Dům a byt

Popis:

Dům a byt – internetový časopis o bydlení

URL:

http://www.dumabyt.cz

Katalog:

Lifestyle → Bydlení

Publikuje:

8,4 položek/týden

Umíte třídit odpad?

7:49
Možná už jste nejednou něco podobného řešili: v ruce držíte prázdný pytlík od sušených brusinek, zvenčí vypadá plastově, uvnitř ale pokoveně. Kam s ním? Do plastů, do kovů, nebo pro jistotu do směsného odpadu? Pokusíme se v tom udělat jasno.

Novinka OKHE ONE 20 řeší ohřev vody v malých prostorách a chatách

4:48
Společnost DZ Dražice uvádí od září na trh nový elektrický ohřívač vody OKHE ONE 20, který je primárně určený k instalaci do menších prostor a rekreačních objektů – např. chat a chalup. Rozšiřuje tak svůj sortiment ohřívačů vody, který čítá již 380 typů a modifikací. Úzký plochý bojler OKHE ONE 20 dosahuje velmi úsporné energetické třídy A. Díky výkonnému topnému tělesu zajistí rychlý a bezpečn...

Tykvovití giganti ve vaší zahradě

20.srpna
To, že pěstování tykvovité zeleniny je poměrně snadné, dokazuje svým vyprávěním odbornice na přírodní zahrady Jana Nováková. Radí, jak pěstovat okurky, cukety, dýně a patizony tak, abyste byli za svoji péči odměněni opravdu chutnými a v kuchyni široce využitelnými plody.

Bezpečnostní zábradlí pro okna Schüco kombinuje sklo a nerezovou ocel

20.srpna
Zlatou střední cestou je nové bezpečnostní zábradlí pro plastové okenní profily Schüco, které kombinuje sklo a kovovou zábranu v podobě trubky z nerezové oceli jako horní úchyt. K variantám čistě skleněným nebo naopak pouze tyčovému provedení přibyla tedy kombinace obou materiálů, kterou ocení zejména ti, kteří si chtějí zachovat nerušený výhled z okna, ale zároveň se potřebují při kochání pro ...

ZAHRADA JAKO RÁJ, díl 3.: Pro seniory

17.srpna
Lidé v důchodu mají na zahradu nejvíce času z celé rodiny, proto je při její tvorbě dobré myslet i na ně a na jejich pohodlí a bezpečí. Začíná to zábradlím kolem schodišť, pokračuje promyšleným nasvícením zahradních cest a schodišť, o protiskluzovém povrchu zpevněných ploch ani nemluvě.

RAKO v Obecním domě: Originály, které neztratily svou krásu

17.srpna
Rakovnická šamotka, nebo jen krátké „RAKO“. Tato slova najdete na zdech i podlahách schodiště a suterénu pražského Obecního domu. V roce 1912 je tam na jednotlivých dlaždicích jako signaturu výrobce vložili kladeči, kteří tu z rakovnických obkládaček, dlaždic a reliéfních obrazů vytvořili nádherné interiéry, které mohou návštěvníci obdivovat dodnes v původní podobě. Pro českou značku RAKO zname...

NÁVOD: Pult na zahradní oslavu

16.srpna
Jeho základ je vyroben ze dvou starých palet. Zhotovíte jej za jeden den a ozdobit jej můžete podle vlastního vkusu. Večer na něj můžete pověsit i světelnou girlandu. Využijete jej na narozeninovou oslavu i na svatební hostinu.

Co byste měli vědět, než si pořídíte nová okna

16.srpna
Lidé mění okna u svých domovů v průměru jednou za život, což je mimo jiné dáno jejich životností, která se pohybuje okolo 30 let. Důvodem nebo spíše impulzem bývá snaha o úsporu nákladů na vytápění nebo také zvýšení komfortu bydlení.

10x pomocníci do kuchyně

15.srpna
Každodenní kuchyňská praxe se neobejde bez celé armády drobných mechanických i elektronických pomocníků. Pro vaši inspiraci vám přinášíme deset tipů, jak oživit a omladit kuchyňskou výbavu.

Dům kompletně bez dřeva a zateplení? Ano, vlastníma rukama!

15.srpna
Cesta za novým domem začala fotkou z dovolené v Řecku – manželé si vyfotili dům, který se jim líbil a přinesli obrázek projektantovi. Představou o designu však jejich požadavky zdaleka nekončily - budoucí stavebníci chtěli stavět sami, v nízkoenergetickém standardu, bez zateplení a pokud možno bez dřeva. Trochu moc přání najednou? Vůbec ne – právě pro takto náročné lidi je tu Ytong.

Malá, ale inspirativní zahrada

14.srpna
Malé zahrady vyžadují dokonalý koncept vyřešený do detailů, protože na malém prostoru na sebe nedostatky více upozorní. Toho si byli vědomi i majitelé pozemku v Nymburku. Aby se vyvarovali problémů, povolali na pomoc architektku, které zahrada doslova vykvetla pod rukama.

Když zateplovat, tak se správným systémem a špičkovými profesionály

14.srpna
„Základem úspěchu je znát potřeby majitele domu a poté mu při řešení zateplení fasády nabídnout vzájemně perfektně sladěné komponenty a systémy, které budou odpovídat jeho prioritám.“, říká ing. Pavel Toman, technický ředitel Sto s.r.o. a dodává: „Perfektními průvodci při zateplení jsou pak naši lidé a jejich zkušenosti ze stovek až tisíců projektů v oblasti zateplení.“

O koupelně ve všech pádech

13.srpna
Plánujete rekonstrukci koupelny? Pak se vám budou hodit informace o posledních trendech v této oblasti. Kdysi ryze provozní zařízení se dnes totiž nedílně pojí s životním stylem i relaxací a tvoří důležitou součást rodinných domů.

Krásně upravena zahrada celé léto – pomůže AKU pomocník

13.srpna
Žádný rámus, ani exhalace. Žádné dolévání drahého benzinu nebo tahání kabelů. Snadné ovládání a jen minimální údržba. To vše za příznivé ceny… Zní to neuvěřitelně, ale nejde o velkou nadsázku. Po letech náročného zkoušení a testování je zde zahradní AKU technika, která spojuje výkonnost a dynamiku benzinových strojů s pohybovou nezávislostí: opravdu funguje, dlouho vydrží a má velký výkon.

RAKO slaví 135 let

10.srpna
Jen jediná česká značka se může pochlubit tradicí sahající až do roku 1883, která je lemovaná velkými díly, jež lze bez nadsázky nazvat architektonickými poklady či „národním stříbrem“. Během 135 let existence značky RAKO vznikly interiéry, které jsou součástí našeho kulturního dědictví, například Obecní dům v Praze, Hotel Imperial, Vila Tugendhat, tunel Holland v New Yorku nebo lázně Amalienba...
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes