15
new stories - click to show

e-region.cz

Description:

regionální internetový magazín pro volný čas

URL:

http://www.e-region.cz/

Catalog:

Z domova → Regiony

Publishes:

7 items/week

Nové dřevěné sochy zkrášlují zámecký park v Klášterci nad Ohří

0:37
Návštěvníci zámeckého parku v Klášterci nad Ohří už mohou vidět dokončené dřevěné sochy, které v minulém týdnu tvořili sochaři z Čech i ze zahraničí. Jsou výsledkem 4. ročníku mezinárodního Krušnohorského sochařského sympozia Paměť krajiny.

Děti provede zámkem Stekník hraběcí rodina

30.June
Během svátečního úterý 5. července můžete s dětmi navštívit rokokový zámek Stekník na Žatecku. Čekají je tu speciální kostýmované prohlídky s hraběcí rodinou Kulhánků z Klaudensteina. Program je určen pro děti od 4 do 12 let.

Tipy na víkend 1. až 3. července

29.June
První prázdninový víkend nemohou chybět programy pro děti nebo volné vstupy za vysvědčení. V Krásném Dvoře se chystají velké slavnosti, v Terezíně pevnosti hrou, v Duchcově můžete nahlédnout do historie módy. Přidáme i pár hudebních tipů.

Kam na film do letního kina?

29.June
K létu patří neodmyslitelně také letní kina. Některá promítají už od června - třeba žatecké kino nebo bílinská Kyselka a letní kino na zámku v Teplicích. V červenci se přidává také kino v Klášterci nad Ohří, Duchcově nebo Chomutově. Několik promítání se bude konat i v amfiteátru na výstavišti v Lounech.

Slavnosti Jana Rudolfa Černína vrátí Krásný Dvůr o 200 let zpět

28.June
Jak vypadal život na zámku Krásný Dvůr na Podbořansku před dvěma staletími, kdy patřil rodu Černínů, se můžete dozvědět o prvním prázdninovém víkendu. Slavnosti Jana Rudolfa Černína nabídnou netradiční prohlídky, tvořivé dílny, divadlo i zážitkový program, kdy se můžete stát hosty majitele panství.

Stará hornická mapa od popelnice už visí v muzeu

27.June
Během konference Epocha, kterou uspořádaly mostecké muzeum a Výzkumný ústav pro hnědé uhlí, odhalilo muzeum nový exponát – reprodukci unikátní hornické mapy Bergrevier z roku 1898. Cenné dílo, které ukazuje již neexistující krajinu, se našlo u popelnice. Znalost historického vývoj krajiny by přitom podle organizátorů konference měla být základem pro hledání budoucích cest.

V neděli odhalí sochaři v zámeckém parku svá díla

24.June
V zámeckém parku v Klášterci nad Ohří probíhá již od pondělí 20. června Krušnohorské sochařské sympozium Paměť krajiny. V těchto dnech můžete vidět sochaře při práci, ve všední dny probíhají i workshopy. Výsledky si pak můžete přijít prohlédnout v neděli.
© 2000-2022 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes