E15.cz

URL:

http://zen.e15.cz

Katalog:

Lifestyle

Publikuje:

2,1 položek/den

Úleva pro životní prostředí? Platba kartou je šetrnější než hotovost, tvrdí studie

19:52
Používání karty namísto hotovosti může pomoci chránit životní prostředí, vyplývá z analýzy nizozemské centrální banky. Zatímco energie spotřebovaná při placení kartou by mohla rozsvítit osmiwattovou žárovku na zhruba 90 minut, v případě používání hotovosti jsou to dvě hodiny.

Jack staví dům není Larsův poslední film, říkají herci z Trierovy novinky

15.října
Misogyn, nacista, režisér v depresi? Ke jménu Larse von Triera se přidává hodně nepěkných adjektiv, podle herců z jeho novinky Jack staví dům ovšem žádné neodpovídá skutečnosti. Provokativní Dán sice točí temné filmy (ten poslední vypráví o brutálním sériovém vrahovi), na place je však milující a starostlivý, říká švýcarský veterán Bruno Ganz, dánská hvězda seriálu Zločin Sofie Gråbølová a amer...

Vila Vojanka: Stylové bydlení v srdci Prahy

15.října
Myslíte si, že v rušném centru hlavního města nelze bydlet na krásném a klidném místě uprostřed zeleně? Pak jste na omylu! Důkazem budiž developerský projekt realitní kanceláře Homeland, Vila Vojanka, nacházející se v lokalitě Prahy 5, v Košířích. Poblíž smíchovského Anděla můžete bydlet v klidném okolí a zároveň v centru Prahy.

Recenze: Melodrama Zrodila se hvězda ukazuje zrození herečky Lady Gaga a režiséra Bradleyho Coopera

14.října
Populární herec Bradley Cooper debutoval jako režisér dalším remakem klasické love story Zrodila se hvězda, který nevybočuje ze svého žánru. Hlas Lady Gaga a Cooperovy herecké schopnosti mu ale dodaly pevný základ.

300 dolarů. Tolik nabízejí američtí vědci za každodenní pojídání avokád

12.října
Splněný sen všech milovníků avokád. Tak by se dala označit studie, kterou připravují odborníci z Loma Linda University, Penn State University, Tufts University a University of California.

Nejvýše položené sídliště světa. Prohlédněte si tibetský Larung Gar

11.října
Sídliště mohou mít mnoho podob. Zajímavý pohled nabízí Larung Gar, specifické buddhistické osídlení v Tibetské autonomní oblasti. Počet obyvatel je 40 tisíc a zahrnuje především mnichy a jeptišky. Většina obyvatel tu žije na strmých svazích v malých domcích tvořících nejvýše postavené sídliště světa. Čínská vláda se dlouhodobě snaží velikost zdejší náboženské komunity omezit a část sídliště zde...

Nestárnoucí a nápaditý. Paul McCartney se s novým albem vrací na čela hitparád

11.října
Paul McCartney se dostal se svým novým studiovým albem po 35 letech do čela americké hitparády. Právem.

Trendy: americká slavnost nenarozeného dítěte začíná být populární i v Česku

11.října
Češi se různým druhům oslav rozhodně nebrání. Zatímco si zdejší národ více méně úspěšně adoptoval americký svátek zamilovaných a zdá se, že už přilnul také k západnímu způsobu oslav dne všech svatých, došlo k hladkému importu další, za oceánem i jinde, populární slavnosti. Tentokrát zaměřené na dosud nenarozené děti.

Recenze: Zloději aneb Hořkosladké přemítání o podstatě rodiny

11.října
Do kin přichází zasloužený vítěz letošního festivalu v Cannes, japonské jemné drama Zloději, které na příběhu skupiny malých kriminálníků přemýšlí o tom, co vlastně vytváří rodinu.

Řešení pro suché oblasti. Tkanina z nanovláken dokáže získat pitnou vodu přímo ze vzduchu

11.října
Nápad na zachytávání vody ze vzduchu není rozhodně nový. Vědci z University of Akron pod vedením Shing-Chung Wonga, vyvíjejí speciální látku z nanovláken, kterou lze použít k získání vody i v nejsušších oblastech světa, informuje Digital Trends.

Sonda Voyager 2 opouští Sluneční soustavu

10.října
Sonda detekuje ve svém okolí zvýšenou četnost nabitých částic, stejně jako její dvojče před šesti lety. Podle astronomů jde o potvrzení, že se blíží do bodu, kdy opustí Sluneční soustavu.

Světlomety Digital Light od Mercedesu umí promítat na vozovku. K čemu je to dobré?

10.října
Jak dostat informace do zorného pole řidiče, aniž by rozptylovaly jeho pozornost? Jednou z metod, která se úspěšně prosazuje, jsou takzvané průhledové displeje (HUD čili head-up display), které přišly do aut z bojových letadel. Mercedes jde ještě o krok dál: nabízí speciální světlomety Digital Light, které promítají informace na vozovku.

Bugatti Chiron v životní velikosti: Lego postavilo funkční model, který opravdu jezdí!

8.října
Lego postavilo funkční model sportovního vozu Bugatti Chiron v životní velikosti, v měřítku 1 : 1. Použilo přes milion dílků stavebnice Lego Technic, 339 různých typů. Bez lepidla.

Příběh lídra v době krize je pořád relevantní, říká norský režisér Erik Poppe

7.října
Norský režisér Erik Poppe se v posledních letech věnuje traumatům svého národa. Zatímco kina hrají jeho pohled na masakr na ostrově Utøya, 22. července, na HBO GO je k vidění jeho předchozí historické drama Králův nesouhlas. To se ohlíží za dny, kdy Norsko na jaře 1940 obsadilo nacistické Německo.
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes