e-region.cz

Popis:

regionální internetový magazín pro volný čas

URL:

http://www.e-region.cz/

Katalog:

Z domova → Regiony

Publikuje:

11,9 položek/týden

Tipy na víkend 16. až 18. listopadu

0:38
Víkend bude patřit nejen oslavám 17. listopadu, ale také divadlům. V Mostě nebo Litvínově můžete oslavit Noc divadel, v Lounech si připomenout 15. výročí Vrchlického divadla. Přidáme i výlet do hor, chovatelskou výstavu nebo spoustu koncertů.

Přírodovědná expozice mosteckého muzea bude rok uzavřena

0:38
Tento týden si můžete naposledy prohlédnout přírodovědnou expozici Oblastního muzea v Mostě. Od 19. listopadu bude kvůli přestavbě na rok uzavřena. Podle muzea tuto "beznadějně zastaralou", i když oblíbenou expozici, nahradí zcela nová, moderní.

Mýdlová kouzla provoní Dům porcelánu v Dubí

13.listopadu
Od 14. listopadu do 20. prosince provoní dubský Dům porcelánu s modrou krví v Tovární ulici výstava ručně vyráběných mýdel teplické Mýdlárny U Zámku. Kromě voňavých mýdel i dalších výrobků se zároveň seznámíte s historií a technologií výroby mýdel.

Lounské divadlo přijímá gratulace k výročí

13.listopadu
Vrchlického divadlo v Lounech slaví 15 let od svého znovuotevření. A slavit bude divadelně. Své příznivce zve v pátek 16. listopadu na Slavnostní narozeninový večer s několika gratulanty a křtem publikace. V sobotu divadlo nabídne tři představení pro dospělé i děti.

Na Moldavu pojedou o víkendu Hurvínek i Žralok

12.listopadu
Historický motorák Hurvínek i moderní vlak zvaný Žralok dorazí v neděli 18. listopadu na nádraží v Moldavě v Krušných horách. Povezou návštěvníky na oslavu obnovení provozu moldavské horské dráhy a na moldavský půlmaratón. Součástí programu bude také připomínka sklářské tradice.

Stavby století: Přesun mosteckého kostela v první desítce

12.listopadu
Anketu o stavbu století vyhrál liberecký Ještěd. V první desítce má však své zástupce také Ústecký kraj. Na druhém místě skončila Masarykova zdymadla v ústecké čtvrti Střekov a na osmém místě je přesun kostela Nanebevzetí Panny Marie v Mostě.

Vánoce 2018: Pomozte vytvořit žatecký betlém!

11.listopadu
"Pojďme společně vytvořit originální městský betlém – skrz naskrz žatecký!" vyzývá žatecké muzeum obyvatele města. Stačí vyrobit jednu postavičku do betléma, který se poté 6. prosince slavnostně představí veřejnosti v hlavní budově muzea. Na dekoracích se budou podílet i děti ze škol a školek.

Výstava v Lounech: Děti, stromy a knihovna

10.listopadu
Podzimní krajina, jabloň s ovocem, rozkvetlé větve i zasněžené stromy – to vše můžete vidět v dětském oddělení Městské knihovny Louny. V závěru října tam proběhla vernisáž výstavy dětských prací na téma Stromy kolem nás. Seznámit se s nimi můžete až do jara příštího roku.

Ve Staré papírně rozhodně nezmrznete

9.listopadu
„Vem si čepici – no rukavice taky! Je tam už zima!" Říkávají na podzim maminky po celé generace. Inspiraci teď můžete najít v žatecké Staré papírně, která přesně takto pojmenovala svou novou zimní výstavu. Otevře se ve čtvrtek 15. listopadu a zakončí ji v prosinci sněhová bitva.

Boží Dar rozšířil Cínovou stezku

8.listopadu
Turistům v Krušných horách se v polovině listopadu otevře nová část Cínové stezky u Božího Daru na Karlovarsku. Již tuto zimu ji tak budou moci využívat běžkaři. Trasa spojuje oblíbenou Ježíkovu cestu s vodní nádrží Myslivny.

Tipy na víkend 9. až 11. listopadu

7.listopadu
Nastává čas lampionových průvodů, ale také mladého vína a pečených hus. Jak si užít svátek svatého Martina, kde oslavit Den veteránů nebo kam vyrazit s dětmi za pohádkou zjistíte v Tipech na víkend.

Sbírková sobota: Připojte se nákupem v obchodech

7.listopadu
Už pošesté může každý pomoci nákupem trvanlivých potravin a drogistického zboží lidem, kterým schází. Národní potravinová sbírka proběhne letos v sobotu 10. listopadu od 8,00 do 18,00 hodin a v Ústeckém kraji se do ní zapojí 72 obchodů, v nichž můžete nakoupit a darovat potraviny. Přečtěte si, komu pomůžete.

Lounské muzeum chystá výlet za legiovlakem

7.listopadu
Oblastní muzeum v Lounech připravuje na druhou půli listopadu výlet, který připomene československé legionáře a jejich hrdinné putování Ruskem během první světové války. V sobotu 24. listopadu můžete navštívit legiovlak v Rakovníku a expozici na Křivoklátě.
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes