E15.cz

Description:

Ekonomické i politické zprávy

URL:

http://zpravy.e15.cz

Catalog:

Ze světa

Publishes:

83.2 items/day

Češi ve volbách nepřímo volí i příštího předsedu Evropské komise. Většina to však neví

7:16
V České republice začínají volby do Evropského parlamentu. Češi rozhodují o přeobsazení 21 křesel v europarlamentu, za plentou budou mít přitom možnost nepřímo ovlivnit i personální obsazení dalších klíčových unijních pozic – a to především postu předsedy Evropské komise.

Rodina a rodinné zázemí je to nejcennější co mám, říká šéf Herbadentu Michal Karas

7:16
Historie značky Herbadent spadá až do roku 1897, kdy byly založeny první kvasírny a sklepy maltonových vín Praha Smíchov a právě v tomto prostředí jsme natočili další díl 15 otázek pro - nyní pro šéfa Michala Karase. Jaká je jeho nejoblíbenější část firmy? Jakou charitativní organizaci podporuje a kdy naposledy měl strach a z čeho? Podívejte se na další video z cyklu 15 otázek pro.

Psát rukou je stále důležité, říká jednatel Bohemia Paper Adam Řehák

7:16
První pracovní zkušenosti získal Adam Řehák ve firmě Bohemia Paper, když mu bylo pět let. "Dostal jsem pět korun za hodinu," vzpomíná s úsměvem. Další nabral o řadu let později v advokátní kanceláři. Nakonec se ale do papírenské manufaktury vrátil, nyní působí jako její jednatel. Za co utratil nejvíce peněz a chtěl by raději vlastnit teslu, nebo ferrari? Podívejte se na další video z cyklu 15 otázek pro.

Lucky Bastard přerostl malý sklep a pomáhá křísit brněnské pivní tradice

6:42
Pivní výlety do Brna končily ještě před pár lety především ve vyhlášeném minipivovaru Pegas. Pak se ale v roce 2013 objevily nezaměnitelné černobílé etikety se smokingem a logem Lucky Bastard a pivní mapa Brna rázem dostala jiný rozměr.

A380 byla úspěch, tvrdí nový šéf Airbusu. Výrobce přitom na obřím letounu prodělal

19:11
Evropský výrobce letadel Airbus letos oznámil konec výroby největšího letounu na světě, modelu A380. Nový šéf koncernu Guillaume Faury, který se postu ujal v dubnu, ale program A380 přesto považuje za úspěšný. A to navzdory tomu, že firmě nikdy nevydělal ani procent. Podle něj totiž A380 prošlapala cestu dalším moderním letounům.

OBRAZEM: Indické volby jasně vyhrála premiérova strana, Gándhího klan propadl

17:27
Vládní nacionalistická Indická lidová strana (BJP) premiéra Naréndry Módího se dnes prohlásila vítězem parlamentních voleb, které se v Indii konaly po etapách od 11. dubna do 19. května. Podle předběžných výsledků zveřejněných dnes volební komisí získává BJP 300 z 543 volených křesel v dolní komoře parlamentu, což znamená, že si pohodlně zajistí většinu.

Konec Mayové? Rezignaci podá v pátek, tvrdí britská média

12:43
Britská premiérka Theresa Mayová, která kvůli svému brexitovému plánu čelí od středy revoltě ve vládě, oznámí v pátek rezignaci. Tvrdí to deník The Times a server Business Insider. Spojenci šéfky kabinetu podle The Times soudí, že Mayová ohlásí demisi po setkání s předsedou takzvaného Výboru 1922, který sdružuje konzervativní poslance bez vládních funkcí.

Kvůli novému brexitovému plánu rezignovala členka britské vlády

22.May
Britská premiérka Theresa Mayová přišla kvůli svému novému plánu na realizaci brexitu o prvního člena kabinetu. Rezignaci oznámila Andrea Leadsomová, jež měla dosud na starosti vládní agendu v dolní komoře parlamentu. V dopise premiérce mimo jiné napsala, že při prosazení aktuální strategie by Británie nebyla po odchodu z Evropské unie skutečně svrchovanou zemí.

Princ Alois z Lichtenštejna: Omezování volného obchodu nás znepokojuje

22.May
Lichtenštejnsko je malá exportně orientovaná ekonomika. Snahy o omezování multilateralismu, volného obchodu a nárůst protekcionismu sledujeme s velkým znepokojením, řekl na setkání s novináři dědičný princ Alois z Lichtenštejna.

Ocelárny British Steel jsou v likvidaci, v ohrožení je 25 tisíc pracovních míst

22.May
Druhý největší britský výrobce oceli British Steel byl nucen vstoupit do likvidace. Podle konkurzního správce však bude firma prozatím pokračovat v provozu. Informuje o tom agentura Reuters. Kvůli finančním problémům podniku je v ohrožení kolem 25 tisíc pracovních míst.

Čínské sociální sítě přetékají podporou pro Huawei. Uživatelé hlásí odchod od Applu

22.May
Čínští uživatelé chytrých mobilních telefonů se postavili za domácí společnost Huawei, se kterou na základě vládního rozhodnutí ukončily spolupráci americké technologické firmy v čele s Googlem. Na sociálních sítích Číňané hromadně slibují, že přestanou používat výroby amerického Applu a namísto toho podpoří Huawei.

Mayová: Dám parlamentu možnost hlasovat o druhém referendu o brexitu

21.May
Premiérka Theresa Mayová představila kompromisní plán, který má pomoci napočtvrté prosadit v britském parlamentu její brexitovou dohodu s Evropskou unií. Oznámila, že dá tamnímu parlamentu možnost hlasovat o uspořádání druhého referenda k brexitu.

Unijní pohraničníci budou poprvé hlídat hranici mimo EU, zahájili operaci v Albánii

21.May
Evropská agentura pro pohraniční a pobřežní stráž (Frontex) zahájila svou vůbec první společnou operaci na území nečlenské sousední země Evropské unie. Mezi více než desítkou států, které se do této operace zapojí, je i Česká republika. Informoval o tom Frontex a také albánská média.

Zemřel Niki Lauda. Trojnásobný mistr světa F1 i majitel leteckých společností

21.May
Ve věku 70 let v pondělí zemřel trojnásobný mistr světa formule 1 Niki Lauda. S odvoláním na rodinu legendárního rakouského jezdce o tom informovala agentura APA.
© 2000-2019 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes