15
new stories - click to show

E15.cz

URL:

http://zen.e15.cz

Catalog:

Lifestyle

Publishes:

7.7 items/week

INFOGRAFIKA: Češi vracející se do Česka z některých afrických zemí musí do izolace

26.November
Všichni Češi vracející se do České republiky z pobytu v Jihoafrické republice, Namibii, Lesothu, Svazijsku, Zimbabwe, Botswaně, Zambii nebo Mosambiku budou muset po návratu minimálně na deset dnů do izolace. Schválila to v pátek 26. listopadu na mimořádném jednání vláda v demisi. Češi musejí kvůli návratu z jakékoli zahraniční cesty vyplňovat příjezdový formulář. Režim na hranicích všech jednot...

Zážitky, které ocení celá rodina: to je zima v Jižním Tyrolsku

26.November
Italská údolí Ratschings a Ahrntal s okolními údolími jsou oblíbenou destinací nejen lyžařů. Na návštěvníky zde čeká krásná příroda, jedinečná gastronomie a bohatý program, který ocení i rodiny s dětmi.

Tesla Cybertruck se dočkal další úpravy na obytný dům

25.November
Jen o málokterý vůz, který zatím nebrázdí silnice, je takový zájem jako o futuristicky vyhlížející elektromobil Tesla Cybertruck. Na trh se má sice dostat až ve druhé polovině roku 2022, nicméně už nyní si mohou fanoušci vybírat z nejrůznějších modifikací, které změní elektromobil v obytný vůz. Jeden z posledních návrhů představil americký startup FORM.

Kde si půjčit na opravu či koupi auta už do 15 minut?

25.November
Plánujete pořízení nového vozidla, nebo vám na poslední chvíli odpadlo financování? Nemusíte hledat rušit domluvený obchod a ztratit tak příležitost – pomoci vám může nebankovní úvěr na auto, který lze vyplatit už do čtvrt hodiny. Požádat o něj lze i z mobilního telefonu a je kompletně online, takže nemusíte nikam chodit; dokonce i smlouvu podepíšete na dálku.

Přehledně: Státní svátky v roce 2021. Kdy nás čeká prodloužený víkend?

25.November
Rok 2021 přechází do své závěrečné fáze, je tedy nejvyšší čas si rozmyslet, jak si letos rozložit své síly a vyhradit si zbývající dny na jejich dočerpání. Abychom vám usnadnili plánování letošních dovolených a volných dní, přinášíme vám přehled termínů státních svátků a navazujících víkendů a stejně tak i termíny školních prázdnin.

Průzkum mezi rodiči: Rádi by změnili přístup dětí ke sportu

24.November
Sport a pohybové aktivity jsou pro děti důležité. Kromě toho, že během dětství a dospívání dochází k rozvoji fyzických dovedností, pravidelný pohyb posiluje také psychickou odolnost a vytrvalost a naše ratolesti si budují lásku ke sportu i do dospělého života. Z aktuálního průzkumu vyplývá, že až 70 procent dětí mělo podle rodičů během pandemie méně pohybu než obvykle. Vrátily se děti zpět ke s...

OBRAZEM: Místo, kterému rez sluší. Vyškovský hřbitov stíhaček, vrtulníků a dalších strojů

24.November
Muzeum letecké a pozemní hlavně vojenské techniky ve Vyškově bude ještě celý říjen v provozu. Pak si dá zimní pauzu. Jestli se dá říct, že něčemu sluší patina, které pomůže sníh, déšť, vítr a postupné "přírodní" stárnutí, pak je to právě toto místo odpočinku železných ptáků a dalších různých mašin. Za pár měsíců budou tyto stroje ještě zajímavější než teď. I teď ale stojí za vidění. Prohlédněte...

Nejvýše položené Airbnb v Evropě leží na dohled Mont Blancu. Šťastlivci získali exkluzivní zážitek

23.November
Zima se nezadržitelně blíží a s ní i sezóna zimních sportů. Pro dva fanoušky alpského lyžování začnou sportovní radovánky o něco dříve, konkrétně ve Francii na dohled nejvyšší evropské hory Mont Blanc. Ve výšce 3500 metrů nad mořem v budově nejvýše položené stanice lanové dráhy v Evropě na hoře Punta Helbronner vzniklo speciální Airbnb ubytování. Na dva nejrychlejší zájemce čeká exkluzivní záži...

OBRAZEM: Před 105 lety se potopila sesterská loď Titaniku. Podívejte se na unikátní fotky z doků

21.November
Britannic byl třetí parník třídy Olympic, sesterská loď Titaniku a Olympiku. Postavili jej v loděnicích Harland & Wolff v Belfastu pro rejdařskou a loďařskou společnost White Star Line. Dne 21. listopadu 1916 v 8 hodin 12 minut najel na minu u řeckého ostrova Kea a za 55 minut se potopil. Díky blízkosti dalších lodí, rybářů a pevniny a díky teplotě vody si neštěstí vyžádalo „pouze“ 28 obětí. Vr...

Úrokové sazby i ceny nemovitostí nadále rostou. S čím je dobré počítat?

18.November
Zdá se, že rekordně nízké úrokové sazby u hypoték se již brzy stanou minulostí. V říjnu stoupla průměrná úroková sazba až ke 2,99 procentům, kdy dosáhla letošního maxima. Většina bank v tomto trendu hodlá pokračovat, dá se tedy očekávat, že do konce roku úrokové sazby přesáhnou hranici tří procent.

Investice do nemovitosti je jedním z nejúčinnějších léků proti inflaci

18.November
Zatímco určitá míra inflace je běžná všude po světě, aktuální postcovidová situace má na svědomí začínající globální paniku. Zdražuje se vše a všude, a to nejhloupější, co v tuto chvíli můžeme udělat, je nechat své peníze jen tak ležet.

Chcete vědět více o chytrých nemovitostech? Zavítejte na WiredScore Future Forum

18.November
WiredScore je organizace, která stojí za certifikacemi WiredScore a SmartScore: mezinárodně uznávanými systémy hodnocení digitální konektivity a chytrých budov pro nemovitosti, které pomáhají pronajímatelům navrhovat a propagovat budovy s výkonnou digitální konektivitou a chytrými funkcemi.

Elton představil letecké hodinky Prim. Část materiálu pochází ze stíhačky MiG-15

17.November
Společnost Elton hodinářská, která vyrábí náramkové hodinky značky Prim, vyvinula letecké hodinky inspirované stíhacím letounem MiG-15. V limitované edici bude pouhých 115 kusů v ceně po 129 tisících korun. Na konci listopadu se uskuteční dražba jediného prototypu hodinek. Výtěžek z aukce připadne Vojenskému fondu solidarity ministerstva obrany a Charity Česká republika.

České hodinky, které zná celý svět. Manufaktura ELTON hodinářská vyrábí už 70 let hodinky PRIM

17.November
Jsou tradiční, kvalitní, ručně vyráběné a neznají hranice. Mají bohatou historii, ale nikdy nejsou pozadu. Už 70 let vyrábí manufaktura ELTON hodinářská prvotřídní mechanické hodiny PRIM, se kterými nebudete nikdy pozadu ani vy.

Rozvodová bitva Mackloweových končí. Aukce první části sbírky umění jim vynesla miliardy

16.November
Jedna z nejočekávanějších aukcí za poslední tři roky vyvrcholila v pondělí v aukční síni Sotheby’s. První ze dvou částí sbírky umění exmanželů Mackloweových byla vydražena za 676 milionů dolarů, zhruba patnáct miliard korun. Byl to současně největší prodej sbírky jednoho majitele v prestižní aukční síni. Druhá část půjde do dražby na jaře příštího roku, jak uvádí zpravodajský web Financial Times.
© 2000-2021 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes