15
new stories - click to show

DůmFinancí.cz

Description:

DůmFinancí.cz - Informace pro vaši peněženku...

URL:

http://dumfinanci.cz

Catalog:

Ekonomika

Publishes:

11.9 items/week

Poradna: Předčasný důchod bez výplaty a invalidní důchod

1:41
Valerie: Nyní pobírám invalidní důchod prvního stupně a pracuji na zkrácený úvazek. Chci si požádat o předčasný důchod bez výplaty. Budu nadále pobírat invalidní důchod, než začnu dostávat starobní důchod na účet?

Poradna: Omezení podnikání v předčasném důchodu

10.June
František: V listopadu 2022 jsem odešel do předčasného důchodu. Nyní od června jsem začal podnikat. Jaký mohu mít příjem, když budu podnikat pouze po část roku, abych nepřišel o důchod?

Poradna: Mám odejít do předčasného důchodu?

9.June
Martin: Uvažuji o předčasném důchodu, protože moje práce mě již velmi zmáhá. Kdy by bylo pro mě nejlepší odejít do předčasného důchodu? S výplatou nebo bez výplaty?

Poradna: Snížení vdovského důchodu kvůli předčasnému důchodu

8.June
Jaroslava: Mám vdovský důchod po manželovi, neboť ještě pečuji o jeho maminku. Kolotoč práce a péče mě zmáhá, proto začínám uvažovat o předčasném důchodu. Skutečně by mi byl z tohoto důvodu krácen vdovský důchod?

Poradna: Výpočet čisté mzdy pracujícího důchodce

7.June
Karel: Mám 58 let a dostal jsem výpověď v zaměstnání. Nyní mám možnost nastoupit na zkrácený úvazek. Četl jsem o nějaké slevě na sociálním pojištění. Budu platit ze mzdy sociální pojištění? A kolik? Hrubou mzdu budu mít 26 000 Kč. Bude se mi taková práce počítat pro důchod?

3 nejlepších trendů v obuvnictví na letošní jaro

22.May
Pokud chcete být v letošní sezóně in, zaměřte se také na trendy boty. Že nevíte, podle jakých kritérií módní boty na jaro vybírat? Nevadí, my vám to na následujících řádcích rádi prozradíme. Chcete-li se dozvědět o trendech v obuvnictví více, čtěte více a pojďte se inspirovat společně s námi!

Co budete letos potřebovat k vyřízení hypotéky?

28.April
Pořiďte si vlastní bydlení, o kterém dlouho sníte. Potřebujete k tomu hypotéku? Přečtěte si, co k jejímu vyřízení budete potřebovat.

Sebevzdělávání a rozvoj: Knižní novinky a bestsellery, která vám změní život

21.April
Knihy jsou skvělou formou sebevzdělávání a způsobem, jak investovat sami do sebe. Schválně, kolik knih za rok přečtete? Online články z odborných magazínů a další články z internetu se ovšem nepočítají. Pokud nechcete čtením zahálet, ale naopak jej využívat ke studiu, věnujte se četbě odborné literatury, která vás obohatí.

Úvěrová historie: Co to je, kdy vám pomůže a kdy může naopak uškodit?

18.April
Pojem úvěrová historie možná zní neosobně, byrokraticky a tak trochu děsivě. Pokud ale máte ve svých financích pořádek, neznamená pro vás nic zlého. Zjednodušeně řečeno jde o platební morálku, se kterou přistupujete ke svým finančním závazkům. Přečtěte si, proč je důležité úvěrovou historii mít a jak se dopracovat k tomu, aby byla pozitivní.

Na co si dát pozor při výběru sportovních bot? Poradíme vám!

12.April
Sportovní boty jsou bezpochyby nejdůležitější vybavení nejednoho sportovce! Právě ty dodávají oporu naší noze, a tudíž i celému tělu. Správně vybrané sportovní boty jsou pohodlné, perfektně padnou, zlepšují náš výkon a hlavně jsou bezpečnou opěrou, a předcházejí tak zbytečným a nepříjemným zraněním. Jak je vybrat a na co si před jejich koupí dát pozor? Víme, co je při jejich výběru nejdůležitější…
© 2000-2023 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes