E15.cz

Popis:

E15 - ekonomické zprávy, novinky z byznysu, finance, burzovní zprávy, kurzy měn.

URL:

http://www.e15.cz

Katalog:

Ekonomika

Publikuje:

15 položek/den

OBRAZEM: Aston Martin oživuje další legendární model

20:03
Britská automobilka Aston Martin pokračuje v oživování úspěšných modelů z dob dávno minulých. Na řadu se dostal DB4 GT Zagato z šedesátých let.

V Litvínově hoří hala firmy Celio. Odhadovaná škoda je sto milionů

19:30
Předběžná škoda na hale firmy Celio v Litvínově, která už přes tři hodiny hoří, je sto milionů korun. Hala stále hoří v plném rozsahu, na místě je 15 jednotek hasičů, řekl mluvčí hasičů Ústeckého kraje Lukáš Marvan. Hasiči vyhlásili nejvyšší, zvláštní stupeň požárního poplachu.

Přechodu do digitální ekonomiky brání zastaralá firemní kultura, tvrdí studie Microsoftu

18:55
Modernizaci a přechod na digitální ekonomiku v českých firmách brzdí zejména zastaralé řízení a styl práce. Vyplývá to z průzkumu společnosti Microsoft. Pracovní kultura je jedním z témat Dne spolupráce odkudkoli i soutěže CBRE Zasedačka roku.

Evropská komise prověřuje fungování e-shopu Amazonu

18:55
Akcie Amazonu klesly o 1,4 procenta. Evropská komise prověřuje, jak firma nakládá s daty od smluvních prodejců.

Z Kofoly odchází významný akcionář

18:19
Akcionáři CED Group schválili prodej podílu v podniku Kofola ČeskoSlovensko. CED vlastní ve firmě 12,42 procenta akcií, které hodlá prodat metodou zrychleného úpisu. Úpis akcií byl zahájen okamžitě a předpokládá se, že skončí 20. září. Poté firma oznámí stanovení ceny.

„Tesla míří do záhuby“. Bývalý viceprezident General Motors značce nevěří

16:36
Tesla má v posledních dnech a týdnech problémy v souvislosti s neuváženými výroky jejího šéfa Elona Muska. Mezi kritiky se zařadil i bývalý viceprezident automobilky General Motors Bob Lutz.

Německé aerolinky Small Planet spadly do insolvence. Neuřídily svůj ambiciózní růst

16:36
Německá pobočka polsko-litevské společnosti Small Planet požádala o ochranu před věřiteli. Aerolinky zaměřující se na dovolenkové destinace přiznávají, že neustály vlastní rychlou expanzi, a předkládají restrukturalizační plán. Zároveň se společnost musí vypořádat s desítkami tisíc nespokojených cestujících, kteří čekají na odškodnění za zpožděné lety.

Škoda Auto otevře největší podnikové datové centrum v Česku. Bude komunikovat i s jednotlivými vozy

15:28
Automobilka Škoda Auto pokračuje v investicích do technologií a digitalizace. Společnost otevře nové datové centrum a výpočetní centrum s kapacitou 15 petaFLOPS, tedy 15 biliard operací za jednu sekundu.

Za čtyřicet let ovládnou pracovní trh roboti. Člověka nahradí v polovině profesí

14:18
Celosvětově postupně zanikne až třiapadesát procent pracovních míst, předpovídají vědci z Oxfordské univerzity.Ve zbylých zaměstnáních se zásadně změní jejich náplň. Lidé budou muset během své kariéry několikrát projít rekvalifikací, aby dokázali udržet krok s vývojem.

Drtivá většina plateb kartami Mastercard v Česku probíhá bezkontaktně

13:44
V Česku je 93 procent plateb kartou Mastercard v obchodě bezkontaktních. V Evropě to je každá druhá platba. Vyplývá to ze statistik společnosti Mastercard. Česko je tak v Evropě premiantem.

Facebook používá už polovina Čechů, uživatelů z tuzemska stále přibývá

12:00
Počet uživatelů sociální sítě Facebook v Česku za poslední rok vzrostl o pět procent na 5,1 milionu lidí. To odpovídá zhruba dvěma třetinám tuzemských uživatelů internetu. Vyplývá ze zprávy české pobočky Facebooku.

Analytici: Schodek státního rozpočtu ve výši 40 miliard? Obhajitelný je jen těžko

12:00
Naplánovaný schodek státního rozpočtu 40 miliard korun je za současné ekonomické situace těžko obhajitelný, vláda by měla směřovat k vyrovnanému hospodaření. Vyplývá to z vyjádření oslovených analytiků. Vláda schválila návrh státního rozpočtu na příští rok se schodkem 40 miliard korun. To je o deset miliard méně, než původně plánovalo ministerstvo financí. Prioritami rozpočtu jsou investice, zv...

Ráj historických autobusů zahájil provoz. Podívejte se do Muzea velkých volantů

12:00
Provozovatel nymburské autobusové dopravy ČSAP Alois Koutek spolu se synem Aloisem vybudovali ve středočeské Loučni unikátní muzeum autobusů. Exponátů je několik desítek, včetně unikátního kabrioletu a kloubového RTO. Ozdobou expozice je i jeden z prvních českých autobusů hromadné dopravy, červené Pragy RND.

Slévárny ČKD Kutná Hora postupně obnovují výrobu

10:53
Strojírenská a slévárenská společnost ČKD Kutná Hora, která na sebe podala insolvenční návrh, postupně obnovuje výrobu. Do práce se vrátila desítka lidí ze strojírny, koncem týdne by k nim mělo přibýt dalších 30 až 40 lidí z cídírny. Firma by také během středy nebo čtvrtka měla doplatit zaměstnancům dlužnou část mezd za červenec, řekl personální ředitel Jiří Skýva. O problémech ČKD Kutná Hora a...

Banky propustí stovky lidí, zruší i některé pobočky

10:18
Velká tuzemská bankovní trojka připravuje změny v řízení. Jejich důsledkem bude propouštění a rušení poboček.
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes