15
new stories - click to show

E15.cz

Description:

E15 - ekonomické zprávy, novinky z byznysu, finance, burzovní zprávy, kurzy měn.

URL:

http://www.e15.cz

Catalog:

Ekonomika

Publishes:

13.2 items/day

Komerční banka hlásí pokles čistého zisku o téměř 25 procent

8:01
Komerční bance klesl v prvním čtvrtletí čistý zisk meziročně o 24,9 procenta na dvě miliardy korun. Celkové výnosy byly v prvních třech měsících nižší o 5,3 procenta, dosáhly 7,4 miliardy korun. Provozní náklady klesly o 1,5 procenta na 4,3 miliardy korun. Banka, jejímž většinovým vlastníkem je francouzská Société Générale, zveřejnila neauditované konsolidované výsledky na svém webu.

Koupelny rovnou z továrny. V Praze vznikne první bytový projekt pomocí prefabrikátů

5:18
Výstavba bytů vstupuje do nové éry. Developer s finskými kořeny YIT začne jako první na tuzemském trhu využívat prefabrikáty. Do bytů v novém projektu Lappi Hloubětín v Praze 9 bude montovat už hotové koupelny vyrobené v továrně na Slovensku. V Česku se podobným směrem vydávají i další firmy, cílem je mimo jiné nabízet bydlení dostupné i lidem s průměrnou pražskou mzdou.

Facebook bude dál blokovat Trumpův účet. Případ se ale neuzavírá

21:11
Lednové rozhodnutí odstřihnout tehdejšího amerického prezidenta Donalda Trumpa od jeho účtů na facebooku a instagramu bylo správné. Rozhodl o tom kontrolní orgán společnosti Facebook, který posuzuje vybrané případy regulace obsahu na platformách. Tzv. Dozorčí panel ovšem zároveň vyjádřil nesouhlas s „neurčitým a nestandardizovaným trestem v podobě vyloučení na dobu neurčitou“ a žádá proto po Fa...

OBRAZEM: Divadlo Spirála vstupuje do rekonstrukce. Zničily jej povodně v roce 2002

19:00
V půli května odstartuje rekonstrukce divadla Spirála na holešovickém výstavišti v Praze. Budova, kam chodily v devadesátých letech tisíce lidí na představení muzikálu Jesus Christ Superstar, byla téměř dvacet let veřejnosti uzavřená. Činnost divadla ukončila povodeň v roce 2002, kdy byly zatopeny prostory, v nichž byly umístěny provozní technologie a divácké zázemí.

Liberty Steel hasí finanční průšvihy. Je připravena se zbavovat nevýkonných byznysů

18:25
Britská ocelárna Liberty Steel Group jmenovala výbor, který bude mít na starosti její restrukturalizaci a refinancování poté, co se její největší věřitel Greensill Capital v březnu dostal do platební neschopnosti. Liberty Steel je součástí globálního koncernu GFG Alliance britského podnikatele indického původu Sanjeeva Gupty.

Pražská burza smazala část svých úterních ztrát. Přispěly k tomu akcie Erste

17:53
Index PX si připsal 0,29 procenta na 1101,92 bodu. Nejvýznamněji přispěly akcie rakouské skupiny Erste Group Bank, které se podílejí na PX indexu aktuálně 20,81 procenty. Titul posílil o 2,2 procenta na 788 korun.

Skupině Lobkowicz se nedaří. Kumulovaná ztráta přesáhla miliardu

17:19
Pivovarnická skupina Lobkowicz, kterou vlastní čínská společnost CITIC Europe Holdings, se dostává do čím dál hlubších finančních potíží. Poté, co v roce 2018 před zdaněním prodělala 455 milionů korun, vykázala další ztrátu, tentokrát ve výši 200 milionů. V kolonce výsledku hospodaření minulých let se tak ke konci roku 2019 poprvé objevila červeně napsaná číslovka s hodnotou více než miliardy k...

Tesco slibuje zvýšit prodej zdravých potravin ve střední Evropě

16:14
Britský obchodní řetězec Tesco byl v posledních měsících pod tlakem akcionářů, kteří požadovali, aby se více zapojil do boje proti obezitě. Společnost v březnu slíbila, že do roku 2025 zvýší podíl zdravých produktů v britských a irských obchodech na celkovém obratu ze současných 58 procent na 65 procent. Nově se bude závazek týkat i Česka, Slovenska a Maďarska, informoval Bloomberg.

Vítek otočil a nabídl stavbu stadionu majiteli Lazia. Řím sleduje „nájezdníka z Východu“

16:14
Realitní magnát Radovan Vítek se dostal do centra pozornosti italských médií v souvislosti s výstavbou nového fotbalového stadionu v Římě. Nikoli však pro klub AS Řím, s nímž jednal dříve, ale pro jeho odvěkého rivala Lazio. Nabídka českého miliardáře vyvolala v Římě senzaci.

EU se chce osvobodit z pavučiny závislostí na Číně. Soběstačnější chce být třeba v produkci léků

15:39
Evropská unie hodlá snížit závislost na dovozu některých klíčových materiálů a produktů zejména z Číny a dalších asijských států. Evropská komise v rámci aktualizované průmyslové strategie identifikovala skupinu strategických komodit, v jejichž výrobě by měly být členské státy EU soběstačnější. Patří mezi ně například látky k produkci léků, polovodiče či průmyslově využívané chemikálie.

Šéf lékáren Dr. Max: Poptávka po lécích je kvůli covidu až absurdní. Ovlivňují ji i sociální sítě

15:39
Struktura lékárenského byznysu se během pandemie proměnila. Lékárny zaznamenaly propady až v desítkách procent při prodeji léků proti chřipce. Naopak jim pomohla poptávka po respirátorech či antigenních testech. „Zatímco skoro zmizela kategorie chřipka, objevila se nová kategorie covid,“ říká Daniel Horák, šéf řetězce lékaren Dr. Max, který se v minulých letech rozšířil do řady evropských zemí ...

Biden slibuje miliony pracovních míst. Mají se zrodit z boje proti změnám klimatu

14:34
Pilot dronů nebo mechanik větrných turbín jsou příklady nových profesí, které budou ve Spojených státech v rámci boje proti klimatickým změnám třeba. Prezident Joe Biden ve svém programu slíbil vznik až deseti milionů takových pracovních míst. Do roku 2035 mají USA podle Bidenova plánu vyrábět elektřinu pouze z bezemisních zdrojů, informuje web CNN.

Vědci umějí tisknout řasové potahy pro energetiky i módní návrháře

13:27
Mezinárodní tým výzkumníků vyvinul unikátní metodu 3D biotisku – dokázal vytisknout speciální fotosyntetický materiál s příměsí řas, který je dostatečně pevný, ale také poskytuje zázemí pro život řas. Věští mu skvělou budoucnost v energetice, zdravotnictví i v módním průmyslu.

Tiká ekologická bomba, staré baterie elektromobilů. Pomůže jen recyklace

12:21
Evropská unie doufá, že do roku 2030 bude na jejích silnicích jezdit třicet milionů aut s elektrickým pohonem. Během svého života mohou být uhlíkově neutrální, což se však změní, jakmile životnost těchto vozů, a zvláště jejich baterií, skončí. „Tempo, kterým roste toto odvětví, je naprosto děsivé,“ upozorňuje Paul Anderson z Birminghamské univerzity. „Je to něco, co se nikdy předtím takovým tem...

Český startup Whalebone nabral desítky milionů, peníze poslal i miliardář Bouška

9:38
Tuzemská začínající firma Whalebone zaměřená na kyberbezpečnost získala 65 milionů korun na globální expanzi. Kapitál do ní nalil zejména maďarský fond Day One Capital, přičemž jedenácti miliony přispěl také český fond Fazole Ventures miliardáře Pavla Boušky.
© 2000-2021 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes