E15.cz

Description:

Kryptoměny

URL:

http://www.e15.cz

Catalog:

Ekonomika

Publishes:

3.5 items/week

Tvrdé přistání. Cenový vzestup bitcoinu střídá prudký propad

17.May
Prudký růst bitcoinu a dalších kryptoměn prozatím ustal. Trh s digitálními mincemi zažívá v závěru týdne výrazný pokles hodnoty, odepsal z ní zhruba 12 procent.

Proč roste bitcoin? Platit s ním lze ve Starbucks, láká i Microsoft s Amazonem

14.May
Kryptoměna bitcoin v těchto dnech opět strhává pozornost. A to nejen svou prudce rostoucí cenou. Platit s ní nově lze v kavárnách Starbucks v USA, své plány má s bitcoinem i Microsoft.

Kurz bitcoinu šplhá k osmi tisícům dolarů. Může překonat svá maxima, tvrdí analytik

13.May
Nejznámější a nejrozšířenější kryptoměna bitcoin zažívá po několika měsících čilé období. V průběhu pondělního odpoledne její kurz povyskočil o více než 14 procent a dostal se těsně pod hladinu osmi tisíc dolarů. Jde tak o nejvyšší hodnoty od loňského července.

Bitcoin si zase získává pozornost investorů, jeho hodnota vyšplhala nejvýše od listopadu

9.May
Hodnota kybernetické měny bitcoin dnes poprvé od loňského listopadu překonala hranici 6000 dolarů (zhruba 138 tisíc korun). Podporuje ji rostoucí zájem investičních společností o obchodování s bitcoiny, píše server CNBC.

„Užitečný asi jako mořská mušle.“ Buffett opět kritizuje bitcoin, jeho kurz ale roste

7.May
Investorská legenda Warren Buffett se před setkánín s akcionáři dotkla tématu kryptoměn. Buffett pokračoval v kritickém tónu, v minulosti dokonce bitcoin přirovnal k jedu na krysy. Nyní svou argumentaci rozvinul. Bitcoinovým spekulantům ale nákupy virtuálních mincí nerozmluvil, cena bitcoinu během úterního dopoledne roste o necelých pět procent.

Na burze Bitfinex lze prodat bitcoin výrazně dráž než jinde, snadný výdělek ale nečekejte

2.May
Pro spekulanty se otevřela potenciálně lákavá příležitost k výdělku. Na jedné z větších burz kryptoměn Bitfinex se jeden bitcoin v posledních dnech obchoduje až o 350 dolarů dráže než u konkurence. Spíše než naději na zbohatnutí ovšem situace odráží paniku těch, kdo na kontroverzní burze mají uloženy peníze a snaží se je dostat pryč prakticky za každou cenu.

Jaguar chce řidiče motivovat ke sdílení dat. Odmění je kryptoměnou

29.April
Největší britská automobilka Jaguar Land Rover (JLR) testuje software, který řidičům těchto osobních automobilů umožní získat kryptoměnu IOTA oplátkou za sdílení dat. Informovala o tom dnes agentura Reuters.

Akciím se letos daří, jejich výnosy ale zastiňuje renesance kryptoměn

24.April
Americké akciové indexy S&P 500 a Nasdaq vystoupaly na nová maxima. Přestože zažily nejlepší začátek roku za posledních 30 let, o nejvýnosnější letošní „sázku“ nejde. Přečtěte si shrnutí, jak si vedou jednotlivé typy investic.

Šéf SoftBank prodělal na bitcoinu miliardy

24.April
Zakladatel a generální ředitel japonské společnosti SoftBank Masajoši Son prodělal více než 130 milionů dolarů (téměř tři miliardy korun) na osobních investicích do kryptoměny bitcoin. S odvoláním na informované zdroje to uvedl list Financial Times. Pro miliardáře Sona je uvedená ztráta zanedbatelná. Jmění druhého nejbohatšího Japonce činí asi 21 miliard dolarů (přes 480 miliard korun).

Druholigové kryptoměny letos vydělávají kupcům násobky vkladů

20.April
Letošní rok přeje méně známým kryptoměnám. Na mincích s názvy jako dash, či monero inkasovali investoři za necelé čtyři měsíce více jak polovinu svých novoročních sázek. Dokonce dvojnásobnou hodnotu má od počátku roku měna EOS. Absolutním vítězem z měn, které se ještě vejdou do dvacítky nejvýznamnějších na trhu, je ale binance coin. Z každého v lednu investovaného dolaru mají nyní investoři tak...

Odsouzen k zániku? „Ten pravý bitcoin“ mizí z burz, jeho cena znatelně klesla

19.April
Digitální měnu s označením Bitcoin SV na některých předních světových burzách brzy nekoupíte ani neprodáte. Tam, kde s ní obchodovat lze, ale cena uvedených virtuálních mincí od začátku týdne citelně klesla. V pondělí stál jeden Bitcoin SV 70 dolarů, během čtvrtka se obchodoval pod 60 dolarů.

Čína chce zakázat těžbu bitcoinů a dalších kryptoměn

9.April
Čína plánuje zakázat těžbu bitcoinů a dalších kryptoměn. Národní rozvojová a reformní komise zveřejnila návrh revidovaného seznamu průmyslových aktivit, které plánuje zrušit, protože nesplňují příslušné zákony a předpisy, jsou nebezpečné, plýtvají zdroji nebo znečišťují životní prostředí. Je mezi nimi těžba kryptoměn, včetně bitcoinů.

Akcie, měny & názory Jaroslava Bukovského: Vydařený kryptoapríl

8.April
Více či méně uvěřitelné srandičky datované prvním dubnem končívají, pro někoho díky bohu, pro jiného žel bohu, zvoláním apríl! Mysl žertíkem dotčeného se vrátí o pár hodin nazpět a pokračuje v zajetých kolejích dřívější reality.

Cena bitcoinu prudce vzrostla. Poplatky za platbu kryptoměnou také

3.April
Nejrozšířenější kryptoměna dělá radost spekulantům, její kurz se podíval nad hranici pěti tisíc dolarů. Vzestup zájmu o bitcoin ale přispěl k růstu poplatků za platbu touto digitální měnou.

Hodnota kryptoměn povyskočila o stovky milionů

2.April
Na uzavření svého nejlepšího čtvrtletí za více než rok navázala nejrozšířenější kryptoměna prudkým růstem. Hodnota celého trhu virtuálních mincí se během 24 hodin zvýšila o 13 miliard dolarů (300 miliard korun).
© 2000-2019 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes