E15.cz

Description:

Kryptoměny

URL:

http://www.e15.cz

Catalog:

Ekonomika

Publishes:

3.1 items/day

Krypto-graf týdne: Bizarní výročí. Před deseti lety utratil bitcoiny za pizzu, dnes by byl miliardář

22.May
Bitcoinová komunita dnes slaví zajímavé výročí. Před deseti lety si floridský programátor Laszlo Hanyecz koupil dvě pizzy z řetězce Papa John‘s za deset tisíc bitcoinů. Tehdy virtuální měna větší hodnotu neměla. Jedna z nejnešťastnějších „investic“ všech dob ale představovala z hlediska vývoje bitcoinu průlom. Jde o první zdokumentovanou směnu virtuálních mincí za zboží. Výročí má ovšem i další...

Bitcoiny netknuté 11 let se začaly hýbat. Spekulanti se bojí, že je tvůrce kryptoměny rozprodá

21.May
Po vlně optimismu v důsledku půlení (halvingu) se mezi kryptospekulanty začal šířit strach. Hodnota bitcoinu včera klesla o 400 dolarů během několika minut po zprávě, že virtuální mince vytěžené během prvního měsíce fungování bitcoinu změnily adresu. Vzhledem k tomu, jak málo bylo povědomí o tehdy začínající virtuální měně rozšířené, se část držitelů kryptoměny obává, že může jít o prostředky ú...

Krypto-graf týdne: Konec výprodeje? Bitcoin se po delší době vrátil nad sedm tisíc dolarů

20.May
Cena nejrozšířenější kryptoměny se během týdne stabilizovala. V jeho závěru se navíc dostala na nejvyšší úroveň za poslední tři týdny, byť vzápětí část zisků umazala.

Bitcoin si ve čtvrtletí vedl lépe než akcie, za svou pověstí ale zaostává

20.May
Bitcoin si v prvním letošním čtvrtletí vedl lépe než hlavní americké akciové indexy Dow Jones a S&P500. Podle zpravodajského serveru CNBC ale kryptoměna stále neprokázala, že by mohla být pro investory bezpečným útočištěm v nejisté době.

Těžařům kryptoměn se brzy uleví, nejspíš ale jen dočasně

20.May
Bitcoin a další kryptoměny se postupně oklepávají z nedávného cenového propadu o padesát procent. Cena bitcoinu se ale i po vystoupání nad šest tisíc dolarů pohybuje na hraně profitability. To řadu těžařů nutí vypínat své stroje. Za měsíc březen klesl průměrný výpočetní výkon, který těžaři dodávali bitcoinové síti na zabezpečení jejího chodu, přibližně o desetinu. Vyplývá to ze statistik agregá...

Krypto-graf týdne: Těžaři bitcoinu začali vypínat stroje a rozprodávat mince. Zkáza nenastala

20.May
Cena bitcoinu se v posledním týdnu pohybovala z pohledu jeho těžařů na hraně ziskovosti. Nyní by se jim však mělo o něco ulevit.

Čechy hojně využívaná směnárna kryptoměn přišla o bankovní účet

20.May
Směnárna virtuálních mincí Coinmate přišla o přímé bankovní spojení s Českem. Fio banka jí zrušila bankovní účet. Ačkoliv je provozovatel Coinmate, společnost Confirmo, registrovaná ve Velké Británii, službu nejvíce využívali právě Češi.

TRENDY: Pohádka o virtuálním zlatu

20.May
Svět po pandemii koronaviru možná nikdy nebude stejný jako dřív. Intenzivně souhlasit by s tím měli hlavně všichni, kdo léta razili tezi o tom, že kryptoměna bitcoin představuje digitální obdobu zlata pro období nejistoty na finančních trzích. Dosud jen akademické úvahy konečně prověřuje náraz reality. Už teď je jasné, že pro některé spekulanty může být dost tvrdý.

Padesát dní do půlení bitcoinu. Událost může změnit trh jinak, než by si držitelé přáli

20.May
Kryptoměny se postupně vzpamatovávají z masivního propadu. Na „monetární politice“ bitcoinu ale nic nemění ani nedávno prodělaný padesátiprocentní pokles jeho hodnoty v řádu dní. Nejočekávanější událost ve světě kryptoměn za poslední čtyři roky, takzvaný halving (půlení), se ale může stát komplikací pro těžaře bitcoinu. To se nečekalo.

Těžaři kryptoměn místo dolování virtuálních mincí hledají lék na koronavirus

20.May
Grafické karty mohou v těchto dnech sloužit i jiným účelům, než je hraní her nebo těžba digitálních měn. Velký těžař kryptoměn poskytl část výkonu svých počítačů na hledání léku proti koronaviru.

Kryptograf týdne: Bitcoin prudce sílí a spekulanti sní o tom, že se vymanil z vleku akcií

20.May
Dvacet procent za jeden den. To není informace o dalším propadu kurzu bitcoinu, ale naopak o jeho nárůstu. Mezi kryptoměnové spekulanty se po mimořádně špatném minulém týdnu vrací optimismus. Někteří z nich se nebojí ani vyslovení odvážných představ o unikátním postavení bitcoinu v investičním světě.

Bitcoin se vyplatí nakupovat v době největších propadů, cenové dno lze ale odhadnout stěží

20.May
Nákup bitcoinu se pro řadu spekulantů jeví atraktivně v souvislosti s mohutným propadem jeho ceny. Co od sázky na kryptoměny čekat, na co si dát pozor a jakou strategii zvolit?

Propad bitcoinu se nezastavil, kolabující trhy ho přiblížily letošním minimům

20.May
Je tu další černé pondělí. Mohutný pokles světových burz se podepisuje i na ceně bitcoinu. Ten během 24 hodin odepsal kolem 15 procent.

Bitcoin kvůli panice na trhu ztrácí skoro 30 procent

20.May
Hodnota kybernetické měny bitcoin kvůli panice na kryptoměnovém trhu dál výrazně klesá. Už dopoledne bitcoin vzhledem k obavám z dopadů nového koronaviru odepsal 25 procent, a i když přechodně část ztrát smazal, později následoval ještě prudší pád až pod 6 tisíc dolarů. Nejznámější a nejrozšířenější kryptoměna by tak mohla vykázat nejprudší jednodenní propad za pět let.
© 2000-2020 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes