e-region.cz

Description:

regionální internetový magazín pro volný čas

URL:

http://www.e-region.cz/

Catalog:

Z domova → Regiony

Publishes:

8.4 items/week

Stekník má ode dneška novou prohlídkovou trasu

18.July
Na zámku Stekník u Žatce se dnes, ve čtvrtek 18. července, veřejnosti poprvé otevírá nová prohlídková trasa, zavaná Reprezentační a soukromé prostory. Zavede vás do zámeckých komnat, které užívala v první půli 20. století rodina švýcarského konzula Gerolda Déteindre.

Rokáč Vinohrady: Vyskoč na pódium a hraj!

18.July
Tento pátek 19. července od 20,00 hodin dává Mostecký hudební spolek další příležitost všem, kteří si chtějí zahrát před publikem. Na pódiu Rokáče Vinohrady v Mostě může vystoupit každý, kdo chce představit svou tvorbu, či svou interpretaci jiných autorů.

Tipy na víkend 19. až 21. července

17.July
Tento víkend vás pozveme na hrady a zámky. Na dobývání hradu Hasištejn, prohlídky parku v Krásném Dvoře, do nové expozice na Stekníku a do kina na Novém Hradě. Přidáme i několik hudebních festivalů a koncertů, odpolední slavnosti v Teplicích a triatlon.

Vyrobte si v Žatci vlastní sochu

17.July
Již počtvrté pořádá žatecké regionální muzeum v zahradě Křížovy vily Žatecké sochání. Pod vedením zkušeného sochaře si můžete zkusit vyrobit vlastní sochu - z měkkého a tvárného materiálu, kterým jsou stavební tvárnice Ytong. Dílna se otevírá v sobotu 20. července ve 13,00 hodin.

V Jáchymově budou slavit vstup do UNESCO

16.July
Zápis Hornického regionu Erzgebirge/Krušnohoří na seznam světového dědictví UNESCO, o němž se rozhodlo začátkem července v Azerbajdžánu, můžete oslavit ve středu 17. července v Jáchymově. U Jáchymovské mincovny nebudou chybět horníci a hrabě Šlik.

Zámek Krásný Dvůr: Prohlídky s hraběnkou i nočním parkem

16.July
Tento týden začínají na zámku Krásný Dvůr na Podbořansku netradiční prohlídky s hraběnkou Černínovou. Poprvé na ně můžete přijít tuto sobotu 20. července. Již ve čtvrtek pořádá zámek večerní prohlídku zámeckého parku. Obě prohlídky se budou opakovat i v srpnu.

Dnes bude slavnostně odhalena Sýkorova piazzetta

15.July
Úprava piazzetty Vrchlického divadla v Lounech je u konce. Prostranství má podobu černobílé geometrické kompozice, kterou na přelomu let 1962 a 1963 vytvořil ve světě uznávaný malíř a lounský rodák Zdeněk Sýkora na plechovou divadelní oponu. Slavnostní otevření se koná dnes od 17,00 hodin.

Dolní Poohří oslaví Den Ohře v Kadani

15.July
Oslava řeky Ohře, největší slavnost pořádaná Destinační agenturou Dolní Poohří, se letos vrací do Kadaně. Tam měl Den Ohře svou premiéru v roce 2015. Akce se koná opět na Nábřeží Maxipsa Fíka, přímo pod kadaňským hradem, a to v sobotu 27. července odpoledne.

Nákupy v Teplicích zpříjemní krása paličkované krajky

12.July
Výstava s názvem Krása paličkované krajky, která prezentuje díla členek Klubu Herdulek - Litvínovských krajkářek působících pod Partnerským spolkem Litvínov, se otevřela v Teplicích. Prohlédnout si ji můžete po celou dobu letních prázdnin v nákupním centru Fontána v Teplicích.
© 2000-2019 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes