Daně a účetnictví

Description:

Zpravodajství, odborné články, odpovědi na časté dotazy a další praktické informace

URL:

http://www.du.cz/

Catalog:

Ekonomika

Publishes:

6 items/month

Novela zákoníku práce - dovolená, sdílené pracovní místo atd.

15.October
Spravedlivější výpočet dovolené nebo sdílené pracovní místo. To jsou některé ze změn, které obsahuje novela zákoníku práce z dílny MPSV.

Děti jako oběti nezodpovědnosti jednoho z rodičů?

10.October
Ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD) chce situaci rodin zlepšit a přichází proto se zálohovaným výživným, inspirovaným slovenským modelem.

Přípravy na spuštění projektu elektronické neschopenky jsou v plném proudu

2.September
Datum spuštění projektu elektronické neschopenky („eNeschopenky“) se nezadržitelně blíží. Ostrý start je stanoven na 1. 1. 2020.

Informace o vystoupení Spojeného království Velké Británie a Severního Irska z EU

26.July
Spojené království předložilo dne 29. března 2017 oznámení svého záměru vystoupit z Evropské unie podle článku 50 Smlouvy o Evropské unii.

Jaké benefity dnes nabízejí firmy rodičům s dětmi?

11.July
Děti přináší svým rodičům spoustu radosti, ale v případě domácího rozpočtu mohou být i velkou starostí. Mimo běžných každodenních výdajů jsou to především kroužky, výlety, tábory a technické hračky, které dokáží s rodinnými penězi zahýbat. Kromě samotných rodičů si to uvědomují i firmy, které se snaží nabízet svým zaměstnancům benefity, jež jim finanční situaci ulehčí, byť obvykle spíše nepřímou cestou.

Vláda podpořila novelu o převodu dluhů dětí na rodiče

20.June
Dluhy dětí do 15 let by měly ze zákona přejít na jejich zákonného zástupce či osobu, která je má v péči. Počítá s tím poslanecký návrh novely občanského zákoníku, který podpořila vláda.

Nižší mzdy ukrajinských zaměstnanců by neměly oslabovat pozici českých pracujících

11.June
V souladu s požadavky zaměstnavatelů vláda schválila příchod až dvojnásobného počtu ukrajinských pracovníků se zaměstnavatelskými kartami než doposud.

Plně funkční eNeschopenka bude spuštěna od 1.1.2020

22.May
Zcela zásadním způsobem se změní vyřizování pracovní neschopnosti. Elektronické zpracování přinese výrazné zjednodušení v předávání informací mezi nemocnými, lékaři a zaměstnavateli. Systém spustí ČSSZ od 1. 1. 2020 v kompletní a plně funkční podobě, namísto původně plánovaného spuštění ve dvou etapách.

Firmy mohou začít žádat o dotace na vysokorychlostní internet

15.May
Výzva je určena podnikatelům (fyzickým i právnickým osobám), kteří mohou žádat o dotaci na zařízení a práce potřebné k vybudování moderní telekomunikační infrastruktury. Příjem žádostí potrvá do 8. července 2019.

Navýšení příspěvku na péči ve III. a IV. stupni závislosti vstupuje v účinnost

12.April
Legislativní proces dlouho očekávané změny zákona o sociálních službách byl dokončen. Zákon č. 47/2019 Sb., kterým se mění zákon č. 108/2006 Sb., o sociálních službách, ve znění pozdějších předpisů, byl uveřejněn ve Sbírce zákonů.

MPSV chce aktivizovat nezaměstnané

3.April
Na pomoc s hledáním práce vyčlení 400 mil. Kč. Žádosti o dotaci mohou vzdělávací a poradenské instituce, nestátní neziskové organizace, kraje a obce podávat do 10. května 2019.
© 2000-2019 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes