E15.cz

Popis:

E15 - ekonomické zprávy, novinky z byznysu, finance, burzovní zprávy, kurzy měn.

URL:

http://www.e15.cz

Katalog:

Ekonomika

Publikuje:

7,4 položek/den

Varování z Davosu. Riziko značného propadu trhů trvá, tvrdí nobelista Shiller

20:40
Akciové trhy zažívají solidní začátek roku 2019. Držitel Nobelovy ceny za ekonomii z roku 2013 Robert Shiller ale na Světovém ekonomickém fóru v Davosu podle CNBC upozornil, že hrozba jejich citelného poklesu v letošním roce zdaleka není zažehnána.

Zakladatel Skrz.cz tvoří aplikaci na procvičení jazyků, její fungování přirovnává k Uberu

18:53
Exmajitel největšího českého vyhledávače slev Skrz.cz Petr Kováčik chystá další projekt. Jeho nová platforma nabídne zájemcům o jazyky možnost komunikace s rodilými mluvčími, uvedl server Czechcrunch. Fungování platformy přirovnává Kováčik k aplikaci Uber.

Návrat koníka: Benzina se po více než 15 letech vrací na Slovensko

18:19
Síť čerpacích stanic Benzina z petrochemického holdingu Unipetrol vstupuje na slovenský trh, vrací se tam po více než 15 letech. První čerpací stanici na Slovensku plánuje firma otevřít v Malackách blízko českých hranic na jaře letošního roku, do konce roku by chtěla v zemi provozovat deset pump. Řekl to mluvčí Unipetrolu Pavel Kaidl. Kolik chce společnost na Slovensku celkově investovat, ale n...

Stěhování kvůli brexitu. Sony přesune své evropské sídlo z Británie do Nizozemska

17:09
Japonský elektronický a zábavní gigant Sony přesune své evropské sídlo z Británie do Nizozemska, aby se vyhnul potížím v souvislosti s připravovaným odchodem Británie z Evropské unie. Změna sídla nicméně nepovede k žádnému přesunu aktivit či pracovních míst z Británie. Informoval o tom server BBC.

Praha chce Trojský pivovar koupit levněji. Plánuje v něm hotel a restauraci

15:57
Nové vedení pražského magistrátu chce dále jednat s majitelem bývalého Trojského pivovaru u zoologické zahrady o jeho odkupu městem. Vlastník však stále požaduje cenu vysoko nad tržní hodnotou, takže vedení města chce dosáhnout jejího snížení. Novinářům to řekli náměstek primátora Petr Hlubuček (STAN) a radní Jak Chabr (TOP 09). Objekt by mohla pro město koupit její firma Obecní dům, spravující...

Letiště Praha dokončilo největší rozšíření komerčních ploch na Terminálu 2

15:22
Komerční zóna na pražské Ruzyni se významně rozrostla. Letiště dokončilo největší rozšíření komerčních prostor na Terminálu 2 od jeho otevření v roce 2006. Za loni prováděné půlroční stavební úpravy letiště utratilo 65 milionů korun. Příjmy největšího českého vzdušného přístavu z nájemného nově spoluvytváří restaurace švýcarského řetězce Marché International, tři prodejny obchodníka s módou The...

Leo Express chce posílat vlaky na Ukrajinu, čeká na povolení polských úřadů

12:57
Český dopravce Leo Express plánuje prodloužit svou železniční linku z Prahy do Krakova až na území Ukrajiny. Informace přinesl server Zdopravy.cz. Společnost už podala žádost k polskému drážnímu úřadu UTK. Ta uvádí, že by vlaky měly na Ukrajinu jezdit až čtyřikrát za den. Provoz prodloužené linky měl začít 11. prosince.

Piskáček opouští mediální dům Economia, nahradí ho Kleknerová

12:23
Ředitel redakcí Economie Vladimír Piskáček (39 let) opustí po více než pěti letech svou funkci. Odchází po vzájemné dohodě na konci ledna, od 1. února se novou ředitelkou redakcí stane novinářka Zuzana Kleknerová, dosavadní zástupkyně ředitele. Informaci oznámilo vydavatelství Economia.

Teta Ju dolétala. Lufthansa zastavila financování své historické flotily

11:46
Německé aerolinky Lufthansa opouštějí myšlenku provozovat na komerčních letech historické stroje. Poté, co loni zastavil projekt renovace velkého dopravního letounu Lockheed Super Star, nyní přestala posílat peníze i na údržbu meziválečného dopravního letadla Junkers Ju 52. Pro Lufthansu byl provoz zážitkových letů dlouhodobě ztrátový.

Letový provoz nad Českem loni opět prolomil rekord

11:46
Letový provoz nad Českem byl v roce 2018 opět rekordní. Počet vzletů, přistání a přeletů letadel proti předchozímu roku vzrostl o 6,9 procenta na 912 815. Tuzemský vzdušný prostor tak každý den využilo průměrně 2500 letadel. Informace sdělilo Řízení letového provozu. Čeští dispečeři loni v létě převzali řízení části letů z Německa.

České Vafo koupilo nejstaršího finského výrobce krmiv pro domácí mazlíčky

22.ledna
Chrášťanský producent zvířecího krmení Vafo Praha pokračuje ve svém skandinávském tažení, koupil nejstaršího finského výrobce krmiv pro domácí mazlíčky Kennelpakaste. je to už jeho druhá akvizice v této severské zemi. Transakci oznámil na sociální síti LinkedIn šéf akvizic Vafa Petr Kříž. Zvěřinové výrobky finské firmy se díky tomu dostanou i na český trh.

Jančurův RegioJet hlásí nejlepší výsledek od vstupu na železnici

22.ledna
Dálkové vlaky RegioJetu loni přepravily 5,9 milionu cestujících, což je meziroční růst o 1,2 milionu. Důvodem je z velké části zásadní zvýšení počtu spojů, které spojují Prahu s Brnem, Bratislavou a Vídní. Podle předběžných výsledků společnost Radima Jančury loni dosáhla zisku 100 milionů korun, což je nejlepší výsledek od roku 2011, v němž vstoupil na železnici, uvedl v tiskové zprávě mluvčí A...

E-shop Zoot začal jako průšvih. Hrozí, že jako průšvih skončí

22.ledna
Ještě v roce 2016 byl internetový prodejce módy Zoot druhou nejrychleji rostoucí technologickou firmou v České republice. Aktuálně je to v oblasti e-commerce jeden z největších finančních malérů.

Tesla může s Modelem 3 do Evropy, cenově stále patří mezi luxusní značky

21.ledna
Americká automobilka Tesla může zahájit prodej svého elektromobilu Model 3 v Evropě. Povolení jí vydal nizozemský úřad pro silniční dopravu (RDW). Sedan střední třídy je pro firmu klíčovým projektem, výrobce luxusních vozů se s tímto autem snaží oslovit masový trh. Dodávky do Evropy mohou začít už v únoru.

Češi houfně mění dodavatele energií, tlačí je k tomu rostoucí ceny

21.ledna
Dodavatele elektřiny loni změnilo o čtvrtinu více zákazníků než v roce 2017, u plynu byl nárůst šestnáctiprocentní. Analytici upozorňují, že spotřebitelé mění dodavatele především kvůli rostoucím cenám energií.
© 2000-2019 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes