninami.

Nenápadná sebevražda hypertenzí

19.May
Článek o orgánovém poškození při hypertenzi - vysokém krevním tlaku. V rozvinutých zemích umírá z kardiovaskulárních příčin každá druhá žena a přibližně dva z pěti mužů.

10 tipů péče o nehty

18.May
Upravené ruce a zdravé nehty o nás prozrazují hodně, stejně jako nehty okousané a s oloupaným lakem. Nehty také ukazují stav celého našeho organismu, jejich lámavost nebo bílé skvrnky mohou značit nedostatek vitamínů nebo jiných tělu potřebných látek.

Na co si dát pozor při dovolené v Chorvatsku

17.May
Máte-li namířeno na rekreaci do Chorvatska, přečtěte si naše tipy, aby byl váš pobyt u Jaderského moře co nejpohodovější.
© 2000-2022 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes