e-region.cz

Popis:

regionální internetový magazín pro volný čas

URL:

http://www.e-region.cz/

Katalog:

Z domova → Regiony

Publikuje:

7,7 položek/týden

Žatecké sochání aneb objevte v sobě sochaře!

19.července
V sobotu 21. července pořádá žatecké muzeum již třetí ročník výtvarné dílny pod širým nebem. Opět se bude pracovat s ytongem, což je materiál poměrně měkký a lehce tvarovatelný s pomocí základních kutilských nástrojů. Navíc bude přítomen zkušený odborník Josef Šporgy, který rád poradí či pomůže. Probuďte v sobě sochaře a odneste si jedinečné umělecké dílko.

Divadelní konec prázdnin na Hněvíně

19.července
Za divadlem na Hněvín! se jmenuje divadelní festival, který oživí závěr prázdnin na mosteckém hradě Hněvín. Pražská divadelní společnost Indigo Company přiveze čtyři inscenace. Těšit se můžete na známé tváře z televizních obrazovek i hvězdy Městského divadla v Mostě.

Tipy na víkend 20. až 22. července

18.července
Slavnosti v horách, středověké hrátky na Hasištejně, bosý výlet Opárenským údolím, kostýmované prohlídky Krásného Dvora i letní biatlonové závody – vybíráme namátkou z červencového víkendu.

Klášterec nad Ohří rozšířil otevírací dobu stáčíren

18.července
Stáčírna pramene Evženie v kláštereckých lázních je nově otevřena i dopoledne, a to denně od 10,00 do 17,00 hodin. V areálu lázní máte nyní dvě možnosti, kde získat zdejší léčivé minerální vody.

Novoveské letní slavnosti v Krušných horách budou letos v retro stylu

17.července
Tradiční červencové slavnosti v Nové Vsi v Krušných horách se letos ponesou v retro duchu. Pobaví děti i dospělé, chybět nebudou stará řemesla nebo třeba projížďky v historických vozidlech. Slavnosti, která se konají v sobotu 28. července, jsou součástí česko-německého projektu zaměřeného na poznávání zapomenutých tradic Krušných hor.

Sokoli opět vyvedli mladé na komořanském komíně

17.července
I letos se speciální budka umístěná na ochozu komína komořanské teplárny stala domovem mláďat chráněného sokola stěhovavého. Tentokrát dvou samiček a jednoho samečka, kterého se jako jediného podařilo okroužkovat. I tak to bylo o náhodě.

Na autodromu budou k vidění legendární auta z Le Mans

16.července
Závodní speciály, GT a prototypy z 80. let minulého století až po současnost se budou prohánět v tomto týdnu po velkém závodním okruhu mosteckého autodromu. Většina z nich se zúčastnila legendárního závodu 24h Le Mans nebo prestižních evropských a zámořských šampionátů včetně již zaniklé, nicméně dříve velmi populární Interserie.

Soutěžní léto: Soukromá prohlídka muzea

16.července
Cenu do druhé letní soutěže věnovalo Oblastní muzeum v Chomutově a na výherce čeká nádherná kniha o středověkém umění a navíc soukromá prohlídka muzejních expozic s komentářem. Pojďte si přečíst, co všechno vás může čekat.
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes