E15.cz

Popis:

E15 - ekonomické zprávy, novinky z byznysu, finance, burzovní zprávy, kurzy měn.

URL:

http://www.e15.cz

Katalog:

Ekonomika

Publikuje:

6,8 položek/den

Zaměstnavatelé kritizovali stát kvůli řešení kůrovce. Měl by si prý došlápnout na majitele lesů

22:59
Zástupci zaměstnavatelů kritizovali stát kvůli kůrovci, opatření podle nich nebyla dostatečná. Stát by měl více řešit chybující vlastníky lesů, kteří nedodržují opatření proti šíření kůrovce, řekl v pondělí na tiskové konferenci po jednání tripartity prezident Konfederace zaměstnavatelských a podnikatelských svazů ČR Jan Wiesner. Podle ministra životního prostředí Richarda Brabce (ANO) je souča...

První aerodynamické auto Tatra T77 se inspirovalo výrobou válečných letadel

22:59
I když se jich prodalo jen 255 kusů, zaslouží si vůz Tatra T77 významné místo v automobilové historii. Šlo o první sériově vyráběný aerodynamický automobil. Svaz průmyslu a dopravy ČR ho proto zařadil do ankety o největší průmyslové ikony, které budovaly dobré jméno českého průmyslu doma i v zahraničí.

Tatra ve veřejné dopravě. Automobilka má ve své bohaté historii i autobusy a trolejbusy

17:47
Česká automobilka z Kopřivnice Tatra je spojována spíše s těžkými nákladními vozidly a legendárními osobními automobily. S jejím logem se však mohli lidí setkat i na autobusech a trolejbusech ve veřejné dopravě. Připomeňte si tato vozidla prostřednictvím fotogalerie.

Vzestup a pád „zabijáka nákladů“ Ghosna. Čtěte profil jedné z hlavních postav autoprůmyslu

17:13
Carlos Ghosn patří mezi nejmocnější muže automobilového průmyslu. Šéfa Nissan Motor však zadržela tokijská prokuratura. Viní jej mimo jiné z využívání firemních peněz pro vlastní účely a z podhodnocování osobních příjmů ve finančních výkazech. Výkonný ředitel Nissanu Hiroto Saikawa řekl, že navrhne Ghosna odvolat z čela správní rady na čtvrtečním zasedání. Zároveň jej vyslýchá japonská prokurat...

Deutsche Bank zabředá do skandálu s praním špinavých peněz

16:39
Do skandálu kolem údajného praní špinavých peněz v Danske Bank se stále více zaplétá německá Deutsche Bank, píše agentura Bloomberg. Whistleblower Howard Wilkinson, který vypovídal před komisí dánského parlamentu, řekl, že přes pobočku předního evropského věřitele v USA šlo zhruba 150 miliard dolarů (asi 3,4 bilionu korun) podezřelých fondů. Podle zdroje agentury obeznámeného se situací jde prá...

Regulace technologického sektoru je nevyhnutelná, tvrdí šéf Applu

15:29
Regulace technologického sektoru je nevyhnutelná, protože volný trh není schopen dostatečně chránit soukromí uživatelů. V rozhovoru na serveru Axios to uvedl generální ředitel americké technologické společnosti Apple Tim Cook.

Do kontinentální Evropy vstupuje další čínský konglomerát

14:54
Čínský holding Ping An našel v Evropě nové investiční příležitosti. Prostřednictvím svého fondu Global Voyager investuje do berlínského fintechového start-upu Finleap. Jde o první investici zmíněné čínské společnosti v kontinentální Evropě, informuje CNBC. Finleap může v aktuálním kole financování, kterého se Ping An účastní, počítat s injekcí ve výši 41,5 milionů eur (1,07 miliardy korun).

CEFC zaplatila za zrušení dohody o koupi podílu v Rosněfti miliardovou kompenzaci

14:19
Čínská energetická společnost CEFC zaplatila katarskému státnímu investičnímu fondu Qatar Investment Authority (QIA) a švýcarské těžební společnosti Glencore 224,8 milionu eur (5,8 miliardy korun) za zrušení smlouvy o převzetí podílu v ruské ropné společnosti Rosněfť. Na svém webu to napsal ruský list Kommersant.

Zájem firem o hospodaření bez odpadu pomalu roste

13:44
V neděli skončil Týden podnikání, akce, které se pod názvem Global Entrepreneurship Week zúčastní okolo 10 milionů lidí ve 170 zemích. Českou podobu organizuje institut ELAI a deník E15 byl jejím mediálním partnerem. Letošní Týden podnikání byl ve znamení diskuze na téma cirkulární ekonomiky.

V Londýně vznikla krypto-bankovní asociace, jejím prezidentem je Čech Fillner

12:00
Krypto-bankovní asociace BACCA (Crypto-banking association) vznikla v Londýně v minulých dnech. Za cíl bude mít hájení zájmů svých členů a celého krypto-bankovního oboru na mezinárodní úrovni. Jejím prezidentem je Čech Karel Fillner, který vydává internetový magazín btctip.cz. Jeho analýzy a doporučení ze světa kryptoměn můžete číst na E15 Premium.

Equa bank se daří. Vzrostl jí zisk i počet klientů

12:00
Equa bank pokračuje v růstu. Za prvních devět měsíců letošního roku meziročně zvýšila zisk o 43 procent na 261 milionů korun, počet klientů jí meziročně vzrostl o 20 procent na 352 tisíc. Banka to uvedla v tiskové zprávě.

Černý pátek začíná, prodejci slibují slevy v desítkách procent

11:26
V řadě kamenných obchodů a e-shopů začíná hlavní část předvánočních slevových akcí na tzv. Černý pátek. Ten letos připadá na 23. listopadu. Řada obchodníků letos výprodeje rozjela i o několik týdnů dříve. Prodejci slibují slevy v desítkách procent. Do akcí na Černý pátek se každý rok zapojuje stále více tuzemských obchodů.

Hlasujte o největší českou průmyslovou ikonu

6:50
Česká ekonomika už sto let stojí na silném průmyslu. Firmy si doma i v zahraničí svými produkty v minulosti vydobyly respekt. Z této tradice těží i dnešní průmyslníci. Navíc k historickým legendám se začínají přidávat také nové firmy vybudované po roce 1989. Vyberte v anketě, kterou pořádá Svaz průmyslu a dopravy ČR, největší průmyslovou ikonu, která pomáhala, nebo pomáhá šířit dobré jméno neje...

Škoda Auto je globální značka s hodnotou téměř 40 miliard korun

6:50
Na jaře se každý rok na její značku dívají miliony hokejových fanoušků. V létě její vozy doprovází cyklisty na slovutné Tour de France a španělské Vueltě. Škoda Auto je jednou z mála českých značek, které si vydobyly globální věhlas. Její hodnota se podle letošního žebříčku Brand Finance blíží 40 miliardám korun a vládne pořadí tuzemských značek. Svaz průmyslu a dopravy ČR ji proto zařadil do a...

Budoucnost investování je v tokenizaci. Získejte kapitál pro svoji firmu pomocí nové technologie

19.listopadu
V digitálním prostředí se mění svět peněz i financování firem. Jako progresivní fenomén investování se jeví investice na bázi blockchain, tokenizace.
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes