15
new stories - click to show

Dum&zahrada.cz

Description:

Vše o bydlení, stavbě, zahradě a realitách

URL:

http://www.dumazahrada.cz/

Catalog:

Lifestyle → Bydlení

Publishes:

2 items/day

Elektrické vytápění je od roku 2021 údajně passé. Jak to opravdu je?

10:07
Možná jste už slyšeli názor, že elektrickému vytápění odzvonilo, nebo dokonce že je pro novostavby „zakázané“. To rozhodně pravda není, legislativa vytápění elektřinou nezakazuje, jeho instalaci jako hlavního vytápění v novostavbách ale opravdu zkomplikovala.

Renovace balkonu jednoduše

10:07
Máte balkon nebo lodžii už v horším stavu? Chcete je zrenovovat tak, aby byly opravdu kvalitně provedeny a žádnou „Potěmkinovu vesnici“? Můžete to zvládnout sami kvalitním PUR nátěrem. Tady je přímo od odborníků návod, jak zrenovovat balkon.

Všelicha: Půvabná letnička z Austrálie ozdobí truhlíky i skalku

1:03
Všelicha není mezi balkonovými rostlinami tak známá jako muškáty a petúnie, její něžná krása ale rozhodně stojí za pozornost. Bohatě rozvětvené výhonky vytvářejí okouzlující převisy poseté drobnými kvítky, které svým tvarem připomínají květy sedmikrásek. Většinou jsou ale modré nebo fialové, i když ani bílá barva není výjimkou.

Další nemovitost v Los Angeles je na prodej za troufale vysokou cenu!

15.May
Americký producent a režisér Joe Roth, bývalý předseda představenstva společností 20th Century Fox a Walt Disney Studio a zakladatel společnosti Revolution Studios, nabízí svou nádhernou rezidenci prostřednictvím realitní kanceláře za neuvěřitelných 48 milionů dolarů.

Zmrzlina jako od cukráře? Jděte na to chytře!

14.May
Zmrzlina k nadcházejícímu létu rozhodně patří. Co jiného vám také dodá pocit svěžesti v parných dnech? Pokud chcete mít doma vždy zásobu kvalitní zmrzliny, zvažte nákup zmrzlinovače. Je to dokonalý pomocník na přípravu mražené pochoutky.

Nejlepší stavba z pórobetonu je zcela pasivní

14.May
Je pórobeton dobrou volbou pro stavbu rodinného domu? Určitě. To dokazuje i zájem o tento materiál nebo také soutěž, kterou vypsala firma Xella. Investoři přihlásili své stavby realizované za poslední čtyři roky. Ta nejlepší je pasivní a stojí na pěnovém skle.

Zahrada pro děti: Tipy, čím je zabavit na čerstvém vzduchu

14.May
Zatímco dospělí neváhají ani na okamžik, aby si na zahradě dali kafíčko nebo rozpálili gril, děti zahrada pokaždé tolik neláká a od svých tabletů se zvedají dost neochotně. Jak je motivovat, aby trávily více času pohybem na čerstvém vzduchu?

Vyséváme dýně: V čem spočívá tajemství bohaté úrody?

13.May
Konečně se nám přiblížila polovina května, kdy většina sazenic a semínek už bude moci do volné půdy. Právě nyní můžeme zasít také dýně, rozložité rostliny nesoucí chutné plody plné vlákniny, vitaminů a antioxidantů. Jak zaručit hojnou podzimní sklizeň?

Jak ladit interiér do barev roku?

12.May
Firma Pantone, světový odborník na barvy, navrhl, aby barvami roku 2021 byly šedá a žlutá. Něco jako světlo naděje na konci tunelu. Jak je zakomponovat do interiéru?

Kočka škrábe nábytek - je možné ji to odnaučit?

12.May
Pořídili jste kočce nádherné škrabadlo, ale sedačka v obýváku je pro ni stále přitažlivější? Kočky mají své instinkty, železné zvyky a bohužel i vlastní hlavu. Neznamená to, že by se nedaly vychovat vůbec. Úspěch jen není stoprocentně zaručen.
© 2000-2021 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes