15
new stories - click to show

E15.cz

Description:

Ekonomické i politické zprávy

URL:

http://zpravy.e15.cz

Catalog:

Z domova

Publishes:

4.1 items/day

Češi si na práci z domova nezvykli. Dělá jim problémy

17:45
Odchod z kanceláří byl v prvních týdnech pandemie nejčastější reakcí na možné riziko nákazy. V první vlně přes 40 procent Čechů alespoň částečně pracovalo ze svých domovů, ve druhé vlně toto řešení využilo méně než 30 procent obyvatel. Češi práci z domova zvládají mnohem hůře než zaměstnanci ve zbytku světa. Vyplývá to ze studie think tanku IDEA, věnujícímu se českým zaměstnancům, a studie spol...

Do roku 2025 chce stát s občany komunikovat on-line. Na dálku půjde vyměnit i řidičák

17:45
Česko bude do roku 2025 řešit veškerou agendu mezi státem a občanem plně on-line. Zavádí to zákon o právu na digitální službu. Možností, jak komunikovat s úřady přes internet, v poslední době přibývá. V brzké době by lidé mohli požádat on-line například o výměnu řidičského průkazu.

Mozkovna místo montovny. Piráti a STAN zvýší část daní a podpoří růst reinvesticemi

15:33
Dvojblok Pirátů a STAN zahájil kampaň před podzimními volbami do Poslanecké sněmovny. Důraz klade na modernizaci země a oživení ekonomiky. Chce zvyšovat některé daně a rušit daňové výjimky.

Pocitová mapa ukáže, jak se lidé cítí v pražských částech

10:02
V Praze startuje unikátní kampaň „Pocitová mapa Zdravá Praha 2021“, která umožní občanům vyjádřit se on-line k místu, kde žijí, pracují a tráví volný čas. Zapojit se v rámci května až září mohou všechny pražské městské části a jejich občané. Jedná se o moderní nástroj, který podporuje snahu hlavního města o aktivní participaci lidí.

Bulánci jsou zpět. Fanoušci poslali během pár hodin milion korun na pokračování kultovní hry

22:40
Kultovní česká videohra Bulánci se po dvaceti letech vrací. Původní autorské studio SleepTeam spustilo 17. května kampaň na Startovači. Cílem vývojářů bylo na novou hru vybrat za měsíc alespoň 500 tisíc korun. Částku jim lidé zaslali během několika hodin. A k večeru již vybraná suma přesáhla jeden milion korun.

Vláda schválila Národní plán obnovy. Počítá s investicemi ve výši 200 miliard korun

17.May
Národní plán obnovy (NPO), ve kterém chce stát investovat zhruba 200 miliard korun, dnes schválila vláda. Na twitteru o tom informoval ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček (za ANO). Z EU by měl stát získat na investice 172 miliard korun.

Stále dražší zdravotnictví. Řešením je připojištění či digitalizace, Cikrt by vrátil poplatky

17.May
S nutností hlubších změn ve zdravotnictví je to podobné jako s důchodovou reformou. Důvodem je stárnutí silných ročníků. Zvyšující se počet seniorů bude vyžadovat nejen důstojné penze, ale i odpovídající zdravotní péči. Politickým stranám se však do nepopulárních kroků, jako je připojištění, většinou nechce. Zatím ho bez bližších parametrů navrhuje trojkoalice Spolu. Dvojblok Pirátů a STAN plán...

Havlíček: Vnitřní prostory restaurací otevřou v první polovině června

17.May
Interiéry restaurací by se podle ministra průmyslu a obchodu Karla Havlíčka (za ANO) měly otevřít v první polovině června. Zatím se počítá s otevřením 50 procent kapacity provozoven, u stolu budou moci sedět nevýše čtyři lidé, řekl dnes Havlíček novinářům při návštěvě Berouna.

Robert Malecký: Zeman v kulisách Čapího hnízda

17.May
Pokud story vezmeme za kratší konec, zní takto: Právě před dvěma lety policie ukončila vyšetřování kauzy Čapí hnízdo, navrhla obžalovat premiéra Andreje Babiše a do těchto kulis přišla výměna na postu ministra spravedlnosti. Proti Marii Benešové tehdy demonstrovaly desetitisíce, možná statisíce lidí, jedním ze symbolů se stalo možné odvolání nejvyššího státního zástupce Pavla Zemana.

Předseda Národní sportovní agentury Hnilička rezignoval

17.May
Předseda Národní sportovní agentury (NSA) Milan Hnilička rezignoval. Dopoledne o tom informoval premiéra Andreje Babiše. Hnilička byl pod tlakem od ledna, kdy se navzdory vládním opatřením proti koronaviru zúčastnil oslavy v Teplicích. Agentura pro schvalování dotací také angažovala externí firmu, následná kontrola ministerstva financí zjistila i další nedostatky.

Seškrtáme daňové výjimky za desítky miliard, říká kandidát STAN na ministra financí Michalik

17.May
Starosta Dolních Břežan a náměstek středočeské hejtmanky Věslav Michalik (STAN) patří mezi nejvážnější kandidáty na příštího ministra financí. Chce prosadit to, co se zatím v české politice nikomu nepodařilo: výrazně seškrtat daňové výjimky, zavést vyšší daň z komerčních nemovitostí či rychlé odpisy na robotizaci. „Z krize se proinvestujeme, ale jen se zapojením soukromého sektoru,” říká.

Systém registrace k očkování proti koronaviru měl výpadek, přihlásily se desítky tisíc čtyřicátníků

17.May
K očkování proti nemoci COVID-19 se za prvních několik hodin registrovalo již přes sto tisíc lidí ve věku 40 až 44 let, kterým byla registrace nově umožněna. Na twitteru to napsal tým projektu Chytrá karanténa, který registrace k očkování spravuje. Celkově je v tomto věku přes 900 tisíc lidí, asi sedmina byla očkována už dříve v některé z prioritních skupin. Přestože oficiálně měla být registra...

Nová tvář Prahy: Velké pražské třídy čeká výrazná proměna. Vyjde na miliardu

17.May
V blízké budoucnosti dostane vlídnější tvář trojice důležitých ulic hlavního města: Revoluční, Vinohradská a Bělohorská. Změní se především chodníky, přibudou lavičky, pítka i stromy. Zlepší se i bezpečnost pro chodce prostřednictvím přehlednějších přechodů a širších nástupních ostrůvků.

Zájem o půjčky pro mladé stoupá. Byt v Praze se však za státní úvěr pořídit nedá

17.May
Jen za letošní první čtyři měsíce požádalo o státní půjčku na bydlení více mladých lidí než za celý uplynulý rok. Vláda totiž začátkem roku uvolnila podmínky čerpání úvěru, takže si lidé mohou půjčit dvojnásobek peněz oproti minulým letům. Krizi bydlení program nicméně nevyřeší, je atraktivní zejména pro rodiny v menších obcích.

Z ruské strany je to hloupost, uvedl prezident Zeman k zařazení Česka mezi nepřátele Ruska

16.May
Zařazení České republiky na ruský seznam zemí, které nepatří k přátelům, je z ruské strany škodlivá hloupost. Rádiu Frekvence 1 to řekl prezident Miloš Zeman. Seznam zveřejnilo Rusko v pátek, vedle Česka na něj zařadilo ještě Spojené státy.
© 2000-2021 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes