15
new stories - click to show

E15.cz

Description:

Kryptoměny

URL:

http://www.e15.cz

Catalog:

Ekonomika

Publishes:

2.8 items/week

NFT umění ve světě způsobilo digitální revoluci, u nás teprve začíná, říká Barbora Půlpánová

8:00
Trh s uměním prochází velkým oživením, po propadu prodejů uměleckých děl během pandemie má letos rekordní rok. Co za tímhle oživením uměleckého byznysu stojí? O tom v dalším vydání E15 Castu mluvil Nikita Poljakov s Barborou Půlpánovou, zakladatelkou projektu EduArt Experience.

Bitcoin spadl pod hranici 27 tisíc dolarů, ether v tomto roce odepsal přes padesát procent

12.May
Výprodej na trhu kryptoměn zrychluje, bitcoin dopoledne spadl pod 27 tisíc dolarů a je nejníže od konce roku 2020. Výrazně klesají i další digitální měny, například ether od začátku roku odepsal už přes 50 procent, ukazují záznamy na specializovaném webu CoinDesk. Spolu s kryptoměnami klesají i ceny dalších aktiv považovaných za riziková, například akcie mnoha technologických firem, které nevytvá…

Bitcoin pokračuje v sestupu, dostal se pod hranici 30 tisíc dolarů

11.May
Cena bitcoinu klesla podruhé v tomto týdnu pod hranici 30 tisíc dolarů, oproti včerejšku kurz poklesl až o sedm procent. Kolem 15:00 středoevropského letního času klesl na 29 196 dolarů. Nejznámější kryptoměna je tak nejníže od loňského července, od listopadového maxima už odepsala přes polovinu hodnoty. Propad akciových trhů se totiž negativně projevuje i na kryptoměnách, které se teď obchodují …

Bitcoin a jeho historické propady. Co byste měli vědět o vývoji kurzu kryptoměny

10.May
Propady kurzu kryptoměn mohou mnoho začínajících spekulantů odradit. Ti by však s nimi měli ve svém vlastním zájmu počítat. Jak ukazuje historický cenový vývoj bitcoinu, náhlé poklesy kurzu této digitální měny nejsou výjimkou ani v době, kdy se zdá, že cena kryptoměn nabrala dlouhodobě růstovou trajektorii. Sledujte graf s aktuální cenou bitcoinu.

Bitcoin od listopadového maxima už odepsal přes polovinu hodnoty. Ovlivňuje ho propad trhů

10.May
Cena bitcoinu klesla při obchodování v Asii pod 30 tisíc dolarů. Nejznámější kryptoměna je tak nejníže od loňského července, od listopadového maxima už odepsala kolem 55 procent. Propad akciových trhů se totiž negativně projevuje i na kryptoměnách, které se teď obchodují v souladu s rizikovými aktivy, jako jsou například akcie technologických společností. Uvedla to agentura Reuters.

Češi meziročně nakoupili o polovinu méně kryptoměn, převládá bitcoin

9.May
Češi za první čtyři měsíce letošního roku nakoupili kryptoměny za zhruba 1,5 miliardy korun, což je zhruba o polovinu méně než ve stejném období loni. Za duben se objem obchodů pohyboval okolo 400 milionů korun, tedy zhruba stejně jako v březnu. Stále převládá bitcoin a ethereum. Vyplývá to z aktuálních údajů největšího obchodníka Bit.plus.

Gucci začne v některých amerických obchodech přijímat platby kryptoměnami

6.May
Italský módní dům Gucci začne v některých svých obchodech v New Yorku, Los Angeles, Miami, Atlantě a Las Vegas přijímat platby v deseti vybraných kryptoměnách. Gucci bude přijímat například bitcoin, ether, dogecoin či shiba inu, uvedla společnost v prohlášení.

Bitcoin klesl. Hodnota nejznámější kryptoměny je nejníže od ledna

6.May
Nejznámější kryptoměna bitcoin klesla nejvíce od ledna, propadla až na 35 642 dolarů (876 tisíc korun). Na finančních trzích sílí obava z recese, napsala agentura Bloomberg. Výrazně dnes oslabily i americké akcie, index technologického trhu Nasdaq klesl o pět procent.

Politici, kteří chtějí regulovat krypto, dostanou jenom kyberpunk a veksl, říká Jan Vávra

2.May
České hráče na kryptoměnovém trhu čeká velká změna. Do dvou let totiž budou muset mít poskytovalé služeb v oblasti kryptoměn licenci od České národní banky. Jak se celý trh promění? O tom v dalším vydání E15 Castu mluvil Nikita Poljakov s redaktorem E15 a expertem na kryptoměny Janem Vávrou.

NFT přehledně: Kde koupit a jak vytvořit token, jenž hýbe kryptosvětem

25.April
Nová hybná síla digitálního vlastnictví se skrývá pod zkratkou NFT, tedy Non-Fungible Token čili nezaměnitelný token. Majitelé virtuálních obrázků díky ní vydělávají miliony a trh umění stojí na pokraji revoluce. Co je to NFT, jak funguje a jak je koupit nebo vytvořit? To vše se dozvíte v našem přehledném rádci.

Varovný signál pro bitcoin. Za akciemi ještě nikdy nevlál tak těsně jako v prvním kvartále

5.April
Nejrozšířenější kryptoměna má za sebou zvláštní první čtvrtletí. Kvůli všeobecné nejistotě na finančních trzích v důsledku války a zvyšování sazeb v USA se cena bitcoinu pohybovala v mimořádně těsném závěsu za vývojem technologického indexu Nasdaq. To podnítilo kritické hlasy, podle nichž za takové situace nedává smysl považovat bitcoin za prostředek diverzifikace investičního portfolia. V případ…

Kam s penězi. Odvážlivci vyrovnávají inflaci úročením kryptoměn, ale je to stále těžší

1.April
České střadatele drtí inflace nevídaná od devadesátých let. Mimořádná situace nutí řadu z nich hledat mimořádná řešení. V konkurenci zhruba tříprocentního úročení bankovních vkladů a poměrně nejistého akciového výhledu je pro leckoho alternativou svět kryptoměn. V něm existuje nemálo digitálních platforem, které nabízejí až dvouciferné úročení vkladů virtuálních mincí. Ještě nedávno přitom byly p…

Historická kryptoloupež. Hackeři obrali blockchainovou platformu Ronin o miliardy

30.March
Blockchainová platforma Ronin se stala terčem útoku hackerů, kteří z jejích systémů ukradli kryptoměny, jejichž současná hodnota činí téměř 615 milionů dolarů (13,6 miliardy korun). Mohlo by jít o jednu z největších kryptoměnových krádeží v historii. Informovala o tom agentura Reuters s odvoláním na prohlášení platformy.

Bitcoin je na letošním maximu, překonal 48 tisíc dolarů

29.March
Bitcoin překonal 48 tisíc dolarů, vystoupal na letošní maximum. Od počátku ruské invaze na Ukrajinu si tato nejznámější kryptoměna připisuje 27 procent, napsala agentura Reuters. Účastníci trhu upozorňují na známky nové vlny zájmu o kryptoměny mezi velkými institucionálními investory.

Dominik Stroukal: Sankce ukázaly bitcoinu, jak moc je ještě na začátku

29.March
Putinův vpád na Ukrajinu a následné sankce vyvolaly několik velkých očekávání ohledně bitcoinu a některých dalších kryptoměn. Naplnila se snad všechna, akorát ve velmi omezeném rozsahu. Není se čemu divit, protože bitcoin je ještě ohromně mladý a malý.
© 2000-2022 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes