15
new stories - click to show

DůmFinancí.cz

Description:

DůmFinancí.cz - Informace pro vaši peněženku...

URL:

http://dumfinanci.cz

Catalog:

Ekonomika

Publishes:

12.6 items/week

Poradna: Náleží podpora v nezaměstnanosti při vysokých příjmech?

1:28
Kristýna: Sestře skončil pracovní kontrakt sjednaný na dobu určitou. Jako výkonná manažerka měla vysoké příjmy. Sestra se nyní nechce registrovat na úřadu práce, přesvědčuji ji, že bude mít vysokou podporu v nezaměstnanosti, že to má rozhodně udělat. Jak to mají s nárokem na podporu lidé s vysokými příjmy?

Další rychlý růst bitcoinu: poroste až k 60 000 dolarům?

12:42
Minulý týden patřila mezi nejsledovanější akcie Nvidia, která od začátku roku zaznamenala růst ceny o více než 64 %. Umělá inteligence investory přitahuje jako magnet, ale to není jediné finanční aktivum, které se dostává do popředí zájmu. Kryptoměna bitcoin vstoupila do roku 2024 velmi úspěšně a od začátku roku zpevnila o 27 %. Dynamika růstu bitcoinu navíc nabírá na síle.

Poradna: Proč mi krátí základní výměru důchodu?

27.February
Svatopluk: Nechal jsem si provést orientační výpočet starobního důchodu a nestačím se divit. Měl jsem vysoké příjmy a je podprůměrný. Přitom jsem platil pojistné v Česku, v Rakousku i v Německu. Navíc mám základní výměru nižší než ostatní, přitom by měla být stejně vysoká. Celé mi to přijde divné.

Poradna: Nízké zálohy OSVČ a předčasný důchod

26.February
Silvie: Dlouhodobě jsem podnikala s nízkým ziskem. Hlavním důvodem bylo, že jsem podporovala manžela v jeho pracovní kariéře. Na podnikání jsem měla málo času a časově jsem se přizpůsobovala manželovi. Podnikání bylo jedinou možností, jak se pracovně seberealizovat a ještě k tomu mít nějaké vlastní příjmy. Před třemi lety se manžel se mnou rozvedl. Jak to teď budu mít se zajištěním na důchod a dů…

Poradna: Odchod do předčasného důchodu a příjmy z nájmu

25.February
Evžen: Žiji už sám, tak jsem před několika roky prodal svůj třípokojový byt a koupil dva jednopokojové byty. V jednom bydlím a druhý pronajímám. Mám dvě děti, tak každé po mě bude mít jeden byt. Když odejdu v květnu do předčasného důchodu, jaký to bude mít vliv na příjmy z nájmu a daně z nájmu?

Takhle poznáte nevýhodnou půjčku aneb 3 tipy, jak k půjčce přistupovat

12.February
S půjčkou je to stejné jako s výběrem nového auta. Než o ni požádáte, měli byste si nejprve zjistit co nejvíce informací, abyste pak nebyli překvapeni. Výběr toho správného poskytovatele rozhodně neberte na lehkou váhu. Čím delší dobu výběrem strávíte, tím vyšší šance, že zvolíte férového poskytovatele. A vyhnete se tak třeba nočním můrám o tom, kde vezmete peníze na splacení dluhu.

Kde hledat vhodnou alternativu ke spořícímu účtu?

7.February
Úrokové sazby letos patrně klesnou a s nimi i výhodné úroky na spořících účtech. Nabízí se tedy otázka, kde hledat vhodnou alternativu? Jedna taková je tu s námi už více než 20 let a její popularita každým rokem roste.

Bulharsko- destinace na dosah ruky

2.February
Pokud hledáte dokonalou dovolenou, která spojuje bohatou historii a nádherné pláže, nemusíte hledat dál. Zájezd do bulharských destinací Nesebar a Zlaté Písky nabízí to nejlepší z obou světů a zaručuje nezapomenutelný zážitek.

Rozvoj Kariéry: Klíčové Strategie Pro Úspěch na Současném Trhu Práce

30.January
V dnešním dynamickém světě práce je neustálý rozvoj kariéry klíčovým prvkem úspěchu. Současný trh práce přináší mnoho výzev, ale zároveň nabízí i mnoho příležitostí pro ty, kteří jsou připraveni investovat do svého profesního růstu.

Cena Bitcoinu - vývoj, predikce a faktory ovlivňující její růst

22.January
Bitcoin je první a nejznámější kryptoměna na světě. Byl vytvořen v roce 2009 a od té doby jeho cena prodělala dramatický růst. V roce 2011 se jedna bitcoinová mince prodávala za přibližně 1 USD, v roce 2017 za 20 000 USD a v současné době se cena pohybuje kolem 47 000 USD. Trend růstu ceny je vidět i v České republice. V roce 2022 investovalo do Bitcoinu v ČR přibližně 200 000 lidí. V roce 2023 s…
© 2000-2024 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes