E15.cz

Description:

Ekonomické i politické zprávy

URL:

http://zpravy.e15.cz

Catalog:

Ze světa

Publishes:

5.5 items/day

ECB se rozhodla výrazně rozšířit program nákupu dluhopisů

15:02
Evropská centrální banka se rozhodla rozšířit program nákupu dluhopisů spuštěný kvůli koronavirové krizi o 600 miliard eur na 1,35 bilionu eur (36 bilionů korun). Svou základní úrokovou sazbu ponechala na rekordním minimu nula procent.

Z Hitlerova rodného domu bude policejní stanice. Braunau nechce poutní místo extrémní pravice

14:29
Rodný dům Aldolfa Hitlera čeká zásadní rekonstrukce. Podle vítězného architektonického plánu mají z kontroverzního objektu zmizet fasády, které vytvořili nacisté. Vedení radnice v Braunau nad Innem doufá, že se tak budova nestane poutním místem sympatizantů extrémní pravice.

Putina rozlítil obří únik paliva v arktickém Norilsku. Ve městě platí stav nouze

12:49
Ruský prezident Vladimir Putin schválil vyhlášení stavu nouze v polárním městě Norilsk, kde z elektrárny a teplárny uniklo do řeky velké množství ropného paliva. Prezident v přímém televizním přenosu káral vysoce postavené hodnostáře, že se o všem dozvěděli příliš pozdě a nedokázali správně reagovat.

130 miliard eur pro německou ekonomiku: Berlín sníží daně a podpoří elektromobilitu

8:25
Německé vládní strany schválily nový balík opatření na podporu ekonomiky zasažené pandemií koronaviru v hodnotě 130 miliard eur (téměř 3,5 bilionu korun). Koaliční partneři, tedy konzervativci Angely Merkelové a sociální demokraté, se shodli se na stimulačním balíčku, který je podstatně větší než podobná opatření v dalších zemích eurozóny.

Výrobce náklaďáků na vodík jde na burzu. Ambicemi nešetří

3.June
Na americkou technologickou burzu Nasdaq se chystá výrobce hybridních nákladních automobilů firma Nikola MotorCompany. Ještě tento týden by se mělo začít obchodovat s jejími akciemi, tvrdí web amerického časopisu Forbes.

Demonstrace proti rasovému násilí se přelévají do Evropy. V Paříži rozháněla dav policie

3.June
Protesty proti policejnímu násilí v USA se přelévají do Evropy. Demonstrace reagující na smrt černocha George Floyda v rukou policie probíhají v posledních dnech v Paříži, Londýně i dalších městech. Ve francouzské metropoli účastníky neohlášeného protestu rozháněla policie.

Takový je osud, vzkázal Bolsonaro pozůstalým po obětech pandemie

3.June
Brazilský prezident Jair Bolsonaro opět prokázal lehkovážný postoj k pandemii COVID-19. Pozůstalým po obětech této nemoci jako slova útěchy vzkázal, že "takový je osud". Bolsonaro to řekl v den, kdy Brazílie zaznamenala rekordních 1262 úmrtí s COVID-19 za 24 hodin. V tomto největším státě Latinské Ameriky, považovaném nyní Světovou zdravotnickou organizací (WHO) za ohnisko pandemie, se potvrdil...

Švédský epidemiolog: Se současnými poznatky bychom proti koronaviru postupovali jinak

3.June
Švédsko jako jedna z mála evropských zemí nezavedla tak přísná opatření proti šíření koronaviru. Severské království kvůli tomu čelilo kritice, hlavní švédský epidemiolog Anders Tegnell dlouho hájil svůj postup a v relaci k dalším evropským zemím odvážný postup mírných regulací pohybu osob. Nyní ovšem poprvé připustil, že dnes by postupoval jinak. Úmrtnost na onemocnění by pak byla nižší.

USA prověřují digitální daň, již zavedlo i Česko. Výsledkem šetření mohou být odvetná cla

2.June
Spojené státy prověřují daň z digitálních služeb, kterou plánuje zavést nebo již zavedla řada zemí, včetně České republiky. Daň postihne zejména americké technologické obry jako jsou Google, Amazon, Facebook a Apple. USA se již několikrát vyjádřily, že daň považují za diskriminační. Výsledkem přezkumu by mohla být odvetná cla. Uvedla to agentura Reuters s odvoláním na prohlášení Úřadu americkéh...

Bolsonarovi odpůrci se bojí vojenské diktatury, soudce přirovnal vývoj v Brazílii k nacistickému Německu

2.June
Brazilský prezident Jair Bolsonaro se potýká s rekordně nízkou popularitou. Na vině je nejen jeho přístup ke koronavirové pandemii, ale také spory s justicí a prošetřování kauz týkajících se Bolsonara a jeho nejbližšího okolí. Prezident vyzývá policii, aby nevykonávala podle něj absurdní soudní příkazy a varoval před rozpoutáním politické krize. Justice zase hovoří o snaze nastolit vojenskou di...

Jste slaboši, vzkázal Trump guvernérům. K potlačení protestů mobilizuje všechny zdroje

2.June
Americký prezident Donald Trump nařídil mobilizaci všech dostupných civilních i vojenských sil s cílem zastavit již týden trvající nepokoje, které se rozpoutaly po násilné smrti černocha George Floyda. V době prezidentova živého televizního vystoupení zahnala policie s pomocí slzného plynu demonstraci před Bílým domem. V hlavním městě USA byly nasazeni příslušníci federálních policejních agentur.

Trump guvernérům: Proti demonstracím zasáhněte tvrději, jinak budete vypadat jako slaboši

1.June
Americký prezident Donald Trump podle televize CBS News vyzýval v konferenčním hovoru guvernéry států, aby proti demonstracím a nepokojům zasáhli tvrději. Rovněž je kritizoval, že jejich dosavadní kroky vypadají slabošsky, a varoval je, že bez tvrdší reakce je protesty semelou.

Černošská menšina v Německu chce být spočítána, poprvé od konce druhé světové války

1.June
V červnu začne v Německu sčítání osob černošského původu. Důvodem je především ambice definovat tuto skupinu a dál s ní pracovat. "S věcmi, které nejsou sečteny se nepočítá," hlásí organizátoři sčítání, na jejichž současnou agendu teď upozornila agentura Bloomberg.

OBRAZEM: Itálie, Španělsko i Francie ožívají. Lidé se hrnou na pláže, fronty se tvoří i u památek

1.June
Zatímco Češi se už chvíli radují z odložení roušek a znovuotevření výčepů, pro jižní národy byly zásadní pláže. A konečně se také dočkaly. Více než po dvou měsících karantény Italové, Španělé, Řekové nebo Francouzi vzali moře i bary, bistra a kavárny na pobřeží útokem. Fronty místních se tvoří i před jinak turisty okupovanými památkami a výletními místy. Podívejte se do fotogalerie, kam všude s...

KLDR v nejhorší hospodářské krizi za dekády. Kim Čong-un požaduje peníze od elity země

1.June
Čelit ekonomickým hrozbám, které vyplynuly z krize způsobené pandemií nového typu koronaviru, se rozhodl severokorejský diktátor Kim Čong-un po svém. KLDR přichystá nové emise dluhopisů a bude požadovat, aby bohatí Severokorejci skrze investice do nich pokryli až 60 procent rozpočtu země. Jde o první takový krok vlády od roku 2003. Uvedl to web Financial Times.
© 2000-2020 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes