Dotyk.cz

Popis:

Magazín Dotyk – články, názory, analýzy a novinky ze společenských, politických a byznys témat

URL:

http://www.dotyk.cz/

Katalog:

Ostatní

Publikuje:

2 položek/den

O nafukovacího Trumpa se přetahují muzea. Zájem o něj mají i aktivisté

11:21
Nafukovací karikaturu amerického prezidenta Donalda Trumpa, kterou vytvořila skupina Londýňanů, chtějí do svých sbírek získat přední britská muzea. Zájem o bezmála šestimetrový balon ale projevili i aktivisté z celého světa, píše americký deník The New York Times.

Rozebrali trať a čekali. Před 145 lety spáchal Jesse James první vlakovou loupež

21.července
O vyloupení vlaku bandou Jesseho Jamese nedaleko města Adair v Oklahomě dne 21. července 1873 se občas traduje, že šlo o první vlakovou loupež v dějinách Divokého západu, dokonce prý o první loupežný útok na jedoucí vlak na světě. Také existuje jeho heroické ztvárnění v řadě filmů. Všechno ale bylo jinak. Nešlo o první vlakovou loupež - a nebyla heroická. Spíš zpackaná. Především ale krutě surová.

Krásná Agnès Sorel: za královskou lásku zaplatila životem

20.července
Jméno francouzského krále Karla VII. je neodmyslitelně spjato se dvěma dívkami. První byla Jana z Arku, která ho popoháněla na politickém i bitevním poli. V soukromí se zase odevzdával do péče Agnès Sorel.

Dlužníka utéct nenecháme, říká omilostněný Kajínek, odsouzený za nájemnou vraždu

20.července
"Dlužníka s vašimi penězi utéct nenecháme. O útěcích totiž víme úplně vše. Jiří Kajínek, Mimosoudní vymáhání CZ," prohlašuje nejznámější český bývalý vězeň a omilostněný vrah Jiří Kajínek v reklamě, která propaguje firmu, fungující pod názvem Expozitura pro mimosoudní vymáhání a dražby.

Londýn zdobí obří socha Jeffa Goldbluma, připomíná 25 let Jurského parku

20.července
V Londýně se ve středu ráno objevila nečekaně na břehu Temže obří socha pololežícího herce Jeffa Goldbluma v rozepnuté košili s odhaleným hrudníkem. Pětadvacet stop (přes 7,5 metru) dlouhá socha připomíná 25 let, které uplynuly od premiéry filmu Jurský park. V něm Goldblum ztvárnil jednu z hlavních rolí, doktora Iana Malcolma. Po čtvrtku socha ale zase zmizí.

Vydavatelství Vltava Labe Media koupilo časopis Receptář

19.července
Své stávající portfolio časopiseckých titulů, mezi které patří například Květy, Vlasta nebo Překvapení, rozšířilo vydavatelství Vltava Labe Media (VLM) nově o magazín Receptář. Spolu s ním získává také web iReceptář.cz.

Nový Concorde? Boom Supersonic oživila projekt nadzvukového dopravního letadla

19.července
/ VIDEO / Přestože to už nejméně patnáct let vypadá, že je s nadzvukovým dopravním létáním definitivně konec, najdou se lidé, kteří si to nemyslí. Americký start-up Boom Supersonic tak hodlá tento způsob cestování opět oživit. Nový prototyp komerčního nadzvukového letounu by rád uvedl k 50. výročí od chvíle, kdy se do vzduchu poprvé vznesl nešťastný Concorde.

Komunisté jí vzali dítě i lásku. Julie Hrušková: Chtěla jsem proti nim bojovat

19.července
Seriál Příběhy pamětníků připomíná skrze autentická vyprávění historické události a osobnosti 20. století. V dnešním díle představíme životní příběh Julie Hruškové, která za "převaděčství a snahu zničit demokratické zřízení" strávila v komunistickém vězení jedenáct let. Při výslechu přišla o nenarozeného syna, jehož čekala s mužem, na kterého nikdy nezapomněla.

Před 50 lety vznikl dopis 99 pragováků, považovaný za jeden ze "zvacích dopisů"

18.července
Dne 18. července 1968 byl odeslán takzvaný dopis 99 pragováků, který šedesát zaměstnanců tohoto pražského podniku sepsalo ve dnech 15. až 17. července téhož roku. Dopis posloužil jako jeden z argumentů, jimiž později Sovětský svaz ospravedlňoval srpnovou vojenskou invazi do Československa. Vzpomínka na dopis je stále živá, mimo jiné proto, že je často používán v politických diskusích k nařčení ...

Filmová verze Pomády slaví čtyřicítku. Ten ohlas jsme nečekali, říká režisér

17.července
Je to už čtyřicet let od chvíle, kdy na filmovém plátně ožil příběh o velké lásce, odehrávající se koncem 50. let v americké Rydellově střední škole. Film si prakticky okamžitě po premiéře získal srdce teenagerů po celém světě, nevyjímaje ani socialistické Československo. Režisér si přitom myslel, že jde o snímek pro jedno léto, který poté zapadne.

Třetí případ tažného psa: sloužil pekaři v Lichnově

17.července
FOTOGALERIE/ Tažné psy známe z knížek Eskyma Welzla a Jacka Londona. Deník získal další důkaz, že vozík tažený psem byl po válce využíván k nákladní dopravě také v našem regionu.

Proč byl zavražděn car Mikuláš? Možná proto, aby ho neosvobodili čeští legionáři

16.července
Právě před sto lety, po půlnoci ze 16. na 17. července roku 1918 byl ve sklepě Ipaťjevova domu v ruském Jekatěrinburgu zavražděn poslední ruský car Mikuláš II. spolu s manželkou, dětmi a nejbližším příbuzenstvem. S jeho osudem se úzce pojí i česká stopa. Včetně toho, že některé předměty z carské pozůstalosti jsou dodnes v držení české rodiny.

3 tváře řeckých ostrovů

16.července
Kolem řecké pevniny se nachází téměř 600 menších i větších řeckých ostrovů, přičemž většina z nich se alespoň částečně věnuje turismu. Jak se ale vyznat v nabídce cestovních kanceláří a vybrat ostrov, který bude přesně odpovídat vašim představám? Pomůžeme vám! é potomky.

Tragédie krásné Agnes. Dívku miloval jeho syn, bavorský vévoda ji nechal zabít

16.července
Rodiče se někdy neshodnou se svými potomky při výběru partnera, ale vévoda Arnošt Bavorský to přehnal. A to dokonce i na středověké poměry. Dívku, kterou miloval jeho syn, nechal zabít.

Tajemná lazebnice Zuzana: v posteli s uprchlíkem Václavem IV.

15.července
Polonahý český král uniká z vězení v malém člunu s pomocí vnadné dívky, do níž se později zamiluje. Vymyšlená historka, nebo skutečná událost ze života Václava IV. (1361-1419)?
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes