e-region.cz

Popis:

regionální internetový magazín pro volný čas

URL:

http://www.e-region.cz/

Katalog:

Z domova → Regiony

Publikuje:

9,8 položek/týden

Ve čtvrtek začíná v Teplicích Beethovenův hudební festival

1:09
Dvě desítky koncertů připravila Severočeská filharmonie Teplice pro milovníky klasické hudby v rámci 54. ročníku Hudebního festivalu Ludwiga van Beethovena 2018. Hudba bude znít nejen v domovských Teplicích, ale v dalších městech Ústeckého kraje. Slavnostní zahájení pod taktovkou Petra Vronského se koná ve čtvrtek 24. května.

Maxipes Fík oslaví narozeniny v Kadani 2. června

1:09
Nejoblíbenější bernardýn v Česku, pohádkový Maxipes Fík, bude mít narozeniny. Oslaví je s dětmi v sobotu 2. června velkým programem v Kadani. Dopoledne se koná Mistrovství světa ve skoku pro něco a odpoledne pak zábavný dětský program na nábřeží a v Amfíku. Už od středy bude kino Hvězda promítat Večerníčky.

Vrch Raná oslaví sedmý ročník Slavností stepí

20.května
Pozorovat sysly, svézt se na koni, prohlédnout si stepní ptactvo či hmyz nebo si zasoutěžit v zábavných disciplínách – to je jen krátký výčet aktivit, které čekají na malé i velké návštěvníky 7. ročníku oblíbených Slavností stepí. Ty se konají na vrchu Raná u Loun v sobotu 26. května od 10,00 do 17,00 hodin.

Teplické muzeum zahájí lázeňskou sezónu bohatým víkendových programem

19.května
Bohatý program chystá u příležitosti zahájení 864. lázeňské sezóny v Teplicích regionální muzeum. Už v pátek 25. května odpoledne začne program dětskou muzejní nocí, pokračuje večerním programem pro dospělé a vyvrcholí o víkendu fler jarmarkem.

Soutěž amatérských jezdců na velkém okruhu pokračuje příští středu

18.května
Ve středu 23. května pokračuje oblíbená soutěž amatérských jezdců The Most Challenge na velkém závodním okruhu mosteckého autodromu. Jezdí se od 16,30 do 18,00 hodin. Novinkou letošního 4. ročníku soutěže je změna pravidel v podobě zavedení sezonního bodového rating systému. Součástí akce bude i vložený závod o co nejrychlejší zdolání slalomu mezi kuželi za volantem traktoru Zetor.

České a německé pivovary spojuje Krušnohorská pivní stezka

18.května
V rámci tradiční žatecké slavnosti Chmelfest 2018 představila Destinační agentura Dolní Poohří turistům nový zážitkový program Krušnohorská pivní stezka. Až do konce roku mohou návštěvníci objevovat zastávky na gurmánské stezce v Sasku a Česku a získat speciální půlllitr.

Teplárna chystá na léto několik krátkých odstávek

17.května
Poprvé po třech letech připravuje během letního období společnost Severočeská teplárenská celoplošnou odstávku teplé vody opět pro obě města – Most i Litvínov. Odstávka, která ani v jednom městě nepřesáhne 4 dny, proběhne v rozdílných termínech mezi červnem a srpnem.

Na Stekníku můžete vzpomínat na chmelové brigády

17.května
Jak se češe do věrtele je název výstava, která se v pátek 18. května otevře na zámku Stekník na Žatecku. Věnovaná je všem pamětníkům chmelových brigád na zámku Stekník v 50. a 60. letech minulého století. Prohlédnout si ji můžete po celou návštěvnickou sezónu zámku.

Tipy na víkend 18. až 20. května

16.května
Další pestrý květnový víkend nabídne třeba Novohradskou pouť, festival Kludského zahrada v Jirkově, neolitické hry v Březně, offroadové závody v Bezděkově nebo pivní slavnosti v Mostě.

Muzejní noc v Žatci má letos hudební téma

16.května
Podtitul letošní Muzejní noci v Žatci zní Hudební rendezvous, protože v hlavní budově muzea probíhá výstava Hudební nástroje v dějinách. Program v pátek 18. května večer proto bude nabitý hudbou. Otevřou se všechny budovy muzea a Chmelařské muzeum chystá večerní prohlídky a zapojí se též umělecká škola.

Krušné hory zahájí sezónu v technickém muzeu

15.května
Destinační agentura Krušné hory se letos spojila s Podkrušnohorským technickým muzeem a společně pořádají Zahájení turistické sezóny a oslavy dětského dne. Slavnost se bude konat v areálu muzea v Kopistech v sobotu 26. května dopoledne.

Historické osmičky: Výlet za žateckým lvem

15.května
Staré Splavy u Máchova jezera bude cílem výletu, který pořádá 9. června Regionální muzeum K. A. Polánka v Žatci. V rámci akcí u příležitosti 100. výročí založení Československa připomene historii ztraceného a znovuobjeveného žateckého pomníku obětem první světové války.

Historické osmičky: Masarykova kasárna v Kadani

14.května
Nová výstava v prostorách kadaňského hradu připomene, že ten v minulosti sloužil jako vojenská kasárna. Výstavu ke 100. výročí založení Československa přichystalo Městské muzeum ve spolupráci s muzeem československého opevnění Na Kočičáku. Otevře se v pátek 18. května.

Kdo zahraje letos na zahájení lázeňské sezóny v Teplicích?

14.května
Poslední květnový víkend bude patřit největší teplické kulturní akci - Zahájení lázeňské sezóny. I letos to bude hlavně velká smršť hudebních vystoupení mnoha žánrů. Kdo zahraje? Třeba Support Lesbiens, Viktor Dyk, Vypsaná Fixa, No Name, Děda Mládek Illegal Band, speciální koncert chystá i Severočeská filharmonie Teplice. Uvnitř podrobný program.
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes