15
new stories - click to show

Dum&zahrada.cz

Description:

Vše o bydlení, stavbě, zahradě a realitách

URL:

http://www.dumazahrada.cz/

Catalog:

Publishes:

2.1 items/week

Ozdobný česnek je půvabnou i užitečnou dekorací zahrad

31.August
Elegantní, dekorativní, a přitom nenáročný a vděčný je ozdobný česnek, který můžeme právě teď vídat kvést v parcích i zahradách. Proč si jej také vysadit na svůj záhon?

Přichází čas zastřihnout bobkovišeň a odebrat řízky

31.August
Přestože je bobkovišeň jedovatá, na mnoha zahradách slouží jako vděčný živý plot. Je totiž nejen pěkně košatá, ale navíc stálezelená, což je vlastnost, kterou se hned tak nějaká listnatá dřevina v našem podnebí chlubit nemůže. Začátkem září bychom ji měli zastřihnout a při té příležitosti si ji můžeme i namnožit.

Ceny energií rostou, je čas upravit si výši záloh

30.August
Pokud jste v těchto dnech dostali nebo dostanete vyúčtování energií od svého dodavatele, pravděpodobně jeho součástí bude i upravený plán záloh na další období. A s největší pravděpodobností to bude úprava směrem vzhůru. Proč tomu tak je a proč je lepší si zálohy zvýšit?

Odbornice radí, na co dát pozor při pokládce mozaiky

30.August
Vhodně vybraná mozaika dokáže koupelnu probarvit a zároveň jí dodat nádech luxusu. Její pokládka není nijak složitá a zvládne ji každý zručný kutil či kutilka. Odbornice Adéla Kadlečíková z projektového marketu Hornbach nám přiblížila několik zásad, kterých je třeba se při práci držet.

Pojďte se podívat do velmi světlé přístavby domu

29.August
Zadání klientů typického anglického řadového domku bylo vytvoření přístavby, která by zvětšila užitkovou plochu domu. Takže tradiční přístavba s kuchyní a jídelnou. V čem je jiná?

Jak rekordně prodat nemovitost? Inspirujte se moderátorem Cyrilem Hanounem!

28.August
Francouzský televizní moderátor Cyril Hanouna si teprve před dvěma měsíci koupil sídlo v Los Angeles a již po tak krátké době dům prodal. Na prodeji vydělal více než 300 000 dolarů.

Jak zpracovat nadbytečnou úrodu rajčat?

27.August
Všichni zahrádkáři a milovníci rajčat vědí, že není nad chuť vlastnoručně vypěstovaných rajčat. Co když se vám jich ale urodí víc, než zvládnete zkonzumovat?

Nože do kuchyně: Které pořídit jako základ a jak o ně pečovat?

27.August
V mnoha domácnostech se postupem času nakupí hromada nožů, z nichž se dají použít jen dva až tři. Ostatní jsou tupé, viklá se jim rukojeť nebo mají neprakticky tvarovanou čepel a netušíme, co by se s nimi vlastně dalo ukrojit. Pojďme si tedy v kuchyňských nožích udělat trochu pořádek.

Inspirace: Styl Cottagecore dýchá venkovskou idylkou

26.August
Cottagecore není obyčejný rustik, i když s ním má ledacos společného. A rozhodně není jen pro stárnoucí konzervativce, kteří nostalgicky vzpomínají na staré časy. Naopak, podle definice na Wikipedii styl Cottagecore vyvinula generace mileniálů. Zdá se, že přetechnizovaný svět je někdy příliš i na mladé lidi.

Pupalka dvouletá: jedlá kráska, která kvete v noci

25.August
Pupalka dvouletá (Oenothera biennis) se pěstuje na polích kvůli semenům, ze kterých se lisuje léčivý olej pomáhající při ekzémech a lupénce. Pro svou nenáročnost a zvláštní dobu kvetení si však našla místo také na zahradách. Vzrůstem a žlutou barvou květů tak trochu připomíná diviznu. Na rozdíl od ní jsou však všechny části pupalky jedlé.
© 2000-2023 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes