15
new stories - click to show

DůmFinancí.cz

Description:

DůmFinancí.cz - Informace pro vaši peněženku...

URL:

http://dumfinanci.cz

Catalog:

Ekonomika

Publishes:

9.8 items/week

Poradna: Výplata dvou důchodů najednou dopředu

1:28
Tomáš: Jsem důchodce a aktuálně mám neplánované výdaje 10 tisíc Kč. Můžu si zažádat o výplatu dvou důchodů najednou dopředu?

Buďte jako Buffett a investujte do ropné společnosti

24.May
Legendární investor Warren Buffett je zase o krok před valnou většinou investorů. Mnoho z nich v čele s Cathie Woodsovou se nechalo strhnout k velkým investicím do technologických firem a tím do budoucnosti lidstva. Dobrým příkladem jsou akcie Tesly, které byly do loňska jednou z nejlepších investic, avšak od začátku letošního roku ztratily přes 40 %.

Plánujete služební cestu do zahraničí? Nezapomeňte si přibalit i cestovní pojištění

23.May
Cestování do zahraničí je v dnešní době běžnou záležitostí. Za hranice se navíc vydáváme jak soukromě, tak služebně. Oba typy zahraničních cest ale vyžadují trochu jinou přípravu, do které samozřejmě patří sjednání cestovního pojištění.

Poradna: Plánování odchodu do důchodu na podzim

23.May
Šárka: Důchodového věku dosáhnu 20. září. Teď se píše, že se důchody budou zvyšovat od června a pak od září. Není pro mě lepší odejít do důchodu dřív, aby se mi důchod taky zvýšil?

Poradna: Pracující důchodce a nemoc

20.May
Zdeněk: Již dva roky jsem ve starobním důchodu a pracuji na zkrácený úvazek. Nyní jsem poprvé v důchodu nemocný. Budu během nemoci dostávat nějaké peníze, když jsem v důchodu?

Předdůchodce může pracovat

20.May
Někteří lidé začnou čerpat vlastní peníze z doplňkového penzijního spoření formou předdůchodu, protože nechtějí nebo nemohou pracovat a chtějí se vyhnout předčasnému důchodu. Mohou následně začít pracovat?

Pojištění domácnosti: Jak je definován rozsah?

10.May
Pojištění stavby, pojištění nemovitosti, pojištění domácnosti. Co do nich ale přesně spadá? Pojďte se přehledně podívat na to, pro jaká rizika vás ochrání právě pojištění domácnosti, a které produkty na trhu stojí za bližší prozkoumání.

Hypotéky budou zdražovat i letos – na vlastní bydlení dosáhne méně Čechů než v minulých letech

5.May
**Hypotéky byly ještě před pár roky samozřejmostí, díky které si mohla většina Čechů dopřát vlastní bydlení.** Největší nárůst hypoteční trh paradoxně zaznamenal v roce 2021, kdy objem sjednaných hypoték dosáhl rekordních 459 miliard korun. Hypoteční boom by měl však letošním rokem skončit, a to tak, že na vlastní bydlení s pomocí banky dosáhne jen třetina žadatelů.

Pomoc od nebankovní společnosti

4.May
Jestli se život bez něčeho neobejde, jsou to peníze. Těch musí být vždycky aspoň tolik, aby se jimi dalo zaplatit za to, bez čeho se nedá obejít.

Jarní konference FINfest nabídne bohatý program a networking. Významné osobnosti a profesionálové z oblasti financí se sejdou 1

23.April
Po úspěšném loňském ročníku nabídne největší nezávislá odborná konference pro finanční profesionály FINfest nabitý program v 5 sálech. I další kolo se uskuteční ve čtyřhvězdičkovém hotelu Clarion Congress v Praze, a to již 16. května.
© 2000-2022 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes