e-region.cz

Popis:

regionální internetový magazín pro volný čas

URL:

http://www.e-region.cz/

Katalog:

Z domova → Regiony

Publikuje:

7,7 položek/týden

Historické osmičky: Kočičák připomene mobilizaci v roce 1938

1:06
Muzeum československého opevnění z let 1936 - 1938 na Kočičáku na Chomutovem připomene o víkendu osmdesát let od mobilizace armády, která se připravovala na obranu Československa před Mnichovskou dohodou. Návštěvníky čekají po celý den v sobotu 22. září oživené prohlídky.

Nová Ves láká v sobotu do Krušných hor na brambory

1:06
Vloni jeřabiny, letos budou tématem podzimních horských slavností brambory. Plodina, která bývala základem obživy obyvatel Krušných hor, se stane základem originální kulinářské show a poslouží i jako surovina pro soutěž o nejlepší bramborák. Pestrý program v Nové Vsi v Horách na Litvínovsku začíná v sobotu 22. září ve 13,00 hodin.

Soutěž The Most Challenge vrcholí, další kolo ve čtvrtek

17.září
Čtvrtý ročník oblíbené soutěže amatérských jezdců The Most Challenge na velkém závodním okruhu mosteckého autodromu pokračuje šestým kolem ve čtvrtek 20. září opět v čase od 16,30 do 18,00 hodin. Navazuje na volné jízdy automobilů a motocyklů po okruhu pro veřejnost, začínají ve stejný den v 9,00 hodin.

Drak Habánek zve děti a rodiče na automobilovou rallye

17.září
Tradiční akce Docela velkého divadla v Litvínově se letos koná již po sedmnácté. Habánkova rallye se pojede v pátek 28. září, na svatého Václava, v Litvínově. Start je ve dvě hodiny odpoledne před divadlem, přihlašovat se můžete už nyní.

Historické osmičky: Chomutov otevře další výstavu, tentokrát o legiích

15.září
Oblastní muzeum v Chomutově otevře druhou výstavu, věnovanou výročí 100 let založení Československa. Tentokrát se bude věnovat osudům československých legionářů. Vernisáž se koná v sobotu 22. září v 11,00 hodin v Domě Jiřího Popela z Lobkowicz. Další výstava s podobným tématem začne v úterý 25. září v Lounech.

Škodovky se znovu po roce sjedou na mostecký autodrom

13.září
V sobotu 22. září se do areálu mosteckého autodromu sjedou majitelé vozů značky Škody i fanoušci stále nejoblíbenějšího a v tuzemsku nejrozšířenějšího automobilu výrobce z Mladé Boleslavi. Návštěvníci se mohou těšit na rozmanité vozy od historických exemplářů přes auta v tuningové úpravě až po nejmodernější žhavé novinky. Chybět nebude zajímavý doprovodný program a soutěže o ceny.

Tipy na víkend 14. až 16. září

12.září
Dvě hornické poutě a jedna Mariánská – to jsou pozvánky do Bíliny, Jirkova a Mariánských Radčic. K tomu přidáme i zajímavé programy na památkách v Lounech, Žatci nebo v chomutovském muzeu a dvě noční dobrodružství pro děti.

Historické osmičky: Louny oslaví vznik republiky již tento víkend

12.září
V rámci Dnů evropského dědictví v sobotu 15. září lounské muzeum s dalšími organizacemi připravuje velkolepou akci, na kterou přijedou rakousko-uherští zdravotníci, legionáři, prvorepublikoví vojáci i prezident Masaryk. Hlavní program začne v 10,00 hodin na Mírovém náměstí v Lounech. Během dne budou ve městě otevřeny zdarma historické památky.

O víkendu otevřou další památky při Dnech evropského dědictví

11.září
Také tento zářijový víkend 15. a 16. září pokračují Dny evropského dědictví a otevřou se další historická sídla a památky. Některé budou přístupné zdarma - jako třeba v Žatci či Lounech, zámky v Duchcově, Stekníku či Ploskovicích pak nabídnou rozšířené prohlídky.
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes