15
new stories - click to show

DůmFinancí.cz

Description:

DůmFinancí.cz - Informace pro vaši peněženku...

URL:

http://dumfinanci.cz

Catalog:

Ekonomika

Publishes:

6.3 items/week

Jak je odstupné vysoké?

0:28
Vyplacená částka odstupného při obdržení výpovědi od zaměstnavatele z taxativně vyjmenovaných důvodů není stejně vysoká. Co je tedy dobré vědět o výpočtu odstupného?

Zastaví Joe Biden daňový dumping ve světě?

0:28
Cenové podbízení na trhu patří k největším problémům současného světa. Velké nadnárodní korporace, ale nejen ty, využívají možnosti zřídit si sídlo ve státě, ve kterém se platí menší daně, než v tom, kde provozují své podnikání. Tento systém způsobuje především vysoké ztráty na výběru daní, přestože vše zůstává dokonale legální.

Kdy odstupné náleží?

17.May
Zaměstnanec může pracovní poměr ukončit kdykoliv, a to i bez udání důvodu. Nárok na odstupné však zaměstnanci, který podal výpověď, nenáleží. Kteří zaměstnanci mají na odstupné nárok?

Předčasný důchod a vdovský důchod

17.May
Některým příjemcům předčasného důchodu je následně z důvodu úmrtí manžela (manželky) přiznán vdovský (vdovecký) důchod. Jak vysoký je v takovém případě souhrnný důchod?

Poradna: Zdravotní problémy a žádný invalidní důchod

14.May
Jitka (45 let): Moje kamarádka má velké zdravotní problémy a přitom nemá nárok na pobírání invalidního důchodu. Takové situaci nerozumím, můžete mi to vysvětlit?

Nulová tolerance hazardu? Některá města to vidí jinak

7.May
Na tom, že je potřeba hazard regulovat, se shodne nejen většina politiků bez rozdílu na stranické příslušnosti, ale i představitelů obcí. Už se ale liší v provedení, jak výrazná taková regulace má být, a co město povolí.

Hledáte VŠ? Vyberte si takovou, která vás připraví na kariéru budoucnosti

5.May
Hledáte studium, kterým navážete na střední školu nebo chcete v době pandemie posunout svou kariéru pomocí vysokoškolského vzdělání? Hledáte možnost, jak si říct o zvýšení platu nebo plánujete úplně změnit kariérní zaměření?

Rum Dictador – vycházející investiční hvězda

29.April
Investice do destilátů je zajímavá volba pro mnohé zkušené, ale i začínající investory. V dnešní době se těší velké oblibě investice především do skotské whisky a francouzského koňaku. V posledních několika letech se ale oči investorů stáčejí k nové kategorii – třtinovému rumu. Do světa investic totiž vtrhla kolumbijská značka Dictador.

Jídelní a PC stoly – dva nejpoptávanější druhy nábytku během pandemie

26.April
Okolnosti nás nutí trávit stále více času v našich domovech. A ty leckdy nejsou na takový nápor jednoduše připraveny. Stůl v obývacím pokoji se tak musí rázem proměnit v plnohodnotnou kancelářskou plochu a malé posezení v kuchyni musí nahradit jídelní stůl pro celou rodinu během snídaně, oběda i večeře.

Jak na pohodlný a trendy home office?

16.April
Home office se během loňského roku stal jedním z nejpoužívanějších pojmů. Lidé si kvůli současné situaci přinesli práci domů. Někteří pracují z obývacího pokoje. Jiní časem zjistili, že potřebují stabilní místo sestávající se ze stolu a židle. Zařizujete si svou pracovnu? Dejte na těchto šest praktických rad.
© 2000-2021 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes