DůmFinancí.cz

Popis:

DůmFinancí.cz - Informace pro vaši peněženku...

URL:

http://dumfinanci.cz

Katalog:

Ekonomika

Publikuje:

2,1 položek/týden

Práva a povinnosti zaměstnance

9:08
Zaměstnanci mohou pracovat pro více zaměstnavatelů, např. pro jednoho na hlavní pracovní poměr a pro druhého na některou z pracovních dohod. Ověřte si své znalosti ohledně právně-právních vztahů.

7 způsobů, jak zvýšit svou šanci získat půjčku

12.prosince
Pokud chcete čerpat půjčku, určitě hledáte tu s co nejmenším úrokem. Věděli jste však, že stejně jako banka i nebankovní společnosti nabízejí úrok na individuálně a dokonce i částka, kterou dostanete, se často liší podle toho, jak společnost zhodnotí vaši bonitu neboli úvěruschopnost? Dobrá zpráva je, že bonitu můžete poměrně snadno ovlivnit. Jaké věci na ni mají vliv a jak dosáhnout dostatečné úvěruschopnosti pro získání spotřebitelského úvěru s co nejnižším úrokem?

Poprvé plánuje 13. platy vyplatit většina firem v zemi. Nejčastěji ve výši 15 až 35 tisíc korun

9.prosince
13. plat nebo odměnu v podobné výši za letošní rok vyplatí více firem než loni. Zatímco loni poskytlo svým zaměstnancům tento benefit 47 % a předloni 39 % zaměstnavatelů, letos plánuje vyplatit odměny už 56 % firem. Odměny se tak dočká 6 z 10 zaměstnanců soukromého sektoru, vyplynulo ze šetření Hospodářské komory mezi podnikateli.

Zajímavosti o vdovském důchodu

7.prosince
Při předčasném úmrtí manžela (manželky) nezůstává rodina zcela bez finančních prostředků, při splnění zákonných podmínek náleží vdově od státu vdovský důchod. Některé vdovy pobírají vdovský důchod jeden rok, jiné i dvacet let.

Přiznání starobního důchodu k vdovskému důchodu

6.prosince
Vdovy pobírající vdovský důchod si odchodem do starobního důchodu finančně pohorší méně, než by čekaly. Když jsou přiznány dva státní důchody, tak se totiž nepobírají v plné výši.

Jak se liší vdovský důchod pracující a nepracující manželky?

5.prosince
Při splnění zákonných podmínek má nárok na vdovský důchod po zemřelém manželovi pouze manželka. Na čem závisí výše vdovského důchodu? Hraje vlastní příjem manželky vliv na výpočet vdovského důchodu?

Co obnáší založení s. r. o.?

29.listopadu
Rozhodli jste se začít podnikat a přemýšlíte, jestli pro vás bude forma společnosti s ručením omezeným to pravé? Co podnikání v rámci s. r. o. obnáší a na co byste si měli dávat pozor se dočtete v následujícím článku, ve kterém vám celou problematiku objasníme.

Co je RPSN a jak ho využít ve svůj prospěch?

28.listopadu
Ať už sháníte úvěr na několik tisíc nebo rovnou na celý milion, určitě si chcete zajistit co možná nejvýhodnější podmínky. Abyste jich dosáhli, nestačí sledovat pouze úrokovou sazbu, což je chyba, které se dopouští obrovská spousta lidí, kteří si půjčují poprvé. Základním ukazatelem ceny úvěru je totiž roční procentní sazba nákladů, která se častěji skrývá pod zkratkou RPSN. Co to vlastně je? To vám povíme v dnešním článku.

Zaměstnavatelé: Jsme připraveni navýšit mzdy až o 15 %

15.listopadu
Většina společností v ČR je připravena nabídnout až o 15 % vyšší mzdy, aby tím zamezila fluktuaci, udržela své klíčové lidi a získala nové pracovníky. Růstu mezd jsou nejotevřenější firmy z výrobního a zpracovatelského průmyslu. Vyplývá to z průzkumu personálně poradenské společnosti Randstad. Nábor zaměstnanců na stálé pozice přitom plánuje 61 % oslovených firem.

Konference FINfest: Akce, na které ani tentokrát nemůžete chybět!

2.listopadu
Je robotizace poradenského byznysu špatná zpráva pro externí finanční poradce? Budou poradci muset o klienta daleko více než dnes „bojovat“ s bankou, pojišťovnou nebo investiční společností? Jaký dopad bude mít digitalizace na provize poradců? A jak se změní celé odvětví finančních služeb? Nejen na tato témata budou na podzimní konferenci FINfest diskutovat přední experti z oboru.
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes