15
new stories - click to show

e-region.cz

Description:

regionální internetový magazín pro volný čas

URL:

http://www.e-region.cz/

Catalog:

Z domova → Regiony

Publishes:

7 items/week

Krušnohorské Vánoce se přesouvají do virtuálního prostoru

30.November
Oblíbená celoměstská akce Krušnohorské Vánoce v Litvínově proběhne letos trochu jinak. Vesměs se přesouvá do virtuálního prostoru, jen vánoční výzdoba bude skutečná. V pohodlí domova si ale můžete vychutnat vánoční divadelní pohádky.

Jak vypadá váš domácí anděl? Namalujte ho

28.November
Devátý ročník výtvarné soutěže Namaluj svého anděla odstartoval. Soutěž pořádá každoročně Salesiánské středisko Štěpána Trochty v Teplicích. Téma letošní ročníku zní: Náš domácí anděl. Kresby a výrobky je možné doručit do 15. ledna 2021.

Jak bude vypadat letošní adventní program v Bílině?

27.November
Slavnostní rozsvícení stromku, adventní koncerty i Mikulášská nadílka on-line, adventní kalendář ve virtuální podobě - takové budou letos dny před vánočními svátky v Bílině. Nová výzdoba se tu rozzáří poprvé v sobotu 28. listopadu.

Most zahajuje vánoční trhy

27.November
Jako jedno z mála měst se Most rozhodl zachovat tradici vánočních trhů na 1. náměstí. Začínají v pátek 27. listopadu a potrvají až do 22. prosince. Prodej však letos nedoprovodí žádný program a vánoční strom se rozsvítí v tichosti bez veřejnosti. Chybět bude i kluziště v parku.

Žatecký strom se rozsvítí v neděli - distančně

27.November
Advent v Žatci letos bude probíhat distančně, informovalo Informační centrum v Žatci. V neděli 29. listopadu v podvečer můžete sledovat on-line rozsvícení strom a betlému a zhlédnout adventní přání.

V pátek vyjede první Andělská a Mikulášská jízda

26.November
Divadlo v Pytli z Hrobu se v těžké době snaží neustále hledat možnosti, jak přivézt zábavu a také tradice do měst a obcí. Přichází proto nyní s Andělskými a Mikulášskými jízdami. První z nich startuje v pátek 27. listopadu v Hrobu a bude spojena s rozsvícením stromu.

Knihovny opět půjčují knihy, zatím jen na objednávku

25.November
Zavření doma v nouzovém stavu bez knihy? Pro mnohé děsivá představa. Naštěstí od pondělí už opět mohou knihovny půjčovat ze svého fondu, respektive stejně jako restaurace mohou mít otevřené výdejní okénko. Knihy je proto třeba předem objednat.

Technické muzeum bude vozit návštěvníky důlní lokomotivou

24.November
Novou atrakci připravuje pro návštěvníky na následující sezónu Podkrušnohorské technické muzeum v Kopistech u Mostu. Začali tam stavět maketu dolu, v níž bude jezdit závěsná drážková lokomotiva. Muzeum bude jediným na světě.

Dubí bude vysílat adventní program na internetu

23.November
Program, který zahájí adventní čas v Dubí, se odehraje v úterý 1. prosince v kostele Nanebevzetí Panny Marie bez diváků, ale jeho přímý přenos bude možné sledovat na sociálních sítích. Na Mikuláše projede městem povoz se svatým Mikulášem, anděli a čerty.
© 2000-2020 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes