15
new stories - click to show

E15.cz

Description:

Kryptoměny

URL:

http://www.e15.cz

Catalog:

Ekonomika

Publishes:

5.6 items/week

Kryptoměny pronikají do světa umění. Banksyho dílo z aukce Sotheby's je možné pořídit za bitcoiny

5.May
Aukční síň Sotheby's dnes oznámila, že za dílo britského streetartového umělce Banksyho bude možné po dražbě zaplatit kryptoměnami bitcoin či ethereum. Cenu obrazu Ve vzduchu je láska (Love is in the Air) dražebník odhaduje na tři až pět milionů dolarů (64,5 až 107,5 milionu korun). Podle agentury Reuters je to další projev toho, že jsou kryptoměny více obecně přijímány.

Miliardář Munger se opřel do bitcoinu. Slouží vyděračům a únoscům, tvrdí

3.May
Americký miliardář Charlie Munger, který je blízkým spolupracovníkem legendárního investora a filantropa Warrena Buffetta, ostře kritizoval nejznámější kryptoměnu bitcoin. Vývoj kolem této kryptoměny označil za „nechutný a v rozporu se zájmy civilizace“. Informoval o tom server televize CNBC.

Ethereum letí vzhůru. Cena kryptoměny překonala hranici tří tisíc dolarů

3.May
Cena kryptoměny ethereum, která je největším konkurentem bitcoinu, dnes poprvé překročila hranici 3000 dolarů (zhruba 64 500 korun). Od začátku roku si tak ethereum připisuje více než 300 procent, zatímco bitcoin méně než 100 procent, vyplývá z údajů obchodní platformy Bitstamp.

Turecko reguluje platformy, na nichž se obchoduje s kryptoměnami. Ohrozí to investice v řádu miliard

3.May
Turecko přidalo platformy pro obchodování s kryptoměnami na seznam firem, na které se vztahují opatření proti praní peněz a financování terorismu. Informovala o tom agentura Reuters s odvoláním na dnes zveřejněný prezidentský dekret.

Hvězda internetu vydělala miliony na vlastním memu, fotku z dětství prodala jako NFT

1.May
Na trhu s takzvanými NFT v podobě uměleckých či popkulturních děl „otisknutých“ do blockchainu proběhla další zajímavá transakce. Zoë Rothová, jejíž dětská fotografie u hořícího domu z ní udělala jednu z hvězd internetu známou jako Disaster Girl, prodala digitálně podepsanou kopii originálního snímku za 180 etherů, tedy necelých 500 tisíc dolarů (10,7 milionu korun), uvádí server The Verge.

Ethereum prolomilo rekord. Cena kryptoměny se jen letos ztrojnásobila

28.April
Druhá největší kryptoměna po bitcoinu - ethereum - dosáhla nového rekordu. Dnes se její cena na burze Bitstamp vyšplhala až na 2683,65 dolaru (asi 57 461 korun), což je nejvíce, za kolik se tato digitální měna dosud obchodovala. Na jiných burzách digitálních měn se kurz může lišit.

Tesla se zbavila části nedávno nakoupených bitcoinů. I díky tomu je teď v zisku

27.April
Americká automobilka Tesla se zbavila zhruba deseti procent z celkového objemu svých bitcoinů, které za 1,5 miliardy dolarů nakoupila letos v únoru. Tato prodaná část, v hodnotě 272 milionů dolarů, přinesla automobilce zisk v hodnotě 101 milionů dolarů. Vyplynulo to z jejích hospodářských výsledků společnosti za první čtvrtletí. I přes tento prodej drží Tesla stále bitcoiny v hodnotě 1,33 milia...

Dogecoin připraví spekulanty o peníze snáze než jiné kryptoměny. Parodií je i jeho zabezpečení

25.April
Nedávné raketové zhodnocení ceny parodického dogecoinu jej poslalo mezi pětici největších kryptoměn co do tržní hodnoty. Zatímco se z virtuální měny s memem ve znaku stává symbol extrémně rychlého zbohatnutí, řada spekulantů snadno přehlédne její zaostalost technického rázu. Ta může být větším problémem, než jaký představuje dobře známá volatilita. „Bohužel mnoho nezkušených spekulantů přijde v...

Největší krach v dějinách. Spekulanti prohráli v kryptoměnové ruletě až půl bilionu dolarů

24.April
Přes čtyři sta miliard dolarů odepsali investoři do kryptoměn během pouhých sedmi uplynulých dní. Globální trh s virtuálními mincemi tak ztratil na hodnotě přes 18 procent. V peněžním vyjádření jde o nejmasivnější propad hodnoty virtuálních mincí v tak krátkém okamžiku za dobu, co lidstvo skloňuje slovo bitcoin.

Zápisník Jana Vávry: Zelený bitcoin

23.April
S inflací je to stále ještě dost dvojaké. Standardizovaný spotřební koš v Česku a v dalších vyspělých zemích zatím příliš nezdražuje. Jako by to ale byl jeden z posled‑ ních výseků ekonomiky, který růstu cen odolává.

Dnes je 'Doge Day'. Komunita okolo kryptoměny Dogecoin chce dosáhnout hodnoty jednoho dolaru

20.April
Dogecoin se poslední dobou těší přízni investorů, minimálně těch drobných. Hodnota kryptoměny vzrostla minulý týden o 200 procent. Dnes, 20. dubna, se drobní tradeři rozhodli pokořit psychologickou hranici jednoho dolaru. Proto 'Doge Day'.

Bitcoin se oklepává z mohutného propadu. O desítky procent už zase roste parodický dogecoin

19.April
Cena dominantní kryptoměny bitcoin mírně roste, avšak zatím se jen marně snaží dostat zpátky nad 60 tisíc dolarů, kde byla ještě v sobotu. Během neděle kurz bitcoinu odepsal 15 procent. Šlo o největší mezidenní propad za dva měsíce, podle analytiků byla důvodem zejména přehřátost trhu. Turbulence krátce přibrzdily i parodickou kryptoměnu dogecoin, její cena ale v pondělí dopoledne rostla o témě...

Divoký debut. Akcie Coinbase zažívaly výkyvy typické pro kryptoměny

15.April
Trh virtuálních měn se opět o něco přiblíží světu tradičnějších investic. Na burzu vstoupila největší americká směnárna kryptoměn Coinbase a byl to volatilní debut. Akcie firmy krátce po zalistování prudce vzrostly na více než 400 dolarů, což hodnotu firmy poslalo přes 100 miliard dolarů. První obchodní den ale akcie zakončila na 328 dolarech, což by Coinbase ohodnotilo na 85 miliard dolarů. Ud...

Bitcoin je na vrcholu a zajímá již i animované Simpsonovy

15.April
Nezávislá kryptoměna bitcoin a její hodnota již přilákala i tvůrce animovaného seriálu o potřeštěné americké rodině Simpsonových. Například zápletka třináctého dílu jednatřicáté řady nazvaného Frinkcoin se přímo opírá o růst obliby kryptoměn a sleduje soupeření mezi profesorem Frinkem a miliardářem Burnsem, kteří každý nabídnou vlastní elektronické platidlo.

Dogecoin, nevlastní bratr bitcoinu, který se vozí na vlnách tweetů Elona Muska

14.April
Dogecoin, známá kryptoměna, která vznikla jako vtip, recese, parodie. Dogecoin se označuje jako DOGE nebo XDG, většina lidí s ním ale přišla do styku díky twitterovému účtu Elona Muska. Ve znaku Dogecoinu je pes Shiba-inu ze známého memu.
© 2000-2021 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes