e-region.cz

Popis:

regionální internetový magazín pro volný čas

URL:

http://www.e-region.cz/

Katalog:

Z domova → Regiony

Publikuje:

6,3 položek/týden

Chomutovské muzeum vystaví křížovou cestu z kadaňského kláštera

22.února
Oblastní muzeum v Chomutově připravuje pro letošní Velikonoce výstavu věnovanou tématu křížové cesty. Ve velkém sále na radnici budou vystaveny dva cykly rozměrných barokních obrazů, které na tradičních zastaveních zachycují Kristovy pašije. Oba pochází z kadaňského kláštera a doplní je další liturgické předměty. Otevře se poslední únorový den.

Zima v Krušných horách: Další slunečný víkend

21.února
Meteorologové slibují na víkend další slunečné dny. Oteplení sice zhoršilo kvalitu sněhu, v Krušných horách ho je ale stále dostatek pro lyžařské zážitky a téměř všechny skiareály jsou v provozu. Lyžování zastavil pouze areál v Meziboří.

Výstava o prvorepublikových Teplicích v pondělí končí

21.února
Poslední možnost prohlédnout si v teplickém zámku výstavu, která přibližovala Teplice za první republiky, máte v pondělí 25. února. V 17,00 hodin vás výstavou provedou její kurátorky. Expozice byla vrcholem loňské výstavní sezóny v regionálním muzeu a nabízí unikátní pohled na život v Teplicích v letech 1918 až 1938.

Bojíte se Legionelly? Zeptejte se odborníků

20.února
Straší vás bakterie Legionella? Mohla by být i va vaší teplé vodě v domácnosti? Využijte příležitosti, kterou nabízí společnost Severočeská teplárenská a přijďte se zeptat odborníků. Seminář na téma Legionella se koná v pondělí 25. února v budově mosteckého magistrátu.

Perucká galerie se chystá na třináctou sezónu

20.února
Již třináctou sezónu připravuje galerista Mirek Plazík Blažek ve své galerii v Peruci na Lounsku. Galerie, která je po uzavření Pamětní síně Emila Filly, jedinou výstavní síni v obci, se zaměřuje na fotografii. První březnovou sobotu tam proběhne vernisáž kladenské fotografky Evy Tovarové. Do konce sezóny galerie představí další čtyři fotografky.

Exkluzivní prvorepubliková keramika na teplickém zámku

19.února
Teplické muzeum představí ve svých výstavních prostorách jedinečnou sbírku prvorepublikové keramiky české firmy Rydl a Thon - Graniton. Uvidíte na ní běžné zboží i jedinečné kousky známých kubistických designérů. Po vernisáž ve čtvrtek 21. února si navíc můžete výstavu projít se sběratelem.

V Žatci bude znít Eric Clapton, i když jen v kopii

18.února
Nestihli jste si koupit lístky na drážďanský koncert Erica Claptona? Možná vám to může vynahradit kanadský bluesový kytarista Cliff Stevens, který s Claptonovským revivalem, aneb jak se za mořem a kanálem říká „tributem“, čili poctou, dorazí do Žatce. V divadle zahraje v pondělí 25. února.
© 2000-2019 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes