E15.cz

URL:

http://zen.e15.cz

Catalog:

Lifestyle

Publishes:

3.3 items/day

E-sport táhne. Finále Sazka eLEAGUE sledoval na Twitchi rekordní počet diváků

19:37
Vyvrcholení prvního ročníku největšího česko-slovenského projektu v elektronickém sportu Sazka eLEAGUE sledovalo o uplynulém víkendu 17. a 18. října rekordní množství diváků. Souboj hráčů ve hře Counter-Strike: Global Offensive vidělo na specializované platformě Twitch jen v neděli sto tisíc unikátních diváků. V součtu si na všech vysílajících kanálech včetně Facebooku a partnerského webu proje...

OBRAZEM: Bar z Hitlerovy jachty jde do aukce, vyjít může na miliony

18.October
Palubní bar a sada pěti stoliček ze soukromé jachty Adolfa Hitlera mohou v aukci přinést až 250 tisíc dolarů, tedy asi 5,8 milionu korun. Bar ve tvaru globusu byl zachráněn z Hitlerovy 115 metrů dlouhé lodě pojmenované Aviso Grille. Führer u baru hostil mnohé nacistické pohlaváry. Zdokumentovaná je společnost italského fašistického vůdce Benita Mussoliniho, šéfa Wehrmachtu Hermanna Göringa či n...

Footshop s Adidasem vytvořili novou podobu kultovních tenisek Superstar

17.October
Český prodejce módní volnočasové obuvi Footshop vydal ve spolupráci se společností Adidas novou podobu tenisky Superstar. Ta letos slaví 50 let na trhu. Footshop je prvním obchodem ve střední Evropě, kterému se podařilo spojit se společností Adidas v podobném projektu spojit. Vznikla tak limitovaná kolekce, která čítá pouze pět set párů tenisek, při jejichž výrobě se autoři inspirovali tradiční...

Autoři 3D tištěného domu Prvok přicházejí s jeho novou verzí. A taky Druhokem

17.October
Bratři Trpákové a tým kolem nich v projektu Scoolpt momentálně řeší, kde natrvalo umístí svůj dům z oblých tvarů s názvem Prvok. Ten stále ještě kotví na pontonu u Střeleckého ostrova v Praze, kde sloužil jako demonstrace tohoto druhu stavění. Zároveň nyní Scoolpt přichází s novým modelem jednoduššího Prvoka a rovněž se zcela novým konceptem pojmenovaným Druhok. Oba návrhy tak, jako předešlý mo...

Podzim je ideální doba na pěší túry. Tři tipy na slovenské výlety, co obzvlášť stojí za to

17.October
Jednou z nejoblíbenějších oblastí pro české turisty je Slovensko. Podzim tu patří k nejhezčím obdobím pro aktivní pobyt v horách, kdy návaly prázdninových výletníků konečně vystřídá poklidná atmosféra a místo monotónní zeleně přicházejí pestré barvy listí. Navíc se člověk nezpotí v třicetistupňových vedrech, počasí vyniká stabilitou a odpadají odpolední bouřky.

Boj s každým centimetrem. Podívejte se, jak se dopadla přestavba renesančního objektu na vinařský dům

17.October
Ani centimetr nazmar. Asi tak by se dal popsat přístup architektů ze studia ORA na specifickém projektu – vytvoření vinařského domu v centru Znojma. V renesančním objektu na tamním Masarykově náměstí se teď víno nejenom vyrábí, ale i degustuje a prodává. Nově plní i funkci penzionu. Prohlédněte si, jak může dopadnout citlivá rekonstrukce historického domu v centru vinařského kraje ve fotogalerii.

10 tipů na zábavu v karanténě: tíživý román Praskliny či klip, kde světu vládne jogurt

17.October
„Prosím, zůstaňte doma,“ zněl výmluvný vzkaz ministra zdravotnictví Romana Prymuly směrem k těm, kteří můžou. A když si kdokoliv naordinuje osobní „lockdown“, snadno se může stát, že mu dojdou nápady na trávení volného času mezi čtyřmi zdmi. Proto jsme si v redakci deníku E15 řekli, že se podobně jako na jaře podělíme o tipy na zábavu, kterou si krátíme čas my.

OBRAZEM: Jaká jsou nejpopulárnější místa pro instagramové fotky s tématem strachu?

16.October
Vzbuzují strach, ale i zvědavost. Které ze strašidelných míst se těší největšímu zájmu fotografů? Na prvním místě pomyslného žebříčku nejoblíbenějších strašidelných míst na světě je americké město Salem, a to s téměř dva a půl miliony hashtagy. Oblibená je i věznice Alcatraz nebo londýnský Tower. Vyplývá to ze statistik instagramového monitoringu společnosti Onbuy.com.

Pilsner Urquell letos představí mimořádnou jedenáctou aukční lahev pro Centrum Paraple

16.October
Charitativní projekt Aukční lahve pro Centrum Paraple pořádá Pilsner Urquell již devátým rokem. Vždy v předvánočním čase je v aukci dražena limitovaná edice deseti designových lahví vyrobených v předních českých sklárnách podle návrhu nejlepších tuzemských designerů.

Trápení filmového průmyslu: Hrozí velká redukce počtu kin i filmových novinek

16.October
Filmový sektor kvůli koronakrizi prožívá jedno z nejkritičtějších období své historie. Kina jsou opět zavřená, rozdělané projekty stojí a většina již natočených letošních velkofilmů byla odložena na příští rok. „Celkově hrozí velká redukce počtu kin,“ obává se Vít Janeček, filmový tvůrce a člen Rady Asociace režisérů, scenáristů a dramaturgů.

Betonový bunkr jako atypická chatka. Vznikl s minimem nářadí za padesát tisíc korun

15.October
Jednoduchost, jasný koncept a také cena. Takové jsou priority architekta Jana Tyrpekla, který se kromě tradičních realizací věnuje experimentům. Jedním z nich je útulna na betonové pevnůstce poblíž rakouských hranic. Dřevostavba za padesát tisíc korun vznikla za použití minima nářadí.

OBRAZEM: Fascinující snímky z mikrosvěta. Lidský vlas, embryo netopýra či chameleona

15.October
Výrobce fotoaparátů Nikon pořádá tradiční soutěž v takzvané fotomikrografii. Jde o metodu zobrazení mikroskopického světa. Výhercem 46. ročníku se stala dvojice Daniel Castranova, Bakary Samasa se zobrazením detailu malé ryby s názvem dánio pruhovaný. Na další oceněné se můžete podívat v obsáhlé fotogalerii.

KNIŽNÍ RECENZE: Neznámý svět Johnnyho Cashe

15.October
Hvězda rokenrolu a poté country Johnny Cash (1932–2003) za svůj život vydal na devět desítek alb. Přesto po něm zůstala i spousta nevydaných a nezhudebněných textů, které nyní zpracovali Cashův syn John a editor Paul Muldoon do přívětivé knihy Johnny Cash: Slova pro věčnost, kterou pro tuzemskou veřejnost přeložil Martin Světlík.

OBRAZEM: Designblok poznamenala přísná hygienická opatření

15.October
Prakticky bez workshopů a živých konferencí proběhla letošní mezinárodní přehlídka designu Designblok. Konala se za přísných hygienických opatření, také ceny se předávaly bezkontaktně. Ocenění si po vyhlášení sami ze stolu vzali připravené ceny.

Recenze filmu: Krásná švédská apokalypsa nazvaná Kiruna

15.October
O snímku Kiruna – překrásný nový svět se mluví už rok. Světovou premiéru mu uspořádal uznávaný švýcarský festival dokumentů Visions du Réel loni v dubnu, od té doby se film ukázal na festivalech v Rusku, Estonsku, Švédsku, Jižní Koreji, Polsku nebo Itálii. A samozřejmě také v Česku, na Mezinárodním festivalu dokumentárních filmů Ji.hlava, festivalu Jeden svět a naposledy na plzeňském Finále, kd...
© 2000-2020 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes