Daně a účetnictví

Description:

Zpravodajství, odborné články, odpovědi na časté dotazy a další praktické informace

URL:

http://www.du.cz/

Catalog:

Ekonomika

Publishes:

3 items/month

Vláda podpořila návrh změn ošetřovného pro krizové situace

10.October
Na základě mimořádného opatření vlády budou pro některé děti plošně uzavřeny školy v důsledku nepříznivé epidemické situace.

Koalice se shodla na podobě kurzarbeitu

24.September
Vláda se na dnešním jednání (23. 9. 2020) ve formátu koaliční rady dohodla na podobě a parametrech trvalého kurzarbeitu. Ten bude fungovat jako dlouhodobá podpora zaměstnanosti a podnikání, která bude aktivována v případě reálné potřeby formou nařízení vlády v případech závažného ohrožení ekonomiky státu nebo jejího odvětví.

Počítání penále se vrací do běžného režimu

14.September
Do 21. září 2020 nevzniká penále za pojistné, které nebylo uhrazeno v období od začátku března do konce srpna 2020.

Předkládání vybraných předepsaných tiskopisů pouze v elektronické podobě

4.September
V souvislosti s právní úpravou přijatou dne 20. 5. 2020 zákonem č. 255/2020 Sb. dochází s účinností od 1. 9. 2020 pro zaměstnavatele k některým trvalým změnám v oblasti sociálního pojištění, jejichž cílem je zrychlení a zefektivnění přenosu informací potřebných pro provádění nemocenského a důchodového pojištění.

Snížená sazba DPH po novele - knihy

3.September
Dotaz: Po novele zákona o DPH od 1.5.2020 v Příloze č. 3 zákona o DPH (zboží podléhající první snížené sazbě 15%) nově není obsažen kód 49 – Knihy, brožury, letáky…… Znamená to, že fotoknihy od 1.5.2020 podléhají druhé snížené sazbě 10% ? Odpověď: Ano, celá tato položka se ...

DPH a opravy a údržba pro plátce z EU na území ČR

3.September
Dotaz: Dobrý den Italská společnost (má registraci k DPH v Itálii ale má přiděleno DIČ v ČR – v ČR přitom nemá sídlo ani provozovnu) v minulých letech instalovala výrobní technologii na území České republiky do provozu jedné české společnosti. Každý rok tato italská společnost v letních ...

DPH a opravný daňový doklad

3.September
Dotaz: Dobrý den, náš dodavatel společnost A se rozdělila na společnost A s původním IČ a DIČ a společnost B s novým IČ a DIČ. Od rozdělení se naším dodavatelem pro některé zakázky stala společnost B, společně A a B prohlásily, že B přebírá všechny závazky a pohledávky původní společnosti A. ...

Zdravotní pojišťovny nebudou uplatňovat sankce v podobě pokut za pozdní dodání přehledu za rok 2019

28.August
Zdravotní pojišťovny nebudou uplatňovat sankce v podobě pokut za pozdní dodání přehledu za rok 2019. Pokutu nedostane OSVČ, která si jinak řádně plní své povinnosti, a která zdravotní pojišťovně předloží přehled do 18. září 2020.

Co dobrého nám přinesla pandemie koronaviru?

21.July
Práce z domova: dříve nemyslitelná, dnes standard. Digitalizace: čas přemýšlet nad inovacemi. Čas s rodinou: uvědomění, jak moc nám chyběl. Ekologie: koronavirus pročistil vzduch. Empatie: umíme si navzájem pomoci.

MPSV předložilo vládě zprávu o potírání nelegálního zaměstnávání cizinců

21.July
Kontroly nelegálního zaměstnávání byly v roce 2019 prováděny jako jedna ze stěžejních kontrolních činností Státního úřadu inspekce práce.

Ministerstvo financí připravuje spuštění Rejstříku vyloučených osob

20.July
Ministerstvo financí pracuje na přípravě spuštění Rejstříku fyzických osob vyloučených z účasti na hazardních hrách.
© 2000-2020 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes