15
new stories - click to show

Dům a byt

Description:

Dům a byt – internetový časopis o bydlení

URL:

http://www.dumabyt.cz

Catalog:

Lifestyle → Bydlení

Publishes:

2 items/day

Interiérové dveře v odstínech šedé

7:04
Šedá barva je nejen u nás oblíbenou stálicí v designu architektury i interiérů. Jedním z důvodů je to, že dokáže neutralizovat prostor, neruší, umí tlumit a vyvažovat syté barvy. Šedá má překvapivě mnoho odstínů, které se dají namíchat do teplých i studených tónů. V případě interiérových dveří je navíc možné druh odstínu kombinovat s dřevodekorem, různým typem a velikostí prosklení, barvou či t...

Hmoždinka Hartmut pro zatížení až 65 kg

7:04
Problematiku zavěšování předmětů do sádrokartonových konstrukcí lze v praxi rozdělit do tří úrovní, z nichž každá je limitovaná určitou úrovní zatížení. Zatímco v první úrovni, což je zatížení do 15 kg na závěsný bod, lze na zavěšení použít běžné háčky s hřebíky, ve druhé úrovni, to znamená do 65 kg na běžný metr délky příčky, je nutné použít speciální hmoždinky do dutých stěn. Připomeňme ještě...

VIDEO: Výměna keramického topného tělesa a magnesiové anody

7:04
Podívejte se, jak vyměnit suché keramické těleso nebo hořčíkovou anodu v bojleru od tradičního českého výrobce DZ Dražice.

Chaloupka jako z pohádky

11:08
Jako na návštěvě u babičky se budete cítit v chalupě Stará Izba, která se nachází v malebném prostředí regionu Orava pouhé čtyři kilometry od polských hranic. Je to opravdu kouzelné místo na Slovensku a je to také inspirující příklad, jak zachránit dědictví po prarodičích a vdechnout mu nový život.

Rekonstrukci začněte od dispozice - 1. část: Denní zóna

9:17
Předpokladem pro to, abyste se v domě cítili příjemně a pohodlně, je jeho účelné uspořádání na funkční zóny tak, aby všechny prostory na sebe navzájem logicky navazovaly podle toho, jak probíhá váš každodenní život. V praxi se nejlépe osvědčilo rozdělit dispozici domu na denní a noční zónu. Nesmí samozřejmě chybět odpovídající zázemí.

Interiér: V podkroví jako v nebi

24.November
Klára s manželem mají rádi město s kavárnami, divadly a místy, kam lze zajít s dětmi. Proto ve chvíli, kdy se jim naskytla možnost koupit podkrovní byt s terasou v developerském projektu v blízkosti centra města, neváhali. Jistou zárukou kvality pro ně bylo to, že sám developer si v projektu pořídil byt.

Tipy, jak pěstovat kaktusy a sukulenty

24.November
Možná si někteří z vás občas zanotují slova písničky „Chlupatý kaktus, mám tak rád. Je to můj zelený kamarád.“. Pokud patříte k těm, jejichž nejlepší kamarád je kaktus, pojďte s námi nakouknout do tajů těchto okouzlujících květin. Květin, které buď nekvetou celý svůj život, nebo jednou za rok předvedou takovou parádu, že se vám tají dech. Váš interiér s nimi bude rozhodně netradiční a vás to ne...

SOUTĚŽ: Vyhrajte cyklistické kolo v hodnotě 20 tisíc Kč!

24.November
Ohřívače vody Dražice jsou na Facebooku a rády by to s vámi oslavily. Jednomu z vás největší český výrobce ohřívačů vody daruje poukaz na kolo v hodnotě 20.000,- Kč do internetového obchodu.

Nová venkovská základka bude mít i vlastní studio a farmu

24.November
O potřebě nové školy pro Psáry a Dolní Jirčany se hovořilo delší dobu; intenzivní přípravy začaly před devíti lety. Sama obec však stavbu neměla šanci zvládnout, a to ani kdyby si vzala půjčku. Pomohlo to, že se podařilo prosadit dotace ministerstva školství na výstavbu škol v bezprostředním okolí hlavního města. Obec Psáry, pod niž Dolní Jirčany spadají, se stala jedním z deseti příjemců dotac...

Zahradní inspirace na japonské téma

23.November
Nechali se inspirovat japonskou zahradou, ale tvořili ji podle sebe. Výsledkem je nádherná oáza klidu pro rodinu a přátele milovníka bonsají.

Jihočeská chalupa aneb tři neklidná srdce

20.November
České vesnice a městečka umí překvapit. Nejedno stavení je rodištěm nějakého významného krajana, který se na čas ztratil v zapomnění, ale místní lidé jeho památku ctí a dnes i často oživují. Takový příběh najdete i v jihočeských Chlumanech.

Chladné dny ve znamení hýčkání pokojových květin

20.November
Je čas na odpočinek. To platí pro přírodu za okny i pro tu, kterou jsme si vytvořili doma. Pokojové květiny vám při správné péči na rozdíl od stromů neopadají, na oddech a klid mají ale přesto nárok.

Dýně na všechny způsoby

20.November
Co se vám vybaví, když se řekne dýně? Možná ohnivé barvy, slunce, podzimní večer, čas hojnosti a vůně pečené zeleniny z trouby či pece. A věrnou společnicí pro tyto dny i celou zimu může být právě dýně.

Kolik vás bude stát hrubá stavba? S cihlami Porotherm se výdajů navíc bát nemusíte

20.November
Postavit rodinný dům vlastníma rukama je díky moderním stavebním systémům, které připomínají dětskou skládačku, stále jednodušší. Ještě před stavbou je však nezbytné vše pečlivě promyslet a připravit finanční plán. Díky němu budete přesně vědět, na kolik vás realizace hrubé stavby přijde.

Kvalitu plastových profilů společnosti VEKA hlídá špičkové testovací centrum

20.November
Kvalitu plastových oken ovlivňují především tři věci – použitá izolační dvojskla či trojskla, kování a profil použitý pro jejich výrobu. Právě profil hraje důležitou roli, protože nese těžká skla, slouží pro uchycení kování a má rovněž podíl na hlukové izolaci. Profily společnosti VEKA jsou zásadně vyráběny jen v nejvyšší třídě A, kterou určuje evropská norma ČSN EN 12608 a jejichž kvalitu VEKA...
© 2000-2020 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes