E15.cz

Popis:

Kryptoměny

URL:

http://www.e15.cz

Katalog:

Ekonomika

Publikuje:

3 položek/měsíc

Kryptogigant v problémech: čínský Bitmain zavírá svou evropskou pobočku

15.ledna
Na jednu z nejvýznamnějších firem světa kryptoměn doléhá propad jejich hodnoty. Bitmain, dominantní výrobce zařízení na těžbu virtuálních mincí, se proto rozhodl uzavřít kanceláře v Amsterdamu.

Česká spořitelna testuje nakupování bitcoinů v aplikaci

8.ledna
Banka s největším počtem klientů v Česku krouží kolem kryptoměn. Mluvčí České spořitelny potvrdil informaci o tom, že v mobilní platební aplikaci Poketka instituce testuje možnost nákupu kryptoměny bitcoin. Aplikace Poketka funguje jako mobilní peněženka a klientům umožňuje provádět platby přímo mobilním telefonem. Program používá více než pět tisíc zákazníků České spořitelny.

Jako „odraz mrtvé kočky.“ Autor mimořádně přesně předpovědi bitcoinu věští další pád

6.ledna
Během kryptománie nastartované v závěru loňského roku nechyběly odvážné předpovědi, kam až cena bitcoinu vyšplhá. Postupně se však začaly objevovat tipy, kam kurz kryptoměny po prasknutí bubliny spadne. Jako přesný se s téměř ročním odstupem ukazuje model 71letého obchodníka Petera Brandta. Ten pro nejbližší dobu předpokládá další pokles kryptoměny.

Bitcoin slaví desáté narozeniny. Převezme roli zlata, tvrdí jeho propagátoři

3.ledna
Kryptoměna bitcoin začala fungovat před deseti lety. Výtvor anonymního vývojáře či vývojářů s pseudonymem Satoshi Nakamoto v době finanční krize poukázal mimo jiné na záchranu bank státem. Zastánci virtuální měny věří, že bitcoin díky svému nezávislému fungování a omezenému množství „mincí“ převezme ve finančním světě podobnou úlohu, kterou nyní zastává zlato.

Investoři do blockchainu už jsou opatrnější, říká partner Rockaway Capital Viktor Fischer

29.prosince
Zatímco vývojáře kryptoměn a dalších blockchainových řešení současný propad trhu digitálních aktiv tolik netrápí, investoři jsou na tom jinak. Takový poznatek přivezl z nedávné sanfranciské konference Wold Digital Assets Summit Viktor Fischer, který působí jako ředitel blockchainové divize a investiční partner Rockaway Capital.

Odložená revoluce: blockchain na další využití čeká, vydávání nových mincí skomírá

27.prosince
Kryptoměny zůstávají hlavním využitím technologie blockchain. S jejich propadem se svezly i úpisy virtuálních mincí (ICO).

Kryptoměnový očistec nekončí

25.prosince
Z hodnoty trhu s kryptoměnami se za rok vypařilo 700 miliard dolarů. Postavení dominantního bitcoinu však na něm dlouho nebylo lepší.

Bitcoin se zvedá, šplhá k hranici 4000 dolarů. Jiné kryptoměny rostou mnohem rychleji

19.prosince
Trh s virtuálními měnami prochází oživením, během 24 hodin jeho hodnota vzrostla o zhruba desetinu na celkových 125 miliard dolarů. Kurz nejrozšířenější kryptoměny bitcoin se po pádu z minulého týdne až k hodnotě 3130 dolarů během středečního odpoledne pohyboval kolem 3850 dolarů za jednu virtuální minci.

Práce budoucnosti? Nejvíc roste poptávka po programátorech blockchainu, uvádí LinkedIn

14.prosince
Profesní sociální síť LinkedIn zveřejnila analýzu ukazující, po kterých profesích vzrostla letos v USA poptávka nejvíce. Žebříček vedou vývojáři blockchainu, obecně se ale o své uplatnění nemusí obávat nikdo, kdo se podílí na zdokonalovaní umělé inteligence a na jejím nasazením v praxi.

Sázka o milion dolarů. Investor věří v další růst kryptoměn, inspiruje se Buffettem

8.prosince
Trh s kryptoměnami zažívá těžké období, spoluzakladatel investičního fondu Morgan Creek Digital zaměřeného právě na virtuální mince mu ale věří. Hledá vyzyvatele, kdo by se s ním vsadil o milion dolarů o to, že hodnota nejrozšířenějších kryptoměn vzroste za dekádu více než index S&P500. Inspiruje se sázkou, kterou vyhrál Warren Buffett.

Bitcoin dál prudce klesá, za den odepsal přes 11 procent

7.prosince
Cena bitcoinu se za poslední den snížila na burze Coindesk o více než 11 procent a dostala se pod 3370 dolarů (76 745 korun). Pokračoval tak trend z prvního obchodního dne tohoto měsíce, kdy nejznámější kryptoměna světa ztratila během 24 hodin osm procent. Prosinec je tak pro kryptoměny stejně nepříznivý jako celý letošní rok.

Listopad byl pro bitcoin nejhorší v historii. Od začátku roku oslabil o více než 70 procent

1.prosince
Kybernetická měna bitcoin v listopadu oslabila o 37 procent, což je nejhlubší propad od dubna 2011. Od začátku roku je bitcoin slabší o více než 70 procent a proti rekordu z konce loňského roku se propadl zhruba o 80 procent. Vyplývá to z údajů portálu CoinMarketCap.com.

Babišova vláda podpoří technologii bitcoinu, snaží se přilákat investice

27.listopadu
Česká vláda bude podporovat blockchain. Úřad vlády se připojil k memorandu o spolupráci v používání této technologie. Nedávno spuštěná iniciativa Blockchain Republic pod vedením České fintech asociace a Svazu průmyslu ČR má za cíl pomoci podnikatelům přilákat do země talenty a investice a udělat z České republiky jedno ze světových center blockchainu. Oznámil to úřad vlády.

Ekonom Stroukal: Bitcoin spadl, ve skutečnosti se mu ale nikdy nedařilo víc

25.listopadu
V lednu oslavíme 10 let od spuštění Bitcoinu a je otázka, jestli se bude slavit. Na jednu stranu z ničeho vzniklo něco velkolepého, fungujícího a konec konců i drahého. Jeden Bitcoin se nyní obchoduje za téměř čtyři tisíce dolarů. Na stranu druhou to je o 50 procent méně, než před půl rokem a o 80 procent méně, než před rokem. Bitcoin spadnul.

Bitcoin na kolenou. Tento týden pro něj může být nejhorší za pět let

25.listopadu
Bitcoin se v neděli ráno propadl na hodnotu 3520 dolarů. Pokud by si takovou úroveň udržel až do půlnoci, znamenalo by to největší týdenní propad od dubna roku 2013, kdy cena spadla ze 165 na 91 dolarů, píše server Coindesk.com.
© 2000-2019 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes