15
new stories - click to show

Daně a účetnictví

Description:

Zpravodajství, odborné články, odpovědi na časté dotazy a další praktické informace

URL:

http://www.du.cz/

Catalog:

Ekonomika

Publishes:

2.1 items/week

Zjistěte úroveň vašich digitálních kompetencí pro výkon práce z domova

25.May
Jste zaměstnavatel a potřebujete systémovou podporu při zavádění práce z domova? Nebo jste zaměstnanec pracující z domova a chcete se zlepšit ve svých digitálních kompetencích potřebných právě pro výkon práce z domova?

Vláda rozhodla o změnách ve výplatě humanitární dávky a příspěvku pro solidární domácnost

19.May
Změny související s výplatou humanitární dávky schválila vláda v rámci úpravy zákona „lex Ukrajina“.

Zaměstnání občana Ukrajiny pod dočasnou ochranou musí zaměstnavatelé ohlásit

12.May
Podle informací od zaměstnavatelů, které podali Úřadu práce ČR, k nim ke konci dubna nastoupilo celkem 35 943 občanů Ukrajiny s udělenou dočasnou ochranou.

Inspekce práce bude dohlížet na pracovní podmínky ukrajinských uprchlíků

4.May
Státní úřad inspekce práce se v následujícím období nad rámec plánovaných kontrol rovněž zaměří na kontroly dodržování pracovních podmínek ukrajinských uprchlíků, kteří po příchodu na území České republiky nastoupili či plánují nastoupit do zaměstnání.

S dopady nárůstu cen energií pomůže malým a středním podnikatelům nová záruka

7.April
Podnikatelé získají snazší přístup k úvěrům od komerčních bank na pokrytí zvýšených provozních nákladů kvůli prudkému růstu cen energií.

Konflikt na Ukrajině: Informace pro zaměstnavatele a cizince

4.March
Ministerstvo práce a sociálních věcí rozšiřuje okruh pomoci pro Ukrajince a také jejich zaměstnavatele.

Informace o zaplacených zálohách na pojistné na důchodové pojištění OSVČ nahradila rozesílání tzv. inventur pohledávek

11.February
Česká správa sociální zabezpečení spustila novou online službu Informace o zaplacených zálohách na pojistné na důchodové pojištění OSVČ, která zdigitalizuje komunikaci mezi osobami samostatně výdělečně činnými a ČSSZ/OSSZ/PSSZ/MSSZ.

Úspory z II. pilíře důchodového spoření si nevybralo 1 296 lidí

16.September
V roce 2016 byl ukončen II. pilíř důchodového spoření a počátkem roku 2017 byly nevypořádané prostředky účastníků převedeny penzijními společnostmi na finanční úřady, kde si bývalí účastníci důchodového spoření mohou o vyplacení svých nevyzvednutých úspor požádat.

Novorozené děti cizinců s povolením k dlouhodobému pobytu v ČR jsou povinně pojištěny v systému zdravotního pojištění

31.August
Zákon č. 274/2021 Sb., kterým se mění zákon č. 326/1999 Sb., o pobytu cizinců na území ČR, se týká také dětí narozených na území ČR, jejichž matka má v okamžiku porodu povolení k dlouhodobému pobytu v ČR a otec nemá trvalý pobyt. Dítě bude účastníkem systému veřejného zdravotního pojištění ode dne narození po dobu nejméně dvou měsíců.

Školní pomůcky, kroužky a další výdaje mohou být na začátku školního roku značným zásahem do rozpočtu rodin

31.August
S náklady souvisejícími se vzděláním a zájmovou činností dětí, a to od základní po vysokou školu, může pomoci především jednorázová dávka pomoci v hmotné nouzi - mimořádná okamžitá pomoc.

Senát posvětil novelu, která rodinám zpřístupní dětské skupiny

19.August
Rodiče malých dětí do tří let budou mít možnost využít dostupných služeb dětských skupin. Senátoři totiž schválili novelu zákona, která zajišťuje na jedné straně stabilní a předvídatelné financování pro samotné dětské skupiny, ale na druhé straně obsahuje i strop pro platbu rodičů malých dětí za tuto službu.
© 2000-2022 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes