E15.cz

URL:

http://zen.e15.cz

Katalog:

Lifestyle

Publikuje:

3,1 položek/den

Rohovky vytvořené 3D tiskem by mohly zachránit zrak milionům lidí

7:01
Výzkumníci z Newcastle University technologií 3D tisku vytvořili první lidské rohovky. Ty by teoreticky mohly zachránit miliony lidí před ztrátou zraku.

OBRAZEM: Malý krok pro člověka, obrovský pro lidstvo. Uběhlo 49 let od přistání na Měsíci

23:36
Jen rok chybí do oslav půlstoletí ode dne, kdy první člověk vkročil na Měsíc. Posádka kosmického letu Apollo 11 na něm přistála 20. července 1969 a navždy se tak zapsala do lidské historie. Prohlédněte si unikátní snímky, které astronauté během své legendární cesty vytvořili.

Facebook už přestává lákat mladou generaci, tu spíš zajímá jídlo

16:31
Firmy a reklamní experti objevují novou generaci spotřebitelů. Do věku prvních finančních rozhodnutí dorůstá takzvaná generace Z, tedy lidé narození mezi lety 1995 až 2005. Jedná se o první generaci, která nezná život bez internetu.

Přímá zpověď jedné z rockových ikon. Bruce Springsteen vydal svou autobiografii

15:08
Koncerty Bruce Springsteena přezdívaného The Boss a jeho E Street Bandu trvají většinou nadprůměrné tři až čtyři hodiny. Stejně opulentně přistoupil ke své autobiografii nazvané podle jednoho ze svých největších hitů Born To Run, která má úctyhodných šest set stran.

Recenze: Tísňové volání je efektní krimithriller ve dvou místnostech a s jedním hercem

10:39
Dánská novinka Tísňové volání patří k titulům použitelným jako argument, že pro film je myšlenka důležitější než peníze. Thriller o jednom večeru na tísňové lince má v podstatě jen jednoho hrdinu a dodržuje jednotu místa, času i děje. A spoléhá, že postupné dávkování informací, tragický naléhavý případ odehrávaný v přímém přenosu, divákova vlastní představivost a obličej Jakoba Cedergrena udrží...

Toto by se měly naučit autonavigace: Software předvídá stav semaforů!

19.července
Waze, který dnes patří pod křídla Alphabetu, před lety v praxi ukázal, jak mocný je dopravní crowdsourcing a masivní strojová analýza dat, za relativně málo peněz se totiž podařilo postavit globální síť, která zaznamená kolonu a další problém na silnici rychleji než oficiální místa.

OBRAZEM: Pustý Detroit. Jak vypadá město pět let po největším krachu v historii USA

18.července
Detroit, svého času jedno z nejlidnatějších měst USA ležící ve státě Michigan, je někdejší chloubou amerického automobilového průmyslu. Před pěti lety, 18. července 2013, vyhlásil bankrot s dluhem 18,5 miliard dolarů (410,3 miliard korun) kvůli neschopnosti splácet své pohledávky. Doposud jde o největší krach města v historii USA. Prohlédněte si fotogalerii zpustlých a rozpadlých budov kostelů,...

Sběratelské lahůdky za miliony. Do aukce šly Bondův Aston Martin a vzácné BMW

18.července
Fanoušci starých bondovek museli zbystřit. Do aukce šel Aston Martin známý z filmu Golden Eye. Zarytí fanoušci agenta s krycím číslem 007, kteří by si chtěli vozidlo pořídit, by si však museli připravit 2,6 milionu dolarů (v přepočtu zhruba 58 milionů korun). Do aukce zamířilo i další vzácné auto. BMW Sport z roku 1957 si sice nezahrálo ve filmu, přesto za něj kupec dal 5,2 milionů dolarů (115 ...

Opět se potvrdilo, že většina vitamínových suplementů je úplně k ničemu

18.července
Doplňky stravy s různými vitamíny a minerály bere celá řada lidí. Nový výzkum však ukázal, že většina těchto přípravků je k ničemu – tedy kromě tahání peněz z kapes důvěřivých zákazníků.

Zažijte démona balkánské hudby na vlastní oči s E15 Premium

17.července
Propagátor srbské dechovky a jeden z nejznámějších balkánských umělců Goran Bregovič 9. srpna 2018 vystoupí na Krásné louce v Mladé Boleslavi. S E15 Premium můžete být u toho. Buďte mezi prvními padesáti, kteří nejrychleji pošlou své jméno, příjmení a celou adresu na email: e15premium@cncenter.cz a spolu s Vaším doprovodem si užijte skvělý koncert.

Čtyřnohý robot DyRET se učí chodit revolučním způsobem

17.července
Kdyby měl hlavu, robot zvaný DyRET – kterého v roce 2015 představili odborníci z University of Oslo – by vypadal až znepokojivě živě. Momentálně si osvojuje schopnost překonávat rozmanité terény, přičemž si dokáže brát ponaučení ze svých vlastních chyb.

Jugoslávie představovala zlatou éru brutalismu, architektonické unikáty připomene výstava

16.července
Zatímco v Česku je architektura brutalismu stále široce diskutovaným tématem, v newyorském Muzeu moderního umění (MoMA) se právě tato éra stane ústředním motivem nové výstavy. Ta se konkrétně zaměří na brutalismus v období vlády jugoslávského maršála Tita, které je považováno za zlaté období tohoto směru.

Mars je cíl číslo jedna. Proč ale neposlat lidi na Venuši?

16.července
Člověk by se kromě Měsíce a Marsu mohl vydat na Venuši. Na povrchu planety panují extrémní podmínky, ale v atmosféře jsou podmínky dobré. NASA před pár lety studovala možnost vyslat člověka nad Venuši ve vzducholodi.

Slabé nohy, chabý mozek! Aneb další dobrý důvod, proč se víc hýbat

15.července
Pohyb nohou je nezbytný pro správné funkce mozku. Pokud nenamáháme dolní končetiny, hrozí nám úbytek nervových kmenových buněk. Následně nedochází v mozku k obnově neuronů a klesá i duševní výkonnost.
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes