E15.cz

Description:

E15 - ekonomické zprávy, novinky z byznysu, finance, burzovní zprávy, kurzy měn.

URL:

http://www.e15.cz

Catalog:

Ekonomika

Publishes:

15.7 items/day

Česká zbrojovka vstupuje na pražskou burzu. Zatím ale jen napůl

17:48
Od pondělí bude na hlavní trh pražské burzy přijata akcie České zbrojovky Group. Půjde o takzvaný technický listing, který slouží firmám jako způsob přípravy na budoucí úpis akcií do režimu volného obchodování.

Agrofert loni ztrojnásobil zisk, tržby přesáhly 160 miliard

15:33
Konsolidovaný zisk koncernu Agrofert loni meziročně vzrostl na téměř trojnásobek, na 4,48 miliardy korun proti předloňským 1,67 miliardy korun. Po předloňském poklesu se dostal na hodnoty roku 2017. Konsolidované tržby loni rostly o 4,54 miliardy na 162 miliard korun.

Čtvrteční kolaps v síti Vodafone způsobilo selhání techniky. Televizní síť nezvládla nárůst zájmu

15:00
Rozsáhlý výpadek služeb mobilního operátora Vodafone ve čtvrtek způsobily technické chyby. Mobilní síť zasáhla hardwarová chyba v ústřednové části, problém s nedostupností televizních služeb zapříčinil problém hlavního i záložního zdroje energie, uvedla firma.

VIDEOGRAFIKA: Miliardáři na nákupech. Které akcie během krize kupovali Soros, Icahn či Dalio

15:00
Hospodářský šok vyvolaný bojem proti pandemii koronaviru přinesl na akciovém trhu zajímavé investiční příležitosti. Myslí si to alespoň někteří miliardáři, který využili propadu burz k nákupům. Jejich obchodní kroky v době koronakrize shrnuje video, které se v internetovém prohlížeči automaticky spouští pod titulkem článku.

Negrelliho viadukt téměř opraven, vlaky vyjedou v pondělí

13:54
Tříletá rekonstrukce Negrelliho viaduktu v Praze je téměř hotová, během víkendu se uskuteční poslední dokončovací práce. Vlaky začnou po viaduktu jezdit od pondělí. Premiér Andrej Babiš (ANO) to řekl po prohlídce stavby. Historický viadukt je prvním dokončeným úsekem připravované trati na letiště, další se začnou stavět za dva roky.

Advokáti Havel & Partners zpracovali aktuální přehled změn finanční a insolvenční legislativy evropských zemí

13:54
Pandemie COVID-19 bude mít bezprecedentní dopad na ekonomiku všech zemí celého světa. Řada vlád a bank zavedla mimořádná opatření ke zmírnění finančních a hospodářských dopadů pandemie a nevyhnutelného dominového efektu nesplácení úvěrů na ekonomiku v jednotlivých zemích. Advokátní kancelář Havel & Partners přinesli přehled těchto legislativních kroků.

Klíčový spoluzakladatel Applu prodává za miliardu ranč v Kalifornii. S jezerem a přistávací dráhou

12:14
V pořadí třetí pracovník a druhý ředitel Applu, Mike Markkula, prodává za 37,5 milionu dolarů (v přepočtu 920 milionů dolarů) svůj kalifornský ranč. Do Applu v počátcích investoval 250 tisíc dolarů, což mu vyneslo třetinový podíl ve společnosti.

Na Pankráci vznikla další budova navržená světovým architektem Richardem Meierem

9:29
Developerská společnost Skanska Property dokončila v Praze na Pankráci výstavbu kancelářského centra Parkview. Podobu stavbě stojící hned vedle Centrálního parku vtisklo americké architektonické studio Richard Meier & Partners. Téměř celý objekt je již pronajatý.

Vodafonu zkolabovala síť. Několik hodin nefungovalo volání, data, ani televize

28.May
Společnost Vodafone postihl během čtvrtečního odpoledne masivní výpadek služeb, a to na všech úrovních včetně telefonních, či datových služeb. Důvodem byl zřejmě výpadek elektřiny na klíčové části infrastruktury. Před 18. hodinou začaly služby postupně nabíhat.

Czech Print Center Křetínského a Tkáče může koupit Europrint

28.May
Společnost Czech Print Center ze skupiny Czech News Center Daniela Křetínského a Patrika Tkáče může koupit tiskárnu Europrint, která je v reorganizaci. Podle reorganizačního plánu z roku 2018 za ni má zaplatit 550 milionů korun. Spojení povolil Úřad pro ochranu hospodářské soutěže, který o tom informoval na internetových stránkách.

Firmy škrtí náklady. Každá čtvrtá propouští

28.May
Otřes ekonomiky během pandemie přinutil firmy razantně srazit náklady na zaměstnance. Čtvrtina firem v ekonomice tak sáhla k propouštění, nejčastěji pak v automobilovém průmyslu, obchodu a službách. Vyplývá to z květnového průzkumu personálně poradenské společnosti Randstad.

Inspirujte se, jak nastartovat své podnikání

28.May
Soutěž Nastartujte se pomáhá začínajícím podnikatelům ulehčit jejich první kroky v byznysu. S projektem je také spojena odměna ve výši 300 tisíc korun nebo zajímavé hodnotné ceny od partnerů programu a mediální podpora.

ČSA se po deseti letech vrátí na londýnské letiště Heathrow

28.May
České aerolinie plánují od 25. června obnovit linku z Prahy do Londýna. Na rozdíl od nedávné minulosti ale společnost nehodlá létat na letiště Gatwick. Po desetileté pauze se stroje v barvách ČSA vrátí na hlavní londýnské letiště Heathrow.

Pandemický svět masově obul crocsy. A burziáni z nich udělali nový zlatý důl

28.May
Nikdy jsem si nemyslel, že obuju crocsy, ale.. Právě takto začíná jeden z nejobvyklejších a nejuniverzálnějších liských příběhů během pandemie. Svého času legendární značka s ambicí přezout masy do pohodlného a nepáchnoucího, nicméně stále jen pouhého plastiku během dekády trvající konjunktury jednoduše přestala být pro lidi dost sexy.
© 2000-2020 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes