DůmFinancí.cz

Popis:

DůmFinancí.cz - Informace pro vaši peněženku...

URL:

http://dumfinanci.cz

Katalog:

Ekonomika

Publikuje:

6,3 položek/týden

„Částečný“ invalidní důchod nestačí

0:02
V Česku jsou vypláceny invalidní důchody prvního stupně, druhého stupně a třetího stupně. Finančně vyjít s částečným invalidním důchodem je velmi složité, neboť měsíční částka většinou nedosahuje ani 8 tisíc Kč.

Jihomoravské firmy orientují svůj export zejména na země EU, pomáhá jim k tomu konjunktura

17:41
Jihomoravské firmy orientují v aktuální dekádě ekonomické konjunktury svoje exportní aktivity zejména na země Evropské unie. Konkrétně jde především o Německo, Polsko, Slovensko, Francii, Itálii a Velkou Británii, která z prostoru společného trhu odchází. Vyplývá to z průzkumu Regionální hospodářské komory Brno (RHK Brno) mezi jejími členy. Obratem robustní firmy mají eminentní zájem o Rusko a Čínu.

Při vyšších příjmech je nemocenská nízká

15.srpna
Výpočet státní nemocenské je výhodný zejména pro zaměstnance s nižšími příjmy, neboť legislativou je nepřímo stanovena maximální měsíční částka nemocenské a při výpočtu nemocenské dochází k redukci denního vyměřovacího základu.

NÁKUPNÍ PARKY V ČESKU A NA SLOVENSKU ROSTOU NA OBLIBĚ

14.srpna
Nákupní parky v současné době zažívají v Česku boom. Jen v minulém roce jich bylo nově otevřeno 16 o celkové rozloze 45 tisíc m2. V tom letošním developeři plánují postavit dalších 23 se souhrnnou plochou až 85 tisíc m2, a podobně oblíbené jsou nákupní parky i na Slovensku. Jejich obliba i nadále poroste díky stabilní ekonomice a růstu mezd. Ve své analýze to uvedla společnost STARTEEPO.

OSVČ jsou při nemoci většinou bez peněz

14.srpna
Většina osob samostatně výdělečně činných je v případě pracovní neschopnosti bez peněz, nárok na náhradu mzdy OSVČ nemají a na nemocenskou pouze v případě, že jsou účastny na dobrovolném nemocenském pojištění.

Jak se počítá dlouhodobá nemocenská?

12.srpna
V případě pracovní neschopnosti náleží od 15. kalendářního dne nemocenská, přičemž denní částka nemocenské záleží na dosahovaném příjmu. Výpočet dlouhodobé nemocenské je od roku 2018 zvýhodněn. Jak vysoká je nemocenská?

Manažerské vzdělání MBA - investice do sebe sama

6.srpna
Nejlepší možná investice, která se vždy vrátí, je ta do sebe sama či do vlastních zaměstnanců. Proč se vyplatí „zasednout do lavic“ při úspěšně rozjeté kariéře a investovat do dalšího vzdělání?

Investiční alternativa k akciím. Dluhopisy.

6.srpna
Investiční alternativou k akciím jsou bezesporu korporátní dluhopisy. Korporátní dluhopisy přinášejí již poměrně zajímavé úročení a můžete tak efektivně využít volné finanční prostředky, které na tzv. spořících účtech jen zahálejí. Jejich zhodnocení totiž nepokryje ani inflaci. Novela zákona o podnikání na kapitálovém trhu zpřísnila podmínky vydávání dluhopisů včetně jejich prodeje prostřednictvím investičních zprostředkovatelů a v současné době by již nemělo docházet k několikanásobným emisí...

Udržujte si stávající zákazníky - získáte konkurenční výhodu

31.července
Proč jsou zákazníci některých firem mnohem spokojenější než klienti konkurence? Navrch mají společnosti, které se nebojí investovat do technologického vývoje a preferuji prozákaznický přístup.

4 stěžejní faktory při prodeji nemovitosti

26.července
Prodej nemovitosti s sebou nese značná rizika. Pokud se tedy vlastník, kterému chybí zkušenosti, příliš neorientuje na trhu s realitami, musí počítat s tím, že všechno nemusí proběhnout tak hladce, jak si na začátku představoval.
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes