E15.cz

Popis:

Kryptoměny

URL:

http://www.e15.cz

Katalog:

Ekonomika

Publikuje:

6,3 položek/týden

Počet tuzemských obchodů akceptujících bitcoiny stoupl na tisíc

20.května
Počet tuzemských internetových obchodníků, kteří přijímají bitcoiny, se za poslední čtyři roky zhruba zdesetinásobil na přibližně tisícovku. Zákazníci kladně hodnotí rychlost transakcí, nevýhodou jsou naopak nestabilní transakční poplatky nebo nutnost zaplatit při jeho směně daň z rozdílu pořizovací a prodejní hodnoty. Vyplývá to z informací firem.

Kryptoměny si o pozornost říkají různě, Verge spoléhá na anonymitu a spolupráci s Pornhubem

18.května
Anonymita, decentralizace a rychlé transakce. To jsou vlastnosti, na které spoléhá většina ze stovek až tisícovek existujících virtuálních měn. Jejich tvůrci však obvykle spoléhají na odlišná technologická řešení. Kryptoměna Verge se snaží odlišit mírou anonymity a soukromí.

Češi stále více nakupují kryptoměny, banky ale některé transakce blokují

17.května
Zájem českých investorů o kryptoměny výrazně roste, přímý obchod s nimi však zatím drtivá většina tuzemských bank neumožňuje nebo potenciálně podezřelé transakce zcela blokuje.

Kryptoměny jako příznak doby: přestanou existovat bankovky a finanční domy?

17.května
Finanční a bankovní sektor v současné době prochází tak výraznými změnami jako málokterý jiný. Tradiční bankovní domy se musejí otáčet, aby odolaly útokům digitálních konkurentů.

Provedli jsme mezinárodní transakci pomocí blockchainu, chlubí se HSBC a ING Bank

16.května
První transakci s využitím technologie blockchain provedla britská banka HSBC Holdings Plc. Potvrdilo se tak, že tato technologie je komerčně životaschopná ve financování mezinárodního obchodu, uvádí se v prohlášení banky. Technologie blockchain je šifrovaná databáze transakcí s kryptoměnou.

EOS: Kryptoměna bez vlastního blockchainu, která experimentuje se zastupitelskou demokracií

14.května
Mezi stěžejní vlastnosti kryptoměn patří využívání takzvaného blockchainu, decentralizované účetní knihy, ovšem ne každá využívá svůj vlastní řetězec. Příkladem je virtuální měna EOS, jež běží na platformě ethereum. Programátoři EOS se nicméně snaží technologii vylepšit zejména co do možného počtu zpracovaných kontraktů. Slovo "kontraktů" namíto "plateb" je v tomto kontextu na místě, EOS zdalek...

Bitcoin si osvojuje funkce konkurenčního etherea

14.května
Vývojáři z platformy RSK možná brzy výrazně změní fungování a využití bitcoinu. Všichni uživatelé by v budoucnu mohli využívat funkci takzvaných chytrých kontraktů, která momentálně funguje v betaverzi na postranním bitcoinovém řetězci. RSK svůj projekt představili na letošním ročníku newyorské kryptoměnové konference Consensus. Bitcoin by tak svým fungováním napodobil druhou nejrozšířenější vi...

Bitcoin pod ochranou. Argentinský podnikatel zkouší vydělat na provozu podzemních trezorů

11.května
Vyzbrojení strážci, chodby ze železobetonu, velké ocelové dveře a za nimi výkonné počítače, které drží přístupové kódy k obrovskému digitálnímu jmění. Argentinský podnikatel Wences Casares má řešení pro všechny, kteří disponují větším obnosem digitálních měn. Jeho startup Xapo se zabývá ochranou virtuálních peněz ve velkém měřítku.

Nvidia díky těžbě kryptoměn utržila miliardy, zájem o mining má ale prudce klesat

11.května
Nvidia, americká společnost vyrábějící grafické karty (GPU), zveřejnila své čtvrtletní příjmy. Jen z prodeje GPU těžařům kryptoměn podle svých dat utržila 289 milionů dolarů (téměř 6,2 miliardy korun), což představuje necelou desetinu kvartálních příjmů nVidie. Firma ale odhaduje, že tento podíl v nejbližších měsících výrazně klesne.

Současné využití blockchainu zatím zaostává za očekáváním, vyplývá z průzkumu

10.května
Byť se o blockchainu často hovoří jako o revoluční technologii, její využití zatím zůstává mimo svět kryptoměn spíše vzácné. Ve firmách dosud blockchain v nějaké formě využívá jedno procento z více než tří tisíc ředitelů IT oddělení, kteří se zúčastnili průzkumu poradenské společnosti Gartner. Dalších osm procent pak s technologií experimentuje nebo s ní má krátkodobé záměry. Tři čtvrtiny respo...

Bitcoin je jako obrovský jed na krysy, prohlásil Buffet

7.května
Dva z nejbohatších mužů planety, Warren Buffett a Bill Gates, se přidali ke kritikům kryptoměny bitcoin. Buffett v rozhovoru s televizní stanicí CNBC charakterizoval bitcoin jako obrovský jed na krysy. Gates ho označil za aktivum, které nic nevyrábí, a dodal, že pokud by mohl, sázel by proti bitcoinu.

Bitcoin si výsadní postavení mezi virtuální měnami prozatím udrží, tvrdí šéf Kryptofondu Štaňko

6.května
Po novoročním propadu ještě více než jindy část analytiků zpochybňovala budoucnost bitcoinu a dalších virtuálních měn. Zájem o ně v porovnání s prosincem sice stále výrazně zaostává, role bitcoinu coby transakční měny ale ohrožena není, míní Andrej Štaňko, šéf jednoho z prvních středoevropských investičních fondů orientovaných na virtuální měny Kryptofond.

Bitcoin mi přišel jako jednoduchá šance zbohatnout, říká Slovák, který těžbou vydělává desetitisíce

5.května
Těžba kryptoměn je i přes kolísání jejich hodnoty stále lákavým zrojem financí. Takzvané „farmy“ se přitom nenachází pouze v asijských zemích, desetitisíce vydělávají i lidé v Česku. Stejně jako Matej, který kvůli prvotním investicím omezil téměř veškeré výdaje. Nyní ho však kryptoměny živí, přiznal serveru INFO.CZ.

UNICEF pomáhá dětským uprchlíkům těžbou kryptoměny

5.května
Dětský fond OSN (UNICEF) spustil nový způsob, díky němuž mohou lidé po celém světě finančně podpořit dětské uprchlíky. Stačí poskytnout část výpočetního výkonu svého počítače, která se využije k těžbě kryptoměn.

OBRAZEM: Florentská novinka na těžbu kryptoměn. Italové chtějí vyvážet stroje do světa v kamionech

3.května
Dva italští podnikatelé Gabriele Angeli a Gabriele Stampa založili ve Florencii společnost Bitminer Factory, největšího italského těžaře kryptoměn. K tomuto účelu vyvinuli novou platformu, na základě které doufají, že vznikne zcela unikatní obchodní model.
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes